logo
Ana Sayfa Forum Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
  İletileri Göster
Sayfa: [1] ... 43 |Sonraki»
1  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Yeni Silent Hill Oyunu Bu Ay Duyurulabilir : Ağustos 06, 2020, 22:54:47
Şu oyun sektörüyle ilgili kesin emin olduğum bir şey varsa, bir şey yalanlanıyorsa bil ki o şeyle ilgili çalışma vardır Sırıtma Zamanında The Last of Us: Remastered yalanlanmıştı, satışa sunuldu. Electronic Arts HD Remaster oyunlarla işimiz yok deyip, söylentileri yalanlamıştı ama Burnout: Paradise Remastered çıktığı gibi daha HD Remastered oyunlar da gelecek.

İşin özü Silent Hill oyunu geliştiriliyor ama vaktinden önce ortaya dökülmesin diye yalanlıyorlar Sırıtma Sırıtma

Emeğine sağlık abi. Forever

Sağ olasın hoçkar Forever
2  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Yeni Resident Evil: Resistance Güncellemesi Yayınlandı! : Ağustos 06, 2020, 13:55:34

Resident Evil 3 (2020) oyununun bir parçası olarak yayınlanan Resident Evil: Resistance, asimetrik çok oyunculu oyunlar ile yakından ilgili olan oyuncular tarafından oynanmaya devam ediliyor. Ancak içerik anlamında bir süredir yetersiz olduğu için fazlaca geri bildirim almıştı. Capcom ise bu geri bildirimlere cevaben, Resident Evil: Resistance için yeni güncelleme daha yayınladı.

Oyunu 1.09 versiyonuna yükselten güncelleme, yakın bir zaman önce bütün platformlarda eş zamanlı olarak yayınlandı ve yeni haritalar, yeni eşyalar ve çok daha fazlası ile oyunun içeriğini biraz daha zenginleştiriyor.

Detaylara inecek olursak, Bemusement Park ve Uptown adıyla iki yeni harita, Survivors için on iki ve Mastermind için on üç olmak üzere yeni eşyalar, Survivors için yedi tanesi satın alınabilir yirmi bir yeni görünüm ve beş yeni jest, on beş yeni sprey, beş yeni yaratık görünümü ve iki yeni zombi jesti sizi bekliyor.

Ayrıca Creatures, Traps ve Firearms yetenek kartları kapsayan üç yeni Converter Mod da Resident Evil: Resistance oyununa ekleniyor. Bu bağlamda Creature Card'ları kullanırken bu modun maliyeti düşecek. Ayrıca elinize bir Ivy kartı alabileceksiniz. Trap Card'ları kullanırken de aynı durum söz konusu ama bu defa elinizde Teleportation Trap kartı olacak. Firearms için de elinizde Grenade Launcher kartı olacak.

Sunulan yeniliklerin dışında, Resident Evil: Resistance oyununun geneli için çeşitli ayarlamalar ve hata çözümlemeleri gerçekleştiriliyor. Mesela enfeksiyonlu bir köpeği öldürdüğünüzde zamanlayıcıya eklenen süre düşürülüyor. Supply Zombie yeri artık afetzedelerin yerlerine yakın bir yerde ortaya çıkacakken birden fazla özel silah düşürmesi de mümkün olmayacak.

Afetzedeler için yetenek açma gereksinimleri değiştirildi. Bu bağlamda, bütün yetenek varyasyonları on altıncı seviyeye ulaştığınızda alınabilecek. Valerie, Jan, Martin, Becca ve Jill için başlangıçtaki cephane miktarı arttırılmışken MUP, Matilda ve Quickdraw Army için temel hasar değeri de arttırıldı. Bunun yanı sıra Batting Glove ve High-Grade Ammo serisi ekipmanın etkisinde de ayarlama gerçekleştirildi.

Mastermind için de yetenek açma gereksinimleri değiştirildi. Bu bağlamda, bütün yetenek varyasyonları on beşinci seviyeye ulaştığınızda alınabilecek. Bütün yetenek kartları ise on dördüncü seviyedeyken alınabilecek. Supply Zombie sağlığı ve enfeksiyonlu köpeklerin yeniden doğduktan sonra hareket haline geçişleri öncesinde geçen süre düşürüldü. Ayrıca Turret - Rifle, Turret - High Caliber Rifle ve Turret - Machine Gun silahlarının temel hasar değeri ve kameraya monte edilen silahların azami menzili de düşürüldü.

Son olarak, Martin için Life Hacks' "Bulletproof" yeteneği varyasyonunun etkisi ve tuzakları devre dışı bırakmak için gereken süre, Daniel için Tyrant yeniden doğduktan sonra aktif hale geçmesi için geçmesi gereken süre, Alex için Slime Shot sonrası yeni komutlar verebilmeniz için geçmesi gereken süre düşürüldü. Bunların yanı sıra January karakterinin EMP etkisi Electromagnetic Shield tarafından önlenemeyecek, Jill ile Master Key kullanılarak açılan kapılardan her daim RP ödülü gelecek ve Tyrant'ın Bull Rush yeteneğinin kazara bitirilmesi daha da zorlaştırılacak.
3  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village İle Alakalı Yeni Bilgiler Geldi : Ağustos 02, 2020, 21:55:50
Teşekkür ederim bebişkolatam. Forever O konsol olayı benim de gözüme takıldı, PS4'te oynattıklarına göre demek ki oyunu kaldıracak konsol, ama Pro demiş şimdi orası da tartışmalı. Ya da belki de sistemi müthiş düşürüp patates olarak oynatmışlardır o oynayanlara. Video falan paylaşılsa bilirdik aslında da. Sadece PS5'e çıkması sıkıntı olacak malum yeni konsol fiyat ne olacak belli değil.

Yedinci oyundaki ile eş değer bir görsellik sunulacak şekilde uyarlanabilir aslında. Çok da kötü değildi.

O tüccar kadın bir de Merchant'ın annesi falan çıkıyormuş. "Benim oğlan da kumral, başkanın kızını kurtarmaya çalışan bir oğlana eşya satıyordu." diyormuş. Kopma

Öyle bir şey dese tam bomba olur ha Sırıtma

Bence tanıdık karakter Barry'dir bebişkolatam. Fragmanda gözüken yaşlı bir adam var sakallı, onun Barry olacağı söyleniyor. Bana yüksek ihtimalle Barry gibi geliyor ama bakalım. Belki de başkasıdır. Acaba

Bence yeni bir fragman ile duyurulur Acaba Malum, bu ay hem yeni bir fragman hem de yeni detaylar verilecek. O ara tanıdık olduğu söylenen yeni karakteri de aradan çıkartırlar. Halihazırdaki bir fragman üzerinden gitmezler diye düşünüyorum.
4  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Yeni Silent Hill Oyunu Bu Ay Duyurulabilir : Ağustos 02, 2020, 19:57:23

Konami, yeni Silent Hill oyununu bu ay içerisinde duyuracakmış gibi görünüyor. Resmi Silent Hill Twitter hesabı da bunun en güçlü kanıtı olarak sayılabilir.

Serinin yeni oyununun gelip gelmeyeceği bir süredir merak konusuydu. Resident Evil paylaşımları ile dikkat çeken Aesthetic Gamer, her ne kadar Konami tarafından birçok kez yalanlanmış olsa da yeni Silent Hill oyunuyla ilgili iddialarının arkasında durmaya devam etmişti. Keiichiro Toyoma yeni bir korku oyunu yapmak istemiş. Sony her ne kadar bunu dert etmemiş olsa da, Siren veya yepyeni bir fikri mülkiyet olması durumunda, geçmişteki performansından dolayı ayrılan bütçeyi düşük tutma eğilimindeymiş.

Bunun sonrasında Konami iki yeni Silent Hill oyunu için geliştirici arayışına girince, haberi alan Sony de halen geliştirici arayışında olan Japon yayıncıyla irtibata geçmiş. Bu sayede Toyoma, yapmayı istediği yeni Silent Hill oyunu için gereken bütçeye kavuşmuş. Aesthetic Gamer, anlaşmanın 2019 yılının başlarında sağlandığını ve yeni Silent Hill oyununun SIE Japan Studio çatısı altında geliştirilmeye başlandığını söylüyor. Ekibe ayrıca Akira Yamaoka ve Masahiro Ito gibi önemli isimler de katılmış.

Konami ve Sony bütçe konusunda da ortak anlaşmaya varmışlar. Oyun SIE Japan Studio çatısı altında geliştirilirken Konami ise kısmı olarak fon sağlayacak ve satılan kopya başına pay alacakmış. Bununla birlikte pazarlama dahil hiçbir şey için ödeme yapmak zorunda da kalmayacakmış.

Aesthetic Gamer tarafından ortaya atılan bu iddiadan sonra Konami, Twitter hesabı üzerinden Silent Hill 2 oyunundaki alternatif boyut geçişleri sırasında duyduğumuz siren sesiyle ilgili bir
paylaşım yaptı. Yapılan bu paylaşım, haliyle ortalığın hareketlenmesine ve yeniden yapım Silent Hill 2 yönünde bir beklentinin oluşmasına neden oldu.

Hareketlenmenin üzerinden çok geçmeden bir açıklamada bulunan Japonya menşeli yayıncı, esasen Dead by Daylight ile ilgili canlı yayınları izlediklerini ve ilgili bir paylaşım yapmayı istediklerini
dile getirdikten sonra boş yere heyecana sebep olduğu için de özür diledi. Dahası ise herhangi bir gelişme yaşanması durumunda ilk olarak resmi Silent Hill Twitter hesabı üzerinden veya bir etkinlik kapsamında duyurulacağını da sözlerine ekledi.

Olay ise aslında tam da burada ilginçleşiyor. Çünkü bahsi geçen
resmi Silent Hill Twitter hesabı, geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde açılmış. Şu anda da aktif olarak kullanılıyor. Bu da, geçtiğimiz aylarda ortaya atılan iddiaları destekliyormuş gibi görünüyor.

Henüz kafamızdaki soru işaretlerine bir cevap bulabilmiş değiliz ama Haziran ayının PlayStation 5 etkinliği sonrasında yeni Silent Hill oyununun duyurulacağı da iddia edilmişti. Hatta demo gösterimi de yapılacakmış. Şu an için bu ay içerisinde yeni bir PlayStation 5 etkinliğinin gerçekleştirileceği, beklenen duyurunun da bu etkinlikte yapılacağı ve en bombası da konsola özel olacağı söylentileri ortalıkta dolanıyor. Gelişmeleri takipteyiz.
5  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village İle Alakalı Yeni Bilgiler Geldi : Temmuz 30, 2020, 13:21:30
Ellerine ve emeğine sağlık, meleğim Forever Haber bir haber olmuş Forever Forever

Haberde her ne kadar şimdilik teyit edilmemiş olsa da, beni heyecanlandıran üç şey oldu. Bir tanesi oyunun mevcut nesil bir konsolda oynanmış olması. Önceden oyunun sadece yeni nesle çıkacağı söyleniyordu ama görünüşe göre mevcut nesle de gelecek Forever

Bir tanesi şu tüccar olduğu söylenen kadın karakter. Umarım Resident Evil 4 oyunundaki ile benzer bir rolü olur da "Welcome stranger!" lafını tekrardan duyarız Sırıtma

Sonuncusu ise geri dönüş yapacak olan tanıdık bir karakter. Umarım bu karakter Jill Valentine olur ya Utanma Resident Evil 3 (2020) hariç kendisini yıllardır göremedik. Hadi inşallah diyeyim ♥
6  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village 3.5 Yıldır Geliştiriliyormuş : Temmuz 06, 2020, 16:17:38
Adam gibi bir oyun sunsunlar da, varsın grafik geri kalsın Sırıtma
7  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village 3.5 Yıldır Geliştiriliyormuş : Temmuz 03, 2020, 22:08:39
3.5 yıl gibi bir sürede, teknik açıdan birçok şey oyuna eklenip, çıkartılmıştır. Bu geliştirilme sürecinin sonunda bakalım nasıl bir oyun ile karşılaşacağız.

Emeğine sağlık abi. Forever

Sağ olasın hoçkar Forever Forever

Her şey bir yana, umarım artık Jill de karşımıza çıkar ya... Unuttuk gitti kadını Sırıtma Gerçi Resident Evil 5'in duyurusu öncesi her daim Chris görünmüş ve Jill sonradan sonraya kendisini göstermişti. Bakalım bu defa da aynısı olacak mı? Dil Çıkarma
8  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village 3.5 Yıldır Geliştiriliyormuş : Temmuz 03, 2020, 22:06:54
3.5 yıldır çalışılıyorsa RE3 gibi kısa bir oyun görmeyecez demektir.Ama Revelations olacakken Village olması garip.Acaba Village olmasaydı neyi işleyeceklerdi.

Yalnız oyun yeni nesil için geliştirildiği için 3.5 yıl ki çıkışı ile 4'e tamamlanacak, biraz şüpheli... Ancak işin içinde RE Engine olduğu için şüpheli olmayabilir de. Ben yedinci oyuna eş değer uzunlukta bir oyun bekliyorum ama bakacağız artık Sırıtma Sırıtma
9  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir : Temmuz 03, 2020, 22:03:57
ama son remaketen sonra insan, her şeye kuşku ile bakıyor. Sırıtma

Al benden de o kadar hoçkar Sırıtma Hayal kırıklığına uğramamak için artık hiçbir yeniden yapıma heyecanlanamıyorum...
10  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Resident Evil Village 3.5 Yıldır Geliştiriliyormuş : Temmuz 03, 2020, 14:06:59


Resident Evil: Village, birçok kez karşımıza çıkan Aesthetic Gamer paylaşımları sonrasında PlayStation 5 etkinliği sırasında duyurulmuştu. Eğer planda olmayan bir aksilik yaşanmaz ise 2021 yılında ve mevcut nesil pas geçilerek PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için satışa sunulacak.

Resident Evil 7: Biohazard ile başlayan hikaye için kapanış perdesi olacak devam oyunuyla ilgili merak edilen bilgiler önümüzdeki ay paylaşılacak. Çevrimiçi düzenlenecek GamesCom 2020 fuarı yüksek olasılık olarak görülüyor. Ancak Capcom, Famitsu tarafından yapılan yeni bir röportaj ile yeni birkaç detayı daha paylaştı.

Tsuyoshi Kanda ve Pete Fabiano ile yapılan yeni röportajdan aktarılanlara bakacak olursak Resident Evil: Village, her ne kadar Resident Evil 3 (2020) oyunundan iki buçuk ay sonra duyurulmuş olsa da, esasen üç buçuk yıldır geliştiriliyormuş. Aesthetic Gamer daha önceden yaptığı paylaşımlarda, bu oyunun 2016 yılında Resident Evil: Revelations 3 olarak doğduğunu dile getirmişti. Ancak daha sonradan yapılan testler neticesinde mevcut durumuna dönüştürülmüş. Dahası ise oyun % 60 oranında tamamlanmış.

Famitsu röportajı sırasında bulmaca konusuna da değinilmiş. Bulmacalar Resident Evil 4 ile biraz geri planda kalmaya başlamış olsalar bile serinin her oyununda bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Devam oyununda herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. Geliştirici ekibin odak noktaları, korkuya ek olarak araştırma, çatışma ve eşya yönetimi olacakmış ve bulmacalar da bunların arasında yer alıyormuş.

Son olarak, Resident Evil: Village Resident Evil 7: Biohazard ile aynı kamera açısından oynanacak. Tsuyoshi Kanda ve Pete Fabiano, birinci kişi ve omuz üstü kamera açılarının kendilerine göre avantajları olduğunu söylüyorlar. Ne var ki, ikiliye göre birinci kişi bakış açısı diğerine göre daha derin ve sürükleyici bir deneyim sunuyormuş. Haliyle bu yüzden de devam oyununda yine bu kamera açısı tercih edilmiş.

Görünürde Resident Evil: Village, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için satışa sunulacak ama Capcom bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmış değil.
11  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 4 Remake'in Hikayesinde Değişiklikler Olabilir : Haziran 27, 2020, 19:26:33
Sadece bu tarz detaylar ile genişletecekler ise tamam, bence sorun yok ama köklü değişiklik olacak ise kalsın. Ben almayayım!

Ellerine ve emeğine sağlık, hocam Öpücük
12  Gerilim Oyunları Dünyası / The Last of Us Part II / Ynt: The Last of Us Part II : Haziran 21, 2020, 17:28:53
Bunda büyük ihtimalle çok fazlaca yüksek puan veren oyun mecraları ve Youtuber'ların etkisi oldu. Beklentileri o kadar yükseğe çıkarttılar ki, insanlar hikayeyi vs. beğenmeyince gömmeye başladılar. Ha ben şu an herhangi bir yorumda bulunamıyorum. Çünkü, her şeyin daha çok başındayım ama zamanla bir fikrimin olacağından da eminim Forever Forever O değil de, aynen pompalı ile enfeksiyonlu parçalamak acayip zevkli. Hatta dün bir tıkırdayanın kafasını da tabanca ile uçurdum. Vuruş hissiyatı muazzam Öpücük
13  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil 8 Eski Nesil Konsollara Gelmeyebilir : Haziran 21, 2020, 01:28:58
Adamın o kadar sızıntısının doğru çıkmasından sonra, bu paylaşımlarına inanıyorum büyük ölçüde ama yine de açık kapı bırakmak lazım. Her zaman bir yanılma payı vardır Tebessüm İnşallah mevcut nesil için de çıkar da mahrum kalmayız Tebessüm

Ellerine ve emeğine sağlık, hoçkar Forever Forever
14  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village, 2021'de Çıkışını Gerçekleştirecek : Haziran 21, 2020, 01:27:35
Çok fazla soru işareti bırakan bir tanıtım olmuş bu. Enteresan bir şekilde Re serisinde dört oyun üst üste Chris'i görüyoruz. Acaba diğer karakterler ile bağlantıyı nasıl kuracaklar ? ya da kuracaklar mı ? Yoksa capcom biz böyle iyiyiz gülüm deyip ileride ki oyunlarda Chrisi bastonlu mu gösterecek. Çok sorum var çok.

Capcom diğer karakterlerin fişini çekmiş gibi görünüyor ya Allah'tan hayırlısı Tebessüm
15  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Resident Evil Village, 2021'de Çıkışını Gerçekleştirecek : Haziran 21, 2020, 01:26:51
Şu halusinasyon yerlerini nasıl işleyecekler acaba umarım sıkmazlar.

Mesela bir bakıyormuşsun, gördüğümüz zombilerin ve kurt adamların hepsi esasında masum insanmış ama halusinasyon etkisiyle öyle görüyormuşuz Sırıtma Oyunun sonunda Ethan müebbet hapsa mahkum oluyormuş ve hikayesi de böylece bitiyormuş Sırıtma Sırıtma
16  Gerilim Oyunları Dünyası / The Last of Us Part II / Ynt: The Last of Us Part II : Haziran 21, 2020, 01:22:06
Ben de şu an East Gate 2 için gereken benzini bulup, kapıyı açtım Sırıtma Birkaç çatışma haricinde genel olarak sakin geçiyor diyebilirim ama bunun fırtına öncesi sessizlik olduğunu düşünüyorum Sırıtma
17  Gerilim Oyunları Dünyası / Evrensel Gerilim Muhabbeti / Ynt: MillAvriLewo ve Scream, Raccoon City'de 2 : Haziran 21, 2020, 01:20:26
Hiç sorma adamım ya Üzgün Keşke o zamanlara geri dönebilsek keşke...
18  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Resident Evil Village, 2021'de Çıkışını Gerçekleştirecek : Haziran 13, 2020, 01:03:55

Uzun zamandır beklediğimiz PlayStation 5 etkinliği, Perşembe günü TSİ 23:00 sıralarında başlamıştı. Yaklaşık bir buçuk saat süren yayında sürüsüne bereket oyun duyurulmuştu. Bu oyunların arasında Resident Evil Village da bulunuyordu. Hatırlayacağınız üzere bu ismi Biohazard Cast tarafından çıkartılan bir rapor ile öğrenmiştik. Diğer bir deyişle, bu sitenin çıkarttığı yeni raporları biraz daha dikkate almak gerekecek. En azından bir dayanak noktamız olacak.

Yeni oyunun duyurulması aslında çok büyük bir sürpriz olmadı diyebiliriz; çünkü ortaya atılan birçok iddia ile yakın bir zamanda duyurulacağına işaret edilmişti. Yakın bir zamanda da PlayStation 5 etkinliği olduğu için beklemeye koyulmuştuk.

Peki elimizde ne var? Aslında bakarsanız çok geniş kapsamlı bilgiler yok ama merakımızı giderek bir takım detaylar var.

Öncelikle Resident Evil Village, RE Engine ile geliştiriliyor ama şimdilik sadece PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series X için duyuruldu. Önümüzdeki aylarda PlayStation 4 ve Xbox One için de duyurulur mu bilinmez. Motorun yeni nesil için geliştirilmesi ile son derece gerçeğe yakın görselliğin ve korkunun yanı sıra yedinci oyuna göre yoğun aksiyon ve kaliteli bir hikaye anlatımı sunulacak. Bununla birlikte yükleme ekranlarının olmayacağı ve yeni bir envanter sisteminin de kullanılacağı söyleniyor.

Birinci kişi bakış açısından oynanacak Resident Evil Village, hikaye olarak yedinci oyunun birkaç yıl sonrasında geçecek. Ethan Winters, eşi Mia Winters ile yaşadığı kabusu geride bırakarak yeni bir yerde huzurlu bir yaşam sürmeye başlamışlardır. Ne var ki serinin köklü karakterlerinden Chris Redfield, dönüşü ile yeni bir kabusa kapı açacak. Yaşanan olaylardan sonra kendisini uzak bir köyde bulan ana karakterimiz Ethan, cevaplar için arayışa geçiyor.

Capcom her ne kadar pek fazla bilgilendirme yapmamış olsa da, merak edilen detayların Ağustos ayında verileceğini söyledi. Ancak yayınlanan fragmana bakılırsa, oyunun bir köyde başlayacağı ve kurt adamların olacağı iddiası teyit edilmiş oldu.


19  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Ynt: Alex Wesker Resident Evil 8 ile Geri Mi Dönecek? : Haziran 08, 2020, 13:30:41
Alex Wesker konusunda Resident Evil: Revelations 2 ile Resident Evil 8 arasında bir bağlantı olarak kullanabilirler diye düşünüyorum ama gerçekten böyle bir şey varsa. Çarşamba günü Resident Evil ile ilgili bir duyurunun yapılacağı söyleniyor. Merakla bekliyorum ben de içinden ne çıkacak diye Sırıtma
20  Gerilim Oyunları Dünyası / Haber Merkezi / Alex Wesker Resident Evil 8 ile Geri Mi Dönecek? : Haziran 08, 2020, 00:45:36

Resident Evil serisinin güncel oyunu Resident Evil 3 (2020), Nisan ayının başlarında satışa sunulmuştu. Bizleri bir kez daha Raccoon Şehri sokaklarına götürmüş olan oyun, püsküllü belamız Nemesis ile bir kez daha mücadeleye sokmuştu. Bir kesim tarafından fazlaca beğenilen ve bir kesim tarafından da tatmin edici bulunmayan Resident Evil 3 (2020) sonrasında, gözlerimizi söylentiler ile varlığını sürdüren Resident Evil 8 oyununa çevirmiştik. Bu noktada, bir takım söylentilerin de yeniden yapım Resident Evil 4 etrafında dolandığını hatırlatmadan geçmeyelim.

Bildiğiniz gibi Resident Evil 8 ile ilgili bu zamana kadar fazlaca söylenti duymuştuk. Bu söylentilerin hiçbirine Capcom kulak asmamış olsa da, Resident Evil 3 (2020) ve Resident Evil 7: Biohazard - Not A Hero içeriğiyle ilgili detayları doğru bir şekilde aktarmış olan Aesthetic Gamer tarafından paylaşılmış olması dikkate alınmaya değer. Ancak resmi olarak onaylanmadığı sürece söylenti olarak bir kenarda tutmakta fayda var.

Yakın bir zaman önce bu söylentilere yenileri eklendi. Bahsi geçen söylentiler ise Biohazard Cast sitesi üzerinden geldi. Bu site daha önceden oyunun adının
Resident Evil VIII: Village olacağını da ortaya atmıştı. Son gelen sızıntılara göre gizli güçlere inancın Resident Evil 8 oyununun hikayesinde büyük rol oynayacağına bir kez daha dikkat çekildi. Söylenene göre yeni bir virüs yeni yaratıklar ve menfur şeyleri yaratmış ve senaryoda bunlara tapan bir tarikat ile karşılaşacakmışız. Başlarda doğaüstü güçlerin olacağı iddia edilmiş ama sonradan işin kaynağında yeni bir virüsün olduğu söylendi. Bu virüs aynı zamanda yanılsama görmeye de yol açacakmış.

Yeni oyundaki yaratıkların tamamı bize yabancı olmayacakmış. Köpekler, kurtlar ve zombilerin yanı sıra Licker benzeri yaratıklar ile karşılaşacakmışız. Bazı zombiler zırhlı olacak ve kılıç, bıçak ve sopa kullanabileceklermiş. Ancak bunlar ile oyunun başlarında değil de daha önceden oyunda olacağı iddia edilen kaleye ulaştığımızda karşılaşacakmışız.

Hazır mekanlardan bahsetmişken, Resident Evil 8 oyununda çok çeşitli mekanların olacağı da söyleniyor. Mesela orman ve mağara gibi. Bu mekanlar zifiri karanlık olacağı için etrafı aydınlatabilmek adına el feneri kullanacakmışız. El fenerimizin Outlast oyunundakine benzer olarak pili bitecek ve yeniden şarj etmemiz gerekecekmiş.

Raporun ilerleyen kısımlarında hikayede Emily isimli yeni bir karakter olacakmış. Yirmili yaşlarının sonlarına yaklaşan Emily ile oyunun açılış mekanı olacağı söylenen köyde karşılaşacakmışız. Hanım kızımız babasını bulup da kaçmaya çalışırken ana karakterimiz Ethan'a belirli konularda yardımcı olacakmış.

Son olarak, Alex Wesker Resident Evil 8 ile geri dönüş yapacakmış ama kötü karakter açısından ikinci kademede bulunacakmış. Ana kötü karakter ise Resident Evil 7: Biohazard - Not A Hero senaryosunda varlığından haberdar olduğumuz The Connections örgütünün yüksek rütbeli üyesi Alan R. olacakmış ve kalede yaşıyormuş.

Bu detayları her zaman olduğu gibi söylenti olarak aklımızın bir köşesinde tutuyoruz. Malumunuz Capcom henüz hiçbir şey söylemiş değil. Bu söylentilerin ne kadar doğru olduğunu ise resmi duyuru gerçekleştiğinde öğrenebileceğiz.
Sayfa: [1] ... 43 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.147 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi