Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ilsirya

Sayfa: [1] 2 3 ... 15
1


Proje Sorumlusu: ilsirya
Projede Yer Alanlar: DWG22, HammerHead, ilsirya, Orcuncharted
Proje Kaynağı: Oyuniçi Belgeler ve ilsirya'nın Çekimi

The Evil Within 2 Altyazı Video Proje'mizle birlikte oynanış kısmını hallettikten sonra şimdi oyuniçi belgelere geçiş yapıyoruz. Oyuniçi belgeler sesli ve yazılı olarak ikiye ayrıldığından sesli olanlar video olarak, yazılı olanlar da direkt makale olarak sunulacaktır. Belgeler aracılığıyla arka planda kalmış pek çok olay da aydınlanmış olacak.

Proje, ortak bir yazılı belge üzerinden tüm proje katılımcılarının iştirakıyla güncellenecektir. Tarafımca tüm belge ve sesli içerikler belirlenecek ve bunlar projede yer alanlar arasında orantılı olarak bölüştürülecektir. Gerekli çeviri ve kontrolün sağlanmasının ardından tüm belgeler sitede makale olarak arşivlenecektir.

2
Nekro Kelebek Günlükleri / Ynt: Site Beyanları
« : 12 Ekim 2021, 01:25:41 »
12 EKİM 2021

Site idarecesi DWG22'nin ısrarı üzerine Nekro Kelebek geçici süreliğine askıya alındı. Kendisi site düzeninin yeniden şekillendirip daha kendi kendini idare edebilen bir sistem getirmeyi amaçlamakta.

3


Proje Sorumlusu: ilsirya
Projede Yer Alanlar: DWG22, HammerHead, ilsirya, Orcuncharted
Proje Kaynağı: ilsirya'nın Oynanışı ve Diğer

Türkçe altyazılı olarak videolaştırdığımız ilk The Evil Within'in oyununun ardından Sebastian'in hikayesine ikinci oyunla devam ediyoruz. Bölümler muhtemelen 40-60 dakika arasında olacak ve hem oynanış hem de ara sahneden müteşekkil tam bir ilerleyiş sunulacak. Hiçbir ara sahne ve önemli diyaloğun atlanmamasına dikkat edilecektir. Oyun içi belgelerin tamamının, projeden sonra yazılı metin olarak Nekro Kelebek'te yayınlanması planlanmaktadır.

Sebastian'la bu seferki yolculuğumuzda çok daha derinlere dalacak ve adamın hası dedektifimizin ilk oyundan yarım kalan geçmişine tüm hatlarıyla şahitlik edeceğiz. The Evil Within 2, özellikle E3 2017'de yayınlanan duyuru fragmanıyla etkili bir tanıtım yapmış ve bunun sonucunda da ilk oyunun üstüne çıkacak bir etkileşime girmeyi başarmıştı. Hayatta kalma korkusunun son zamanlardaki iyi örneklerinden biri olan The Evil Within'nin ikinci oyununu, büyük bir iştahla Türkçeleştireceğiz :W

4
Nekro Kelebek Günlükleri / Ynt: Site Beyanları
« : 12 Eylül 2021, 16:06:13 »
12 EYLÜL 2021

Nekro Kelebek'te artık gerilim oyunları dünyası üzerine haber yapılmamasına, haberlerden ziyade projelere daha fazla ağırlık verilmesinde fikir birliği sağlandı. Oyunlarla ilgili gelişmeler, ufak güncellemeler olarak Facebbok sayfası üzerinden paylaşılacak.

5
Resident Evil 4 / Resident Evil 4 (2023)
« : 31 Ağustos 2021, 23:46:30 »

Çıkış Tarihi: Mart 2023
Platformu: PS4, PS5, XSX, PC
Türü: Hayatta Kalma Korkusu
Geliştiricisi: Capcom
Yayıncısı: Capcom

Genel Bakış:

Resident Evil serisindeki ilk köklü değişimin kaynağı olan ve sadece seride değil, oyun dünyasında da birçok değişimin yaşanmasını sağlayan sayısız platforma çıkış yapmış meşhur 4'üncü oyunun yeniden yapımı. Capcom'un eski Resident Evil modern şartlara göre yeniden uyarlama furyası sonucu geliştirilmeye başlanmış olan Resident Evil 4 (2023), halefleri Resident Evil 2 (2019) ile Resident Evil 3 (2020)'nin aksine, aslına daha fazla sahip çıkmakta. Bu da onu bir sil baştan yapımdan ziyade tam bir remake (yeniden yapım) statüsüne koyuyor.

Klasikleşmiş kültün yeniden hayata döneceği bu yeniden yapımda hikâye; orijinaliyle aynı olarak başlıyor. ABD Başkanı'nın kızı, İspanya kökenli bir tarikat olan Los Iluminados tarafından kaçırılır ve peşinden özel ajan Leon Scott Kennedy vakaya atanarak bölgeye sevk edilir. İşler de bu noktada çirkinleşmeye başlar.

Resident Evil Serisi'nin babası Shinji Mikami, her ne kadar artık Capcom'da çalışmasa da dördüncü oyunun yeniden yapımına sıcak baktığını söylemiştir. Tek temennisi ise; yeni Resident Evil 4'ün yapı ve atmosfer olarak eskisinden çok farklı bir konsepte sahip olmasıydı; zira kendisinin geçmişte büyük bir başarı elde etmiş olsa da Resident Evil 4'le ilgili oldukça pişmanlığı bulunuyormuş. Bu bakımdan yeni Resident Evil 4, çok daha karanlık bir atmosfer ve hikaye güncellemesine sahip olarak tasarlandı. Geliştirici ekibin başında Resident Evil 2 (2020) ile büyük bir başarı elde etmiş olan Yoshiaki Hirabayashi bulunmakta.

6
ARAŞTIRMA BELGESİ #15: GİRDİ #264Benim için geliyorlar. Nasıl oldu bilmiyorum, ama her şeyi öğrenmişler. Leslie'yi bile biliyorlar. Artık saklamanın bir anlamı yok.

Sisteme gireceğim ve geri gelişim bunların hepsine değdiğinin kanıtı olacak. Şüphesiz onları, bunu kendim için değil; onların amaçları için yaptığıma ikna edebilirim!

Son birkaç ince ayar kaldı. Bitirdiğimde, Leslie'yi STEM'e kendimle birlikte koyup aktif edeceğim. Kablosuz sinyal yakın mesafedekilerin kulaklarını çınlatacaktır. Yakınlarda olan talihsizler için konuşamayacağım, ama her zaman söylediğim gibi, sonuç uğruna her şey mübahtır.

Nihayet Mobius, benim de onların seçilmişlerinden biri olduğumu görecek. Ruben hayaletten başka bir şey değil. Ben onların kurtarıcısıyım. Onların planları bensiz bir hiç.

7
ARAŞTIRMA BELGESİ #13: GİRDİ #232Dün Victoriano Malikanesi'ni tekrar ziyaret ettim: Bir kalıntı, verilmiş boş bir vaadin tortusu bura. Araştırmaya dahil olduğumuzda Mobius neredeyse her şeyin değerini biçti, ama Ruben'ın notları gösteriyordu ki o, başka bir şeye daha dahildi.

Başka bir STEM prototipi için planlar vardı... reseptörleri kullanarak beyin fonksiyonlarını kablosuz bir şekilde başka bir bilinçsiz kullanıcıya aktarmaya dair dosyalar. Bu sınır parapsikolojisi, ama bu şemalar, ve sağlanan bilimsel destekler, farklı şey söylüyor...

Böyle bir şeyle ne yapmayı planlıyordu?

Bunu kesin bir şekilde öğrenmenin tek bir yolu var, ama araştırmalara gizli bir şekilde devam etmem gerekiyor, onların merakla bakan gözlerinden uzakta. Bilmesine izin vermeyeceğim... bunu da elimden almasınlar diye.

8
PERSONEL DOSYASI #4: KONUŞMA KAYDI #31: BİLGİ ALMAAJAN: Bir haftadır görevdesin. Nasıl gidiyor?

KIDMAN: Gözlemle ve rapor ver, tıpkı senin emrettiğin gibi. Bu kadar yaşadığım şeyden sonra diğer tarafta olmak gerçeküstü geliyor.

AJAN: Herhangi bir haber var mı?

KIDMAN: Henüz yok. Deneme süresindeyken sınırlandırılmış odada etrafta gözetleme yaparken yakalanacak değilim, bu yüzden onlarda bizi ilgilendiren ne var bilemiyorum.

AJAN: Güvenlerini kazan yeter. Şimdilik yapabileceğin bu. Biraz zaman alacak, ama en nihayetinde seni aralarına alırlar.

KIDMAN: Tüm bu polislerde ayrı bir karakter olduğunu düşünmezdim gerçi. Sanırım katı dedektif klişesi hala ilgi görüyor.

AJAN: Oda hakkındaki raporlarım, işleri oluruna bırakmadığı yönünde; o yüzden onun etrafındayken daha fazla dikkatli ol.

KIDMAN: Tamamdır, gerçi bizi iyi anlaşırken hayal edemiyorum.

AJAN: Ve Dedektif Castellanos. Onun hakkında söyleyebileceğin bir şey var mı?

KIDMAN: Çoğunlukla çakırkeyif gibi görünüyor, ama en azından saygılı birisi. O gerçekten herkesin endişe duyduğu kişi mi? Neredeyse zararsız gibi duruyor.

AJAN: Duygusallaşmasıyla biliniyor. Aranızda mesafe olduğundan emin ol. Ona üstün olarak saygı duy.

9
ARAŞTIRMA BELGESİ #9: GİRDİ #120Tavırları çok daha agresifleşmişti ve teknikleri de daha fazla inatçıydı. Da Vinci, anatomik çalışmalarını ilerletmek için cesetleri incelerdi, ama Ruben'ın yaptığı bunların çok daha ötesine gitti... Zihninin gerçekten nasıl tepki verdiğini görmek için örneklerini incelerken deneklerin "farkında" olmasını istiyor. Bir sanatçıdan çok kasap o.

Ama bizim bilim insanları olarak kalmamız gerekiyor. Ona gençliğinden itibaren sonuç uğruna her şey mübahtır diye öğrettim, ama olayların bu denli devasalaşacağını tahmin etmemiştim.

Dikkatsizliğimden ötürü, Mobius onun olaylara dahil olduğunu öğrendi. Geliştirmeye katkısı olsun diye onun işe dahil edilmesini istedim. Belki ona daha iyi tesis ve destek teklif edilmesi yeniden odaklanmasını sağlar ve o korkunç eğilimlerine bir son verir...

10
PARÇALANMIŞ MEKTUP: MEKTUP #1

Marcelo o makineyi aktif ettiği anda hissettim.

Benim zihnimi çekirdekten sildi. Beni nasıl saf dışı edebileceğini buldu sandı; ama kendisi aptalın teki. Benim beynimin bir önemi yok. Benim bilincim her yerde mevcut.

Hepsini görebiliyorum: onların anılarını, onları düşüncelerini... onların korkularını.

Ve onlar buraya tek tek tüketeceğim bolca insan çekecek. Önce güçsüzünden başlayacağım, her bilinç fethetmem için bana daha fazla güç verecek.

Benim dünyam nerede son buluyor ve gerçeklik nerede başlıyor? Buradan itibaren, bu çizgi belirginliğini kaybetti.

11
ARAŞTIRMA BELGESİ #1: GİRDİ #231Korkarım ki örneklerimizin kırılgan akli dengeleri bizim araştırmalarımızı kısıtlıyor. Mobius bizden önceki Beacon hastalarımızı daha "stabil" insanlara taşımamızı istiyor. STEM'i amaçlanan kullanım amacına daha da yaklaştırmak istiyorlar.

Onlar da dünyayı aynı şekilde görürler mi? "Aklı başında" bir bilinç fiziksel süzme işlevini gerçekleştirebilir mi?

Tekrar o rüyayı gördüm. STEM'e bizzat kendim giriyordum...

12
KAYIP İLANI #15: SEBASTIAN

KAYIP: Sebastian Castellanos

Krimson Şehri Polis Dedektifi, bir kayıp insan vakasını araştırırken kayboldu.

LÜTFEN BİLGİ İÇİN 1-555-0125-6969'u Arayın

13
SES KAYDI #10: İHANETJimenez'in bana ihanet ettiğini fark etmem, çok geç oldu. Öyle yakındım ki... Bunu biliyordu; yanında o adamları getirdiğini fark edemeyecek denli işle meşgul olduğumu biliyordu. Başka türlü tuzaklarımı hayatta geçemezlerdi. İcatları, benden çıkma bir çarpıklık. Benim var etmiş olmam gereken bir icat! Benim verim, benim donanımım, benim savlarım, benim zihnim... Beni bedenimden çıkarıp... yeni bir işkence boyutuna soktular!

14
BELGE #16: KANALİZASYONDAKİ YENİ NOT

Hala kaçabilme hayali kuruyor musun? Yani bu yakınlarda? Bedenin buradayken, kılını kıpırdatamazken hayal kurmanın ne anlamı var ki?

R*

*Ruvik

15
SES KAYDI #9: TUTUKLUÜzerimde kullandıkları sakinleştirici benim eserim olmalı. Mutlak karanlık beni içine alana dek her bir kesiğin, her bir kopan sinirin, kemiklerimden sıyrılan her bir etin bilincindeydim. Karanlık ve acı. Beynim incelenirkenki, çalışmam irdelenirkenki binlerce başka duyu. Sonsuz bir his patlaması; acı, zevk, öfke, haz. Pırıltılı bir yıldız gibi karanlık, ışık demetleriyle yarılana dek hepsi birlikte tek bir delinme sesine indirgeniyor. Acı, ses, ışık; birbirine karışıp şekil alıyor. Burası çok iyi bildiğim bir yer... Hapishanem. Evim.

Sayfa: [1] 2 3 ... 15