Nekro Kelebek

Gerilim Oyunları Dünyası => Haber Merkezi => Konuyu başlatan: HammerHead üzerinde Şubat 13, 2020, 19:46:24Konu Başlığı: DreadOut 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu
Gönderen: HammerHead üzerinde Şubat 13, 2020, 19:46:24
(https://1.bp.blogspot.com/-wJ3F2uF0EEc/XkQzHE_cuDI/AAAAAAAAA2o/tOuopPTOAKU85IbiRNY6wB52d1bw0az-gCLcBGAsYHQ/s1600/DreadOut2.jpg)

Digital Happiness tarafından geliştirilen ve 2014 yılında ilk oyunu ile "ufak" olsa da başarıyı yakalayan DreadOut'un devam oyununun bir süredir geliştirildiği, ilk oyunun hayranları tarafından biliniyordu. Geliştirme sürecine sessiz bir şekilde devam eden ve çıkış tarihi ile ilgili gelen soruları genelde geri çeviren yapım ekibi, geçtiğimiz günlerde bir fragman yayınlayarak DreadOut 2'nin 20 Şubat 2020 tarihinde Steam üzerinden çıkışını gerçekleştireceğini duyurdu.

Fatal Frame'e fazlasıyla benzeyen DreadOut'ta cep telefonumuzun kamerasını kullanarak, çevremizdeki hayaletlerin ve diğer paranormal olayların fotoğraflarını çekerek başımızdan kovuyor ve bulmacaları çözüyorduk. DreadOut 2'nin son yayınlanan fragmanında gördüğümüz kadarıyla bu sistemin yeni oyunda da olduğunu ve buna ek olarak, bazı yakın dövüş dinamiklerinin oyuna eklendiğini söylemek mümkün.

Unity Engine ile geliştirilen ilk oyun; "pek önemli olmayan bir bağımsız yapım oyunu" gibi görünse de çıkışıyla birlikte kısa bir süreliğine adından bahsettirmiş hatta oyuna ait film, Netflix üzerinden yayınlanmıştı. Bakalım Unreal Engine ile geliştirilen DreadOut 2, benzer ilgiyi görebilecek mi?

Yayınlanan fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.
Konu Başlığı: Ynt: DreadOut 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu
Gönderen: Orcuncharted üzerinde Şubat 17, 2020, 23:46:35
İlk oyunu bilgisayarımda çalıştırmaya çalışmıştım da pek iyi bir sonuç alabildiğim söylenemez. Gerçi o ara mevcut kullandığım dizüstü yoktu :D Bu oyunu da oynamayı çok istiyorum ama nedense konsollara çıkartmayacaklar galiba :( Uzun zamandır Fatal Frame oynayamamanın boşluğunu bununla doldurayım diyordum... Oyun çok hoşuma gitti. Umarım ileride Xbox One ve PlayStation 4 versiyonlarını da düşünürler.

Ellerine sağlık hocam haber için :W