logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1] ... 10 |Sonraki»
 1 
 : Ağustos 03, 2020, 23:00:37 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: HammerHead
Son zamanlarda Silent Hill cephesinden güzel bir hareket bekliyorum. Ancak ne zaman ufak bir hareketlenme olsa Konami, "duyduklarınız/okuduklarınız yalan" diyerek veya beklediğimden çok alakasız bir Silent Hill duyurusu ile bütün hevesimi kaçırıyor.

Bu haberde de benzer şey yaşadım. Tam "işte bu sefer geliyor" dediğim sırada, Konami; bu hareketliliğin Dead by Daylight için çıkacak olan (belki de çıkmıştır tam bilmiyorum) Silent Hill içeriği ile alakalı olduğunu belirtti. Üzgün

Neyse, umutsuzluğa düşmek yok. Elbet günün birinde Konami, oyuncuların bu beklentisini fırsata çevirmek isteyip yeni bir Silent Hill oyunu duyuracaktır.

Emeğine sağlık abi. Forever

 2 
 : Ağustos 03, 2020, 22:49:16 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: HammerHead
DMC4:SE, RE7 ve RE2 (2019)'nin açılabilir ögeleri de DLC olarak satın alınabilir olduğundan, benzer durumun RE3 (2020)'ye de uygulanmasına pek şaşırmadım.

RE: Resistance'a ise 2020 yılının sonuna kadar hem kozmetik hem de oynanışı doğrudan etkileyecek (karakter, harita, vb.) içeriklerin geleceğini tahmin ediyorum. Yıl sonuna kadar Resistance oynayanların sayısı azalmaya devam ederse, muhtemelen yeni içerik üretmeyi bırakacaklardır.  (Ki bildiğim kadarıyla oyunun PC sürümü hileciler, konsol sürümü ise "lagçılar" ile başı dertte.)

Emeğine sağlık Dilay. Forever

 3 
 : Ağustos 02, 2020, 21:55:50 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted
Teşekkür ederim bebişkolatam. Forever O konsol olayı benim de gözüme takıldı, PS4'te oynattıklarına göre demek ki oyunu kaldıracak konsol, ama Pro demiş şimdi orası da tartışmalı. Ya da belki de sistemi müthiş düşürüp patates olarak oynatmışlardır o oynayanlara. Video falan paylaşılsa bilirdik aslında da. Sadece PS5'e çıkması sıkıntı olacak malum yeni konsol fiyat ne olacak belli değil.

Yedinci oyundaki ile eş değer bir görsellik sunulacak şekilde uyarlanabilir aslında. Çok da kötü değildi.

O tüccar kadın bir de Merchant'ın annesi falan çıkıyormuş. "Benim oğlan da kumral, başkanın kızını kurtarmaya çalışan bir oğlana eşya satıyordu." diyormuş. Kopma

Öyle bir şey dese tam bomba olur ha Sırıtma

Bence tanıdık karakter Barry'dir bebişkolatam. Fragmanda gözüken yaşlı bir adam var sakallı, onun Barry olacağı söyleniyor. Bana yüksek ihtimalle Barry gibi geliyor ama bakalım. Belki de başkasıdır. Acaba

Bence yeni bir fragman ile duyurulur Acaba Malum, bu ay hem yeni bir fragman hem de yeni detaylar verilecek. O ara tanıdık olduğu söylenen yeni karakteri de aradan çıkartırlar. Halihazırdaki bir fragman üzerinden gitmezler diye düşünüyorum.

 4 
 : Ağustos 02, 2020, 19:57:23 
Başlatan Orcuncharted - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted

Konami, yeni Silent Hill oyununu bu ay içerisinde duyuracakmış gibi görünüyor. Resmi Silent Hill Twitter hesabı da bunun en güçlü kanıtı olarak sayılabilir.

Serinin yeni oyununun gelip gelmeyeceği bir süredir merak konusuydu. Resident Evil paylaşımları ile dikkat çeken Aesthetic Gamer, her ne kadar Konami tarafından birçok kez yalanlanmış olsa da yeni Silent Hill oyunuyla ilgili iddialarının arkasında durmaya devam etmişti. Keiichiro Toyoma yeni bir korku oyunu yapmak istemiş. Sony her ne kadar bunu dert etmemiş olsa da, Siren veya yepyeni bir fikri mülkiyet olması durumunda, geçmişteki performansından dolayı ayrılan bütçeyi düşük tutma eğilimindeymiş.

Bunun sonrasında Konami iki yeni Silent Hill oyunu için geliştirici arayışına girince, haberi alan Sony de halen geliştirici arayışında olan Japon yayıncıyla irtibata geçmiş. Bu sayede Toyoma, yapmayı istediği yeni Silent Hill oyunu için gereken bütçeye kavuşmuş. Aesthetic Gamer, anlaşmanın 2019 yılının başlarında sağlandığını ve yeni Silent Hill oyununun SIE Japan Studio çatısı altında geliştirilmeye başlandığını söylüyor. Ekibe ayrıca Akira Yamaoka ve Masahiro Ito gibi önemli isimler de katılmış.

Konami ve Sony bütçe konusunda da ortak anlaşmaya varmışlar. Oyun SIE Japan Studio çatısı altında geliştirilirken Konami ise kısmı olarak fon sağlayacak ve satılan kopya başına pay alacakmış. Bununla birlikte pazarlama dahil hiçbir şey için ödeme yapmak zorunda da kalmayacakmış.

Aesthetic Gamer tarafından ortaya atılan bu iddiadan sonra Konami, Twitter hesabı üzerinden Silent Hill 2 oyunundaki alternatif boyut geçişleri sırasında duyduğumuz siren sesiyle ilgili bir
paylaşım yaptı. Yapılan bu paylaşım, haliyle ortalığın hareketlenmesine ve yeniden yapım Silent Hill 2 yönünde bir beklentinin oluşmasına neden oldu.

Hareketlenmenin üzerinden çok geçmeden bir açıklamada bulunan Japonya menşeli yayıncı, esasen Dead by Daylight ile ilgili canlı yayınları izlediklerini ve ilgili bir paylaşım yapmayı istediklerini
dile getirdikten sonra boş yere heyecana sebep olduğu için de özür diledi. Dahası ise herhangi bir gelişme yaşanması durumunda ilk olarak resmi Silent Hill Twitter hesabı üzerinden veya bir etkinlik kapsamında duyurulacağını da sözlerine ekledi.

Olay ise aslında tam da burada ilginçleşiyor. Çünkü bahsi geçen
resmi Silent Hill Twitter hesabı, geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde açılmış. Şu anda da aktif olarak kullanılıyor. Bu da, geçtiğimiz aylarda ortaya atılan iddiaları destekliyormuş gibi görünüyor.

Henüz kafamızdaki soru işaretlerine bir cevap bulabilmiş değiliz ama Haziran ayının PlayStation 5 etkinliği sonrasında yeni Silent Hill oyununun duyurulacağı da iddia edilmişti. Hatta demo gösterimi de yapılacakmış. Şu an için bu ay içerisinde yeni bir PlayStation 5 etkinliğinin gerçekleştirileceği, beklenen duyurunun da bu etkinlikte yapılacağı ve en bombası da konsola özel olacağı söylentileri ortalıkta dolanıyor. Gelişmeleri takipteyiz.

 5 
 : Ağustos 01, 2020, 21:58:00 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: Cezalandırıcı
Maalesef oyunun kendisi DLC zaten.

 6 
 : Ağustos 01, 2020, 00:14:09 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: ilsirya
Baya detaylı bilgi olmuş eline sağlık Dilay.Ayrıca yeni bir tüccar görecek olmak çok güzel.Ama ticaretimiz nasıl olacak.Para ile mi yoksa şöyle şöyle bir görev var onu yap gel sana şu mal mı diyecek.Envanter 4 e benzerse müthiş olur.Ahh bi de keşke 3.şahıs ve Ethan yerine başka karakter olsaydı ama neysee.

Teşekkür ederim Yasin. Forever Görev olayına bağlayabilirler belki malum yan görev olayı oyunların oynanışını uzatan ve etrafı keşfetmek için oyuncuya epey fırsat veren bir özellik. Ama ne gibi yan görevler olur orası tartışılır, Witcher 3'teki gibi koyun kovalatmayacakları kesin. Sırıtma Şu kamera olayı değişsin ben de çok istiyorum da Capcom vazgeçmiyor şu FPS'ten. Nasıl

Ellerine ve emeğine sağlık, meleğim Forever Haber bir haber olmuş Forever Forever

Haberde her ne kadar şimdilik teyit edilmemiş olsa da, beni heyecanlandıran üç şey oldu. Bir tanesi oyunun mevcut nesil bir konsolda oynanmış olması. Önceden oyunun sadece yeni nesle çıkacağı söyleniyordu ama görünüşe göre mevcut nesle de gelecek Forever

Bir tanesi şu tüccar olduğu söylenen kadın karakter. Umarım Resident Evil 4 oyunundaki ile benzer bir rolü olur da "Welcome stranger!" lafını tekrardan duyarız Sırıtma

Sonuncusu ise geri dönüş yapacak olan tanıdık bir karakter. Umarım bu karakter Jill Valentine olur ya Utanma Resident Evil 3 (2020) hariç kendisini yıllardır göremedik. Hadi inşallah diyeyim ♥

Teşekkür ederim bebişkolatam. Forever O konsol olayı benim de gözüme takıldı, PS4'te oynattıklarına göre demek ki oyunu kaldıracak konsol, ama Pro demiş şimdi orası da tartışmalı. Ya da belki de sistemi müthiş düşürüp patates olarak oynatmışlardır o oynayanlara. Video falan paylaşılsa bilirdik aslında da. Sadece PS5'e çıkması sıkıntı olacak malum yeni konsol fiyat ne olacak belli değil.

O tüccar kadın bir de Merchant'ın annesi falan çıkıyormuş. "Benim oğlan da kumral, başkanın kızını kurtarmaya çalışan bir oğlana eşya satıyordu." diyormuş. Kopma

Bence tanıdık karakter Barry'dir bebişkolatam. Fragmanda gözüken yaşlı bir adam var sakallı, onun Barry olacağı söyleniyor. Bana yüksek ihtimalle Barry gibi geliyor ama bakalım. Belki de başkasıdır. Acaba

 7 
 : Temmuz 31, 2020, 23:47:50 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: ilsirya

Resident Evil 3 (2020) piyasaya sürüldüğünden beri oyuna ön sipariş hediyesi olan kıyafetlerin ayrı DLC olarak eklenmesi dışında herhangi bir içerik gelmemişti. Geçtiğimiz günlerde verilen bilgiye göre Ağustos ayında ücretli yeni bir içerik gelecek, fakat bu içerik şu anlık çok da ilgi çekici şeyler barındırmıyor.

Bu yeni gelen ücretli DLC ilk olarak Resident Evil 3 (2020)'de açılabilir eşyaların uğraşmadan açılmasını sağlayacak. Oyunda sınırsız roket, Hot Dogger isimli ateşli bıçak ve size yarar sağlayan çeşitli coinler bu içeriği aldığınız takdirde hiç çaba sarf etmeden sizin kullanmanız için hazırda olacak.


İkinci olarak ise bu DLC Resident Evil 3 (2020)'nin yanında ücretsiz gelen Resistance oyunundaki hayatta kalanlara Leon ve Claire kıyafetlerini ekleyecek. Evet yanlış okumadınız, erkek karakterler Leon, kız karakterler Claire kıyafetine sahip olacak.

Şu anlık içeriğin sahip olacağı özellikler bundan ibaret. Verilen bilgilere göre daha fazlası eklenecek, fakat içerikler Resident Evil 3 (2020) ile mi alakalı olacak, yoksa Resistance ile alakalı mı olacak, yoksa senaryoya katkı sağlayacak yeni bir hikaye modu mu eklenecek, bunların hepsi gizem. Bilgiler verildikçe biz de sizlerle paylaşıp haberdar edeceğiz fakat şu anda yüksek ihtimalle herkes bu içeriğe para verilmesine değer olmadığını düşünüyordur. Bakalım geliştiriciler bizlerin ilgisini çekecek şeyler ekleyecek mi. Bekleyip göreceğiz.

 8 
 : Temmuz 30, 2020, 13:21:30 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: Orcuncharted
Ellerine ve emeğine sağlık, meleğim Forever Haber bir haber olmuş Forever Forever

Haberde her ne kadar şimdilik teyit edilmemiş olsa da, beni heyecanlandıran üç şey oldu. Bir tanesi oyunun mevcut nesil bir konsolda oynanmış olması. Önceden oyunun sadece yeni nesle çıkacağı söyleniyordu ama görünüşe göre mevcut nesle de gelecek Forever

Bir tanesi şu tüccar olduğu söylenen kadın karakter. Umarım Resident Evil 4 oyunundaki ile benzer bir rolü olur da "Welcome stranger!" lafını tekrardan duyarız Sırıtma

Sonuncusu ise geri dönüş yapacak olan tanıdık bir karakter. Umarım bu karakter Jill Valentine olur ya Utanma Resident Evil 3 (2020) hariç kendisini yıllardır göremedik. Hadi inşallah diyeyim ♥

 9 
 : Temmuz 30, 2020, 02:13:32 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: YasinG
Baya detaylı bilgi olmuş eline sağlık Dilay.Ayrıca yeni bir tüccar görecek olmak çok güzel.Ama ticaretimiz nasıl olacak.Para ile mi yoksa şöyle şöyle bir görev var onu yap gel sana şu mal mı diyecek.Envanter 4 e benzerse müthiş olur.Ahh bi de keşke 3.şahıs ve Ethan yerine başka karakter olsaydı ama neysee.

 10 
 : Temmuz 30, 2020, 01:12:21 
Başlatan ilsirya - Son mesaj Gönderen: ilsirya

Resident Evil Village'ın resmen duyurulmasından sonra Ağustos ayını meraklı bekleyiş başlamıştı. Çünkü geliştiriciler tarafından verilen bilgiye göre oyunla alakalı bilgiler Ağustos ayında gelecekti. Fakat bunun öncesinde Ambassador testinde birebir yer edinmiş birisi tarafından veya yer alan birisine yakın bir kaynaktan oyunla alakalı oldukça değişik bilgiler verildi. Fakat bu bilgilerin yine de gerçek çıkmama ihtimalini göz önünde bulundurarak verilen bilgilere bakmaya yavaş yavaş başlayalım.

Düşmanlarla alakalı verilen bilgilere göre düşmanlarımız, oldukça soluk renkli, neredeyse dökülmüş derili ve ellerinde ve alınlarında dövmeler bulunan düşmanlar olacak. Bazıları zırhlı olacak, ama zırhları tam olarak şövalye zırhı gibi değil, o yüzden vurulabilecek. Bu bahsedilen düşman şekli tabii ki kurt adamlar değil, kendilerini fragmanda görmüştük. Düşmanlarla alakalı verilen diğer bilgilerden biri ise konuştukları dille alakalı, verilen bilgiye göre kendileri bozuk bir yabancı dil konuşacaklar. Bazıları hançer, kılıç, balta hatta mızrak taşıyacaklar. Bunun yanında tabii ki silahsız düşmanlar da olacak. Özellikle de Resident Evil 3 (2020)'den aşina olduğumuz gibi düşmanlar üstümüze atlayıp bizi ısırabilecekler, tuşa basarak da daha az hasar almayı sağlayabileceğiz. Bazı düşmanlar bizi ısırmak yerine tutup yere de atabilecekler. Kılıçlı düşmanların ani ölüm hareketleri olacak. Yani habersiz bir anınızda sizi tek hareketle bertaraf edebilecekler. Fakat kaynağın belirttiğine göre düşmanın yaptığı hareketi gördükten sonra başınıza gelecek şeyi az çok tahmin edebileceksiniz.Deneme oynanışında oyundaki çevreyle alakalı verilen bilgilere göre Ethan macerasına köyde başlayıp yavaş yavaş bir kaleye doğru yol tutacak. Kalede çoğu odalar aydınlık fakat bazıları ise karanlık olacak. Oyunculara oynatılan kısım kalenin oldukça yüksek bir kısmında ve alt kattaki büyük kapının açılması için bir anahtar bulunması gerekiyor.


Gelelim bölüm sonu canavarlarımıza, boss savaşlarıyla alakalı verilen bilgilere göre, burada ilginç bir olay meydana geliyor. Fragmanlarda gördüğümüz ve daha önceki deneme oynanışlarında "cadı" olarak tanımlanan kişinin ismi aslında Olga'ymış. En azından deneme oynanışından yer alan veya o kaynağa yakın olan kişi bu bilgiyi veriyor. Kapı açıldığı anda siyahlar içerisindeki Olga isimli karakter ortaya çıkıyor ve böcek sürüsünü üstümüze salıyor. (Bu dakikadan sonra tabii ki böceklere karşı hassasiyeti olan oyuncular oynadığı platforma göre oyun kolunu veya mouse'u bırakıp kaşınmaya başlıyor.) Böcekler Ethan'ı fark etmediği sürece oyuncunun böceklerle savaşması gerekmiyor. Olga Ethan'ı fark ettiği anda gülmeye başlıyor. Bu boss savaşında oyuncu, Olga'yı savunmasız hale getirmek için bir meşale kullanarak böcekleri korkutuyor. Biraz hasar verdikten sonra Olga, böcek / örümcek tarzı, uzun bacaklı bir yaratığa dönüşüyor ve böcek tarzı alt kısmıyla daha fazla böcek salıyor. (Tabii ki yine böcek hassasiyet olan oyuncuyu daha fazla kaşıntı tutuyor.) Olga'nın insanlığına ait parçalar hala yerini koruyor fakat çıplak ve siyah yapışkan bir madde arasında. Onu yendikten sonra, eriyor ve iskeletinin bazı kısımları o yapışkan madde içerisinde orada kalıyor, ardından da bir eşya düşürüyor. Ayrıca o öldükten sonra böceklerin hepsi serbest kalıyor ve odalarda oyuncuya saldırmasını engellemek için bulunup öldürülmesi gerekiyor. Bu kısımdan sonra da zaten oynanılabilir demo sona eriyor.


Silahlarla alakalı verilen bilgilere göre deneme oynanışında handgun (muhtelen geliştirici ön izlemesinde gösterilen) shotgun (muhtele karavandaki yaşlı adamdan alıyoruz) ve kırılmaz bir bıçak yer alıyor. Ayrıca görünüşe göre oyuncu, kısa kullanımlık balta gibi silahları da yanına alabiliyor.


Envanterle alakalı verilen bilgilere göre envanterimiz özel mesaj videosundaki gibi değil, fakat benzerlik var. Resident Evil 4 konseptinde Resident Evil 7 tasarımıyla. Envanter açıldığında oyun donuyor, ayrıca deneme oynanışında herhangi bir para birimi (ptas, coins gibi) bulunmuyor ve düşmanlar da eşya düşürmüyor. Onun yerine vazolar ve kasalar eşya bulmak için kırılabilir durumda.


Gelelim merak edilen başka bir konuya, fragmanda gözüken gizemli yaşlı kadına. Kaynak tarafından verilen bilgiye göre bu kadın tüccar tarzı biri. Kendisi düşman değil ve kaynağın anlatışına göre "satacak oldukça güzel malları ve paylaşacak söylentileri var" Ayrıca birkaç konsept çalışması gördüklerinden de bahsediyorlar fakat bununla alakalı pek bir bilgi verilmemiş.

Deneme oynanışından verilen bilgiler birçok söylentiyi de doğrular nitelikte, bunlar arasında oyunun hala geliştirme aşamasında olması, ki düşmanların diyalogları da boş kalmasın diye yer tutacak seslerle doldurulmuş, bunun yanında Olga'nın da herhangi bir sesi yok, tabii ki gülme ve kahkahaları saymazsak. Ki bunlar da doldurulmuş seslerden oluşuyormuş.

Testten sonra yer alan kişilere bir anket yapılmış, demo 30 dakika civarında sürüp Playstation 4 Pro üzerinde oynatılmış oyunculara ve iki kere bitirme şansı tanınmış. Ayrıca garip bir şekilde yapımcı Peter Fabiano bazı kısımlardaki düşman sayısının üçe katlandığı bir zorluk seviyesi eklenmesi konusunda düşüncelerini aktarıp "Hadi bu zorluğun adını da Adil Değil" koyalım demiş, fakat kaynağın verdiği bilgiye göre Fabiano'nun burada ne kadar ciddi olduğu tartışılır.Ayrıca başka bir varsayım ise duyuru fragmanında 1.30 dakikasında çalan müzikle alakalı. Bu dakikada çalan müzik fragmanda çatıdan atlayan büyük yaratığın görüldüğü sahnede çalıyormuş.


Ayrıca daha fazla bilginin Capcom tarafından Ağustos'ta verileceğini de söylüyorlar. Bunun yanında fragman da gelecek. Denilene göre hikaye daha da netleşecek ve başka bir dönüş yapan karakter belli olacak ve başka bir "dönüm noktası" ile karşılaşacağız.

Ve son olarak, oyunun VR versiyonu olacak, fakat Sony tamamen hazır olana kadar herhangi bir duyuru yapmayacaklarmış.

Verilen bilgiler bu kadardı. Aralarında oldukça ilgi çekici olanlar vardı, bunun yanında hala gizemini koruyanlar da. Bu bilgilerin hepsinin doğru çıkmama ihtimalini tekrar hatırlatarak haberimizin sonuna gelelim. Ağustos'ta gelecek fragmanı ve öğreneceğimiz yeni bilgileri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sayfa: [1] ... 10 |Sonraki»
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.14 Saniyede 18 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi