Gönderen Konu: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar  (Okunma sayısı 79 defa)

ugurLu

 • K.C.P.D. Memuru
 • Usta Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 526
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #15 : 26 Kasım 2013, 22:55:20 »
Makaleler için Teşekkürler.

HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 2659
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #16 : 27 Kasım 2013, 15:27:33 »

Clive R. O'Brian

Clive R. O'Brian, BSAA'nın (Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirme İttifakı) ilk müdürü ve "Orjinal Onbirli"nin kurucularında biri. Biyoterörizm konusunda uzman, örgütün her üyesini yeteneklerini etkili bir biçimde kullanmalarını sağlayan güvenilir bir lider oldu. Genelde sahnenin arkasında kalmış ve çok ender olarak operasyon yönetmiştir, genelde İncil'den "Matta 6:3" bölümündeki "Siz sadaka verirken, sol eliniz sağ elinizin ne yaptığını bilmesin." sözünü söyler. Şöhret aramanın kendisini kirlettiğine inanır. Giysileri her zaman düzensizdir, ama iş ve siyasi konuda usta biridir.

Hikayesi:

2003 yılında biyoterörizm uzmanı olan O'Brian, Küresel İlaç Konsosiyumu tarafından "BSAA" olarak bilinen yeni sivil biyoterör karşıtı örgüte davet edilen on bir kişiden biriydi ve müdür olarak atandı. Daha sonrasında örgütün hemen hemen her üysini işe aldı.

2004 yılında terörist gurup olan Il Veltro tarafından Terragrigia'ya yapılan biyoterörizm saldırısında, O'Brian, FBC'e (Federal Biyoterörizm Komisyonu) yardımcı olmak için BSAA'i sevk eden ilk müdür oldu. Hemen hemen hiç destek personeli olmayan FBC komiseri Morgan Lansdale ile çalıştı. FBC'nin kararı olan şehrin üstüne Regia Solis uydusunun kullanılmasına kesinlikle karşıydı, bu olayın sadece yeni bir Veltro yaratıcağına inanıyordu.

2005 yılında Landsdale'in göründüğü gibi olmadığı ve Terragrigia vakasında artniyetliliğinden şüphelenen FBC ajanı Raymond Vester, O'Brain ile yakınlık kurdu. Bu sırada, garip leşlerin Terragrigia'nın yakınlarındaki bir sahil kasabasına ulaştı. İkiside, Finlandiya'da bir dağdaki terk edilmiş havaalanını üs oalrak kullanan taklitçi-terörist Veltro'nun sahte canlanma hareketini bekledirler. Vester, "Fenrir" adındaki prototip B.O.W.'nun etkisiz hale getirilmesi için büyük çaplı bir operasyon düzenledi, ve operasyonun detayları BSAA tarafından sızdırıldı. BSAA soruşturmaya başaldığında, Landsdale paniklemeye başladı ve "Farfarello" adındaki prororip B.O.W.'yu delilleri temizlemesi için merkeze gönderidi. Landsdale'nin BSAA içinde biçinde bir casusu olduğu anlaşılmıştı. Bu gerçeğin farkında olan O'Brain, Chris Redfield ve Jessica Sherawat'ı Finlandiya'ya o merkezi bulmak için gönderir. Aynı zamanda Jill Valentine ve Parker Luciani'yi tuhaf leşleri araştırması için görevlendirir. O'Brain tarafından geliştirelen planın ileri safhalarında Chris ve Jessica'nın sahte yakalanma durumunu Queen Zenobia'yı araştırmak için kullandı. Ardından Valentine ve Luciani ile bağlantısı kopan O'Brain, Redfield ve Sherawat'ı onları bulmaları için görevlendirir. Bu sırada da Keith Lumley ve Quint Cetchum'u ise FBC merkez verilenini hackledikleri ve Lansdale'i kapsayan yeni delili buldukları, dağdaki sahte Veltro merkezini araştırmak için gönderir.

Bu olaylar gerçekleşirken, Sherawat'ın casus olduğu ortaya çıkar. Queen Zenobia yok olurken, Lumley ve Cetchum'ten gelen bilgileri kulanan O'Brain, Lansdale ile Veltro'nun 2004 yılında yaptığı kayıtları bulmak ve Lansdale'in planlarını ortaya çıkarmak için Redfield ve Valentine'i Queen Dido'ya gönderir. Kısa süre sonra O'Brain, FBC tarafından tutuklanır ama deliller ortaya çıktığında işler tersine döner ve Lansdale tutuklanır.

Bu olayların ardıdan O'Brain, riskli ve neredeyse kötü sonuçlanan planın sorumluluğunu üstlenerek BSAA'den istafa eder, ve ardından evinde dedektif romanı yazmaya başlar.

