logo
Ana Sayfa Forum Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
  İletileri Göster
Sayfa: [1] ... 34 |Sonraki»
1  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Capcom, Askıya Aldığı Serileri Devam Ettirme Niyetinde : Kasım 01, 2019, 23:59:39

Capcom, elinde klasik sayılabilecek pek çok yapım bulunmasına karşın sürekli olarak yeni oyun fikirleri üretmeye çalışan bir firma olmuştur. Bu tutumundan dolayı her biri belli bir hayran kitlesi sahip olan oyunlarına, deva oyunu çıkarmaktan bile geri durmuştur.

Ancak Capcom, özellikle mali yönden zarara uğradığı 2012-2016 yıllarından sonra, son zamanlarda askıya aldığı elindeki serilere tekrar geri dönüş yapmaya başladı. Devil May Cry ve Monster Hunter gibi eski oyunları için çıkardığı yeni oyunlar tutunca da, bu yönde atılımlarını resmen sürdürme kararı aldı. Firma, son finansal raporunda bu durumu şöyle izah etmiş:

"Şu an için, bir yandan aktif yapımlarımız üzerinde çalışırken, bir yandan da mevcut köklü yapımlarımıza ayrılan ödeneği en yükse orana çıkarmaya öncelik veriyoruz. Bu konuda da yakın zamanlarda ürün vermediğimiz serilere yeni oyunlar çıkararak askıya alınmış serileri tekrar canlandıracağız."

Bu politikasının haklılığını desteklemek için Capcom'un, raporunda örnek gösterdiği oyunlar arasında Resident Evil 2 (2019)'un da bulunması; firmanın büyük bir gayretle uzak durduğu sil baştan ve yeniden yapım projelere bakış açısını değiştirdiğini göstermekte. Tüm bunlar doğrultusunda uzun zamandır beklenen Dino Crisis  ve Onimusha gibi pek çok Capcom oyununun ya devam ettirileceği ya da yeniden yapılacağı anlaşılmakta.
2  Makaleler ve Tasarılar / Resident Evil 2 / Resident Evil 2 (2019) Belgeleri : Temmuz 17, 2019, 23:29:15

ANA SENARYO


HAYALET AFETZEDELER
3  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Leon, Resident Evil 2 (2019)'da Nasıl Adam Edildi? : Şubat 23, 2019, 21:48:32

Resident Evil 2 (2019)'da pek çok karakter karakterin hikayesinin değiştiğine tanıklık ettik. Örneğin Ada, önceden erkek arkadaşını arayan bir karakterken, yeni hikayede sahte bir FBI ajanına dönüşmüştü. Gazeteci Ben, zombi dehşetinden korunmak amacıyla kendi kendini nezarethaneye kilitlemişken, yeni hikayede Polis Şefi Brian Irons tarafından hapis edilmişti. Orijinal senaryonun değiştirildiği ve genel olarak eski hayranların sorgulamadığı böyle daha nice küçük farklılık var. Bunlardan biri de Leon'un şehre geliş hikayesindeki farklılık elbette.

İlk olarak E3 fuarında, yeni Resident Evil 2'nin demosu sırasında öğrenilen Leon'un başlangıç hikayesi, Resident Evil evrenine bakıldığından oldukça iyi duruyordu, hatta eskisine nispeten mantıklıydı da. Yeni hikayeye göre Leon, polis akademisinden mezun olduktan sonra Raccoon Şehri'ne atanmış ve göreve başlama gününü beklerken şehirde yaşanan salgın karışıklığından dolayı merkezden "uzak dur" çağrısı almasına karşın birkaç gün bekledikten sonra merkezden başka bildirim alamayınca meraklanıp Raccoon Şehri'nin yolunu tutmuştur.

Senaryosal olarak değişen onca şeye kıyasla Leon'un bu başlangıç hikayesindeki bu değişim, çok göze batmıyordu bile; ancak Leon'un başlangıç hikayesindeki bu değişimden rahatsız olan bir Japon hayranın, Resident Evıl'ın resmi Japon twitter hesabı olan "Biohazard (Capcom)"da, olumsuz düşüncesini sert bir şekilde belirtmesi sonucu bilmediğimiz bir gerçek ortaya çıkmış oldu. Malum hayranın "Ne mantıksızlık gördünüz de Leon'un giriş hikayesini değiştirdiniz?" çıkışına cevaben resmi hesap "Biz aslında Leon'u adam ettik," tarzında bir karşılık verdi.

Capcom yapımcılarının zaman zaman oyunculara karşı böyle agresif tutumlar takındığını geçmişten biliyoruz. Örneğin Resident Evil 5'in yapımcılarından biri olan Jun Takeuchi de, 5. oyuna yönelik çok fazla memnuniyetsizlik olması karşısında "Kaprisli oyuncular için oyun geliştirmek istemiyorum," diyerek Resident Evil hayranlarına tepki göstermiş, ardından da Resident Evil serisi için geliştirme yapmayacağını açıklayarak farklı oyunlara yönelmişti. Daha sonrasındaysa atılım gösterdiği diğer oyun markalarında başarısız olunca kendisini, oyun geliştirmek istemediği oyuncular için Resident Evil 7'yi geliştirirken görmüştük. Ve tüm bu uzun süreçte herhangi bir atışma yaşanmamıştı; fakat belki de sosyal ağlarda işler farklı yürüdüğünden dolayı ki, bir anda bir tartışma cereyan etti.

Tartışma sayesinde kapalı bir yorum olan "Leon'u adam ettik", sonunda üzerine 2 paragraf uzunluğunda yazı yazılmış bir görselin paylaşılmasıyla açıklığa kavuşmuş oldu. Belirtilene göre Leon'un orijinal klasik hikayedeki başlangıç hikayesi, bildiğimizin aksine, Leon'un görevdeki ilk gününe geç kalması sonucu alelacele Raccoon Şehri'ne gitmesi şeklinde değilmiş. Tam olarak hikayenin aslı şu şekildeymiş: Leon, Raccoon Şehri'ne atamasının çıkmasıyla birlikte göreve başlamadan önce R.P.D.'ye ziyarette bulunup oradakilerle bir kaynaşma yaşamış. Ziyareti sırasında hepimizin bildiği R.P.D. üniformasını edinmiş ve onu Kevin Ryman'ın da aralarında bulunduğu onu eğitimden geçirecek birkaç memurla tanışmış. Daha sonrasında 28 Eylül tarihinde Leon, uzatmalı sevgilisinden ayrılıp, ayrılığın acısını üstünden atmak için bir partide sarhoş olup otel odasının tekinde kendinden geçmiş. Derken bu şekilde ilk görev gününe geç kalmış.

Sizin bu satırları okuduğunuz zamanki şaşkınlığın bir benzerini Japon hayranlar da yaşayıp bu duruma bir anlam verebilmek için kaynak sormuşlar. Çünkü ne oyunda ne de oyun içi belgelerde verilen detayların hiçbiri bulunmamakta olup yalnızca Leon'un ilk iş gününe geç kaldığı işlenmektedir. Japon hayranlar, herhangi bir geri dönüş alamayınca, durumu alaya alarak, geçmişte bir Capcom yetkilisinin "Barry Burton ödlü" demesine gönderme yaparak "Sahi ya, Barry Burton'ı da Tyrant öldürmüştü," demeye başladılar. Gönderi altında tiye almaya yönelik hayli uzun mesajlardan sonra resmi hesaptan son bir cevap daha geldi ve "Orijinal Resident Evil (1998)'de de Chris sigara içiyordu; ama 2002 sürümünde içmiyordu. Niye hiçbiriniz bunu dert etmedi?!" dedi. Ancak bu da, olayın yatışmasına etki etmedi elbette. Daha sonrasındaysa konuyla ilgili tüm mesajlar ve gönderi silindi.

İşte Capcom'a göre Leon, eskiden öyleyken böyle adam edilmiş... Leon'un ilk Resident Evil 2'deki başlangıç hikayesi gerçekten böyle miydi; yoksa değil miydi bir şey söylemek güç. Bazılarına göre bu bilgilerin, oyunda bulunmasa bile üçüncü parti yayıncılardan birinin ikinci sınıf kaliteyle bastığı Resident Evil 2 rehber kitaplarından birinde olabilme ihtimali var. Resmiyet açısından geçerlilikleri tartışılır; ancak Capcom'un bahsettiği orijinal başlangıç hikayesinde de bazı tutarsızlıklar yok değil. Mesela; 2003 yılında ilk olarak Oubtreak oyunlarıyla tanıdığımız Kevin Ryman'ın, 98 yılında çıkmış Resident Evil 2'de adının geçmesi gibi. Belki de tüm bunların hepsi, Capcom'un seriyi sıfırlama komplosunun bir parçasıydı. Bu şekilde orijinal hikayede olmayan şeyleri varmış gibi göstererek, kendilerinin seriyi daha iyi yaptığını kanıtlamaya çalışıyorlardı, kim bilir... Bilinen tek şey; yeni Resident Evil 3 gelirse, kendinizi hazırlamanız gerektiği. Orijinal Resident Evil 3'te olmayan şeyler, "Eskiden böyle böyleydi, biz yenisinde böyle böyle yaptık," diye ileri sürülebilir.
4  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Resident Evil 3 Baştan Yapılsaydı Nasıl Görünürdü? : Şubat 21, 2019, 01:51:22

Bu soruyu, bazı tasarımcı Resident Evil hayranları kendilerine sormuş ve sil baştan yapılan Resident Evil 2'nin agresif tasarım çizgisi izlenerek bazı çalışmalar ortaya çıkarılmış. Elbette bu tasarımlar, yalnızca hayran çalışması ve resmi tasarım olmaktan çok uzaklar; ancak Resident Evil 2 (2019)'un meydana getirdiği coşku, insanları ister istemez yeni bir Resident Evil 3 için harekete geçirmiş durumda.

Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi Capcom, sil baştan bir Resident Evil 3 oyunu için hayranların seslerini duyurmaları gerektiğini, ne kadar çok Resident Evil 2 (2019) alır ve aldırtırlarsa bu şansın o kadar çok artacağını belirtmişlerdi. Ülkemizde, özellikle büyük futbol kulüpleri tarafından uygulanmasıyla bilinen bu açgözlü kâr yaklaşımı; hiç şüphesiz Resident Evil 3'ün değil, Resident Evil 5'e kadar serinin yenilenmesine vâsıta olacaktır.

Tüm bu hayran etkileşimleri ise Capcom'un tam olarak istediği şey elbette. Hayranların, kendi içlerinde başkalarının da Resident Evil 3'ü arzulamasını sağlamasıyla bir Ouroboros (kendi kuyruğunu yiyen yılan) meydana gelecek ve Capcom, kendi bedenlerindeki virüsleri başkasına yayma amacıyla canlı insanlara saldıran zombiler misali, yeni Resident Evil 3'ü arzulayan hayran kıvamını elde etmiş olacak. İlk kurşun da aşağıda göreceğiz tasarımlarla birlikte atılmış oldu, haydi biraz ağzınızı sulandırıp şapırdatmaya var mısınız?

iacediai İsimli Reddit Kullanıcısının Jill Tasarımları

Bu tasarımlarda ilk olarak Jill'in orijinal görünüşünün terk edildiğini görüyoruz. Beklenen bir durum; zira insanlar 98 yılına kıyasla şu an cinsel yönden çok daha sapkınlar. Bunun dışında ilk oyunun Remake'inde Jill'in alternatif kostümlerinden biri olan Sarah Connor kıyafetinin de başka bir varyasyonuna yer verilmiş.

MattArtverse İsimli DeviantArt Kullanıcısının Jill Tasarımları

MattArtverse, beyaz hırkası dışında Jill'in orijinal tasarımını olabildiğince koruyarak aşamalı kıyafet dönüşümüne yer vermiş. Soldan sağa, başlangıç olarak Jill'in Raccoon Şehri sokaklarındaki hâlini, sonrasında R.P.D.'deki hâlini ve son olarak da Saat Kulesi yolunda tramvaydaki hâlini görmekteyiz.

Korku Çizeri David Romero'nun Nemesis Tasarımları

Tasarımda, bilinen Nemesis'in tüm özellikleri gösterilmiş, ek olarak Mr. X'in konsept tasarımlarında kullanılan yüz maskesi, Nemesis'e geçirilmiş.

Rely on Horror'dan Rourke Keegan'ın Nemesis Tasarımları

Son olarak bu tasarımdaysa, Nemesis ilk olarak T-103 modeli görünümünde ele alınmış. Daha sonra aldığı hasarlar sonucunda kademe kademe tanıdığımız Nemesis hâline gelmiş.
5  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 2 (2019) Demosu Detayları : Ocak 20, 2019, 22:37:37
Teşekkürler. Tebessüm
6  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Öneri-İstek-Yol-Yordam / Ynt: Öneri -İstek - Yardım Başlığı (Forum Hakkında) : Ocak 14, 2019, 22:27:32
Valla dün gece çok hastaydım, okudum ama uyuya kalmışım, hatta demoyu da indirmiştim ama bakamamıştım. İsteniyorsa açılabilir bence, nasıl isterseniz ben uyarım.
7  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Kurallar ve İlanlar / Ynt: Mimarın Bıraktığı Yerden: Nekro Kelebek : Ocak 14, 2019, 22:25:51
Hoşgeldin üstad. Tebessüm
8  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 2 (2019) 1-Shot Demosunu Biz de Denedik! : Ocak 14, 2019, 22:24:42
Üstad eline sağlık, çok güzel bir video, adamın dibisin. Sırıtma
9  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil 2 / Ynt: Resident Evil 2 (2019) : Ocak 09, 2019, 21:03:14
haftaya izin günümde buna bakacak zaman ayırmam lazım. Sırıtma demonun tadı yetmez ama olsun. Sırıtma
10  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Hart Hurt Sohbetler : Ocak 09, 2019, 20:52:31
Zaman çabuk geçiyor dostlar, her şeye rağmen tekrar burada olmak güzel. 2008'de ilk siteyi açtığımda ben de 19 yaşındaydım. Şimdi 30 olduk. O zamanki mesajlarıma bakıp tekrar dönmeyi o kadar çok istiyorum ki, anlatılamaz. Ama yaşlansak bile kopamadık buralardan.
11  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Resident Evil Türk - Nekro Kelebek; Nereden Nereye : Ocak 08, 2019, 02:18:29
Eskiler gelmeye devam ediyor, hoşgeldiniz tekrar. Anılcan, videoyu izledim, sonra senin gibi eski mesajlarıma bakakaldım ben de, gerçekten geçmiş çok daha güzelmiş onu anladım. Eline sağlık, belli yani uğraşmışsın video ile. Güzel bir anı olmuş.
12  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 08, 2019, 01:54:01
Üstad teşekkür ederim, o darbeleri gerçekten yemiş gibi hissediyorum bu arada.  Sırıtma senle yatan şaşı kalkar diye bir söz var bildin mi, espri yeteneği oradan benziyor diyeyim ben sana. Sırıtma
13  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Hart Hurt Sohbetler : Ocak 06, 2019, 23:00:11
Evlenmeyeceksin yani. Sırıtma İşimiz var senle. Sırıtma
Çok güldüm ya Sırıtma Bizim hacının kıymetini bilmeyenler, kaçıranlar utansın dimi Üstad ? Sırıtma

aynen öyle adamın dibi sonuçta. Sırıtma
14  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 06, 2019, 22:59:08
gelecek yakında o zaman. Sırıtma
15  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 06, 2019, 00:18:15
Levent Abi, ayıp ediyorsun Sırıtma Bu konuya afiş görseli hazırlayan da, portala ekleyen de, bölümü yayınlar yayınlamaz Face sayfasında paylaşılmasını sağlayan da, kim sanıyorsun? Havalı Aynı anda 3-4 farklı işle uğraşıyorum da abi, o yüzden. Ama senin hikayeni en yakın zamanda okumazsam şerefsizim Ciddi Sırıtma

(OKUYAMADI)

Bana bahane ile gelme bekar gezen Bilal. Sırıtma Şaka yapıyorum hemen açıklama yapma genç. Sırıtma

Orçun bey, belki geçmiyorsa o zaman muhtemelen diyeyim. Sırıtma
16  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Kurallar ve İlanlar / Ynt: Mimarın Bıraktığı Yerden: Nekro Kelebek : Ocak 05, 2019, 23:56:23
İşte şimdi benden puanı hak ettin Levent Abi Kendini Beğenmiş Adam lafını hiç esirgemedi yalnız Sırıtma

Valla sanki siteyi açık tutmak benim elimdeymiş gibi izlenim oluştu da, ben yalnızca sistemdeki bir dişliyim. Her şeyin başı, benim için her zaman Levent Abi olacaktır Forever

Bu arada Eveline'ı çok severim ben cidden, onu da söylemeden geçemeyeceğim Utanma

Sen olmasan dişli falan olmaz zaten. Sırıtma
17  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 05, 2019, 23:54:33
Bilal kardeş 5 sene sonra site geri dönüyor ve hikaye bitiyor sen halen okuyacak zaman bulamıyorsun. Kızgın gülücük, kızgın gülücük. Sırıtma

Okuyan herkese teşekkürler, farklı bir çalışmam daha var aslında sitenin kapalı olduğu süreçte üzerinde çalıştığım, belki onu da biraz zaman sonra yayına alırız. Sırıtma
18  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: Hart Hurt Sohbetler : Ocak 05, 2019, 01:18:11
Evlenmeyeceksin yani. Sırıtma İşimiz var senle. Sırıtma
19  Site Esasları, İşleyiş Şekli ve Genel İdare / Kurallar ve İlanlar / Ynt: Mimarın Bıraktığı Yerden: Nekro Kelebek : Ocak 05, 2019, 01:17:06
Levent Abi, bize siteyi ne olursa olsun asla kapatmamamız konusunda emir ver Ciddi

O zaman kapatma Bilal. Sırıtma
20  Gerilim Oyunları Dünyası / Resident Evil Evreni / Ynt: Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!" : Ocak 03, 2019, 21:40:54

Yıllar sonra hikayeyi bitireceğim mesajı atıyorum sonunda. Hikayenin yarım kalması beni de üzmüştü geçmişte. O kadar hayalin ardından, hikaye bir şekilde sonlanmayı hak etmişti. Ve son bölümle hayalleri ve hikayeyi şimdilik bitiriyoruz. Geçmişten bu yana hikayeyi zaman ayırıp okuyan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Yeni hikayelerde ve de yolculuklarda görüşmek üzere. Hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin!

Öncesinde elbette güzel ve sizi finalin içine çekecek bir şarkıyı tam olarak buraya bırakıyorum. Şarkıyı dinledikten sonra tam olarak final moduna girmiş olacağınıza eminim!

Hayaller ve Ötesindekiler; "Raccoon City Ziyareti!"  - Final BölümüSandalyenin aniden dönmesi ile beklenmedi bir misafir çıkmıştı ortaya. Tam o anda yan kapı açıldı ve içeriye Wesker girdi koşarak. Asansör indi ve Levent, Chris ikilisi de artık oradaydı. Tek eksik kalan Nemesis ise geldiğini belli eden adımlarla yaklaştığını belli ederken sandalyedeki beklenmedik misafirden gelen ses;

"Sona çok az kaldığını hissedebiliyorum!"

Birkaç saniye süren derin sessizlik ortamın ateşini düşürmeye başlamıştı ki; Leon patladı.

Leon: Sen nereden çıktın, kırmızı giyen şeytanın kızı!

Sandalyenin dönmesi ile ortaya çıkan kişi, şeytani gülümsemesi ile Leon'un Levent ile takıldığından beri yarım kalan aklını tamamen başından alan Ada Wong'tu. Birden bire Leon'un surat ifadesi değişti, yaklaşık 20 dakika önce Jill Valentine'a sarkan abaza Leon gitmiş, Ada Wong'a sarkan abaza Leon gelmişti. Yani bir şey değişmemişti; Leon yine abazanın en önde gideni hatta halay başında mendil sallayanıydı.

Claire: Leon şu an dudağının sağ tarafından salyaların akıyor, istersen sil azgın köpek!

Levent: Bu köpeğin aşıları tam mı? Bütün gün yanımda dolaştı, abaza hastalığına yakalanıp düz duvara tırmanmayalım sonra!

Chris: Boku çıktı işin, adamların bir tarafında Nemesis diğer yanında Wesker var, halen kafa açmaya devam ediyorlar. Nasıl bir soğukkanlılık lan bu?

Ada: En son ne içtiyseniz aynısından istiyorum, hepinizin kafa güzel olmuş. Size yardım için geldim, Leon bana şeytanın kızı diyor! Elimdeki anahtarı görüyor musunuz?

Jill: Yok ben Leon'un ağızdan akan salyalara baka kaldım, bir tas su oldu resmen yerde, nasıl bir kuduz oldu çocuk sana bakarken. Şaşırdım.

Levent: Evet elindeki anahtarı görüyorum, hatta sol elinde duruyor, sol anahtarı diyordunuz demi buna siz?

Bu kargaşa içinde Wesker yerinden aniden fırladı ve hızlı bir şekilde köşede duran masanın bacağını tekme ile kırıp bundan bir sopa elde etti. Ve ne olduğunu anlamadan Levent'in yanına doğru yaklaşıp kafasına bu odun parçası ile vurdu ve Levent yere yığılıp bayıldı.

Wesker: Aynen o sol anahtarıydı, bu da masanın sol bacağıydı sersem herif! Ben bile dayanamadım artık bu saçma espri tarzına, işin komiği adam espri de yapmıyor, ciddi bir şey soruyor ama espri gibi geliyor bize, buna rağmen itici!

Ada: Bu manyağın bayıldığı cidden iyi oldu, düşmanım da olsan bu şık bir hareketti sayın Wesker. İşin özetine gelirsek; bu anahtar özel jetime ait. 15 dakika içinde hükümet şehri nükleer füze ile yok edecek. Ve benimle gelenler için son şans!

Wesker: Arkadaşlar, lütfen beni de aranıza alın. Size düşman gibiydim ama Nemesis beni kontrol ediyor neredeyse, kaçacak bir yerim yok, istediğinizi yaparım, bu adam ayıldıkça kafasına odunu geçiririm ve sizi yormasını engellerim.

Chris: En büyük düşmanın benim ama bu manyak baygın herife karşı bu şekilde davranacaksan sana olan düşmanlığımı bile unuturum. Benim için sorun yok.

Bu konuşmalardan sonra Leon hariç herkes Wesker'in onlara katılmasına evet verdi. Leon hariç dedim, çünkü o ısrarla Levent'in ayık gezmesini istiyordu, söylediğine göre o baygınken kendini eksik hissediyordu. Nasıl bir manyaklık kimse anlam veremedi ama orta noktada buluştular. Çözümse; Levent espri yaptıkça ya da espri yaptığını sandıkça Wesker odun ile ağız burun dalacaktı. Bu şekilde anlaştılar ve Chris hemen komutaya eline aldı.

Chris: Ada, haydi o zaman seni takip edelim ve bizi bu cehennemden çıkar! Nemesis neredeyse gelmek üzere ve bu adamların geyikliği yüzünden geri sayımın bitmesine 8 dakika kaldı.

Claire: Aynen, abime katılıyorum. Bizi buradan kurtar lütfen.

Jill: Haydi çocuklar gidiyoruz!

Levent: 1 dakika bir şey söylemem lazım.

Leon: Hayır Levent, şimdi değil, seni götürmeyeceklerdi ve zar zor ikna ettim sen baygınken, şu an konuşursan ölürsün ve ben senle ölürüm. Gerizekalı herif, ne yaptıysan bana, bağımlı oldum iğrenç yaşam tarzına. Lütfen sus, sakın bir şey söyleme.

Chris: Wesker sen odunu hazırla, bakalım ne diyecek?

Levent: Benim karnım acıktı, var mı yarım ekmek köfte?

Belli ki Wesker adamın kafaya sağlam geçirmiş, patlamaya 6 dakika kala adam yarım ekmek köfte dedi. Ve Leon'da durur mu, yapıştırdı lafı.

Leon: Benim de hem büyük hem küçük abdestim geldi. Yani ortaya karışık.

Claire: Büyük ve küçük abdest ne ola ki Jill?

Jill: Onu anlamadım ama ortaya karışık derken neyi anlatmaya çalıştı hiç anlamadım.

Levent: Lavabo şu tarafta Leon, büyük abdest 5 tl, küçük abdest 2 tl, karışık 10 yazıyor kapıda.

Chris: Wesker bey, sahne sizin?

Wesker: Zevkle, gömüyorum sobaya odunu!

Dedi ve odunu tekrar kafasına geçirdi Levent'in. Chris durma dedi, Wesker hiç beklenmeyeni yaptı ve odunla Leon'un kafaya da bir tane geçirdi, ikisi de üst üste gelecek şekilde yere yığıldılar. Nemesis'in sesi duyulurken, bu iki manyak ikiliyi de sürüye sürüye asansöre sürüklediler, Oradan en üst kata çıktılar ve çatının yoluna ulaştılar. Nemesis giderek yaklaşırken süre azalıyordu, sadece 2 dakika kalmıştı patlamaya.

Ada: Hızlanın, çok az kaldı.

Jill: Bu gerzekler yüzünden öleceğiz, bırakalım bence!

Claire: Evet bırakalım gitsin.

Wesker: Ölmek var dönmek yok, kimseyi ardımda bırakamam!

Chris: Wesker sen ne ara yufka yürekli oldun anlamadım, bu ikisine benzemeye başladıysan o odunu kafanda kırarım!

Çatıya çıktılar, özel jete doğru koşarak gitmeye devam ediyorlardı, Nemesis arkalarında belirdi, yavaş yavaş hepsi jete binmeye başlarken en arkada Wesker kaldı. Wesker elini hafifçe başına götürdü ve siz devam edin tarzında bir hareket yaptı.

Chris: 50 saniye kaldı, havalanmamız lazım Wesker!

Wesker: Hayır,  size karşı çok hata yaptım, bu bedeli ödemem lazım, HASTALAVİSTA.

Herkes birbirine şaşkın gözlerle bakarken, bu hiç beklenmedik hareket herkesi duygulandırdı ama bir sorun vardı. Hem Leon hem Levent gözlerini açıp ayılmaya başladı, Jill önce Levent'in kafaya bir tekme attı ve Levent bu darbe ile kafasını Leon'un beyinciğine gelecek şekilde çarptı ve yine yığıldılar.

Jill: Üzgünüm, kurtulmamız bunların baygın kalmasına bağlıydı.

Bu esnada jet çalıştı, yavaş yavaş havalanırlarken Wesker elindeki meşhur odun parçasını Nemesis'e doğru gönderdi, döne döne gelen odun tam da bazukasını ateşlemek üzere olan Nemesis'in kafaya geldi ve onu sendeleterek yere yığdı. Ve onları kurtaracak son hareketi yaparak kendini feda etti Wesker. Nükleer füzeler şehre doğru yönelirken kahramanlarımız gökyüzünden tarihi ve efsanevi Raccoon şehrinin yok oluşunu izleyerek hüzünlendi. Çok anıları vardı. Ama her güzel şey gibi bu da bitmişti.

Chris: Her şey bitti, ama biz bir aradayız ve her bitiş yeni bir başlangıçtır.

Gözlerini birden açan Levent;

Levent: Evet kaslı çocuk, her bitiş yeni bir başlanKIÇTIR.  Wesker ve odunu gidip biz de kurtulduğumuza göre, hepiniz kıçı yediniz!

Leon: Beni unutmayın, ben de yedim o kıçı. Hadi bakalım, toplaya bilirsek toplayalım dağıttığımız kıçı başı.

Levent: Sensiz olmaz kadim dostum; ama sizsiz hiç olmaz! Hepiniz iyi ki varsınız!


Okuduğunuz için teşekkürler. Raccoon City'den canlı çıkan son adamdan selamlar ve sevgilerle!
Sayfa: [1] ... 34 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.131 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi