logo
Ana Sayfa Forum Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
  İletileri Göster
Sayfa: [1] ... 34 |Sonraki»
1  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: MillAvriLewo ve Scream, Raccoon City'de 2 : Haziran 20, 2020, 16:53:20
Üstad, cidden 10 sene önce derdimiz hiç yokmuş.
2  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Yeni Resident Evil 3'teki Jill'in Yüz Modeli Açığa Çıktı : Aralık 26, 2019, 20:19:28
Ben görmeden bu yorumu yazdıysam sen haklısın demektir. Sırıtma
3  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Yeni Resident Evil 3'teki Jill'in Yüz Modeli Açığa Çıktı : Aralık 26, 2019, 01:58:32
Arkadaş bazen biz mi eski kafalıyız diyorum ama artık söyleyecek kelime de kalmadı. Julia Voth dururken bu niye gerçekten? Şu oyunun adını da komple değiştirin de artık kurtulalım bu çileden. Bu arada bu yeni kız bence Milla Jovovich'in özellikle gençlik hallerine çok benziyor, bu seçimde sebep Jill'i filmdeki Alice karakterine benzetmek olabilir. Capcom yapar böyle şeyler!

https://www.instagram.com/p/Bsxs7YmgoPA/
4  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Yeni Resident Evil 3'teki Jill'in Yüz Modeli Açığa Çıktı : Aralık 24, 2019, 22:09:32

Resident Evil 3 (2020) duyurulup da fragmanı yayınlandığından beri herkesin konuştuğu tek bir şey vardı: Tasarımlar...

Karakter tasarımları konusunda ucu açık bir değişim içine girmiş olan Capcom, yeni Resident Evil 3'te büyük farklılıklara gitmişti. Doğal olarak, oyunun hayranları tarafından bunların konuşulması abes olamazdı. Klasik Resident Evil 3'e yakın olan hayranların büyük çoğunluğu, değişikliklerin bir kısmını yutup sindirmiş olsalar da, Jill için yeni kullanılan yüz modeline bir türlü alışamadılar. Doğrusu şu ki, Jill'in yüz modeli zaten Resident Evil Remake, Resident Evil: The Umbrella Chronciles ve Reisdent Evil 5'ten sonra her oyun değişmekteydi; ancak yeni RE 3'te, tekrar Jill Valentine karakteriyle özdeşleşmiş Julia Voth'a dönüleceğine duyulan inanç sağlamdı.

Ancak öyle olmadı. Yeni Jill Valentine için yeni bir yüz modeli tercih edildi. Capcom'un Amerika'ya hakareti olarak kabul edilen bu Rus modelin adıysa: Sasha Zotova. Ki bu da yeni Jill Valentine'i benimsemek uğruna Julia Voth'u harcama yoluna giderek "Julia Voth bir modelin yüzüne sâhipti, şimdiki Jill'in ise daha gerçekçi ve daha savaşçı bir yüzü var," diyenleri şüphesiz haksız çıkarmış oldu. Modellik konusunda Julia Voth'u bile gölgede bırakacak nitelikteki podyum mankeni Sasha Zotova'nın Jill Valentine duyurusuyla ilgili Instagram gönderisi şu şekilde:


Alıntı sahibi: Sasha Zotova
Sevgili arkadaşlar, yeni Resident Evil 3'teki Jill Valentine'in orijinal modelinin kendim olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Capcom'la çalışmak ve böylesi kült bir karakterin yüz modeli olarak RE ailesine katılmak benim için bir onurdur. Jill Valentine'ın hayranlarına içtenlikleri ile nezaketleri için teşekkür ederim.

Kimliği belirsiz birinin Tokyo kökenli bir manken olan Jane Shishlyannikova'nın sahte Twiiter hesabını açıp onun ağzından konuşuyormuş gibi yaparak RE 3 (2020)'deki Jill'in yüz modelinin kendisi olduğunu iddia etmesinden hemen sonra, görünüşe göre Sasha Zotova, yeni Jill'in yüz modeli olduğunu intagram hesabından bizzat kendi ilan etmek zorunda kaldı.

Resident Evil 3 (2020); PlayStation 4, PC ve Xbox One için 3 Nisan 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.
5  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Project Resistance, Yeni Resident Evil 3'ün İÇİNE Kondu : Aralık 14, 2019, 22:52:30

Friday The 13th The Game ve Last Year tarzı asimetirik bir oynanış yapısıyla geliştirilen Project Resistance, mevcut yeni adıyla Resident Evil: Resistance, ilk duyurulduğunda herkes onu bir oyun modundan çok, ayrı bir oyun olarak düşünmüştü. Şüphesiz Capcom da böyle düşünmüştü; ancak bu oyunla serinin hayranları üstünde istediği etkiyi elde edememesi ve fazlaca eleştiri alması, firmayı düşünmeye sevk etti. Neticede ortada daha önceden yaşanmış bir Umbrella Corps vakası vardı. Daha öncesindeyse Nintendo 3DS'e özel olarak çıkan başarısız bir teşebbüs olan The Mercenaries 3DS de cabası. Benzer bir akıbetin, Resistance için de tekerrür etmesi oldukça muhtemel, belki de kaçınılmazdı.

Tüm bunlar doğrultusunda Capcom, "Bu oyunun %100 başarılı olmasını nasıl sağlarız?" dedi ve Sony'nin State of Play etkinliğinde yapacağını yapıp Project Resistance'ı, yeni Resident Evil 3'e ekstra oyun modu olarak eklediğini etkinlik sırasında göstermiş oldu. Doğrusu kimsenin de umrunda olmadı bu gelişme. Görünen o ki, Resident Evil: Resistance, daha çıkmadan bir hayalet oyun statüsüne düşmüştü bile.

Her şeye rağmen Capcom, Resistance'ı yeni Resident Evil 3'e dahil ederek olası veya olmayası bir felaketin önüne geçmiş oldu. Hatta belki de başka şeylerin de önüne geçilmiş oldu, mesela Resident Evil 3'ün. Özellikle yeni Resident Evil 3 için video olarak yayınlanan geliştirici ekibin özel mesajında; Resident Evil 3'ten çok Resistance ekstrasının konuşulması, sosyal medyada bazı hayranlar tarafından dalgaya alınarak "Adamlar anlaşılan Resident Evil 3'ü, Resistance'ın başarısını kesinleştirmek için çıkarmaya karar verdiler Sırıtma" gibisinden yorumlara neden oldu. Hangi açıdan bakarsak bakalım, Resident Evil 3 tek seferlik bir ödemeye isteyecekken, Resistance her içerik güncellemesiyle yeni bir ödeme gerektirerek firma için daha fazla kazanç sağlama potansiyeline sahip olacak. Sırf bir klasiğin, böyle bir şeye alet edilmesi bile hem oyunun hayranları, hem orijinal eserin fikir babası, hem de oyun dünyası için yaralayıcı.

Son olarak Resident Evil: Resistance ilk duyurulduğunda tanıtılan 4 afetzedeye 2 tane daha ilave edildi. Biri erkek, diğeri kadın olan karakterlerin adları sırasıyla Martin Sandwich ve Becca Woolett. 19 yaşındaki Martin, mühendislik bilgileriyle destekleyici bir karakter olacakken; 22 yaşındaki Becca ise park koruculuğundan gelen silahlı ateşler konusundaki tecrübesiyle hasar verici bir karakter olacak.Solda "Martin Sandwich", sağda "Becca Woolett"


Solda "Eski Karakter Görseli, Sağda "Yeni Karakter Görseli"

Tuzaklar kurup BOS'ları yönlendiren Baş Yönetici (Mastermind) tarafındaysa uzun zamandır ismini bilmediğimiz Daniel Fabron ve herkesçe bilinen Annette Birkin bulunacak. Daniel Fabron; Alex Wesker'a virüs araştırmalarında denek ve tesis sağlamakla görevlendirilmiş Ozwell E. Spencer'ın az sayıda güvendiği kişisel iş bitirici elemanlarından biri olarak tanıtılmakta. Resistance'ta boss olarak oyuncuların karşısına çıkacak G mutasyonlu Birkin'i, Annette kontrol edecekken; Daniel Fabron ise T-103 modeli Tyrant'ı kontrol edecek. Daha fazla bilgiye Resident Evil: Resistance'ın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Resident Evil 3 (2020) ve de beraberindeki Resident Evil: Resistance ekstrası, 3 Nisan 2020'de piyasaya sürülecek.
6  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 3 (2020) Duyuruldu : Aralık 14, 2019, 19:30:46
Fragman etkilemedi beni çok fazla, genel yorumlara katılıyorum. Serinin çoğu kesime göre en can alıcı oyunu sayılır, nemesis adının hakkını verememiş fragman. Modernleşme çabası güzel, ama Bilal sana kesinlikle katılıyorum. Jill'in artık Julia Voth ile özdeşleşen yüzünü insan arıyor, bu Jill bizim özümsediğimiz Jill değil. Yani o heyecanı vermedii sanki başka bir karakter oyuna dahil olmuş gibi. Bilemedim yani.
7  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Yeni Claire, Yeni Resident Evillar İçin Hazır : Aralık 07, 2019, 11:33:46

Resident Evil 2 (2019)'la birlikte Capcom'un değiştirdiği Claire Redfield'ın yeni sesi ve hareket yakalama sanatçısı da olan Stephanie Panisello, kendisinin RE 2 (2019) oynadığı bir canlı yayın etkinliği sırasında olası bir sil baştan Code Veronica yapımında da görev almak istediğini şu sözlerle belirtti:

"Umarım Code: Veronica'yı da baştan yaparlar. Efsane olur! O işte yer almayı çok isterim. Bakalım, göreceğiz!"

Uzun yıllar boyunca Claire Redfield karakterini Alyson Court seslendirmiş, Darkside Chronicles'tan sonraysa Revelations 2'yle birlikte bu durum değişerek yerine başka biri getirilmişti. RE 2 (2019)'un yeni jenerasyon geliştirici ekibi ise, Resident Evil 2'nin geçmişiyle bağlantılı kim varsa, hepsinin izini silmek amacıyla Claire Redfield'ın da içinde yer aldığı tüm karakterleri sıfırlamış, yeni yüzler ve seslerle kadroyu baştan oluşturmuşlardı.
8  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Capcom, Askıya Aldığı Serileri Devam Ettirme Niyetinde : Kasım 01, 2019, 23:59:39

Capcom, elinde klasik sayılabilecek pek çok yapım bulunmasına karşın sürekli olarak yeni oyun fikirleri üretmeye çalışan bir firma olmuştur. Bu tutumundan dolayı her biri belli bir hayran kitlesi sahip olan oyunlarına, deva oyunu çıkarmaktan bile geri durmuştur.

Ancak Capcom, özellikle mali yönden zarara uğradığı 2012-2016 yıllarından sonra, son zamanlarda askıya aldığı elindeki serilere tekrar geri dönüş yapmaya başladı. Devil May Cry ve Monster Hunter gibi eski oyunları için çıkardığı yeni oyunlar tutunca da, bu yönde atılımlarını resmen sürdürme kararı aldı. Firma, son finansal raporunda bu durumu şöyle izah etmiş:

"Şu an için, bir yandan aktif yapımlarımız üzerinde çalışırken, bir yandan da mevcut köklü yapımlarımıza ayrılan ödeneği en yükse orana çıkarmaya öncelik veriyoruz. Bu konuda da yakın zamanlarda ürün vermediğimiz serilere yeni oyunlar çıkararak askıya alınmış serileri tekrar canlandıracağız."

Bu politikasının haklılığını desteklemek için Capcom'un, raporunda örnek gösterdiği oyunlar arasında Resident Evil 2 (2019)'un da bulunması; firmanın büyük bir gayretle uzak durduğu sil baştan ve yeniden yapım projelere bakış açısını değiştirdiğini göstermekte. Tüm bunlar doğrultusunda uzun zamandır beklenen Dino Crisis  ve Onimusha gibi pek çok Capcom oyununun ya devam ettirileceği ya da yeniden yapılacağı anlaşılmakta.
9  Makaleler ve Tasarılar / Resident Evil 2 / Resident Evil 2 (2019) Belgeleri : Temmuz 17, 2019, 23:29:15

ANA SENARYO


HAYALET AFETZEDELER
10  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Leon, Resident Evil 2 (2019)'da Nasıl Adam Edildi? : Şubat 23, 2019, 21:48:32

Resident Evil 2 (2019)'da pek çok karakter karakterin hikayesinin değiştiğine tanıklık ettik. Örneğin Ada, önceden erkek arkadaşını arayan bir karakterken, yeni hikayede sahte bir FBI ajanına dönüşmüştü. Gazeteci Ben, zombi dehşetinden korunmak amacıyla kendi kendini nezarethaneye kilitlemişken, yeni hikayede Polis Şefi Brian Irons tarafından hapis edilmişti. Orijinal senaryonun değiştirildiği ve genel olarak eski hayranların sorgulamadığı böyle daha nice küçük farklılık var. Bunlardan biri de Leon'un şehre geliş hikayesindeki farklılık elbette.

