logo
Ana Sayfa Forum Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
  İletileri Göster
Sayfa: [1] ... 53 |Sonraki»
1  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / DreadOut 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu : Şubat 13, 2020, 19:46:24

Digital Happiness tarafından geliştirilen ve 2014 yılında ilk oyunu ile "ufak" olsa da başarıyı yakalayan DreadOut'un devam oyununun bir süredir geliştirildiği, ilk oyunun hayranları tarafından biliniyordu. Geliştirme sürecine sessiz bir şekilde devam eden ve çıkış tarihi ile ilgili gelen soruları genelde geri çeviren yapım ekibi, geçtiğimiz günlerde bir fragman yayınlayarak DreadOut 2'nin 20 Şubat 2020 tarihinde Steam üzerinden çıkışını gerçekleştireceğini duyurdu.

Fatal Frame'e fazlasıyla benzeyen DreadOut'ta cep telefonumuzun kamerasını kullanarak, çevremizdeki hayaletlerin ve diğer paranormal olayların fotoğraflarını çekerek başımızdan kovuyor ve bulmacaları çözüyorduk. DreadOut 2'nin son yayınlanan fragmanında gördüğümüz kadarıyla bu sistemin yeni oyunda da olduğunu ve buna ek olarak, bazı yakın dövüş dinamiklerinin oyuna eklendiğini söylemek mümkün.

Unity Engine ile geliştirilen ilk oyun; "pek önemli olmayan bir bağımsız yapım oyunu" gibi görünse de çıkışıyla birlikte kısa bir süreliğine adından bahsettirmiş hatta oyuna ait film, Netflix üzerinden yayınlanmıştı. Bakalım Unreal Engine ile geliştirilen DreadOut 2, benzer ilgiyi görebilecek mi?

Yayınlanan fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.


2  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Capcom Hayranları Tekrar Teste Çağırıyor : Şubat 03, 2020, 20:12:41

Takipçilerimizin hatırlayacağı üzerine 2019 yılının Ağustos ayından Capcom, "Resident Evil Ambassador" isimli etkinliği ile serinin hayranlarını yeni oyunu test etmeleri için çağırmış, daha sonraki bir tarihte ise Resident Evil 3 (2020)'nin çok oyunculu modu olan "Resident Evil: Resistance"ı duyurmuştu.

Capcom geçtiğimiz günlerde Resident Evil Ambassador'a üye olan kullanıcılarını yine e-posta yollu ile teste çağırdı. Gönderilen e-postaya olumlu geri dönüş yapan kullanıcıların arasından seçilecek şanslı sayılı oyuncu; 29 Şubat 2020 - 21 Mart 2020 tarihleri arasında dünyanın çeşitli yerlerinde, kapalı kapılar ardında teste katılacak ve görüşlerini doğrudan yapımcılara iletme şansına sahip olacaklar.

Peki ama hayranlar hangi oyunu test edecek? 3 Nisan 2020 tarihinde çıkacak olan ve yapım süreci neredeyse tamamlanan RE3 (2020) ile RE: Resistance'i test edip, gördükleri olası olumsuzlukları mı dile getirecekler, yoksa bu haberimizde belirttiğimiz RE8'i mi test edecekler? Bu sorunun cevabını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Son olarak merak edenler için Resident Evil Ambassador etkinliğinin gerçekleşeceği tarihleri ve şehirler şu şekilde:

- 29 Şubat 2020 veya 1 Mart 2020 tarihinde Tokyo/Japonya
- 8 Mart 2020 veya 9 Mart 2020 tarihinde Los Angeles/ABD
- 12 Mart 2020 veya 13 Mart 2020 tarihinde New York/ABD
- 20 Mart 2020 veya 21 Mart 2020 tarihinde Frankfurt/Almanya
3  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Yeni Silent Hill ve Fatal Frame Filmi Geliyor! : Şubat 03, 2020, 19:30:58
Son zamanlarda Silent Hill cephesinden yüksek sesler geliyor. Umarım Konami'nin son zamanlardaki "başarısızlık" hastalığı bu seride kendisini göstermez. Silent Hill serisinin iki filmini de izlemiş biri olarak (ilki gene iyiydi, ikinci film ise "ehhhh işte" seviyesinde) yeni film hakkındaki haberleri bekliyor olacağım.

Fatal Frame'in de tekrar bir şekilde tekrar göz önüne çıkmasına sevindim. Umarım film başarılı olur ve serinin haklarına sahip olan Koei Tecmo, seriye hak ettiği ilgiyi göstermeye başlar.

Haber için teşekkürler abi. Forever
4  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Öneri-İstek-Yol-Yordam / Ynt: Kişisel konuları konuşabilceğimiz bir altbaşlık : Şubat 02, 2020, 16:04:49
Böyle bir konu var zaten.Sizi buraya bekliyoruz  Tebessüm

https://nekrokelebek.com/index.php?topic=5239.0

Aynen yukarıdaki başlıkta gönlünüzden geçen her konu hakkında konuşabilirsiniz.
5  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / İki Yeni Silent Hill Oyunu Geliyor Olabilir : Ocak 27, 2020, 20:05:14

Geride bıraktığımızda günlerde yaptığımız haberde birçok Silent Hill oyununda "sanat yönetmeni" görevini üstlenen Masahiro Ito'un yeni bir proje üzerinde çalıştığından bahsetmiştik. Yeni projenin ne olduğuna dair hiçbir bilgimiz olmasa da çoğumuz, yeni projenin Silent Hill ile ilgili olduğunu tahmin ediyorduk. Resident Evil oyunlarına dair bilgileri yayınlanmadan önce Twitter üzerinden yazan "AestheticGamer" isimli kullanıcı, yakın zamanda yaptığı paylaşımlar ile Konami'nin uzun süredir yeni Silent Hill oyunları üzerinde çalıştığını belirtti.

AestheticGamer yaptığı paylaşımda: Konami'nin Silent Hill serisinin yeni oyunları için iki yıldır, sayılı geliştirici ekip ile görüşüp fikir aldığını ve gelen fikirlerden ikisine olumlu baktığını açıkladı. Olumlu bakılan oyunlardan biri; Telltale oyunları ve Until Dawn'a benzer bölümler halinde yayınlanacak, hikaye odaklı bir oyun olurken diğerinin ise seriye "hafif" bir yenileme (reboot) oyunu olacağı yönünde tahminde bulundu.

Peki ama bu "hafif yenilenme" ne anlama geliyor? Bu terim şu an için pek çok anlama gelse de benim aklıma ilk gelen: "Silent Hill: Shattered Memories" gibi serinin ilk oyununu farklı açıdan anlatacak bir yapım oldu.

Silent Hill serisine ait yeni iki oyunun gelecek olması söylentileri kulağa hoş gelse de Konami'nin Silent Hill alan adını bile yenileme gereğini duymadığını ve çıkardığı sok iki oyun olan Metal Gear Survive ile Contra Rogue Corps'u göz önüne aldığımızda, yeni iki oyun için endişelenmemek elde değil.

AestheticGamer'ın attığı mesaja aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

AestheticGamer Twitter
6  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Seneye Yeni Bir Resident Evil Oyunu Satışa Sunulabilir : Ocak 23, 2020, 19:16:31
Belki de Capcom başlangıçta; bir yıl yeni oyun, ertesi yıl remake şeklinde seriyi devam ettirmeyi planlandı. Ancak RE2 (2019)'un başarısından sonra belki "remake'ten yakaladığımız coşkuyu devam ettirelim" dediler ve RE3 (2020)'e öncelik verme kararı aldılar.

Önümüzdeki yıl yeni bir Resident Evil ile karşılaşma ihtimalinin olması oldukça güzel, ancak zaman zaman içimden "Keşke Capcom, RE'ye son zamanlarda gösterdiği ilgiyi diğer eski serilerine de gösterse ve onları da tekrar canlandırsa." demiyor değilim.

Eline sağlık abi, on numara bir yazı olmuş. Forever
7  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Resident Evil 3 (2020) Nemesis Fragmanı Detayları : Ocak 16, 2020, 20:09:06

Geçtiğimiz günlerde Resident Evil 3 (2020) için yeni bir fragman yayınlandı ve Nemesis'in yeni oyunda nasıl olacağına dair merakımız az da olsa giderildi. Yaklaşık 2 dakika süren fragman ve beraberinde yayınlanan oyun içi görseller, oyun hakkında çok fazla bilgi vermese de bazı ufak detaylar barındırıyorlar. Bizler de Aralık 2019 tarihinde Resident Evil 3 (2020)'nin duyuru fragmanına yaptığımız "detay ve teori" yazımızın aynısını yeni fragmanda da yaptık. İşte Nemesis fragmanında gözümüze çarpan birkaç detay ve detaylardan ortaya çıkardığımız bazı teoriler:

Bir önceki yazımızda olduğu gibi gene ufak bir spoiler uyarısında bulunalım. Eğer Resident Evil 3: Nemesis'i henüz oynamadıysanız ve bu oyun hakkında spoiler almak istemiyorsanız, yazının geri kalanını okumayın.

Bu yazıda belirteceğimiz detayların aralıkları aşağıdaki fragmandan alınmıştır:1- İlk detayımız tam olarak fragmanın başlangıcı olan 0:04-0:06 aralığında yer alıyor. Yere düşmüş durumda olan Jill'e hamle yapan Nemesis'in yüzüne dikkatlice bakarsanız; Nemesis'in üzerindeki "ambalaj" benzeri maddenin henüz tam açılmadığını, yüzünün sadece küçük bir bölümünün açık olduğunu fark edebilirsiniz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Fragman ile beraber yayınlanan oyun için görsellere baktığımızda ise Nemesis'in üzerindekilerin zaman için yırtıldığını görmek mümkün. (Muhtemelen oyun sırasında alacağı hasarlardan dolayı yırtılacak.)


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu detaylardan yola çıkarak: Nemesis'in ikinci formuna geçiş evrelerini oyun içinde görebiliriz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

2- Fragmanı çok fazla ileri sarmayın çünkü bir sonraki detayımız fragmanın 0:07 saniyesinde beliriyor ve çok fazla dikkat gerektirmiyor. Bu sahnede Nemesis, Jill'i kafasından tutup fırlatıyor. Bu hareketin yeni yapıma Resident Evil 3: Nemesis'den aktarıldığını söyleyebiliriz ve o oyunu oynamış herkes çok büyük ihtimal ile Nemesis tarafından birçok kez bu şekilde fırlatılmıştır.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

3- Artık Jill'in Nemesis tarafından hırpalanmasını geride bırakıp fragmanın 0:13 saniyesine, Carlos'un Jill'e yardım ettiği sahneye geçelim. Muhtemelen hepimiz bu sahneyi izlerken Carlos ile Jill'e odaklandık. Şimdi sizden o sahnede görülen binalara, binaların pencerelerine ve kapılarına odaklanmanızı istiyorum.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Yukarıdaki görselde binalara dikkatlice baktığınızda, sol üst köşede R.P.D. girişini fark etmişsinizdir. Merak etmeyin bu maddede belirteceğim tek detay R.P.D. girişi değil. Eğer Resident Evil 2 (2019)'u dikkatlice inceleyip, oynadıysanız bu sokak size tanıdık gelebilir. Fragmanda ve yukarıda gördüğünüz bu sokak; Resident Evil 2 (2019)'un 1. senaryosuna başladığımız (benzin istasyonu sonrası) sokak. Eğer oyun başlar başlamaz sola dönerseniz, fragmandaki sahnenin gerçekleştiği yeri görebilirsiniz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Ayrıca bu görsellerdeki yer ile R.P.D. girişi arasındaki mesafeye bakarak, Jill ile Carlos'un ilk defa karşılaşacakları yerin; R.P.D.'nin bir sokak ötesi olacağını söyleyebiliriz. (Resident Evil 3: Nemesis'deki ilk karşılaşma ya gazete ofisi ya da restoranda gerçekleşiyordu)

4- Fragmanımız son detayı için 0:34'e geçelim. Bu sahnede ve fragmanın devamında gördüğümüz kadarıyla Resident Evil 3: Nemesis'de saat kulesine gitmek için kullandığımız tramvayı, yeni oyuna metro olarak değiştirmişler. Bu detay ile oyunun orijinal halinden bir şeyin daha bozulduğunu görsek de aynı zamanda; Resident Evil Outbreak: File #2'nin "Underbelly" bölümünün de yer altı metro istasyonunda geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Belki bu iki istasyon arasında bir bağ vardır ve bu sayede birkaç Outbreak göndermesi (easter egg) ile karşılaşırız? (Sadece belki...)


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

5- Fragmanda çok fazla detay bulunmasa da yayınlanan oyun içi görsellerin arasında bahsetmek istediğimiz iki detay bulunuyor. Bunların ilk: Nemesis'in bazukası ile Jill'i kaldırdığı ve ben de dahil olmak üzere bazılarımızın "absürt" bulduğu görsel.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu görselin belli bir alanının parlaklığı arttırdığımızda, yere tebeşir ile yapılmış bir çizim gözümüze takılıyor. Çizim ve yakınında bulunan merdivenlerden yola çıkarak, görseldeki yerin Resident Evil 3: Nemesis'deki barın arka sokağı olduğu söylemek mümkün.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

6- Yazımızın son detayı için Mikhail, Carlos ve Tyrell'in kendi aralarında konuştukları görsele bakalım:


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Eğer Carlos'un arkasında bulunan "Stalker" isimli filmin posterine dikkatlice bakarsanız, posterdeki yaratığın "Alien" film serisindeki "Xenomorph" isimli yaratıklara benzediğini görebilirsiniz. Merak edenler için ise Resident Evil 3'deki olaylar 28 Eylül 1998 tarihinde gerçekleşiyor, bu tarihe en yakın zamanda vizyona girmiş olan Alien filmi ise 6 Kasım 1997 tarihinde vizyona girmiş olan "Alien: Resurrection" (Yaratık: Diriliş) isimli filmdir.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu yazıdaki detayları daha önce fark edebildiniz mi ya da burada olmayan, farklı bir detaya denk geldiniz mi? Konu hakkındaki yorumlarınızı Facebook sayfamıza veya buraya yazmaktan çekinmeyin.
8  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 13, 2020, 20:42:08
RICK

Doğum Yılı: 1931

Oyundaki Yaşı: 65

Barrows ailesinin hizmetlilerinden biri olan Rick, gençlik yıllarında da İngiltere'de Barrows kalesinde aileye hizmet etmiş ve bu nedenle Barrows ailesinin karanlık geçmişini bilen ender kişilerdendir. Ailenin karanlık geçmişini bildiği hâlde sadakatinden dolayı kimseye hiçbir şey söylemeyen Rick, lanetli ikizler olarak bilinen Bobby Barrows ve Dan Barrows doğumuna kadar Norveç'te Simon Barrows ve Mary Barrows çiftine de hizmet etmeyi sürdürmüştür. İkizlerin doğumundan sonra malikanedeki hizmetlilerin güvenliğinden endişen eden Simon, Rick'te dahil olmak üzere bütün hizmetleri malikaneden kovmuştur. Rick bu olaylardan sonra emekliye ayrılmış ve Oslo'da ufak bir bahçeli evde yaşamını sürdürmeye devam etmiştir.

Jeniffer'ın Barrows malikanesinden dönmesi ve Barrows ailesinden geriye kimsenin kalmadığı açıklandıktan sonra, artık uzun yıllar boyunca hizmet ettiği ailenin sırlarını açıklamakta bir sıkıntı görmeyen Rick, bildiklerini gazeteci Nolan Campbell ve müfettiş Stan Gotts'a anlatır.

Jeniffer Senaryosunda:

Rick'in evine giden Nolan Campbell, Rick'e Barrows ailesinin geçmişi ve İngiltere'de bulunan Barrows Kalesi hakkında sorular sorar. İkili arasındaki sohbet sonrasında evden ayrılan Nolan'ı kapıya kadar yolcu etmek isteyen Rick'in kafasına, avize düşmesi sonucunda ölür. Bu avize tabii ki Scissorman tarafından düşürülmüştür.

Helen Senaryosunda:

Helen'ın isteği üzerine Rick'in evine giden Stan Gotts, Rick ile Barrows ailesi ve Scissorman'nin geçmişi hakkında konuşur. İkili arasındaki konuşma Rick'in köpeği Victor'un havlaması ile bölünür. Rick, Victor'un yanına gidip sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken Victor birden Rick'in üzerine atlar ve boğazının parçalayarak Rick'in ölmesine sebep olur. Victor'un bu davranışın nedeni: O sırada telepatik olarak Scissorman'in etkisi altında olmasıdır.
9  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 12, 2020, 21:01:20
KAY SATTERWHITE

Doğum Yılı: 1970

Oyundaki Yaşı: 26

Granit yetimhanesinde öğretmen olan Kay Satterwhite, sıcak kanlı ve çevresindekilere karşı oldukça nazik biri olarak bilinir. Barrows malikanesinde bulunan ve ardından yetimhaneye gönderilen, hafızasını kaybetmiş bir çocuk olan Dan Barrows ile yakından ilgilenen Kay, ona "Edward" adını vermiştir.

Malikanedeki araştırmalar bittikten sonra olayın detaylarını merak eden yetkililer, Jeniffer ile Dan'ı Oslo'ya terapi almaları için göndermeye karar verirler. Jeniffer'ın sorumluluğu o sırada Oslo'da bulunan Helen Maxwell'a verilirken, Dan'nin sorumluluğu ise onunla yakından ilgilendiği için Kay Satterwhite'a verilir. Oslo'da gördüğü terapi seansları sırasında kendi hafızasına kavuşan Dan, kısa sürede Kay'i telepatik olarak etkisi altına almayı başarır ve onu kendi emellerinde kullanmaya başlar.

Kay Satterwhite her ne kadar Scissorman olan Dan'e yardım etse de İngiltere'de bulunan Barrows kalesinden Dan tarafından öldürülür. Ancak Kay'ın kendi bilincine tekrar kavuştuğu için mi yoksa artık Dan'in işine yaramadığı için mi öldürüldüğü bilinmemektedir.
10  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 3 (2020) Farklı Bitişler İçermeyecek : Ocak 11, 2020, 21:30:13
Resident Evil 3: Nemesis'in birbirine çok benzeyen iki farklı sonundan sadece birinin yeniden yapımda olmasına "hadi neyse" derim de ana senaryo akışını değiştiren seçeneklerin oyunda yer verilmemesi gerçekten can sıkıcı bir durum. Sırf bu seçeneklerin oyunu nereye götüreceğini merak ettiğim için orijinal oyunu fazladan bitirmişliğim vardı.

Mercenaries modunun da oyunda yer almayacak olması canımı sıkan bir diğer mesele. Her ne kadar Resident Evil: Resistance tek kişilik bir mod bulundursa da RE2 (2019)'da Hunk ve Tofu modlarının bulunmasından dolayı, RE3 (2020)'de de Mercenaries modunun olacağını düşünüyordum. Tek kişilik modundan ziyade çok oyunculu moda odaklı olan Resident Evil: Resistance'ın çıkışından sonra bol miktarda mikro ödeme barındıracağını tahmin ediyorum. Umarım bu konuda yanılırım.

Haber için teşekkürler abi. Forever
11  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 11, 2020, 20:54:14
EDWARD (DAN BARROWS)

Doğum Yılı: 1986

Oyundaki Yaşı: 10

Barrows ailesinin lanetli ikizlerinden biri olan Dan, Barrows malikanesinde Jennifer'ın karşısına ilk olarak "larva" olarak da adlandırılan; mor ten rengi, kırmızı göz rengine ve devasa boyutta bir bebeği andıran fiziksel görünüşü ile çıktı. Malikanede yaşanan patlamanın sonrasında yanan "larva" bedeninin içinden çıkmayı başaran Dan, artık sıradan bir çocuk vücuduna sahiptir.

Jennifer'ın Granit yetimhanesine geri dönmesi ve Barrows malikanesinde neler olduğunu yetkilere anlatmasından sonra malikanede araştırma yapan polisler, Dan'i bulur ve onun sağ kurtulmayı başarmış sıradan bir çocuk olduğunu düşünerek yetimhaneye götürürler. Hiçbir yerde kaydı bulunmayan ve hafızasını kaybetmiş olan Dan, yetimhanedeki öğretmenlerden biri olan Kay Satterwhite'a emanet edilerek, Jennifer ile birlikte Oslo'ya terapiye gönderilir. Dan hafızasını kaybettiği hatta kendi adını bile hatırlayamadığı için Kay ona "Edward" adını verir.

Oslo'da belirli aralıklar ile Prof. Samuel Barton'un terapilerine katılan Dan, ne zaman olduğu tam olarak bilinmese de kim olduğunu ve malikanede neler yaşandığını hatırlamayı başarır. Ardından "larva" zamanından sahip olduğu telekinezi gücünün de yardımı ile Samuel Barton, Kay Satterwhite ve Oslo üniversitesinde "araştırma asistanı" olarak görev yapan Harris Chapman'ı telepatik olarak etkisi altına almayı başarır. Barrows klanının yeni Scissorman'i olan Dan'in aklında artık sadece annesi ve kardeşinin ölümünden sorumlu olan Jennifer'dan intikam almak vardır.

Etkisi altına aldığı kişilerin de yardımıyla "Edward" kimliğini hiç bozmadan İngiltere'ye Barrows kalesini araştırmaya gidecek olan gruba katılmaya başaran Dan burada; Jennifer'ın açtığı büyülü kapının ardına hapsedilir ve bir daha kendisinden haber alınamaz.

Dan Barrows'un ortadan kalkmasıyla; Barrows klanı ve "Scissorman" efsanesi sona erer.
12  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Öneri-İstek-Yol-Yordam / Ynt: Silinmiş Görsel İhbarı : Ocak 10, 2020, 21:44:49
İptal edilen Resident Evil'lar ( https://nekrokelebek.com/index.php?board=22.0 ) bölümündeki bütün konulardaki resimler uçmuş bir tek orayı unutmuşsunuz sanırım Sırıtma

Edit: https://nekrokelebek.com/index.php?board=116.0 buradaki konularda da resimlerin olduğunu hatırlar gibiyim Sırıtma

Resident Evil 3.5 ve Resident Evil 1.5 konularının ilk mesajlarındaki görseller silindi ancak hemen ikinci mesajlara bakıldığında, oyunların nasıl göründüğüne dair bilgi veren videolarda bir sıkıntı yok. O zamanlarda üyelerimiz tarafından gönderilen görseller ise ne yazık ki sitemizin datebase'inde olmadığından (başka sitelere yüklenip paylaşılmış ve o siteler de kapanmış) ve o görsellerin neye benzediğini tam olarak bilmediğimizden dolayı onları geri getirmemiz pek mümkün değil.

Makale konularındaki eksik görseller, hala üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz bir konu. En yakın zamanda bu sorunu gidermeyi amaçlıyoruz. Gözlemleriniz için teşekkürler. Forever
13  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 07, 2020, 22:06:48
STAN GOTTS

Doğum Yılı: 1954

Oyundaki Yaşı: 42

Oslo'da bir "müfettiş yardımcısı" ve Helen Maxwell'ın eski bir arkadaşı olan Stan Gotts birçok davada Helen ile birlikte çalışmıştır ve Helen'a "hocam" diye hitap etmektedir. Stan'nin müfettiş olan diğer ortağı, önceki davanın araştırması sırasında yaşanan bir olayda yaralanıp hastahaneye kaldırdığı için Stan, "Saat Kulesi" dosyasını tek başına yürütmek zorunda kalmıştır. Normalde "sıcak kanlı" biri olan Stan, rütbesi konusunda oldukça hassastır. Birçok kez kendisine "müfettiş" olarak hitap eden Jennifer'a rütbesinin "müfettiş yardımcısı" olduğunu söylemiştir.

Paranormal olaylara ve doğaüstü insanların varlığına inanmayan Stan, başlangıçta Scissorman'in varlığına da inanmamaktadır. Hatta Scissorman'nin saldırısına uğradığını söyleyen Helen'nın sözlerine bile inanmamıştır. Ancak Stan'nin bu görüşü; Helen'nın isteği üzerine gittiği Barrows ailesinin eski bir hizmetlisi olan Rick'in evinde Scissorman ile göz göze gelmesiyle değişir. İngiltere'de bulunan Barrows kalesi hakkında bilgi toplamayı başaran Stan, İngiltere'ye gidecek olan araştırma ekibine de katılmıştır.

Helen Senaryosunda: Helen; Scissorman'i ortadan kaldıracak büyülü kapıyı açtığında Scissorman, Helen'ı da kendisi ile birlikte içeri çekmektedir. Tam bu sırada Helen'a yardıma gelen Stan, Scissorman'ı vurarak Helen'ın kurtulmasını sağlamış ardından da kale yıkılmadan dışarı çıkmayı başarmıştır.
14  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Masahiro Ito, Yeni Bir Projede Çekirdek Üye Olarak Yer Alıyor : Ocak 06, 2020, 22:44:46
Hadi bakalım Masahiro'dan güzel haberler bekliyoruz. Tebessüm Yalnız paylaşımda "... Umuyorum ki proje iptal olmayacak." diyerek, çalıştığı şirkete (Konami) olan güvensizliğini de bir nevi belirtmiş oluyor.

Eline sağlık abi. Forever
15  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 04, 2020, 21:25:03
NOLAN CAMPBELL

Doğum Yılı: 1970

Oyundaki Yaşı: 26


Oslo'da bir gazeteci olan Nolan Campbell'in kız kardeşi Julia Campbell, çocukken ortadan kaybolur ve bir daha kendisinden haber alınamaz. Bu olaylardan yıllar sonra, Jennifer Simpson'un Barrows Malikanesinden canlı kurtulmasının ardında malikanede yapılan araştırmalarda, Julia'nın kalıntıları ortaya çıkar. Hem kardeşinin ölümünü aydınlatmayı hem de olayın arkasında olabilecek herkesi ortaya çıkarmayı amaçlayan Nolan, "Saat Kulesi" olayları ve Jennifer ile yakından ilgilenmektedir.

Araştırmalarına ilk olarak Oslo Üniversitesinde başlayan ve Prof. Samuel Barton'a sorular yönelten Nolan, istediği sonuca ulaşmayınca Jennifer ile iletişime geçmeyi başarır. Beraber çıktıkları bir akşam yemeğinde Jennifer, Nolan'a malikanede yaşadığı olayları anlatır. Akşam yemeği neticesinde Nolan, istediği bilgelere ulaşmasının dışında ayrıca Jennifer ile aralarında romantik bir ilişkinin ilk adımları da atılmıştır.

Jennifer senaryosuna göre: Jennifer'ın üniversitede Scissorman tarafından saldırıya uğramasından sonra da araştırmalarına devam eden Nolan, Barrows ailesinin eski hizmetlilerinden olan Rick'e ulaşır ve Jennifer ile Helen'ın isteği üzerine Rick ile görüşmeye gider. Bu görüşme sırasında Rick'in evinde Scissorman'in saldırısına uğramasına karşın, İngiltere'de bulunan Barrows Kalesinin varlığını ve konumu öğrenerek kaçmayı başaran Nolan, vakit kaybetmeden öğrendiklerini Jennifer ile Helen'a anlatır.

Helen tarafından kurulan ve İngiltere'deki Barrows Kalesine gidecek olan araştırma ekibe Nolan da katılmıştır. Kaleye varmadan önce yapılan kampta, Jennifer'ın ortadan kaybolduğunu fark eden ilk kişi Nolan olmuştur ve kaleye varmalarından kısa süre sonra da ekipten ayrılarak Jennifer'ı tek başına aramaya başlamıştır.

Jennifer kalenin altında bulunan gizli tapınakta Scissorman ile karşı karşıya geldiğinde Nolan, Scissorman'nin dikkatini dağıtarak Jennifer'ın büyüyü kullanması için zaman kazanmıştır. Scissorman'nin ortadan kalkmasından sonra kale yıkıldı ve Nolan ile Jennifer, enkazın altında canlı olarak çıkarıldılar.
16  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 03, 2020, 20:07:07
SAMUEL BARTON

Doğum Yılı: 1944

Oyundaki Yaşı: 52

Amerika'da Stanford Üniversitesinde "hipnoterapi" eğitimi alan ve okuduğu bölümün en genç mezunu olan Prof. Samuel Barton, Oslo Üniversitesinde "kriminoloji" alanında çalışmalar yapan bir öğretim üyesidir. Suçlu psikolojisi üzerinde uzman olmasına karşın, aynı zamanda paranormal olayları aşırı derece ilginç bulan Prof. Barton, bu nedenle 14 Eylül 1995 tarihinde gerçekleşen "Saat Kulesi" (Barrows Malikanesi) olayları dosyasını gönüllü olarak almıştır. Yanında çalışan diğer eğitim görevlerinin anlatımına göre profesör; bu dosyaya o kadar takıntılıdır ki masasının üzerinde Scissorman’ın kurbanlarını öldürmek için kullandığı makasın bir örneği bulunmaktadır ve kendisi de bu makasla zaman geçirmektedir.

Samuel Baron; Üniversitedeki bölümünü en genç mezunu olmasından dolayı kendisinden dahi olarak bahsetmeyi sever ve insanların ona ne yapması gerektiğini söylemesinden hoşlanmaz. Kariyerinde hipnoterapi uyguladığı insanlar üzerinde zaman zaman çok ileri gittiği için eleştirilen Barton, kendisini terapiler sırasında durduran asistanlarından bazılarını da kovmuştur. Bu özelliklerinden dolayı, yakınları ondan kimi zaman bir "megaloman" olarak bahseder.

Hem Jennifer hem de Edward’a hipnoterapi uygulayan Prof. Barton, çok geçmeden Edward’ın aslında Dan Barrows olduğunu fark etmiştir, ancak paranormal olaylara olan merakı ve Edward’ın da psişik güçlerinin etkisiyle Edward’ın kontrolü altına girer.

Jennifer Senaryosunda:

Jennifer, Barrows kalesinde Scissorman’i yok etmek için gerekli olan büyüyü bulur ancak üzerinde yazılı olanlara okuyamaz. Eğer Jennifer, büyü parşömeni ile kalenin bahçesine giderse Prof. Barton’u yaralı olarak bulur ve Barton, parşömende yazanları Jeniffer'a çeviri.

Eğer Jennifer parşömeni Helen'ın çevirmesini isterse, Prof. Barton'un cesedini kalenin bahçesinde asılı olarak bulur.

Helen senaryosunda:

Prof. Barton, bizzat Scissorman ile birlikte çalışmaktadır, hatta zaman zaman onun kılığına girerek, araştırma ekibinin üyelerinin birkaçını öldürmüştür. Helen, kalenin giriş katında bulunan tapınağa girdiğinde Jennifer’ı tapınağın ortasındaki haça bağlı şekilde bulur ve Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Barton da onu kurban etmek için Jennifer’a yaklaşmaktadır. Eğer bu sahnede Helen'ın envanterinde silah yoksa veya silahını yeterince hızlı çekemezse Jennifer, Prof. Barton tarafından "Great Father"a kurban edilerek öldürülür. Eğer silahını zamanında çekip ateşlerse, Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Barton'ın ölümüne sebep olur.  
17  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 03, 2020, 19:57:03
HELEN MAXWELL

Doğum Yılı: 1966

Oyundaki Yaşı: 30

Prof. Samuel Barton'ın asistanı ve Oslo'da olduğu zamanlarda Jennifer Simpson'dan sorumlu olan Helen Maxwell; kariyerinde özverili, titiz bir kişidir.  

Daha küçük bir kızken babası tarafından şiddete maruz kalan Helen, 7 yaşındayken kalp krizi geçiren babasına yardım etmek yerine onun ölümünü izlemiştir ve bu davranışı nedeniyle babasının ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Yaşadığı suçluluk hissinin de etkisiyle "kriminoloji" alanında eğitim alarak, 1988 yılında Prof. Barton’ın yanında Oslo Üniversitesi Araştırma Bölümünde suçluların psikolojik durumları üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Scissorman ile ilk kez araştırma binasında kaldığı gece karşılaşan Helen, aynı gece iki iş arkadaşı olan Danny ve Rose'un ölümlerine tanık olmuş ve canının zor kurtararak Polis karakoluna sığınmıştır.

Ertesi gün Oslo Şehir Kütüphanesinde "Barrows ailesi" hakkında daha fazla araştırma yapması gereken Helen, eski bir arkadaşı olan Detektif Stan Gotts'dan da araştırmalarına yardım etmesini ister. Bu istek üzerine Stan, Barrows ailesini eski uşaklarından olan Rick’i ziyarete gider. Kütüphanedeki araştırmalarını sonucu ve Stan’in soruşturmasının neticesinde artık Barrows ailesinin tarihi hakkında her şeyi bilen Helen, bir araştırma ekibi kurarak İngiltere’de bulunan Barrows Kalesine gider.

Oyunda Helen senaryosuna göre: Araştırma ekibi kaleye vardıktan kısa bir süre sonra dağılır. Bir yandan kalede hayatta kalmaya çalışan, diğer yandan da araştırma ekibinin kayıp olan diğer üyelerini arayan Helen; Barrows ailesinin eski üyelerinden Quintin Barrows’un zamanında, oğlu John Barrows’u öldürmek için kullandığı büyüyü bulur. Araştırma ekibinin kayıp üyelerini aradığı sırada ise  kalenin alt katındaki tapınakta Jennifer'ı bir haça bağlandığını gören Helen, Scissorman onu kurban etmek için yaklaştığını fark eder. Detektif Stan Gotts'tan aldığı silahı kullanan Helen, Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Samuel Barton'ı vurarak Jennifer'ı kurtarmayı başarır.

Prof. Barton'ın gerçek Scissorman olmadığını ve gerçek Scissorman'ı yok etmek için ne yapması gerektiğini bilen Helen, hiç vakit kaybetmeden kalenin altında bulunan gizli tapınağa gider ve orada Edward (Dan Barrows) ile karşılaşır. Kale içinde bulduğu büyünün yardımı ile Scissorman'ı etkisiz hale getirmeyi başaran Helen, araştırma ekibinin bazı üyeleri ile kaleden canlı olarak çıkmayı başarır.
18  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Ynt: Clock Tower Karakterleri : Ocak 03, 2020, 19:05:15
JENNIFER SIMPSON

Doğum Yılı: 1981

Oyundaki Yaşı: 15

Barrows malikanesindeki korkunç geceden sonra Jennifer, travmaya girmiş bir şekilde Granit Yetimhanesine geri gönderilir. Yaşadığı travmanın da etkisiyle Jennifer, her gece rüyasında Scissorman tarafından kovalandığını ve arkadaşlarının ölüm anlarını görmektedir. Bu duruma sessiz kalamayan yetkililer onu, Norveç'in başkenti olan Oslo'da bulunan Prof. Samuel Barton'a gönderir. Oslo'da geçireceği süre zarfında da Jennifer'ın sorumluluğu Prof. Barton'ın asistanı olan Helen Maxwell’a verilir.

Oslo'da geçirdiği süre zarfında psikolojik seanslara katılan Jennifer, Helen ile çok iyi anlaşmaktadır hatta aralarında bir tür "Abla-Kardeş" bağı oluşmuştur. Jennifer, Oslo'da hiçbir zaman yalnız olmamıştır. Granit Yetimhanesindeki eski öğretmenlerinden Kay Satterwhite ve onun koruması altında olan "Edward" adındaki bir çocuk ile zaman zaman görüşmektedir. Edward da aynı Jennifer gibi Barrows malikanesinden sağ kurtulmuş bir çocuk olmasına karşın, şaşırtıcı bir derecede Jennifer ile hiç karşılaşmamıştır ve malikanede neler olduğunu hatırlamamaktadır.

Hem malikanedeki travmalarından kurtulmak hem de olayları aydınlığa kavuşmak için gece seanslara katılmak üzere üniversiteye giden Jennifer, Scissorman'in saldırısına uğrar. Bir yıl önce Barrows malikanesinde kapana kısılan Jennifer bu sefer de üniversitenin araştırma binasında kapana kısılmıştır. Scissorman tarafından bir süre bina içinde kovalanan Jennifer, en sonunda binanın yangın merdivenin kullanarak kaçmayı başarmıştır.

Ertesi günlerde bu olayın derinine inmek ve "Scissorman" efsanesine bir son vermek isteyen araştırma ekibi, (Jennifer ve Helen da bu ekibin içindedir) Barrows klanın bilinen ilk evi olan, İngiltere’deki "Barrows Kalesi"ne gitmek üzere yola çıkarlar, ancak kaleye vermeden önce yapılan bir kamp sırasında Jennifer kaçırılarak gruptan önce Barrows kalesine götürülür.

Bu noktadan sonra Jennifer’ı bekleyen sonlar, oyunun senaryosuna göre değişim göstermektedir.

Jennifer Senaryosunda:

Kale içerisinde Scissorman'in tuzağından canlı olarak kurtulmaya başaran Jennifer, kale içerisinde araştırma grubunun diğer üyelerini ararken tesadüfen Barrows klanının eski üyelerinden olan Quintin Barrows'un kendi oğlu ve ilk Scissorman olan John Barrows'u yok etmek için kullandığı büyüyü barındıran parşömeni ele geçirir. Bu parşömende yazana göre; kalenin alt kısmındaki gizli tapınakta, büyülü bir kapı bulunmaktadır ve Quintin Barrows zamanında oğlunu bu büyülü kapının ardına hapis ederek çevredeki çocukların ölümlerini engellemeyi başarmıştır.

Aynı büyülü kapıyı kendi başındaki Scissorman'den kurtulmak için kullanmayı amaçlayan Jennifer, vakit kaybetmeden kalenin altında bulunan gizli tapınağa gider. Tapınağa vardığında eski öğretmeni Kay Satterwhite'ın cansız bedeni ve Scissorman ile karşılaşan Jennifer, çok geçmeden Edward'ın aslında bir yıl önce, Barrows malikanesinde karşılaştığı Dan Barrows olduğunu ve malikanede ölen annesi Mary Barrows ve ikiz kardeşi Bobby Barrows'ın intikamını almak için bütün bunları planladığını öğrenir. Gizli tapınakta son kez Scissorman ile karşı karşıya gelen Jennifer, büyülü kapıyı açmayı ve Dan’i bu kapıdan içeri atmayı başarır. Ancak bu hareketinin ardından kale yıkılır ve Jennifer da kale enkazının altında kalır. Saatler süren arama kurtarma çalışmalarından sonra Jennifer, Nolan Campbell ile birlikte sağ olarak kale enkazından çıkartılır. 

Helen Senaryosunda:

Helen, kalenin giriş katında bulunan tapınağa girdiğinde Jennifer'ı tapınağın ortasındaki haça bağlı bir şekilde bulur ve Scissorman de onu kurban etmek için yaklaşmaktadır. Eğer bu sahnede Helen'ın envanterinde silah yoksa veya silahını yeterince hızlı çekemezse Jennifer, Scissorman tarafından "Great Father"a kurban edilerek öldürülür. Eğer Helen, Scissorman’ı durdurmaya başarırsa oyun bittiğinde Jennifer, kale enkazının altından canlı olarak çıkarılır.
19  Makaleler ve Tasarılar / Clock Tower / Clock Tower Karakterleri : Ocak 03, 2020, 18:25:39Yapım aşamasında...
20  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 3 (2020)'ün Xbox One Boyutu Belli Oldu : Ocak 02, 2020, 19:59:09
Eline sağlık Orçun abi. Forever

Orijinal Resident Evil 3: Nemesis de Resident Evil 2'ye kıyasla biraz daha kısa bir oyundu. RE3 sadece tek senaryo içerirken, RE2'nin Leon A ve Claire B gibi senaryoları oyun süresinin uzamasına sebep oluyordu. Gördüğüm kadarıyla Capcom, iki oyun arasındaki süre farkını iyice azaltmak için Resident Evil 3 (2020)'nin hikayesine daha fazla değişim/ekleme yaptı.
Sayfa: [1] ... 53 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi