Nekro Kelebek

Gerilim Oyunları Dünyası => Haber Merkezi => Konuyu başlatan: HammerHead üzerinde Haziran 27, 2020, 10:56:46Konu Başlığı: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir
Gönderen: HammerHead üzerinde Haziran 27, 2020, 10:56:46
(https://1.bp.blogspot.com/-YUhu14W0O-8/XpNcAOSPTOI/AAAAAAAAHlc/ofLiO9yIjg4WvaXoivBFrYzmCYzVmhcewCLcBGAsYHQ/s1600/Resident-Evil-4-Remake-Siliconera.jpg)

Çıktığı günden beri Resident Evil 3 (2020) için çeşitli incelemeler yayınlandı, oyun hakkında farklı görüşler sunuldu. Bazılarımız oyunun baştan sona kötü olduğunu düşünürken, bazılarımız ise bütün olumsuzluklarına karşın oyunun o kadar kötü olmadığı ve oynarken keyif aldıklarını belirtti. Genel görüşler farklı olsa da herkes bir konuda hemfikir: Orijinal oyundaki bazı önemli bölümlerin remaketen çıkartılması nedeniyle oyun, çok kısa sürede bitiyor. Oyun çıkmadan önce yapılan açıklamalarda, oyunun daha verimli bir hikaye sunması için orijinal oyundaki bazı bölümlerin remaketen çıkartıldığını bilgisini almış olsak da hiçbirimiz, çıkartılan bölümlerin bu denli fazla olacağını tahmin etmiyorduk. (Ayrıca çıkartılan bölümlerden sonra geriye kalan hikaye, hiç de verimli değildi)

Resident Evil 3 (2020)'nin hikaye ve oyun süresi bakımından başarısız olduğu gördükten sonra Resident Evil 4 Remake'in yapımının, Resident Evil 3 (2020)'i geliştiren ekip olan "M-Two"ya verilmiş olması, biz oyuncularda haklı olarak; "yine oyunun hikayesini kırpıp, kötü bir oyun çıkartacaklar" endişesinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bizler, Resident Evil 4 Remake'in de hikayesinin kırpılacağından endişe ederken, Twitter üzerinden Resident Evil oyunları hakkındaki sızıntıları yayınlayan "AestheticGamer1", Resident Evil 4 Remake'in hikayesinin orijinaline göre daha uzun ve detaylı olacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

AestheticGamer1'in Resident Evil 4 Remake için yaptığı açıklama kısaca şu şekilde:

"... RE4 Remake sızıntısı çok erken geldi (RE8 konusunda bile şüphelerimiz vardı) ancak evet, hikayeyi büyük ölçüde genişletmeye odaklandılar. Yine de tarif ettiğiniz şekilde değil. Size sunabileceğim rastgele örneklerden biri, RE4'te Dr. Salvador'un davranışlarının nedenin hiç düşündünüz mü? Hayır mı? Öyleyse şaşırmaya hazır olun."

Bazı teknik sebeplerden orijinal Resident Evil 4'te yer alamayan oynanış dinamiklerinin, Resident Evil 4 Remake'te yer alabileceğini de belirten AestheticGamer1, oyunun resmi duyurusunun 2021 yılında gerçekleşeceğini belirtti (tahminen Resident Evil 8'in çıkışından sonra).

AestheticGamer1'ın Twitter hesabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

AestheticGamer1 Twitter Hesabı (https://twitter.com/AestheticGamer1/status/1275916732540936192)


Konu Başlığı: Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir
Gönderen: YasinG üzerinde Haziran 27, 2020, 15:32:21
Daha uzun mu? Hiç inanasım gelmedi ama kaynak sağlam.


Konu Başlığı: Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir
Gönderen: Orcuncharted üzerinde Haziran 27, 2020, 19:26:33
Sadece bu tarz detaylar ile genişletecekler ise tamam, bence sorun yok ama köklü değişiklik olacak ise kalsın. Ben almayayım!

Ellerine ve emeğine sağlık, hocam :-*


Konu Başlığı: Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir
Gönderen: HammerHead üzerinde Temmuz 03, 2020, 20:35:49
Sadece bu tarz detaylar ile genişletecekler ise tamam, bence sorun yok ama köklü değişiklik olacak ise kalsın. Ben almayayım!

Ellerine ve emeğine sağlık, hocam :-*

Valla abi, umarım bu açıklamanın sonu umarım RE3 (2020)'deki "Grave digger" söylentileri gibi sonuçlanmaz. Gerçi, o söylentiyi AestheticGamer1 yapmamıştı sanırım ama son remaketen sonra insan, her şeye kuşku ile bakıyor. :D

Ayrıca teşekkür ederim abi. :W


Konu Başlığı: Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir
Gönderen: Orcuncharted üzerinde Temmuz 03, 2020, 22:03:57
ama son remaketen sonra insan, her şeye kuşku ile bakıyor. :D

Al benden de o kadar hoçkar :D Hayal kırıklığına uğramamak için artık hiçbir yeniden yapıma heyecanlanamıyorum...