Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orcuncharted

Sayfa: [1] 2 3 ... 66
1

Geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen E3 2021 fuarındaki Nintendo sunumunda Koei Tecmo tarafından yapılan sürpriz bir duyuru ile satışa sunulan son Fatal Frame oyununun PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için de uyarlanmakta olduğunu öğrenmiştik.

Serinin önceki oyunları dururken son oyunun uyarlanması kafalarda soru işaretleri oluştur olsa da, aslına bakarsanız henüz Fatal Frame: Maiden of Black Water oynamamış veya seri ile tanışma şerefine nail olamamış oyuncular için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo isimli karakterlerin başlarından geçenlerin anlatıldığı oyunun hikayesine göre ana karakterimiz Yuri, geçirdiği bir kazanın ardından insanların anılarını ve deneyimlerini ve ölen insanları görebilmek gibi bir yetenek kazanıyor. Karakterimiz bu yüzden yanlış anlaşıldığı için insanlar ile arasına mesafe koymuş olsa da, bu yönde gelen yardım taleplerini yine de geri çevirmiyor.

Serinin son oyunu, Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo karakterlerinin Hikami Dağı civarında daha önceden kaybolanları bulabilmek için verilen mücadeleyi anlatıyor. Senaryo boyunca dağın sularında bulunan tehlikeli ruhlar ile savaşabilmek için önceki oyunlarda olduğu gibi Camera Obscura en büyük yardımcımız olacak. 

Yakın bir zaman önce yeni bir duyuru daha yapan Koei Tecmo, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için Avrupa bölgesinde Project Zero: Maiden of Black Water adıyla çıkacak olan oyun için 28 Ekim 2021 tarihini verdi.

Geliştirilmiş versiyonda lens tipi, çerçeve ve odak gibi farklı yenilikler ile fotoğraf modunun yanı sıra, Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo karakterleri için yeni kıyafetler de bulunacak. Oyunun ayrıca standart sürüme ek olarak Dijital Deluxe sürümü de duyuruldu. Bu sürümde, ekstradan dijital sanat kitabı ve serinin önceki oyunlarındaki karakterlerden esinlenilmiş altı kostüm daha bulunacak.

Eğer sürüm fark etmeksizin ön-sipariş verir veya çıkışınsan sonraki iki hafta içerisinde satın alırsanız, Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout oyunundan esinlenilen Ryza kostümü hediyeniz olacak2
Haber Merkezi / Konami ile Bloober Team Ortaklığa Gittiler
« : 30 Haziran 2021, 15:21:44 »

Bildiğiniz gibi geçmişte size Silent Hill serisi ile ilgili ilgi çekici gelişmeleri aktarmıştık. Bunlardan sonuncusu beklediğimiz şekilde sonuçlanmamış iken diğerlerinin akıbeti ise henüz belli değil. Gelecekte yeni bir Silent Hill oyunu görüp görmeyeceğimiz henüz net bir şekilde belli değil, ama yakın bir zaman önce yeni bir heyecan verici gelişme yaşandı ve Konami ile Bloober Team bir ortaklığa gittiler.

Söz konusu Layers of Fear, The Observer, Layers of Fear 2, Blair Witch ve The Medium ile oyun sektöründe kendisine sağlam bir yer edinmiş olan Polonya menşeli stüdyo olunca, ister istemez akıllara Silent Hill serisi geliyor. Ne var ki şu an için bu ihtimali güçlendiren bir detay paylaşılmış değil.

Japonya menşeli yayıncı tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, Bloober Team stüdyosu ve diğer ünlü geliştiriciler ile mevcut yeni fikri mülkiyetler (IP) için anlaşmaya varılmış. Bu da bir nevi daha önceden çıkmış olan söylemleri doğruluyor diyebiliriz. Aesthetic Games ve Rely on Horror tarafından ortaya atılan söylemlere göre, Konami yeni Silent Hill oyunu için dış bir stüdyo ile anlaşmaya varmıştı. Esasen ilk olarak SuperMassive Games'e gitmiş ama ne yazık ki ortak bir nokta bulunamamıştı.

Bu yılın başlarında da Bloober Team stüdyonun Üst Yöneticisi Piotr Babieno, Games Industry tarafından yapılan röportaj sırasında bir yılı aşkın bir süre zarfında bir başka korku oyunu projesi üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Dahası ise çok ünlü bir yayıncı ile çalıştıklarını ve ne olduğu öğrenildiğinde büyük heyecan yaratacağını da sözlerine eklemişti.

Konami anlaşmanın ayrıntıları netleştiğinde, ortaklıktan doğacak içerikler ile ilgili detayların paylaşılacağını söylüyor.

3

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Resident Evil CODE: Veronica X için Unity Engine ile bir hayran yeniden yapımı için çalışmalar başlamıştı. Muhtemelen Capcom, aynı Resident Evil 2: Reborn gibi bu projeye müdahale edecektir, ama işler şu anlık yolunda gidiyor. Öyle ki yakın bir zaman önce oynanabilir bir demo bile yayınlandı.

Bu hayran yeniden yapımı orijinal oyunun stiline bağlı kalacak olsa da, üçüncü kişi bakış açısından oynanış sunacak. Bununla birlikte Remake ve Classic olmak üzere iki farklı mod ile gelecek. Remake modu üçüncü kişi bakış açısı ve genişletilmiş senaryolar sunacak iken, Classic mode ise orijinal oyundaki gibi sabit kamera açılarına sahip olacak.

Bunların dışında, hayran yeniden yapımı Resident Evil CODE: Veronica X yeni sinematik sahneler, yeni oynanış mekanikleri ve yeni bulmacalar ile de karşımıza çıkacak.

Eğer projeyi merak ediyorsanız, deneme fırsatınızın olduğunu söyleyelim. Dün itibarıyla oynanabilir bir demo yayınlanmıştı. Ne var ki birçok teknik hatanın rapor edilmesinden sonra, geliştiriciler bugün itibarıyla yeni bir demo daha yayınladılar. Buradan indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdan da oynanış videosuna bir göz atabilirsiniz.
4
Kesinlikle öyle hocam ya :) Kim bilir ne fanteziler uydurdular akıllarında... Gerçi birçoğunu modlar ile gördük :D

5

Hiç şüphesiz ki büyük bir çoğunluğumuz yeni Silent Hill oyununun duyurulacağı günü büyük bir özlemle bekliyor. 2012 yılındna bu yana sessiz olan serinin geri dönme vakti geldi de geçiyor bile. Henüz net bir açıklamanın yapılmamış olması da kafaları karıştırıyordu. Ancak beklenen gün artık epey yakınmış gibi görünüyor. 

Uzun bir zaman önce Aesthetic Gamer ve Rely on Horror sitesi tarafından ortaya atılan iddialar ve söylemler ışığında, Konami ve Sony arasında bir işbirliğinin olduğuna işaret edilmişti. Ne var ki serinin yayın haklarını elinde bulunduran Japonya menşeli yayıncı her defasında yalanlarken, oyun sektörünün içinden sızdırdıkları bilgiler ile itibar kazanmış olan isimler ise tam aksini iddia etmişlerdi.   

Son olarak ise Twitter üzerinden yapılan Abandoned paylaşımında, PlayStation 5 için geliştirmekte olan oyunun ilk harfinin S ve son harfinin de L olduğunun söylenmesi de büyük bir heyecanın yaşanmasına yol açmıştı. Ancak sonradan yapılan açıklama ile bu oyunun Silent Hill olmadığı ortaya çıkmıştı, ama kullanıcılar henüz ikna olamadıkları için çeşitli teoriler üretmeye devam ediyorlar. Bu arada, Abandoned oyununun 22 Haziran 2021 tarihinde gösterileceğini hatırlatmadan geçmeyelim.

Peki ilerleyen süreçte yeni bir Silent Hill oyunu görebilecek miyiz? Görünüşe göre büyük gün yaklaşıyor ve Konami de yaptığı paylaşım ile heyecanı en üst seviyeye taşıdı.

Yakın bir zaman önce Japonya menşeli yayıncı, ticari Silent Hill ürünlerinin satışıyla ilgili olarak OfficialKonamiShop Instagram ve Twitter hesaplarını açtı ve sonrasında da Türkçe meali ile "Büyük bir şey geliyor..." yorumlu bir paylaşımda bulundu. Bahsi geçen paylaşımdaki görselde, ön planda Silent Hill: Homecoming oyununda gördüğümüz Boogeyman, geri planda ise Halo of the Sun görülebiliyor. Dahası ise, görselin üst kısmında satışa sunulan ilk dört oyunun logolarının birbirine geçmesi ile oluşturulmuş Silent Hill logosu yer alıyor.
 


Buraya kadar her şey normal, değil mi? Evet. Ancak durum yorumlar kısmında garipleşiyor. Çünkü, Türkçe meali ile "Abandoned Silent Hill'dir" şeklindeki yorum ilk etapta sabitlenmiş ama diğer kullanıcıların reaksiyonu nedeniyle daha sonradan sabit olması halinden vazgeçilmiş. 


Ancak bütün olay burada bitmiyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından kullanıcılar, Twitter üzerinden bahsi geçen hesaba özel mesajlar göndermeye başlamışlar. Bu mesajların sonucunda da ortaya enteresan sonuçlar çıkmış. Hemen aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere, bir kullanıcı tarafından Türkçe meali ile "Eğer Silent Hill sil baştan alınıyorsa, ‘Beklemede kalın' cevabı yazın." şeklinde bir mesaj gönderilmiş ve OfficialKonamiShop tarafından yapılan geri dönüşte ise gerçekten de "Beklemede kalın" denmiş.


Bundan sonrasında ise yorumu size bırakıyoruz, sevgili takipçiler. Yakın bir zamanda Silent Hill ile ilgili büyük bir bomba patlayacak. Peki ne zaman patlayacak ve nasıl patlayacak? Gelişmeleri merakla takip edeceğiz.

6

Uzun süredir sessizliğini koruyor olsa da, Fatal Frame (Avrupa bölgesinde Project Zero ve Japonya'da Zero olarak biliniyor) serisi korku oyunları arasında önemli bir yere sahiptir.

İlk oyunu 2001 yılında çıkan seri, 2015 yılına kadar beş oyunla karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar ilk iki oyun PlayStation 2 ve Xbox ve üçüncü oyun da PlayStation 2 için satışa sunulmuş olsa da, Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse ve Fatal Frame: Maiden of Black Water için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Koei Tecmo ile Nintendo arasındaki anlaşmadan ötürü, Wii ve Wii U konsollarına özel kalmıştı. Ne var ki dün gerçekleşen Nintendo E3 2021 sunumu sırasında büyük bir sürprize imza atıldı.

Seride yeni bir oyunun geliştirildiğine dair yeni bir gelişme yaşanmadı. Ancak 2015 yılında çıkan son Fatal Frame oyunu olan Fatal Frame: Maiden of Black Water, resmi duyuru ile PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için de uyarlanıyor. Şimdilik net bir çıkış tarihi olmasa da, bu yıl içerisinde satışa sunulacağı söyleniyor.

Yeni oyunun görsel açıdan daha gelişmiş olmasının yanı sıra, fotoğraf modu da bulunacakmış. Japonya menşeli yayıncının PC uyarlamaları konusunda pek parlak performansının olmadığını söyleyebiliriz. Bunların sonuncusu ise, bildiğiniz gibi Ninha Gaiden Master Collection. Bakalım Fatal Frame: Maiden of Black Water oyununun kaderi ne olacak?

7
Haber Merkezi / Capcom'a 12 Milyon Dolarlık Telif Davası!
« : 07 Haziran 2021, 15:56:24 »

Fotoğrafçı ve tasarımcı olan Judy A. Juracek, geçtiğimiz Cuma günü Connecticut mahkemesine başvurmuş ve eserlerinin Devil May Cry, Resident Evil 4 ve diğer Capcom oyunlarında yasal izni olmadan kullanıldığı gerekçesiyle Japon oyun devine yüklü miktarda, on iki milyon dolarlık dava açmış.

Juracek tarafından dava dilekçesinde belirtilene göre 1996 yılında, beraberinde disk ile gelen bir fotoğraf kitabı yayınlanmış. Adı Surfaces: Visual Research For Artists, Architects, And Designers olan bu kitabın içinde de aynı fotoğraflar bulunuyormuş ve gerektiğinde, lisans karşılığı çeşitli ticari projelerde kullanılması mümkün olabiliyormuş. Ne var ki Japon oyun devi, bunlardan en az seksen tanesinin adı geçen fotoğrafçı ve tasarımcıya lisans için başvurmadan kullanmış.

İlginç olanı ise dava dilekçesinde örnek olarak gösterilen görsellerin çoğu da Judy A. Juracek'in özel izin alarak girdiği mekanlarmış. Mesela bunlardan bir tanesi, Resident Evil 4 logosunda kullanılmış olan kırık cam örneği oluyor. Bu örnekler ise geçtiğimiz sene yaşanan ve bilgisayar korsan grubu Ragnar Lockar'ın Capcom sunucularına sızması sonrasında yaşanan veri sızıntısı ile ortaya çıkmış.
Bahsi geçen davada, çalınan her bir tasarım başına Japon oyun devinin 2500 dolar ile 25000 dolar meblağ talep edilmiş. Çalınan tasarımların seksen kadar olduğunu düşünürsek, bu da yukarıda da bahsettiğimiz gibi on iki milyon dolara tekabül ediyor.

Bu, esasında ilk değil. Geçtiğimiz haftalarda Frankenstein's Army yönetmeni tarafından, Sturm adı verilen ve kafasında pervane olan yaratığın filmde kullanılan bir yaratık ile tıpa tıp aynı olduğu belirtilmişti. Bakalım bu iki ayrı olay, nasıl sonuçlanacak ve Capcom tarafına nasıl yansıyacak. Gelişmeleri takipte olacağız.[/b]

8
V
Capcom'un potansiyeli olan karakterleri bir çırpıda harcama konusunda üstün bir başarısı var. Neyse ki Mikami sayesinde Wesker beşinci oyuna kadar yaşayabildi. Yoksa muhtemelen ilk oyundan sonra daha da göremezdik ghjkfdghkls Bunun en büyük örneğini Excella ile gördük. Yazık ettiler kadına...
Valla hocam Excella falan geçelim de Wesker gibisini nasıl harcadılar anlamadım.Bir oyunda ara ara gösterip The Mercenaries moduna bile koysalar yeter

Mikami olsaydı, eminim Wesker şu an hayatta olacaktı. İlk oyunda öldüğünü sandığımız adam, seri boyunca inanılmaz zekice hareket etti ve her türlü planı büyük bir ustalıkla hayata geçirdi. Ama beşinci oyunda ise bizim bildiğimiz Wesker'ı silip, yerine hayatında ilk defa özel güçlere sahip olmuş gibi hareket eden acemi bir baş kötü karakteri koydular. Ölümü de çok emrivaki oldu. Sonra da devam oyunlarında sırtlarını yasladılar Umbrella ve Wesker ikilisine :)

9
Hiç sorma bebişkolatam. Güzelim karakterler çatır çatır harcanıyor. Hayır o kadar tasarlayıp öyle basitçe öldürmek nasıl içlerine siniyor anlamıyorum. :(

Garip bir kafa yapıları var adamların :)

10
Valla iyi reklam yaptılar. Adamlar Dimitrescuyu bi gösterdi patladı gitti.

O kadını da niye bu kadar abarttılar anlayamadım. Özel kılan hiçbir şey yoktu. Enteresan...

Yıllar önce foruma üye olduğumda sistem iyi değildi, dil yoktu bir türlü oynayamazdım oyunları.
Şimdi sistem var, dili öğrendim zaman bulamıyorum oynamaya...

Klasik sorunsal :/ Keşke her şey eskisi gibi kalsa, ama olmuyor...

Oyun bir Resident Evil olarak anılmayı hak etmiyor, fakat satış cidden gayet iyi daha ilk ayda. Ki bence daha da satacaktır.

Resident Evil 7: Biohazard'ın satışları ile karşılaştırılıyor da, oyunun ulaştığı rakamlara Resident Evil Village çok daha kısa bir sürede ulaştı. Muhtemelen Resident Evil 9 öncesi sağlam bir gelir elde edecekler.

11

Yaklaşık dört buçuk yıllık bir aranın ardından yeni ana Resident Evil oyunu, Resident Evil Village, bu ay itibarıyla satışa sunuldu. Yoğun bir reklam kampanyası yapılmamış olsa da, gösterilen fragmanlar ve oynanabilir demolar ile bir hayli ilgi çekmeyi başarmıştı Capcom. Bunun meyvelerini de yavaş yavaş topluyor diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi oyun, çıkışından sonraki dört gün içerisinde üç milyon adet satış barajını aşmıştı. Resident Evil 7: Biohazard'ın aynı süreçte iki buçuk milyon satış adedine ulaşmış olduğunu hesaba katacak olursak, bir hayli başarılı bir açılış yaptığını söyleyebiliriz. Peki bu zamana kadar genel performans ne seviyede?

Capcom tarafından açıklanan güncel rakamlara göre, dünya genelinde, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series genelinde hem dijital hem de kutulu olarak gerçekleştirilen Resident Evil Village adedi dört milyonu aşmış durumda. Yani on dokuz günlük süreçte bu rakama ulaşılmış oldu. Bir önceki oyun olan Resident Evil 7: Biohazard, dünya genelinde dokuz milyon adet satmış durumdayken, ilk on ayda 4.1 milyon adet satmıştı. Bu açıdan bakacak olursak, son oyunun bir hayli başarılı bir performans çizdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki siz Resident Evil Village hakkında ne düşünüyorsunuz? Beğendiniz mi, yoksa sizin için hayal kırıklığı mı oldu? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

12
Şu senaryo çalışması tamamlansın da, ben de bir üstünden geçeyim :D Malum montajı yaparken, oyunu oynamış kadar oldum :D :D

13

Modifikasyon üreticileri her geçen gün bizlere oyunlar ile ilgili olarak farklı modlar sunmaya devam ediyorlar. Bu alanda, Resident Evil serisi ile ilgili birçok farklı mod çalışması da görmüştük. Bunların bir yenisi ise Resident Evil Village için yayınlandı.

Bildiğiniz gibi Resident Evil 7: Biohazard ile yeni bir üçleme başlamış ve ikinci halka da 7 Mayıs 2021 tarihinde Resident Evil Village adı altında satışa sunulmuştu. Finalde yaşananlardan sonra, bir sonraki oyunda Rose Winters rolünde olacağımıza büyük ölçüde ihtimal dahilinde bakılıyor. Haliyle de özel güçleri olduğunu bildiğimiz bu karakter ile oynamak için de sabırsızlanıyoruz. Ancak bir modifikasyon üreticisi, bunu önceden deneyimlememize olanak tanıyor. Tabii ki herhangi bir özel güç olmaksızın.

Raq isimli modifikasyon üreticisi tarafından hazırlanan modu, buradan indirebilir ve önceden Ethan Winters rolünde mücadele ettiğiniz düşmanların karşısına bir de Rose Winters olarak çıkabilirsiniz. Ayrıca buradan üçüncü kişi bakış açısı modunu da indirebilir ve karakterinizi de görebilirsiniz.

Açıkçası farklı bir deneyim sunan bu modu kaçırmamanızı öneriyoruz. Elbette üçlemenin son halkasında gerçekten Rose Winters rolünde olacaksak. Olmayacaksak bile en azından "Acaba Rose'u yönetmek nasıl bir şey olurdu?" sorusunun cevabını bir parça almış olacaksınız.
14
Capcom'un potansiyeli olan karakterleri bir çırpıda harcama konusunda üstün bir başarısı var. Neyse ki Mikami sayesinde Wesker beşinci oyuna kadar yaşayabildi. Yoksa muhtemelen ilk oyundan sonra daha da göremezdik ghjkfdghkls Bunun en büyük örneğini Excella ile gördük. Yazık ettiler kadına...

15
Bunda bence Leon yenerdi bebişkolatam. Chris de korkup köşeye saklanırdı. 8)

Ne yazık ki bunu asla bilemeyeceğiz, meleğim :(

Sayfa: [1] 2 3 ... 66