İlk olarak E3 fuarında, yeni Resident Evil 2'nin demosu sırasında öğrenilen Leon'un başlangıç hikayesi, Resident Evil evrenine bakıldığından oldukça iyi duruyordu, hatta eskisine nispeten mantıklıydı da. Yeni hikayeye göre Leon, polis akademisinden mezun olduktan sonra Raccoon Şehri'ne atanmış ve göreve başlama gününü beklerken şehirde yaşanan salgın karışıklığından dolayı merkezden "uzak dur" çağrısı almasına karşın birkaç gün bekledikten sonra merkezden başka bildirim alamayınca meraklanıp Raccoon Şehri'nin yolunu tutmuştur.

Senaryosal olarak değişen onca şeye kıyasla Leon'un bu başlangıç hikayesindeki bu değişim, çok göze batmıyordu bile; ancak Leon'un başlangıç hikayesindeki bu değişimden rahatsız olan bir Japon hayranın, Resident Evıl'ın resmi Japon twitter hesabı olan "Biohazard (Capcom)"da, olumsuz düşüncesini sert bir şekilde belirtmesi sonucu bilmediğimiz bir gerçek ortaya çıkmış oldu. Malum hayranın "Ne mantıksızlık gördünüz de Leon'un giriş hikayesini değiştirdiniz?" çıkışına cevaben resmi hesap "Biz aslında Leon'u adam ettik," tarzında bir karşılık verdi.

Capcom yapımcılarının zaman zaman oyunculara karşı böyle agresif tutumlar takındığını geçmişten biliyoruz. Örneğin Resident Evil 5'in yapımcılarından biri olan Jun Takeuchi de, 5. oyuna yönelik çok fazla memnuniyetsizlik olması karşısında "Kaprisli oyuncular için oyun geliştirmek istemiyorum," diyerek Resident Evil hayranlarına tepki göstermiş, ardından da Resident Evil serisi için geliştirme yapmayacağını açıklayarak farklı oyunlara yönelmişti. Daha sonrasındaysa atılım gösterdiği diğer oyun markalarında başarısız olunca kendisini, oyun geliştirmek istemediği oyuncular için Resident Evil 7'yi geliştirirken görmüştük. Ve tüm bu uzun süreçte herhangi bir atışma yaşanmamıştı; fakat belki de sosyal ağlarda işler farklı yürüdüğünden dolayı ki, bir anda bir tartışma cereyan etti.

Tartışma sayesinde kapalı bir yorum olan "Leon'u adam ettik", sonunda üzerine 2 paragraf uzunluğunda yazı yazılmış bir görselin paylaşılmasıyla açıklığa kavuşmuş oldu. Belirtilene göre Leon'un orijinal klasik hikayedeki başlangıç hikayesi, bildiğimizin aksine, Leon'un görevdeki ilk gününe geç kalması sonucu alelacele Raccoon Şehri'ne gitmesi şeklinde değilmiş. Tam olarak hikayenin aslı şu şekildeymiş: Leon, Raccoon Şehri'ne atamasının çıkmasıyla birlikte göreve başlamadan önce R.P.D.'ye ziyarette bulunup oradakilerle bir kaynaşma yaşamış. Ziyareti sırasında hepimizin bildiği R.P.D. üniformasını edinmiş ve onu Kevin Ryman'ın da aralarında bulunduğu onu eğitimden geçirecek birkaç memurla tanışmış. Daha sonrasında 28 Eylül tarihinde Leon, uzatmalı sevgilisinden ayrılıp, ayrılığın acısını üstünden atmak için bir partide sarhoş olup otel odasının tekinde kendinden geçmiş. Derken bu şekilde ilk görev gününe geç kalmış.

Sizin bu satırları okuduğunuz zamanki şaşkınlığın bir benzerini Japon hayranlar da yaşayıp bu duruma bir anlam verebilmek için kaynak sormuşlar. Çünkü ne oyunda ne de oyun içi belgelerde verilen detayların hiçbiri bulunmamakta olup yalnızca Leon'un ilk iş gününe geç kaldığı işlenmektedir. Japon hayranlar, herhangi bir geri dönüş alamayınca, durumu alaya alarak, geçmişte bir Capcom yetkilisinin "Barry Burton ödlü" demesine gönderme yaparak "Sahi ya, Barry Burton'ı da Tyrant öldürmüştü," demeye başladılar. Gönderi altında tiye almaya yönelik hayli uzun mesajlardan sonra resmi hesaptan son bir cevap daha geldi ve "Orijinal Resident Evil (1998)'de de Chris sigara içiyordu; ama 2002 sürümünde içmiyordu. Niye hiçbiriniz bunu dert etmedi?!" dedi. Ancak bu da, olayın yatışmasına etki etmedi elbette. Daha sonrasındaysa konuyla ilgili tüm mesajlar ve gönderi silindi.

İşte Capcom'a göre Leon, eskiden öyleyken böyle adam edilmiş... Leon'un ilk Resident Evil 2'deki başlangıç hikayesi gerçekten böyle miydi; yoksa değil miydi bir şey söylemek güç. Bazılarına göre bu bilgilerin, oyunda bulunmasa bile üçüncü parti yayıncılardan birinin ikinci sınıf kaliteyle bastığı Resident Evil 2 rehber kitaplarından birinde olabilme ihtimali var. Resmiyet açısından geçerlilikleri tartışılır; ancak Capcom'un bahsettiği orijinal başlangıç hikayesinde de bazı tutarsızlıklar yok değil. Mesela; 2003 yılında ilk olarak Oubtreak oyunlarıyla tanıdığımız Kevin Ryman'ın, 98 yılında çıkmış Resident Evil 2'de adının geçmesi gibi. Belki de tüm bunların hepsi, Capcom'un seriyi sıfırlama komplosunun bir parçasıydı. Bu şekilde orijinal hikayede olmayan şeyleri varmış gibi göstererek, kendilerinin seriyi daha iyi yaptığını kanıtlamaya çalışıyorlardı, kim bilir... Bilinen tek şey; yeni Resident Evil 3 gelirse, kendinizi hazırlamanız gerektiği. Orijinal Resident Evil 3'te olmayan şeyler, "Eskiden böyle böyleydi, biz yenisinde böyle böyle yaptık," diye ileri sürülebilir.
11  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Resident Evil 3 Baştan Yapılsaydı Nasıl Görünürdü? : Şubat 21, 2019, 01:51:22

Bu soruyu, bazı tasarımcı Resident Evil hayranları kendilerine sormuş ve sil baştan yapılan Resident Evil 2'nin agresif tasarım çizgisi izlenerek bazı çalışmalar ortaya çıkarılmış. Elbette bu tasarımlar, yalnızca hayran çalışması ve resmi tasarım olmaktan çok uzaklar; ancak Resident Evil 2 (2019)'un meydana getirdiği coşku, insanları ister istemez yeni bir Resident Evil 3 için harekete geçirmiş durumda.

Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi Capcom, sil baştan bir Resident Evil 3 oyunu için hayranların seslerini duyurmaları gerektiğini, ne kadar çok Resident Evil 2 (2019) alır ve aldırtırlarsa bu şansın o kadar çok artacağını belirtmişlerdi. Ülkemizde, özellikle büyük futbol kulüpleri tarafından uygulanmasıyla bilinen bu açgözlü kâr yaklaşımı; hiç şüphesiz Resident Evil 3'ün değil, Resident Evil 5'e kadar serinin yenilenmesine vâsıta olacaktır.

Tüm bu hayran etkileşimleri ise Capcom'un tam olarak istediği şey elbette. Hayranların, kendi içlerinde başkalarının da Resident Evil 3'ü arzulamasını sağlamasıyla bir Ouroboros (kendi kuyruğunu yiyen yılan) meydana gelecek ve Capcom, kendi bedenlerindeki virüsleri başkasına yayma amacıyla canlı insanlara saldıran zombiler misali, yeni Resident Evil 3'ü arzulayan hayran kıvamını elde etmiş olacak. İlk kurşun da aşağıda göreceğiz tasarımlarla birlikte atılmış oldu, haydi biraz ağzınızı sulandırıp şapırdatmaya var mısınız?

iacediai İsimli Reddit Kullanıcısının Jill Tasarımları

Bu tasarımlarda ilk olarak Jill'in orijinal görünüşünün terk edildiğini görüyoruz. Beklenen bir durum; zira insanlar 98 yılına kıyasla şu an cinsel yönden çok daha sapkınlar. Bunun dışında ilk oyunun Remake'inde Jill'in alternatif kostümlerinden biri olan Sarah Connor kıyafetinin de başka bir varyasyonuna yer verilmiş.

MattArtverse İsimli DeviantArt Kullanıcısının Jill Tasarımları

MattArtverse, beyaz hırkası dışında Jill'in orijinal tasarımını olabildiğince koruyarak aşamalı kıyafet dönüşümüne yer vermiş. Soldan sağa, başlangıç olarak Jill'in Raccoon Şehri sokaklarındaki hâlini, sonrasında R.P.D.'deki hâlini ve son olarak da Saat Kulesi yolunda tramvaydaki hâlini görmekteyiz.

Korku Çizeri David Romero'nun Nemesis Tasarımları

Tasarımda, bilinen Nemesis'in tüm özellikleri gösterilmiş, ek olarak Mr. X'in konsept tasarımlarında kullanılan yüz maskesi, Nemesis'e geçirilmiş.

Rely on Horror'dan Rourke Keegan'ın Nemesis Tasarımları

Son olarak bu tasarımdaysa, Nemesis ilk olarak T-103 modeli görünümünde ele alınmış. Daha sonra aldığı hasarlar sonucunda kademe kademe tanıdığımız Nemesis hâline gelmiş.
12  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 2 (2019) Demosu Detayları : Ocak 20, 2019, 22:37:37
Teşekkürler. Tebessüm
13  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Öneri-İstek-Yol-Yordam / Ynt: Öneri -İstek - Yardım Başlığı (Forum Hakkında) : Ocak 14, 2019, 22:27:32
Valla dün gece çok hastaydım, okudum ama uyuya kalmışım, hatta demoyu da indirmiştim ama bakamamıştım. İsteniyorsa açılabilir bence, nasıl isterseniz ben uyarım.
14  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Kurallar ve İlanlar / Ynt: Mimarın Bıraktığı Yerden: Nekro Kelebek : Ocak 14, 2019, 22:25:51
Hoşgeldin üstad. Tebessüm
15  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 2 (2019) 1-Shot Demosunu Biz de Denedik! : Ocak 14, 2019, 22:24:42
Üstad eline sağlık, çok güzel bir video, adamın dibisin. Sırıtma
16  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil 2 / Ynt: Resident Evil 2 (2019) : Ocak 09, 2019, 21:03:14
haftaya izin günümde buna bakacak zaman ayırmam lazım. Sırıtma demonun tadı yetmez ama olsun. Sırıtma
17  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Hart Hurt Sohbetler : Ocak 09, 2019, 20:52:31
Zaman çabuk geçiyor dostlar, her şeye rağmen tekrar burada olmak güzel. 2008'de ilk siteyi açtığımda ben de 19 yaşındaydım. Şimdi 30 olduk. O zamanki mesajlarıma bakıp tekrar dönmeyi o kadar çok istiyorum ki, anlatılamaz. Ama yaşlansak bile kopamadık buralardan.
18  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Resident Evil Türk - Nekro Kelebek; Nereden Nereye : Ocak 08, 2019, 02:18:29
Eskiler gelmeye devam ediyor, hoşgeldiniz tekrar. Anılcan, videoyu izledim, sonra senin gibi eski mesajlarıma bakakaldım ben de, gerçekten geçmiş çok daha güzelmiş onu anladım. Eline sağlık, belli yani uğraşmışsın video ile. Güzel bir anı olmuş.
19  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 08, 2019, 01:54:01
Üstad teşekkür ederim, o darbeleri gerçekten yemiş gibi hissediyorum bu arada.  Sırıtma senle yatan şaşı kalkar diye bir söz var bildin mi, espri yeteneği oradan benziyor diyeyim ben sana. Sırıtma
20  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Hart Hurt Sohbetler : Ocak 06, 2019, 23:00:11
Evlenmeyeceksin yani. Sırıtma İşimiz var senle. Sırıtma
Çok güldüm ya Sırıtma Bizim hacının kıymetini bilmeyenler, kaçıranlar utansın dimi Üstad ? Sırıtma

aynen öyle adamın dibi sonuçta. Sırıtma
Sayfa: [1] ... 34 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.339 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi