logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1] ... 10 |Sonraki»
 1 
 : Dün 19:16:31 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: HammerHead
Belki de Capcom başlangıçta; bir yıl yeni oyun, ertesi yıl remake şeklinde seriyi devam ettirmeyi planlandı. Ancak RE2 (2019)'un başarısından sonra belki "remake'ten yakaladığımız coşkuyu devam ettirelim" dediler ve RE3 (2020)'e öncelik verme kararı aldılar.

Önümüzdeki yıl yeni bir Resident Evil ile karşılaşma ihtimalinin olması oldukça güzel, ancak zaman zaman içimden "Keşke Capcom, RE'ye son zamanlarda gösterdiği ilgiyi diğer eski serilerine de gösterse ve onları da tekrar canlandırsa." demiyor değilim.

Eline sağlık abi, on numara bir yazı olmuş. Forever

 2 
 : Dün 13:42:17 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted

Bu sene çıkan olan Resident Evil 3 (2020) ile üst üste iki yılı Resident Evil oyunları ile geçirmiş olacağız. Başta biz Resident Evil hayranları olmak üzere oyuncular için harika bir durum tabii ki. Ancak diğer yandan kafalarda bir soru işareti de belirmiyor değil: "Capcom ve Residen Evil için sırada ne var?"

Bunu elbette şimdilik bilmiyoruz ve muhtemelen bir süre daha bilemeyeceğiz ama Aesthetic Gamer tarafından yapılan
paylaşımlar, ihtimalleri ortaya koyuyormuş gibi görünüyor.

ResetEra sitesini takip edenlerin Dusk Golem olarak da tanıdıkları Aesthetic Gamer, Resident Evil 3 (2020) oyununa dair bilgileri duyurusundan önce doğru olarak sızdıran sayılı kişilerin arasında yer almıştı. Şimdi ise Twitter hesabı üzerinden Resident Evil serisi ile ilgili bir takım dikkat çekici paylaşımlar yapmış.

Öncelikle, Resident Evil 8 konusuna değinmiş Aesthetic Gamer. Bildiğiniz gibi Resident Evil 7: Biohazard oyununun çıkışı öncesinde, yayınlanan kamera arkası görüntülerde Baş Yapımcı Jun Takeuchi Resident Evil 8 oyununun çalışmalarına başlandığını söylemişti. Aesthetic Gamer tarafından söylenene göre bu oyun geliştirilme aşamasına 2016 yılının sonlarında başlanmış. Ancak yedinci oyunun indirilebilir içerikleri ve Resident Evil 2 (2019) için daha fazla geliştiriciye ihtiyaç duyulması nedeniyle 2017 yılında ara verilmiş.

Paylaşımların devamında ise Resident Evil 8'in geliştirilme aşamasının altı veya yedi ay önce sil baştan alındığı söyleniyor. Yani karşımıza gelecek olan versiyonunun geliştirilme aşaması henüz bir yılı doldurmamış. Her ne kadar sil baştan alınan projelerin, eski verilerin vs. aktarılmasından dolayı çoğunlukla daha hızlı aşama kaydediyor olsa da yakın bir zamanda Resident Evil 8 ile karşılaşmamızın ihtimal dahilinde olmadığı söyleniyor.

Son olarak, önümüzdeki sene yeni bir Resident Evil oyunu ile karşılaşabiliriz ama bunun Resident Evil 8 veya yeni bir sil baştan yapım Resident Evil oyunu olmayacağı söyleniyor. Bu konuda herhangi bir detay verilmemiş olduğu için atış serbest Tebessüm Ancak geçmişte Resident Evil ekibinin Resident Evil: Revelations 3 için istekli olduklarını duymuştuk. Bir ihtimal bu yeni Resident Evil oyunu yeni bir Revelations olabilir. Ancak tüm bunların hepsi sadece birer söylenti ama Aesthetic Gamer kullanıcısının sızıntı bilgi performansını da akıldan çıkartmamak lazım.

 3 
 : Ocak 20, 2020, 23:07:43 
Başlatan HammerHead - Son mesaj Gönderen: ilsirya
Vay be, şu Nemesis'in Jill'i saçma sapan bir şekilde roketin ucuyla yukarı kaldırdığı sahnedeki çizimi hiç fark etmemişim. Fotoğraftaki o pozisyon öyle garibime gitti ki, arka plana odaklanamamışım bile, mekan oldukça orijinaline benziyor ve hiç beklemediğim bir şeydi o, cidden şaşırdım, mutlu da oldum. Ayrıca şu Carlos'un koşup geldiği yere bakarsak demek ki bizimkiler R.P.D.'nin az ilerisinde karşılaşacak ve büyük bir ihtimalle de bu sahne Brad Nemesis tarafından öldürüldükten sonra, veya Jill hızlı hızlı evinden çıktıktan sonra. Resident Evil 2 (2019)'da da R.P.D.'ye varmak 2 dk bile sürmüyordu, bunda da Jill'in evinden çıkıp gelmesi uzun sürmüyordur diye düşünüyorum. Ayrıca metro istasyonuyla Outbreak göndermesi yapabilecekleri ihtimali mutlu ediyor beni, çünkü yine Resident Evil 2 (2019)'da şu heykelin altından açılan gizli geçit ile gönderme yapmışlardı. Ayrıca geçende gördüğüm bir habere göre şu Resistance'daki karakterler ana senaryoda da hayatta kalan olarak gözükecekmiş, o tipler nereden fışkıracak merak ediyorum. Şu Sandwich soyadlı olan vardı, Jill onunla karşılaşsın da meşhur Jill Sandwich espirisini yapalım. Sırıtma
Emeğine sağlık Berkay, çok iyi bir yazı olmuş. Yine fark etmediğim detayları fark ettim sayende. Forever

Yalnız DeLorean'i daha göremedik. Ya da ben fark etmemiş olabilirim. O ne zaman çıkacak acaba sahneye?

Onu da kaldırdılar gibi hissediyorum ya bakalım, umarım yanılırım. Sırıtma

 4 
 : Ocak 20, 2020, 22:45:46 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: ilsirya
Esmer yapıyorlarmış, sakallı böyle, gözlük de takmıyor, kıyafeti de siyah yerine cıvıl cıvıl, bir sürü aksesuar takıyor, hikaye olarak da süper insan ama Chris'e düşman değil falan. Sonda birlikte kurtuluyorlar Chris, Claire, Wesker falan. Oyunun sonunda da Claire ve Chris Wesker'ı üçüncü kardeş olarak aralarına alıyormuş. Kabul kabul sonu abartı oldu. Eğer bu olursa Alexia da ortada kalır. Sırıtma

 5 
 : Ocak 20, 2020, 17:00:54 
Başlatan HammerHead - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted
Çok hoş bir konu olmuş yine Berkay hocam Forever Daha önceden de demiş olabilirim, bu tarz çalışmalara her daim bayılmışımdır. Bu arada, beşinci maddeye "OHA!" dedim. O kaosun içinde nasıl fark ettin yahu? Yani rahatlıkla gözden kaçabilecek bir şey... Gözlerine sağlık vallahi Forever

Son madde de hoşuma giden bir başka detay oldu Tebessüm Yalnız DeLorean'i daha göremedik. Ya da ben fark etmemiş olabilirim. O ne zaman çıkacak acaba sahneye?

 6 
 : Ocak 20, 2020, 16:57:16 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted
Açıkçası CVX'i Remake'lemelerine pek bir şey demem, çünkü onda Wesker var, Wesker'ı yeni grafiklerle görmeyi isterim. Ama adamı mülayim birisine çevirmezlerse. O kötü kahkahasının yerini eskisinin yanından bile geçemeyecek bir kahkaha alırsa o zaman işler değişir. Şirketi bile basarım o zaman. Sırıtma

Sen dedikten sonra cidden merak ettim yalnız ha... Claire'ı mangal yürekli, Leon'u da iyi aile çocuğu moduna sokan Capcom Wesker'a ne yapardı acaba? Kemeraltı işportacısı yapmazsa iyidir Sırıtma Sırıtma Sırıtma Eğer CVX de yeniden yapılırsa, görmüş oluruz Sırıtma

RE4'e hiç el sürmesinler bence, yoksa o el sürdükleri oyunu da bütün konsollara çıkarırlar. Yeni nesil bunu atlatamaz, yüreğine iner. Kopma

Sırıtma Sırıtma Sırıtma

 7 
 : Ocak 16, 2020, 20:09:06 
Başlatan HammerHead - Son mesaj Gönderen: HammerHead

Geçtiğimiz günlerde Resident Evil 3 (2020) için yeni bir fragman yayınlandı ve Nemesis'in yeni oyunda nasıl olacağına dair merakımız az da olsa giderildi. Yaklaşık 2 dakika süren fragman ve beraberinde yayınlanan oyun içi görseller, oyun hakkında çok fazla bilgi vermese de bazı ufak detaylar barındırıyorlar. Bizler de Aralık 2019 tarihinde Resident Evil 3 (2020)'nin duyuru fragmanına yaptığımız "detay ve teori" yazımızın aynısını yeni fragmanda da yaptık. İşte Nemesis fragmanında gözümüze çarpan birkaç detay ve detaylardan ortaya çıkardığımız bazı teoriler:

Bir önceki yazımızda olduğu gibi gene ufak bir spoiler uyarısında bulunalım. Eğer Resident Evil 3: Nemesis'i henüz oynamadıysanız ve bu oyun hakkında spoiler almak istemiyorsanız, yazının geri kalanını okumayın.

Bu yazıda belirteceğimiz detayların aralıkları aşağıdaki fragmandan alınmıştır:1- İlk detayımız tam olarak fragmanın başlangıcı olan 0:04-0:06 aralığında yer alıyor. Yere düşmüş durumda olan Jill'e hamle yapan Nemesis'in yüzüne dikkatlice bakarsanız; Nemesis'in üzerindeki "ambalaj" benzeri maddenin henüz tam açılmadığını, yüzünün sadece küçük bir bölümünün açık olduğunu fark edebilirsiniz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Fragman ile beraber yayınlanan oyun için görsellere baktığımızda ise Nemesis'in üzerindekilerin zaman için yırtıldığını görmek mümkün. (Muhtemelen oyun sırasında alacağı hasarlardan dolayı yırtılacak.)


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu detaylardan yola çıkarak: Nemesis'in ikinci formuna geçiş evrelerini oyun içinde görebiliriz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

2- Fragmanı çok fazla ileri sarmayın çünkü bir sonraki detayımız fragmanın 0:07 saniyesinde beliriyor ve çok fazla dikkat gerektirmiyor. Bu sahnede Nemesis, Jill'i kafasından tutup fırlatıyor. Bu hareketin yeni yapıma Resident Evil 3: Nemesis'den aktarıldığını söyleyebiliriz ve o oyunu oynamış herkes çok büyük ihtimal ile Nemesis tarafından birçok kez bu şekilde fırlatılmıştır.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

3- Artık Jill'in Nemesis tarafından hırpalanmasını geride bırakıp fragmanın 0:13 saniyesine, Carlos'un Jill'e yardım ettiği sahneye geçelim. Muhtemelen hepimiz bu sahneyi izlerken Carlos ile Jill'e odaklandık. Şimdi sizden o sahnede görülen binalara, binaların pencerelerine ve kapılarına odaklanmanızı istiyorum.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Yukarıdaki görselde binalara dikkatlice baktığınızda, sol üst köşede R.P.D. girişini fark etmişsinizdir. Merak etmeyin bu maddede belirteceğim tek detay R.P.D. girişi değil. Eğer Resident Evil 2 (2019)'u dikkatlice inceleyip, oynadıysanız bu sokak size tanıdık gelebilir. Fragmanda ve yukarıda gördüğünüz bu sokak; Resident Evil 2 (2019)'un 1. senaryosuna başladığımız (benzin istasyonu sonrası) sokak. Eğer oyun başlar başlamaz sola dönerseniz, fragmandaki sahnenin gerçekleştiği yeri görebilirsiniz.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Ayrıca bu görsellerdeki yer ile R.P.D. girişi arasındaki mesafeye bakarak, Jill ile Carlos'un ilk defa karşılaşacakları yerin; R.P.D.'nin bir sokak ötesi olacağını söyleyebiliriz. (Resident Evil 3: Nemesis'deki ilk karşılaşma ya gazete ofisi ya da restoranda gerçekleşiyordu)

4- Fragmanımız son detayı için 0:34'e geçelim. Bu sahnede ve fragmanın devamında gördüğümüz kadarıyla Resident Evil 3: Nemesis'de saat kulesine gitmek için kullandığımız tramvayı, yeni oyuna metro olarak değiştirmişler. Bu detay ile oyunun orijinal halinden bir şeyin daha bozulduğunu görsek de aynı zamanda; Resident Evil Outbreak: File #2'nin "Underbelly" bölümünün de yer altı metro istasyonunda geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Belki bu iki istasyon arasında bir bağ vardır ve bu sayede birkaç Outbreak göndermesi (easter egg) ile karşılaşırız? (Sadece belki...)


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

5- Fragmanda çok fazla detay bulunmasa da yayınlanan oyun içi görsellerin arasında bahsetmek istediğimiz iki detay bulunuyor. Bunların ilk: Nemesis'in bazukası ile Jill'i kaldırdığı ve ben de dahil olmak üzere bazılarımızın "absürt" bulduğu görsel.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu görselin belli bir alanının parlaklığı arttırdığımızda, yere tebeşir ile yapılmış bir çizim gözümüze takılıyor. Çizim ve yakınında bulunan merdivenlerden yola çıkarak, görseldeki yerin Resident Evil 3: Nemesis'deki barın arka sokağı olduğu söylemek mümkün.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

6- Yazımızın son detayı için Mikhail, Carlos ve Tyrell'in kendi aralarında konuştukları görsele bakalım:


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Eğer Carlos'un arkasında bulunan "Stalker" isimli filmin posterine dikkatlice bakarsanız, posterdeki yaratığın "Alien" film serisindeki "Xenomorph" isimli yaratıklara benzediğini görebilirsiniz. Merak edenler için ise Resident Evil 3'deki olaylar 28 Eylül 1998 tarihinde gerçekleşiyor, bu tarihe en yakın zamanda vizyona girmiş olan Alien filmi ise 6 Kasım 1997 tarihinde vizyona girmiş olan "Alien: Resurrection" (Yaratık: Diriliş) isimli filmdir.


(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Bu yazıdaki detayları daha önce fark edebildiniz mi ya da burada olmayan, farklı bir detaya denk geldiniz mi? Konu hakkındaki yorumlarınızı Facebook sayfamıza veya buraya yazmaktan çekinmeyin.

 8 
 : Ocak 14, 2020, 00:30:52 
Başlatan HammerHead - Son mesaj Gönderen: LastEscape
Fragmandaki boss Nemesisten çok MR.X e benziyor zaten.Oyunun başında gerçekten MR.X Jill'in evini basıyor olabilir.Ama orda STARS demesi biraz çelişkiye düşürdü,belkide öylesine koydular o sesi.

Fragmanın başında görülen yüksek olasılık Nemesis fakat HammerHead'ın paylaştığı 4 resim içinde sol baştan 2. resim Mr. X ile çok benzeşiyor fakat sol baştan 4. resim ise Nemesis'i andırıyor zaten tam o sahnede kısıkta olsa S.T.A.R.S. sözleri duyuluyordu acaba Bilal'in dediği gibi tüm bunlar kötü bir rüyadan ibaret olabilir mi ? çünkü şuan bir kabus olması daha mantıklı gibi geldi bana diğer yandan Orijinal RE 3 Nemesis de oyun başı patlama esnasında sadece apartmandan dışarıya doğru kaçıyorduk Nemesis ile karşılaşmamız daha sonradan gerçekleşmişti Acaba diğer yandan Jill'in aynada kendini zombi olarak görmesi de bu olasılığa işaret ediyor olabilir mi ? Acaba ayrıca şunu da eklemekte fayda var RE 1 de ki Spencer konağı olaylarından sonra Jill T-Virüsü'nü yaratan Umbrella'nın peşini bırakmamakta kararlı fakat araştırmasının bir evde kalma emriyle askıya alındığı ve dairesinin 24 saat gözetim altında tutulduğu yazıyor. Umbrella Jill'i onlar için bir tehdit görüp şirketin gerçek yüzünü ortaya çıkaracağını düşünerek onu ortadan kaldırmak için dairesine Nemesis'i göndermiş olabilirler bizde fragmanda tam bu kısmı görüyor olabiliriz.

 9 
 : Ocak 14, 2020, 00:05:42 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: ilsirya
Açıkçası CVX'i Remake'lemelerine pek bir şey demem, çünkü onda Wesker var, Wesker'ı yeni grafiklerle görmeyi isterim. Ama adamı mülayim birisine çevirmezlerse. O kötü kahkahasının yerini eskisinin yanından bile geçemeyecek bir kahkaha alırsa o zaman işler değişir. Şirketi bile basarım o zaman. Sırıtma RE4'e hiç el sürmesinler bence, yoksa o el sürdükleri oyunu da bütün konsollara çıkarırlar. Yeni nesil bunu atlatamaz, yüreğine iner. Kopma

Kapıda elinde sağlıkla karşılayacaksa ben hayır demem. Utanma

 10 
 : Ocak 13, 2020, 20:42:08 
Başlatan HammerHead - Son mesaj Gönderen: HammerHead
RICK

Doğum Yılı: 1931

Oyundaki Yaşı: 65

Barrows ailesinin hizmetlilerinden biri olan Rick, gençlik yıllarında da İngiltere'de Barrows kalesinde aileye hizmet etmiş ve bu nedenle Barrows ailesinin karanlık geçmişini bilen ender kişilerdendir. Ailenin karanlık geçmişini bildiği hâlde sadakatinden dolayı kimseye hiçbir şey söylemeyen Rick, lanetli ikizler olarak bilinen Bobby Barrows ve Dan Barrows doğumuna kadar Norveç'te Simon Barrows ve Mary Barrows çiftine de hizmet etmeyi sürdürmüştür. İkizlerin doğumundan sonra malikanedeki hizmetlilerin güvenliğinden endişen eden Simon, Rick'te dahil olmak üzere bütün hizmetleri malikaneden kovmuştur. Rick bu olaylardan sonra emekliye ayrılmış ve Oslo'da ufak bir bahçeli evde yaşamını sürdürmeye devam etmiştir.

Jeniffer'ın Barrows malikanesinden dönmesi ve Barrows ailesinden geriye kimsenin kalmadığı açıklandıktan sonra, artık uzun yıllar boyunca hizmet ettiği ailenin sırlarını açıklamakta bir sıkıntı görmeyen Rick, bildiklerini gazeteci Nolan Campbell ve müfettiş Stan Gotts'a anlatır.

Jeniffer Senaryosunda:

Rick'in evine giden Nolan Campbell, Rick'e Barrows ailesinin geçmişi ve İngiltere'de bulunan Barrows Kalesi hakkında sorular sorar. İkili arasındaki sohbet sonrasında evden ayrılan Nolan'ı kapıya kadar yolcu etmek isteyen Rick'in kafasına, avize düşmesi sonucunda ölür. Bu avize tabii ki Scissorman tarafından düşürülmüştür.

Helen Senaryosunda:

Helen'ın isteği üzerine Rick'in evine giden Stan Gotts, Rick ile Barrows ailesi ve Scissorman'nin geçmişi hakkında konuşur. İkili arasındaki konuşma Rick'in köpeği Victor'un havlaması ile bölünür. Rick, Victor'un yanına gidip sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken Victor birden Rick'in üzerine atlar ve boğazının parçalayarak Rick'in ölmesine sebep olur. Victor'un bu davranışın nedeni: O sırada telepatik olarak Scissorman'in etkisi altında olmasıdır.

Sayfa: [1] ... 10 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.151 Saniyede 18 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi