Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - LW

Sayfa: [1] 2 3 ... 48
1

Son dönemlerde Resident Evil oynayan oynamayan, bilen bilmeyen herkesin konuştuğu ortak bir konu var. O da Alcina Dimitrescu, yani herkesin deyimiyle "Tall Woman". Yayınlanan Resident Evil Village fragmanları ile birçok kez karşımıza çıkan ve lakabı "uzun boylu vampir hanım" olan Dimitrescu'ya olan hayranlık, gitgide büyümekte.

Lady Dimitrescu öyle çok ilgi çekti ki medyada, özellikle de insanlar "Bu kadının boyu ne kadar acaba?" diye sorup duruyordu. Resident Evil Village'ın sanat yönetmeni Tomonori Takano, bu konuyla alakalı bir açıklamada bulundu.
Yaptığı açıklamada insanlar tarafından bu denli ilgi gösterilmesinden çok memnun kaldıklarını dile getiren oyunun sanat yönetmeni Tomonori Takano, Lady Dimitrescu'nun boyunun eğer topuklu ayakkabısı ve şapkasını da sayarsak 2.9m olduğunu dile getirdi. Böylelikle herkesin aklındaki soru yanıt bulmuş oldu.

Bunlara ek olarak yakın bir zaman önce IGN de, bahsi geçen karakterin tasarımı ve ekip olarak oyuncular tarafından karşılanışı hakkında yine Tomonori Takano ile bu karaktere  dair bir röportaj gerçekleştirmiş. 

Söylenene göre vampirler en başından oyunun merkezinde olması planlanmış ve Dimitrescu, Takano tarafından bir araya getirilen Japon efsanelerinden Morticia Addams'a (Addams Ailesi filmindeki karakterlerden bir tanesi) kadar uzanan kişilerin öznelikleri ve fikirleri ile "büyüleyici vampir" fikri olarak ortaya çıkmış. Takano'nun ilk hazırladığı konsept sanat çalışması ise fragmanda gördüğümüz, Lady Dimitrescu'nun kapı aralığından geçebilmesi için eğildiği sahneymiş.
 
Röportajın devamında ilgi çeken kısımlardan birisiyse Resident Evil Village oyununda, Resident Evil 7: Biohazard oyunundakine benzer şeytan konseptlerinin kullanılmasıymış. Yani düşmanlarımız ne tam olarak insan ne de tam olarak zombi olacak. Zaten bunu paylaşılan detaylar ve yayınlanan fragmanlardan da gayet net bir şekilde görmüştük. Takano da bunun korkuyu yaratmanın en iyi yöntem olduğunu düşünüyormuş.

Bir noktadan sonra konu yine Lady Dimitrescu'ya gelerek röportaj sonlandırılmış. Söylenene göre, ekipten kimsenin uzun boylu vampir hanımın bu denli ilgi göreceğini beklememiş. Takano ise kişisel olarak "Onun tarafından kovalanmak istiyorum," tarzı hayran yorumları görünce dumura uğradığını dile getirmiş.

Alcina Dimitrescu'nun Sanatsal Tasarımı

2

Bu yıl vizyona girmesi beklenen yeni Resident Evil filminin tarihi güncellenerek planlanandan 6 gün önceye çekildi. Bildiğiniz gibi altı serilik Resident Evil sonrasında Constantin Film, sil baştan çekilecek yeni filmin duyurusunu yapmıştı. Bir süredir yeni bir gelişmenin yaşanmamış olduğu film, geçtiğimiz sene ile yeniden gündeme gelmişti. Hatta dünyayı kasıp kavuran COVID-19 salgınına rağmen, çekimlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilerek tamamlandığını öğrenmiştik. Ne var ki filmin halen bir isminin olmadığını hatırlatalım.

Yönetmen koltuğunda "Ziyaretçiler: Gece Avı" ve "47 Metre Derinde: Kafeste" ile tanıdığımız Johannes Roberts'ın oturduğu Resident Evil, bizi 1998 yılına geri götürecek. Gerilim ve korku ile yoğurulmuş olan bir atmosferde, Raccoon Şehri ve Spencer Konağı olayları yeniden anlatılarak her şeyin başlangıcına geri döneceğiz.

Filmin yapımcı kadrosunda Hartley Gorenstein, Tea Shop Productions Şirketi'nden James Harris ve Robert Kulzer gibi önemli isimler de bulunuyor iken başta Albert Wesker olmak üzere oyun serisinden Brian Irons, Chris ve Claire Redfield kardeşler, Jill Valentine, Leon Scott Kennedy ve William Birkin gibi önemli karakterler de karşımıza çıkacak.

Yapılan resmi açıklamaya göre, yeni Resident Evil filmi 3 Eylül 2021 tarihinde vizyona girecek. İlerleyen zaman zarfında, diğer bölgelerde yaşayan izleyiciler de merakla beklenen filmi izleme şansı yakalayacaklar.

Güncel kadro aşağıdaki gibidir:

Ada Wong - Lily Gao
Albert Wesker - Tom Hopper
Annette Birkin - Janet Porter
Ben Bertolucci - Josh Cruddas
Brad Vickers - Nathan Dales
Brian Irons - Donal Logue
Chris Redfield - Robbie Amell
Claire Redfield - Kaya Scodelario
Enrico Marini - Sammy Azero
Jill Valentine - Hannah John-Kamen
Leon Scott Kennedy - Avan Jogia
Richard Aiken - Chad Rook
Sherry Birkin - Holly de Barros
William Birkin - Neal McDonough

3
Haber Merkezi / Yeni Silent Hill Oyunu Bu Yaz Duyurulabilir!
« : 04 Şubat 2021, 09:57:55 »

Al Hub Youtube kanalından BoJrayed, Akira Yamaoka ile bir röportaj gerçekleştirdi. Yamaoka, röportaj sırasında "Genel anlamda tutacak olursam, muhtemelen bu Yaz bir şeyin duyurulacağını düşünüyorum. Sanırım duymayı umut ettiğiniz türden bir şey," dedi ve devam etti: "Ama çok genel tutarak söylüyorum bunu."

Bildiğiniz gibi ünlü besteci daha çok Silent Hill oyunları ile karşımıza çıkmıştı. Bunların üstüne söylentileri ve "sanırım duymayı umut ettiğiniz türden bir şey"i ekleyince, ister istemez duyurusu yapılacak olanın yeni bir Silent Hill oyunu olabileceğini düşünerek heyecanlanmıyor değiliz.

Akira Yamaoka en son olarak bestekar Arkadiusz Reikowski eşliğinde "The Medium" korku-gerilim oyununun müziklerini besteledi. Bakalım bu Yaz bizi ne bekliyor?

4

Bildiğiniz gibi bu projeden geçtiğimiz Nisan ayında haberdar olmuştuk ve o ara M-Two stüdyosu tarafından geliştirilmekte olduğu söylenmişti. Ancak proje hakkında bilgisi olan kişiler tarafından yapılan aktarımlar ile oluşturulan VGC (Video Games Chronicle) sitesinin raporuna göre, komutayı Capcom Development Division 1 devralmış ve M-Two stüdyosunun da ağırlığı büyük ölçüde azaltılmış.

Yaşanan bu değişikliğin temelinde fikir ayrılıkları yatıyormuş. Öyle ki M-Two, Resident Evil 4 oyununa sadık kalınan bir yeniden yapım üzerinde çalışmak istiyormuş. Capcom bünyesindeki ekip ise orijinal versiyondan esinlenilen ama çehresi ve hikaye elementleri açısından Mr. X'in yeniden hayal edildiği gibi farklılıkların benimsendiği bir yönü tercih ediyormuş. Bu bağlamda, geliştirme süreci Capcom tarafından belirlenen şekilde ilerleyecek olabilir.

Önceki söylentiye göre Resident Evil 4 Remake oyununun 2022 yılı içerisinde satışa sunulması planlanıyordu. Ne var ki VGC sitesinin kaynakları, geliştirilme sürecinde yaşanan bu önemli değişikliğin ardından projenin kısmen sil baştan alındığı ve bu nedenle de 2023 yılına sarkmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Capcom ise şu anlık herhangi bir teyit veya yalanlamada bulunmuş değil.

5

Resident Evil Showcase sunumu sonrasında elimizde neler var?

Öncelikle Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Eğer PlayStation 4 veya Xbox One için satın alırsanız, daha sonradan satın aldığınız zaman platform tercihinize göre PlayStation 5 veya Xbox Series versiyonuna ücretsiz yükseltme yapabileceksiniz.

Eğer PlayStation 5 sahibiyseniz, şu anda sizi PlayStation mağazasında bekleyen Maiden isimli bir oynanabilir demo mevcut. Bu demo şimdilik Sony konsoluna özel olsa da, ilerleyen zamanda oyunun çıkacağı bütün platformlar için ayrı ve yeni bir demo daha yayınlanacak.

Oyun ön-siparişe açılmış durumda. Resident Evil Village, standart sürümünün yanı sıra, Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle, Digital Deluxe Edition ve Collector's Edition sürümü de satışa sunulacak. Dijital Deluxe içeriğinde Samurai Edge ve Mr. Everywhere aksesuarı içeren Trauma Pack, Found Footage RE7 ekran filtresi, özel güvenli oda fon müziği, kayıt noktası kasetçaları ve en üst seviye zorluğa ilk günden erişim hakkı sunacak. Collector's Edition ise Deluxe Edition içeriğine ek olarak oyunun metal kutulu sürümünü, Chris Redfield aksiyon figürünü (heykelini) ve sanat kitabını beraberinde getirecek.

Eğer sürüm fark etmeksizin ön-siparişte bulunursanız, Mr. Raccoon silah anahtarlığı, tabanca ve av tüfeği mühimmatı, ilk yardım tedavi paketi ve maymuncuk içeren Survival Resources Pack içeriği hediyeniz olacak.
 
Resident Evil Village ile ilgili olarak gösterilen oynanış videosunda da, bizleri genel olarak nasıl bir oyunun beklediğini görebiliyoruz. Ziyaret edeceğimiz mekanların bir kısmından düşmanlara, envanter sisteminden bir tüccara kadar çoğu şeyi görebiliyoruz. Hazır tüccar demişken, The Duke olacağı söylenen bu tüccara gidip silah ve daha başka şeyler için alım-satım yapabilecek olmaya ilaveten, silahlarımızı geliştirebileceğiz de. İşin ilginç yanı şu ki, kendisiyle bazı karşılaşmalarımızda farklı hallerde olacak ve bunu videoda net bir şekilde görebiliyoruz.

Sunumda gerçekleştirilen enteresan duyuru ise Resident Evil Re:Verse oldu. Şimdilik çok fazla bir detay verilmemiş olsa da, çizgi-film görselliği ile serinin simgesel mekanlarında simgesel karakterleri birbirlerine karşı savaştıracak olan altı kişilik bir oyun olacak. Her bir karakterin kendisine özgü yeteneklerinin olacağı bu oyun, PC (Steam), PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında Resident Evil Village satın alanlara ücretsiz olarak sunulacak. Geriye uyumluluk ile PlayStation 5 ve Xbox Series üzerinde de oynanabilecek.

Son olarak, Tom Clancy's The Division 2 sahipleri için 2-15 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bir Resident Evil etkinliği planlanıyor. Bu tarihler arasında oyuna giriş yaptığınız anda Leon Scott Kennedy'nin giydiği R.P.D. kostümü, hediyeniz olacak. Etkinlik süresinde de çeşitli daha başka kıyafetler, silah görünümleri ve daha pek çok şey açabileceksiniz. Canlı yayın sırasında yapılan duyuruda gösterilen fragmana bakacak olursak, Jill Valentine'ın ilk oyunda giydiği S.T.A.R.S. kıyafeti ve aynı ekipteki diğer karakterlerin giydikleri kıyafetleri açabileceğiz. Bunların yanı sıra Hunk kostümü de listede yer alıyor.
 
Sunum sırasında gösterilen her şeyi aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun üçüncü fragmanının Türkçe altyazılı versiyonu ise bugün gün içinde Youtube kanalımızda yayınlanacaktır.

Resident Evil Showcase Sunumu6

Constantin Film tarafından yapılan ve ilk olarak 2018 yılı içerisinde kendisinden haberdar olduğumuz sil baştan yeni Resident Evil filminin vizyon tarihi belli oldu. 1998 yılına geri dönerek hem Raccoon Şehri hem de Spencer Konağı ile ilgili gizlerin araştırılacağı yeni Resident Evil filmi, 9 Eylül 2021 tarihinde vizyona girecek.

Ziyaretçiler: Gece Avı ve 47 Metre Derinde: Kafes gibi önemli filmler ile tanınan Johannes Roberts tarafından yönetilecek olan filmin yapımcı kadrosunda Hartley Gorenstein, Tea Shop Productions Şirketi'nden James Harris ve Robert Kulzer gibi isimler bulunuyor.

Bu defa aksiyona değil; bütünü ile korkuyu gerçek anlamda yaşatacak bir atmosfere odaklanılacak filmin, tam güncel oyuncu kadrosu ise şöyle:

Ada Wong - Lily Gao
Albert Wesker - Tom Hopper
Annette Birkin - Janet Porter
Ben Bertolucci - Josh Cruddas
Brad Vickers - Nathan Dales
Brian Irons - Donal Logue
Chris Redfield - Robbie Amell
Claire Redfield - Kaya Scodelario
Enrico Marini - Sammy Azero
Jill Valentine - Hannah John-Kamen
Leon Scott Kennedy - Avan Jogia
Richard Aiken - Chad Rook
Sherry Birkin - Holly de Barros
William Birkin - Neal McDonough

GÜNCELLEME: Vizyon tarihinde değişiklik olmuştur. Güncel habere buradan ulaşabilirsiniz.

7
Haber Merkezi / Büyük Resident Evil Village Sızıntısı
« : 17 Aralık 2020, 19:17:55 »

Geçtiğimiz günlerde Capcom sunucularına sızmış olan Ragnar Lockar isimli bilgisayar korsanı grubu, Resident Evil Village ile ilgili önemli hikaye detaylarını sızdırdı. Capcom, sunucularının durumdan etkilenmediğini söyleyip herhangi bir bilgi çalınmadığını dair açıklamada bulunsa da, işin aslı öyle değil gibi görünüyor.

Detayların iki farklı tarafı bulunuyor: İlki Resident Evil Village'ın teknik ve genel bilgileriyle ilgili; ikincisiyle oyunun senaryosuyla ilgili. Arada Resident Evil serisine dair bilgiler de mevcut. Village'in senaryosuyla ilgili detayları haberimizin en altında paylaşacağız. Ancak oyunun finali de dahil oldukça kritik bilgiler yer almakta. Bu bilgiler her ne kadar Capcom tarafından teyit edilmemiş olsa da, her şeyi oyunda görmek istiyorsanız, en alttaki "SENARYOSAL BİLGİLER"i okumadan geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

-İlk olarak, yaşanan sızıntıya göre yeni nesil platformlar için Ocak ayında ön-siparişe açılacak olan Resident Evil Village, 21 Nisan 2021 tarihinde de satışa sunulacak. PlayStation 4 versiyonu ise Tokyo Game Show 2021 fuarında duyurulacak.

-Capcom Resident Evil Village için standart sürümün yanı sıra Dijital Deluxe ve Collector's Edition olmak üzere iki farklı sürüm düşünüyor. Dijital Deluxe sürümü, ana oyuna ilaveten içerisinde Albert-01 Chris Custom silahı, Found Footage ekran filtresi, Resident Evil 7 Kayıt Noktaları ile Fon Müziği (Go Tell Aunt Rhody), Mr. Everywhere silah aksesuarı ve Very Hard zorluk derecesi bulunacak olan Eathan's Trauma Pack ile gelecek. Collector's Edition ise Chris Redfield heykeli dahil farklı ürünler ve hepsinin bir araya getirileceği özel bir kutu ile satışa sunulacak.

-Oyunu dijital veya kutulu fark etmeksizin ön-sipariş ile satın almanız durumunda, tüfekler için Mr. Raccoon adında bir silah aksesuarı, Survival Resource Pack içeriği ve PlayStation mağazası üzerinden ön-sipariş ile satın alanlara ise ekstradan Village mini müzik albümü ve PS4 teması hediye edilecek. Steam ön-sipariş hediyesi ise duvar kağıdı olacak.
Capcom Resident Evil Village için bir çevrimiçi deneyim de sunmayı planlıyor. Ne var ki şimdilik herhangi bir detay bulunmuyor ama bu versiyon da 21 Nisan 2021 tarihinde yayınlanacak.

-2024 finansal yılının sonuna kadar çıkması beklenen 4 adet Resident Evil oyunu bulunuyor: Resident Evil Outbreak, Resident Evil 4 Remake, Biohazard Apocalypse ve Resident Evil Hunk. Resident Evil Outbreak konusunda, daha önce Resident Evil Village konusunda isabetli tahminlerde bulunmuş olan Aesthetic Gamer'a Twitter üzerinden ne düşündüğü sorulduğunda, bu oyunun muhtemelen Revelations 3 olduğunu söyledi. Ayrıca Resident Evil 4 oyununun Oculus cihazları için olan bir versiyonu üzerinde de çalışılıyor.
SENARYOSAL BİLGİLER

-Serinin hayranlarının çok yakından tanıdığı Chris, yaratılan izlenimin aksine kötü karakter rolünde olmayacak. Kendisi BSAA örgütünü terk etmiş ve başıboş dolaşır hale gelmiş. Hedefi ise üç yıldır peşinde olduğu Resident Evil Village oyunun baş kötü karakteriymiş. Ne var ki ortadan kaldırmak için planladığı yöntemler BSAA tarafından onaylanmamış. Muhtemel ayrılma nedeni de bu olmalı. Bununla birlikte, oyunun başında vurduğu kişi ise Mia değil de, bu baş karaktermiş.   

-Ethan'ın eşi Mia'nın kaderi ise, bir seçime bağlı olduğunu öne süren çelişkili bilgiler dolayısıyla belirsiz. Oyunun başlangıcından önce Miranda tarafından kaçırılmış. Her ne kadar Chris ve Mia'nın helikopter ile kaçtığına yönelik bir ara sahne olduğu söylense de, oyunun finalinde yokmuş. Miranda ise oyundaki baş düşmanımız olacak. Kendisinin Resident Evil 7: Biohazard oyunundan tanıdığımız Eveline ile bağlantılı olduğu söyleniyor. Görünümünü değiştirebildiği söyleniyor, en nihayetinde de ejderha benzeri bir canavara dönüşebiliyormuş.

-Ortaya dökülen detaylarda, Ethan ve Mia ikilisinin kızı Rose'a da değinilmiş. Rose'un Eveline'in ruh göçümü olduğu söyleniyor. İlginç olanı ise Miranda, Mia olarak görünüm değiştirip onu çalmaya çalışırken Chris tarafından vuruluyormuş ve daha sonradan da bu amacına ulaşıyormuş. Köy halkı ise Rose'a tanrıça gibi davranıyormuş.

-Son olarak Resident Evil Village finalinde Chris, Rose'u büyütebilmek için emekliye ayrılıyormuş. Bu noktadan sonra 2030 yılına geçiş yapılıyormuş. Rose'un babası Ethan'ın mezarını ziyaret ettiği sırada, yanına bir ajan geliyor ve Eveline diye hitap ederek kendisi için bir iş ayarladıklarını söylüyormuş. Buna sinirlenen Rose ise ajana karşı Wesker tarzı güç kullanıyormuş. Ne var ki bundan Chris'in hiçbir şekilde haberi yokmuş.

8

Bu hafta enteresan bir gelişme yaşandı. Silent Hill, Siren ve Gravity Rush serilerinin yaratıcısı olan Keiichiro Toyama, SIE Japan Studio ile yollarını ayırarak 13 Ağustos 2020 tarihinde kurduğu Bokeh Game Studio'yu duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere bu yılın başlarından beri sil baştan yapım Silent Hill oyunu hakkında sayısız iddia duymuştuk. Pek çok oyun hakkında tutan iddialerda bulunan Aesthetic Gamer tarafından ortaya atılan iddialara göre bahsi geçen Silent Hill oyununun geliştirilmesine 2019 yılının ilk aylarında başlanmıştı. SIE Japan Studio bünyesinde geliştirildiği söylenen oyunun kadrosunda da Keiichiro Toyama'ya ek olarak Akira Yamaoka ve Masahiro Ito gibi önemli isimlerin de yer aldığını duymuştuk.

Toyama, yeni stüdyo Bokeh Game Studio'da İdari Yönetim Amiri olacakken, Siren serisi, Puppeteer ve The Last Guardian oyunlarından tanıdığımız Kazunobu Sato; Operasyonlar Üst Yöneticisi, son olarak da Siren ile Gravity Rush serilerinden tanıdığımız Junya Okura ise; Baş Teknoloji Yöneticisi olarak yeni stüdyoya katılımda bulundular.

Bokeh Game Studio bağımsız olarak Gravity Rush, Siren veya Silent Hill oyunu geliştirme yetkisine sahip değil ama SIE ile olan ilişkilerin olumlu olarak devam etmesi durumunda, gelecekte bu serilere bir geri dönüşün yapılabileceği söyleniyor. Görünüşe göre geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeniden yapım Silent Hill oyunu rafa kaldırılabilir veya belki de Keiichiro Toyama'nın yerine başka bir deneyimli isim de getirilmiş olabilir. Gelişmeleri takipte olacağız.

9

Netflix, önümüzdeki sene yayınlanması beklenen Resident Evil animasyon dizisi Resident Evil: Infinite Darkness için hem iki yeni görsel daha yayınladı hem de hikaye hakkında ufak bir detay daha paylaştı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay yapılan duyuruda, hikayenin büyük ve karanlık bir malikanede geçeceğini öğrenmiştik. Yeni gelen detaya göre ise biyolojik tehlike baş gösterdiğinde iş başa düşecek ve Claire Redfield ile Leon Scott Kennedy ikilisi krizi çözmek durumunda kalacak.

Dahası ise Netflix, Resident Evil: Infinite Darkness dizisinin ana Resident Evil oyunu serisinin kronolojisi ile bağlantılı olduğunu da belirtti. Zaten karakterlerimizin giydikleri kıyafetler bile bunu bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Merak edilen ise oyun serisi ile dizi arasında ne tür bağlantıların olacağı. Ancak bunun için bir süre daha beklememiz gerekecekmiş gibi görünüyor.10

Tokyo Game Show 2020 sırasında Capcom, resmi duyuruyu yaptı. Serinin ilk animasyon dizisi olacak Resident Evil: Infinite Darkness, 2021 yılında Netflix üzerinden yayınlanacak.

Büyük ve karanlık bir malikanede geçecek olan animasyon dizisinin hikayesinin, Claire Redfield ile Leon Scott Kennedy ikilisinin etrafında dönecek. Dizi; TMS Entertainment ve daha önceden Resident Evil: Vendetta üzerinde çalışmış olan 3D animasyon stüdyosu Quebico ortaklığında altında hazırlanacak ve projenin başında da Hiroyuki Kobayashi bulunacak.

Şu anlık ne yazık ki konu ve kronoloji olarak geçeceği zaman dahil hiçbir detay verilmiş değil.11
Sen muhteşem bir detaysın diyorum o zaman Bilal usta. :D

12
Üstad, cidden 10 sene önce derdimiz hiç yokmuş.

13
Ben görmeden bu yorumu yazdıysam sen haklısın demektir. :D

14
Arkadaş bazen biz mi eski kafalıyız diyorum ama artık söyleyecek kelime de kalmadı. Julia Voth dururken bu niye gerçekten? Şu oyunun adını da komple değiştirin de artık kurtulalım bu çileden. Bu arada bu yeni kız bence Milla Jovovich'in özellikle gençlik hallerine çok benziyor, bu seçimde sebep Jill'i filmdeki Alice karakterine benzetmek olabilir. Capcom yapar böyle şeyler!

https://www.instagram.com/p/Bsxs7YmgoPA/

15

Resident Evil 3 (2020) duyurulup da fragmanı yayınlandığından beri herkesin konuştuğu tek bir şey vardı: Tasarımlar...

Karakter tasarımları konusunda ucu açık bir değişim içine girmiş olan Capcom, yeni Resident Evil 3'te büyük farklılıklara gitmişti. Doğal olarak, oyunun hayranları tarafından bunların konuşulması abes olamazdı. Klasik Resident Evil 3'e yakın olan hayranların büyük çoğunluğu, değişikliklerin bir kısmını yutup sindirmiş olsalar da, Jill için yeni kullanılan yüz modeline bir türlü alışamadılar. Doğrusu şu ki, Jill'in yüz modeli zaten Resident Evil Remake, Resident Evil: The Umbrella Chronciles ve Reisdent Evil 5'ten sonra her oyun değişmekteydi; ancak yeni RE 3'te, tekrar Jill Valentine karakteriyle özdeşleşmiş Julia Voth'a dönüleceğine duyulan inanç sağlamdı.

Ancak öyle olmadı. Yeni Jill Valentine için yeni bir yüz modeli tercih edildi. Capcom'un Amerika'ya hakareti olarak kabul edilen bu Rus modelin adıysa: Sasha Zotova. Ki bu da yeni Jill Valentine'i benimsemek uğruna Julia Voth'u harcama yoluna giderek "Julia Voth bir modelin yüzüne sâhipti, şimdiki Jill'in ise daha gerçekçi ve daha savaşçı bir yüzü var," diyenleri şüphesiz haksız çıkarmış oldu. Modellik konusunda Julia Voth'u bile gölgede bırakacak nitelikteki podyum mankeni Sasha Zotova'nın Jill Valentine duyurusuyla ilgili Instagram gönderisi şu şekilde:


Alıntı yapılan: Sasha Zotova
Sevgili arkadaşlar, yeni Resident Evil 3'teki Jill Valentine'in orijinal modelinin kendim olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Capcom'la çalışmak ve böylesi kült bir karakterin yüz modeli olarak RE ailesine katılmak benim için bir onurdur. Jill Valentine'ın hayranlarına içtenlikleri ile nezaketleri için teşekkür ederim.

Kimliği belirsiz birinin Tokyo kökenli bir manken olan Jane Shishlyannikova'nın sahte Twiiter hesabını açıp onun ağzından konuşuyormuş gibi yaparak RE 3 (2020)'deki Jill'in yüz modelinin kendisi olduğunu iddia etmesinden hemen sonra, görünüşe göre Sasha Zotova, yeni Jill'in yüz modeli olduğunu intagram hesabından bizzat kendi ilan etmek zorunda kaldı.

Resident Evil 3 (2020); PlayStation 4, PC ve Xbox One için 3 Nisan 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.

Sayfa: [1] 2 3 ... 48