Bu döküman HammerHead tarafından hazırlanmıştır.

LW

 • Site Kurucusu
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1872
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #17 : 27 Kasım 2013, 16:41:00 »
Keith Lumley (BSAA)Keith Resident Evil Revelations oyununda yer alan BSAA üyelerinden. Yüzü her daim gülen bir karakter olarak göründü. Ajan olarak birinci sınıf yeteneklere sahiptir. Favorilerinden birisi yakın dövüşte uçları oldukça keskin iki adet "kukri" bıçağı kullanması. Lakabı için "Grinder" diyebiliriz.

Keith 2005 yılında Quint Cetcham ile beraber Finlandiya'da bir dağda bulunan ve terörist grup Veltro'nun üssü olduğu düşünülen yere araştırmalarda bulunması için sevk edildi. Ve yaptıkları araştırmalar sonucu buranın sahte bir Veltro merkezi olduğunu keşfedip bu bilgileri Clive R. O'Brian'a bildirdiler. Kısa süre sonra FBC tarafından hava yolu ile bombalanan yerde öldü sanıldılar. Ama buradan sağlam şekilde kurtulmuşlardı. Görevini başarıyla tamamlayan Keith BSAA Doğu Afrika biriminin en önde gelen isimlerinden birisi oldu.
[/b]

Quint Cetcham
Quint'de Resident Evil Revelations oyununda bulunan BSAA üyelerinden. Her açıdan Keith ile bir ortaklığı vardı, hem savaş alanında hem de normalde çok iyi bir ikili oldu onunla. En önemli özelliği ise hacker seviyesindeki bilgisayar ve mobil cihazlara ait bilgisi denilebilir. Bu sayede bir çok bilgiye ulaşmıştır.

LW

 • Site Kurucusu
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1872
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #18 : 28 Kasım 2013, 16:37:07 »
Rachael Foley
Rachael ABD Federal Hükümetinin, anti-biyoterör gücü olan FBC'nin bir ajanı olarak çalışmakta ve Queen Zenobia gemisini araştırmak için partneri Raymond Wester ile beraber bu gemiye gönderilmiştir.

2005 yılında Queen Zenobia'da ortağı Raymond ile göreve başladılar ve ikili gemiyi araştırmak için ayrı yollara gittiler. Rachael geminin arka taraflarını kontrol ediyordu ve Raymond ile telsiz aracılığı ile haberleşiyorlardı. Rachael gemi de gezinirken duyduğu sesler üzerine Raymond'a bir şeyleri kontrol etmem gerekiyor dedi ve onunla bağlantısını kopardı. Araştırma yaparken bir Ooze (Revelations oyunun düşmanları, şu havalandırmadan falan çıkan zombimsiler.:D) tarafından tuzağa düşürüldü. Yaratığa bir kaç kez vuran Rachael, Jill odaya ulaşmadan oradan kaçmıştı. Yaratık havalandırmadan onu takip etti diyebiliriz daha sonrasında yaşananlar için ya da başka bir Ooze'de olabilir. Koridor boyunca kaçtı Rachael, ama asansöre yaklaştığında cephanesi tükendi ve silahı boşa çıktı. Bu sırada bacağından darbe aldı Ooze tarafından. Güç bela asansöre ulaştı. Asansörden indikten sonra koşuşturmaca devam etti ve en sonunda araştırma odasına ulaştığında kapıyı da kilitleyerek kendisini içeriye hapsetti. Ve Rachael sonuyla bu odada yüzleşti. Ooze odada Rachael'i yakaladı ve onu cama doğru fırlattı. Aldığı darbeler sonucu kanına T-Abyss virüsü bulaşmış oldu. Jill ise dışarıdan odanın camından onun ölüm anına tanık oldu.

Sonuç olarak ise Rachael'in ölümünden Morgan Lansdale sorumlu tutulabilir. Çünkü Rachael bu gemiye bazı delilleri yok etmesi için gönderilmişti onun tarafından. Rachael ise bu göreve başından beri gitmek istememiş ve gemideki ölüm tehlikesinin farkında olmasından dolayı bu göreve itiraz etmiş ama sonunda gitmek zorunda kalmıştır.

Rachael öldükten sonra kanına karışan virüsün etkisiyle bir yaratığa dönüştü. Geçirdiği mutasyonlarla tanınmayacak hale geldi. Üzerinde ise bir anahtar gizliydi ayrıca. Jill görev gereği o anahtara ihtiyaç duyacaktı. Jill öldüğü odadan ayrılıp belli bir süre sonra tekrar buraya geldiğinde Rachael'ın ölü bedeninin orada olmadığını gördü. Mutasyona uğrayan Rachael bu aşamadan sonra Jill'e saldırmaya başladı, ama her darbe alışında virüsünde etkisiyle oldukça hızlanmış bir şekilde genel olarak havalandırma deliklerinden kaçıp durdu. Gücünü toparladıktan sonra ani şekilde tekrar tekrar saldırdı. Jill ve Parker ilk aşamada onu öldürdüklerini sandılar ama Rachael ilerleyen zamanda tekrar karşılarına çıksa da sonuyla yüzleşti.
Bu makale Levent Arıkan tarafından hazırlanmıştır. Kaynaksız paylaşılması yasaktır.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2013, 16:52:41 Gönderen: LW »

lagunaloire

 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1211
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2013, 18:30:40 »

Genel müdür Morgan Landsdale 2005 yılına kadar FBC'nin (Federal Bioterrorism Commission*) başıydı. Lakabı "Silver Fox*" idi.

Biyografi ;

Lansdale yıllarca yabancı istihbarat faaliyetlerinde bulundu. Federal Bioterrorism Commission'ın başıydı ve Regia Solis'in kullanılmasıyla kötü şöhretli Terragrigia Panic sırasında Terragrigia'nın yok olmasından sorumlu oldu.
Terragrigia Panic sırasında FBC'nin güçlerini kullanarak    terörist grubu Veltro Il 'nun saldırılarına karşılık vermek için kara harekatı düzenledi. Operasyonu şehir dışındaki FBC genelmerkezinden yönetti, BSAA müdürü Clive O'Brian ile yakından çalıştı ancak bu ikisi göz göze gelmedi. O zaman BSAA'nin acemi bir örgüt olmasına rağmen Lansdale onları FBC'deki konumuna tehdit olarak gördü ve Clive O'Brian'a karşı olan davranışlarıyla açıkça düşman olduğunu belirtti.

Terragrigia'daki durum oldukça çabuk bir şekilde kontrolden çıktı  ve Lansdale, O'Brian'ın karşı çıkmasına rağmen Regia Solis uydusunu kullanarak şehrin sterilize edilmesini emretti. Kısa süre sonra FBC kuvvetleri şehirden ayrılarak Terragrigia'yı kaderine terk etti.

Ancak, Lansdale aslında saldırıların ana mimarıydı, kazayı bir alet olarak kullanarak kendi gücünü arttırmanın peşindeydi ve bunu kimse farketmeden yapmıştı. Kazadan önce Lansdale Paraguas Line Company'i , Queen Zenobia, Queen Semiramis ve Queen Dido adında 3 kardeş gemiyi satın almıştı. Veltro lideri Jack Norman ile çalışıyordu. Lansdale terörist grubuna  t-Abyss virüsünün örneklerini verdi, kendisi de bu virüsü Montpellier Marine University'den almıştı. Ayrıca Veltro'nun saldırılarını gerçekleştirebilmesi için gemileri platform olarak kullanmasına da izin vermiştir.

Saldırının başarılı olacağı belli olduğunda Lansdale Veltro'ya ihanet etti. Norman'ı öldürmek ve diğer gemilere t-Abyss virüsünü bulaştırıp Veltro'nun bütün kalıntılarını yok etmek amacıyla Queen Dido'daki uzaktan yok etme sistemini harekete geçirdi. Sonunda Regia Solis'i aktive etti ve saldırıların ona ait olduğunu gösteren bütün kanıtları yok etti.

Veltro'nun devredışı kalmasıyla, Lansdale kalan iki seyahat gemisine araştırma ekibi gönderdi. Görevleri Veltro üyelerinin kasıtlı olarak maruz kaldığı t-Abyss virüsünün insan üzerindeki etkilerini araştırmak ve buna karşı bir anti-virüs hazırlamaktı. Sonraki sene takım anti-virüs üzerinde çalıştı. Çalışma tamamlandığında raporlar verildi, geminin güvenlik sistemine uzaktan erişimi olan Lansdale gemiyi kilitledi ve B.O.W.'ları kriyojenik uykusundan olayın kendine olan bağlantısının yok olduğundan emin olmak için uyandırdı. Lansdale, Ryan gibi araştırma üyelerinin o gece ölmesi niyetindeydi.

2005 yılında Veltro üyelerinin geri döndüğü haberi üzerine FBC ajanları Raymond Vester ve Rachael'ı Queen Zenobia'ya tehditi değerlendirmek amacıyla gönderdi. Aynı zamanda Jill Valentine ve Parker Luciani de gemiye gönderilmişti. Lansdale, ajan Vester'ın Terragrigia saldırısından sonra kendisinden şüphelenen ve Lansdale'in suç işlediğine dair kanıt bulmak amacıyla Veltro'nun dönüşünü kullanan O'Brian ile çalıştığının farkında değildi.

Kendisi hakkındaki son kanıtı yok etmek amacıyla Jill Valentine ve Parker Luciani'yi öldürmek için bir kaç girişimde bulundu. İlk girişimleri Regia Solis'i kullanarak Queen Zenobia'yı yok etmek ve geminin laboratuvarındaki B.O.W.'ları salmak oldu. Bu çabalar başarısız olduğunda Queen Semiramis'in kendini yok etme sistemini aktive ederek gemiyi yok etti. Sonra ikili çalışan ajanı Jessica Sherawat'ı Semiramis'e yaptığını Zenobia'ya da yapması için gönderdi. Jessica başarılı oldu ama Valentine ve Redfield anti-virüs'ü elde edip t-Abyss virüsünü etkisiz hale getirip lanetli gemiden kaçmıştı bile.

Kendisini korumak için son iddiası olarak, kendi ve bir grup FBC ajanıyla beraber BSAA genelmerkezine Veltro ile komplo kurduğu gerekçesiyle O'Brian'ı tutuklamak için gitti. Chris ve Jill enkaz halindeki Queen Dido gemisinde virüse maruz kalmış Jack Norman'ı öldürdükten sonra Lansdale'e karşı suçlayıcı kanıt niteliğinde bir canlı yayın yaptı. O'Brian serbest kaldı ve Lansdale FBC'deki görevinden alınarak tutuklandı. Queen Zenobia kazasının akıbeti sonucunda FBC dağıtıldı, geriye kalan ajanlar ve kaynaklar BSAA'e transfer edildi.


Bu döküman, lagunaloire tarafından hazırlanmıştır.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2013, 21:57:31 Gönderen: lagunaloire »

lagunaloire

 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1211
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #20 : 28 Kasım 2013, 21:57:07 »Il Veltro Komplosu

2004 yılında Terragrigia şehri büyük bir virüs salgını yüzünden FBC'nin kontrolündeki Regia Solis uydusu tarafından yok edilmişti. Şehir Il Veltro olarak bilinen terör örgütü tarafından saldırıya uğramıştı. Bir yıl sonra 2005'te, Terragrigia harabesinin yakınlarındaki bir sahilde gizemli kalıntılar ortaya çıkmaya başladı. Jill Valentine ve Parker Luciani dönemin BSAA müdürü Clive R. O'Brian tarafından kalıntıları incelemek için olay yerine gönderildi. Görevlerini tamamladıktan sonra Clive O'Brian takımına, BSAA ajanları Chris Redfield ve Jessica Sherawat'ın ortadan kaybolduğunu açıkladı. Son bilinen konumları Akdeniz'de bir yerlerdeydi.

Jill ve Parker Queen Zenobia adında devasa bir seyahat gemisi buldu, Chris'in son rapor edilen koordinatlarının bulunduğu gemiye Chris'i bulmak amacıyla girdiler. Gemiye girdikten sonra Jill ile Parker mürettebatı ölü olarak buldu ve gemi yeni B.O.W.'larla doluydu. Bir tanesiyle savaştıktan sonra Jill tek başına Chris'i aramaya karar verdi, Parker'ı demin savaştıkları B.O.W.'ın öldüğünden emin olması için geride bıraktı. İçeride Chris'e benzeyen birinin sandalyeye bağlı olduğu bir oda buldu ve Parker'a durumu rapor etti. Daha sonra bu kilitli oda için anahtar aramaya başladı. Arama sırasında Jill, bir çift Ooze'un bir kadına saldırarak öldürdüğünü ve kadının vücudundaki sudan beslendiklerini gördü. (Daha sonra bu kadının FBC ajanı Rachael olduğunu öğrendi)

Kadının kim olduğuna dair o an herhangi bir şey öğrenemedi ama kadının üstünde Crew Quarters Key'i buldu. Hemen Chris'i gördüğü odaya doğru yola koyuldu ve Parker'la orada yeniden bir araya geldiler. İçeri girdiklerinde gördükleri kişinin Chris değil, Chris'e benzeyen bir manken olduğunu anladılar. O anda odaya gaz verildi, Jill ve Parker'ı bilinçsiz hale getirdi. Jill uyandığında kendini Parker'dan ayrı buldu, buranın geminin alt bölümlerindeki Passenger Living Quarters olduğunu anladı. Parker ve Jill silahlarının alındığının farkına vardı ve silahlarını geri almak için yeniden bir araya gelmeleri gerektiğine karar verdi. Koridorlarda ve odalarda bir kaç Ooze'un saldırısına uğrayan Jill ve Parker, yeniden bir araya gelmek için yaratıklardan kaçmak zorunda kaldı.

Buluştuklarında, Parker Jill'e yol boyunca karşılarına çıkacak olan Ooze'ların dikkatini başka yöne çekmesi için B.O.W. yemi verdi. (Parker'ın uyandığı oda teçhizatlarının bulunduğu odanın olduğu koridorun aşağısındaydı ama kapı tek başına kuvvet uygulayarak açamayacağı kadar ağırdı bu yüzden önce Jill ile buluşmak zorundaydı.) Jill ve Parker'ın teçhizatlarını geri aldıktan sonraki hedefi köprüye ulaşmaktı. Geminin köprüsüne ulaştıktan sonra iletişim sisteminin yok edildiğini gördüler. Sonra gemide bulunan FBC ajanı Raymond Vester ile karşılaştılar. Kısa bir konuşmadan sonra Raymond Jill ve Parker'ın yanından ayrıldı. Helm Key'i aldıktan sonra Jill ve Parker Emergency Comms Room'a gitti. Burada ihtiyaçları olan anahtarın kendisinde olduğu Comms Officer'ın bıraktığı bir not buldular, notta Üst güverte'de saklandığı, hayatta kalanların yemek ihtiyaçlarını gidermek için oraya gitmesi gerektiği yazıyordu.

Jill ve Parker üst güverteye ulaştığında her yerin Ooze'larla dolu olduğunu gördü. Ayrıca Comms Officer'da virüse maruz kalmıştı ve kocaman bir et yığını haline gelmiş, kolunun biri elektrikli testereye benzer bir hal almış Scagdead adında bir yaratığa dönüşmüştü. Scagdead'i öldürdükten sonra ihtiyaçları olan anahtarı yani Lifebuoy Key'i alıp Emergency Comms Room'a gitmek üzere salona geri döndüler. Salonda Raymond'u buldular ve Raymond onlara çok geç kaldıklarını söyledi. Il Veltro lideri Jack Norman'ın t-Abyss virüsünü balıklarla dolu bir akvaryuma döküp hepsini B.O.W.'lara dönüştürdüğünü gösteren bir video izlediler.

Daha sonra Jill ve Parker yolları boyunca bir çok tehlikeyle yüz yüze geldiler. Chris ile Jessica'yla karşılaştılar ve Raymond olarak kılık değiştirmiş Veltro ile yüzleştiler. Buluştuktan sonra Chris ve Jill alt taraflardaki laboratuvarları araştırmak için ekip oldu. Jill T-Abyss hakkındaki araştırmayı bulduktan sonra virüs bir delikten sel gibi sızıntı yapmaya başladı. Anti-serumu kendine enjekte eden Jill yüzerek oradan kaçtı. Morgan'ın Veltro ile olan bağını keşfetti. Chris ile yeniden bir araya geldiler, Morgan gemiyi ve bütün kanıtları yok etme niyetinde olduğundan dolayı gemiden kaçmak için mücadele etmeye başladılar. Jessica'nın Morgan için çalıştığını öğrendikten sonra yüzleşmede yaralanan Parker'ı buldular. Jill ayağa kalkmasına yardımcı oldu ama geminin enkazı Parker'ın düşmesine sebep oldu, önden giden Jill ve Chris ise onun öldüğünü düşündüler. Zenobia'dan Kirk'ün yardımıyla kaçtılar ve Morgan'a karşı kanıt bulabilmek için Queen Dido'ya gittiler. Onları kendi amaçları için kullandığından dolayı Morgan'dan intikam almaya çok hevesli bir halde olan Norman'ı buldular. Enfeksiyonunu tamamladı ve korkunç bir formla Chris ile Jill'e saldırdı. Jill Norman'ı yere serdi ve Chris ile beraber BSAA'e gönderdikleri görüntülü kanıtı buldular.

* FBC = Federal Biyoterörizm Kurulu
* BSAA = Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirme Birliği
* B.O.W. = Biyo Organik Silah
* Passenger Living Quarters  = Yolcu Odası
* Emergency Comms Room' = Acil Haberleşme Odası


Bu döküman, lagunaloire tarafından hazırlanmıştır.

LW

 • Site Kurucusu
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1872
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #21 : 28 Kasım 2013, 22:00:35 »


Chris Redfield2003 yılında Umbrella'nın çöküşünden sonra arkasında geride bıraktıkları terör örgütleri, kötü niyetli araştırmacılar, rakip firmalar için bir fırsat doğurdu. Chris ise ayrılmaz ortağı Jill ile BSAA altında çalışmaya başladı.

2005 yılında Terragrigia'da Panik olarak bilinen biyo-terör saldırısı sonrasında BSAA Veltro isimli terör örgütünün varlığından haberdar oldu. Bu olayları araştırmak amacıyla BSAA yönetmeni Clive R. O'Brian Chris ve yeni partneri Jessica'yı Finlandiya'da ki bir dağ bölgesi adı da Valkoinen Mokki olarak bilinen yere gönderdi. Jessica ve Chris merkezle olan telsiz bağlantısı kesilince göreve zorlu bir şekilde devam etmeye başladı.

Bu sırada Jill ve Parker Luciani, merkezle teması kesilen ve kayıp statüsünde görülen ikiliye ulaşmak için bir kurtarma çalışması başlattı. Terminallerde görünen ve Chris-Jessica ikilisinden alınan son sinyal verilerine göre harekete geçtiler. Ve bu ikilinin Akdeniz tarafında bir gemide olduklarını saptadılar. Geminin adı ise Queen Zenobia'dı.

Dağın zirvesine gelmeden Chris ve Jessica bir uçağın düşüşüne şahit oldular. Kaza yerinden parçalanmış bir vücut ile virüs kalıntıları saptadılar. Bunun Veltro ile alakalı olabileceğini düşünürken yollarına devam ettiler ve bu sırada bir kurt sürüsünün saldırısına uğradılar. Kurt sürünü alt ettikten sonra yollarına devam ederken bir Veltro hava üssü keşfettiler. Aynı zamanda bir gizlenme yeri olan bu üs sayesinde merkezle tekrar iletişime geçtiler. O'Brian ile konuşan ikili ona Veltro'nun tekrar aktif olduğunu bildirdi ve ondan kötü bir haber aldılar. Jill ve Parker'ın da onları ararken kaybolduğunu, kendileriyle temasın koptuğunu bildirdi. Parker ve Jill'in teröristler tarafından kaçırıldığını düşündüler, bir helikopter alarak hemen merkez üsse döndüler ama Jill ve Parker'ın nerede oldukları hakkında ellerinde neredeyse hiç bir bilgi yoktu.

O'Brian ise bu durumda o üsse bilgi bulabilmeleri için operatörler Keith ve Quint'i gönderdi. Ve ikili iz bulma konusunda başarılı oldu. Koordinatları Chris ve Jessica ikilisine ilettiler. Chris ve Jessica hemen bu gemiye ulaşmak üzere yola koyuldular ve ulaşıp güvertesine indiklerinde aslında bu geminin Jill ve Parker'ın içinde bulunduğu Queen Zenobia değil de, onun birebir kopyası Queen Semiramis olduğunu anladılar. O'Brian durumu bildirdiğinde ise büyük bir hata olduğunu anladılar. İkili Queen Zenobia'a ya yaklaşırken bir deniz canavarıyla savaştılar ama sonunda gemiye ulaştılar. Parker ve Jill ikilisi ile karşılaştılar sonunda. Buarad onları aynı zamanda Raymond Wester sürprizi de bekliyordu. Jessica'nın ateşi ile Wester'ın öldüğü sanılırken Jill ve Chris yeniden ortak olarak T-Abyss virüsünü durdurmak amacıyla laboratuara gittiler. Jessica ile Parker ise geminin batışını yavaşlatmaya çalışıyorlardı.

Laboratuarda olayların arkasındaki kişinin Morgan Lansdale olduğunu anladılar ve virüsü nötralize etmeyi başardılar. Yaralı Parker'ı da yanlarına alıp kaçmaya çalışırken gemi batmak üzereydi. Parker ayağının kaymasıyla aşağıya düştü ve ikili son anlara beraber gittiler. Geminin dışında dev bir yaratıkla savaştılar ve onu da ortadan kaldırıp buradan uzaklaştılar.

Buradan sonra misyonları bitmemişti. O'Brian onlara üçüncü bir geminin daha olduğu ve bu batık gemiden(Queen Dido) Morgan Lansdale'ın yaptıklarını ortaya çıkaracak kanıtlarını almaları gerektiğini söyledi. İkili bu batık gemiye ulaştılar. Jill ve Chris burada geminin içinde su almayan bir kısımda Veltro lideri Jack Norman'ın hayatta olduğunu keşfettiler. Morgan'a karşı intikam hisleri besleyen Norman son olarak "Ultimate Abyss" olmak amacıyla T-Abyss virüsünü kendine enjekte ederek mutasyona uğradı. Norman burada Lansdale'ı suçlayacak kanıtları da elinde tutuyordu. Jill ve Chris Norman'ı yenerek kanıtı merkeze ulaştırıp Lansdale'ın tutuklanmasını sağladılar.

Levent Arıkan tarafından hazırlanmıştır. RETürk kaynağı kullanılmadan paylaşılması yasaktır.

HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 2659
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2013, 23:08:04 »

Parker Luciani

Parker Luciani

Parker Luciani, Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirme İttifakı'nın bir üyesi ve FBC'nin eski üyesi. 2005 yılında Il Veltro'yu araştırırken BSAA ile bağlatısı kopan Chris Redfield ve ortağı Jessica Sherawat'ı bulmak için Jill Valentine ile birlikte çalıştı. Anglo-İtalyan kökenlidir.

Hikayesi:

Terragrigia

Parker aslında Veltro'nun saldırısı sırasında Terragrigia'ya yardım eden FBC'nin üyesiydi. Ancak o ve ortağı Jessica FBC binasından dışarı zar zor canlı olarak çıkabildiler. Ne yazık ki, bina Hunterlar tarafından basılmıştı. Komuta odasına olan yolculukları sırasında, Hunterlar tarafından yaralanmış yeni askeri akademi öğrencisi olan Raymond Vester ile karşılaşırlar.

Parker ve Jessica ona güvenli bir yere kadar eşlik edip yaralarını sararlar. Başarılı olduklarından sonra Raymond ile yakınlaşırlar. Komuta odasında vardıklarında Jack Norman ile işbirliği yapan Morgan Lansdale ile karşılaşırlar. Ardından şehirden helikopter ile kaçma emrini alırlar. Sayısız Hunter ile savaştıktan sonra Parker ve Jessica sonunda Şehirden kaçabildiler.

Queen Zenobia

Parker ve Jill römorkör ile Akdeniz'de onları "Queen Zenobia" adındaki gemiye yönelten Chris ve Jessica'nın bilinen son koordinata varırlar. Gemiye adım attıktan kısa süre sonra Queen Zenobia'nın bütün mürettebatının Ooze adındaki B.O.W.lara dönüştüklerini anlayıp canları için savaşmaya başlarlar. İlk Ooze'yi yendikten sonra Parker geride kalıp yaratığı incelemeye başlar, Jill ise ilerlemeye devam eder. Kısa süre sonra Chris'i kilitli bir oda da görür ve kapıyı açmanın yollarını aramaya başlar. Neticede ihtiyacı olan anahtarı da FBC ajanı olan Rachael Foley'in cesedinde bulur. Parker ile Jill odaya girdiklerinde ise karşılarındaki Chris'in aslında bir kukla olduğu fark ederler, ve bütün oda uyku gazı ile dolar. Bayılmadan önce de Veltro ajanı odaya girer ve onların gerçeği öğrenme zamanlarının geldiği söyler.

Parker geminin kabinlerinin birinde silah ve ekipmanı olmadan uyanır. Jill'den ayrı olduğundan onunla yeniden grup olamk için yol arar. Silah ve ekipmanlarını kilitli bir oda da bulur ancak Jill olmadan odaya giremez. Jill ile yemek salonunda bir araya gelerek ekipmanlarını alırlar ve BSAA merkezi ile iletişime geçerler.

Geminin köprü bölümüne varvıklarında Parker'ın daha önceden tanıştığı ve FBC'den emir alan Raymond Vester ile karşılaşırlar. Ardıdan hep birlikte gemini ana salonundaki iletişim odasına giderler ama kapı kilitlidir ve anahtarda iletişim memurlarının güvertesindedir. Anahtarı almak için gittikleri yerde ise ileşim memurunu "Scagdead" adındaki korkunç bir yaratığa dönüştüğünü öğrenirler. Şiddetli bir savaştan sonra anahtarı ele geçirip acele ile iletişim odasına giderler. İletişim odasına girdiklerinde, gözlem güvertesinin üstünde bulunan antenindeki bazı sorunlar nedeniyle merkez ile iletişime geçemezler.

Jessica'nın hain olduğu ortaya çıktığında, Queen Zenobia "kendini imha" komutu devreye girmişti. Paker, patlamalar sırasında yıkılan zeminin üzerinde sallanıyordu. Jill ve Chris ona yetişerek o düşmeden elini yakalamayı başardılar. Parker orada asılı durumdayken "Görüşürüz, çocuklar" ve gemini patlayan zeminine doğru düşer.

Veltor'dan Sonra

Parker'ın Raymond Vester tarafından patlamadan kurtarıldığı ortaya çıkıyor. Parker daha sonra Akdeniz'de Malta Cumhuriyeti suları içinde bulunur. Bir aylık iyileşme sürecinden sonra BSAA'deki "Özel Harekat Ajanı" görevine devam etti.

Bu döküman HammerHead tarafından hazırlanmıştır.

Albert Wesker

 • Forever Emektarı
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 2245
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2013, 18:42:05 »
Günün Ayrıntısı: Buna daha çok hata da diyebiliriz. Oyuna daha yeni başlamama rağmen görselde keşfettiğim ilk hatayı sizlere sunmak isterim.Jessica nerede, gölge nereye düşüyor?!  :D
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2013, 18:42:32 Gönderen: Albert Wesker »

Orcuncharted

 • Forever Emektarı
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1815
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #24 : 06 Aralık 2013, 18:47:57 »
"Filanca şeye bacağım girsin!" diye küfür ederiz ya, demek ki Jessica'nın da zemin ile bir sıkıntısı varmış ki böyle bir sonuç çıkmış ortaya :D :D

ilsirya

 • Forever Emektarı
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1264
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #25 : 10 Aralık 2013, 16:13:05 »

Jack Norman
Jack Norman,Biyoterörizm grubu "Il Veltro"nun lideriydi.

Biyografi:
Jack Norman Biyoterörizm grubu Il Veltro'nun grup başkanı. Dünyanın çökmüş ve fena bir hâl aldığına inanıyordu. Veltro,dünyanın kendi yürüyüşünü görmesi için B.O.W'ları yarattı. Grup ve Norman kendisini,FBC'nin grup başkanı Morgan Lansdale'a gizlice finanse ettirmişti.
Lansdale, T-Abyss'i Norman'dan sağlaması konusunda ve Terragrigia üzerinde dağıtılması konusunda onu ikna etmişti. Norman Lansdale'a inanmasına rağmen amaçlarını Veltro ile paylaştı,Lansdale yalnız grubu hükümet içinde güçlenmek için bir piyon olarak kullanıyordu.
Grubuna Lansdale'ın ihanet ettiğini öğrendiğinde geç olmuştu,O ve birkaç örğüt üyesi ile birlikte batan yolcu gemisi olan Queen Dido'da tuzağa düştü. Norman ve Veltro'nun son üyeleri sayılı olan günlerini,geminin su basmamış alanlarında geçirdi.
Queen Zenobia'ya varıldıktan kısa bir süre sonra Norman,Dünya sularının 1/5'ine T-Virüsün başka biçimi olan "T-Abyss" enjekte edeceği tehdit videosunu BSAA'e gönderdi.
Kendisine T-Abyss virüsünü yüksek dozda enjekte etti,kısa süre sonra Jill ve Chris onu Dido'da buldu. Bu nedenler onu bilinen bir yaratık olan "Son Abyss" bu yetenek ile teleport ve kendi çiftlerini çağırabiliyordu. Uzun bir savaştan sonra,iki ajan tarafından öldürüldü. Ölmeden önce rahatlamasını dile getirdi sonunda huzura kavuştu.


Bu döküman wesker_excella tarafından hazırlanmıştır.


Orcuncharted

 • Forever Emektarı
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1815
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #26 : 16 Aralık 2013, 18:58:13 »

Jessica Sherawat


1. BÖLÜM

Jessica Sherawat

Jessica Sherawat, daha sonradan sivil öncelikli biyo-terör örgütü karşıtı olarak bilinen BSAA (Biyo-Terörizm Gizli Tespit İttifakı) için ajanlık yapan eski bir biyo-terör örgütü karşıtı FBC (Federal Biyo-Terörizm Komitesi) ajanıydı. Hepsinden önce, içten içe bir TRICELL ajanıydı. Dövüş yeteneği güzel görünüşü ve modaya uygun giyinme algısı ile yüksek karşıktlık oluşturur, bilhassa da tüfekleriyle. Nişancılık konusunda herkesle aşık atabilir ve lojistik destek için bulunmaz kaftandır. Son derece cilveli kişiliği ile tanınır, ama son derece de çıkarcı ve mükemmel bir casustur.


TARİH

Terragrigia Paniği (2004)

2004'te, FBC (Federal Biyo-Terörizm Komitesi) ajanıyken, "Il Veltro" terör grubu tarafından gerçekleştirilen biyoterörist saldırı sırasında Terragrigia'da konuşlandırıldı ve Parker Luciani ile ortaklık yaptı. İkili yolları boyunca bir sürü Hunter B.O.W. ile mücadele etti ve Raymond Vester isimli bir FBC acemisini kurtardılar. Vak'a sırasında, FBC Komiseri Morgan Lansdale ve şehrin kendi güneş uydusu matrisini kullanarak Terragrigia'yi yeryüzünden silmeyle ilgili kararından şüphelendikten sonra "savaşın doğru tarafında" yer almak istediğini belirtti.

Terragrigia Paniği'nden sonra, muhtemelen Clive R. O'Brian tarafından Terragrigia'da ifade edilen görüşlerden esinlenilen sivil öncelikli biyo-terör örgütü karşıtı BSAA'e (Biyo-Terörizm Gizli Tespit İttifakı) katıldı. Aslında, örgüte Lansdale için köstebek olarak katıldı ve BSAA'in hareketleri esnasında FBC'ye bilgi sızdırdı.

Veltro Diriliş Vak'ası (2005)

2005'te, t-Abyss virüsünü ele geçirmesi için TRICELL tarafından görevlendirildi. Görev sırasında Raymond Vester ile iş birliği yaptı. Daha sonraki hareketlerinin bir çoğunun muhafazalarını devam ettirdiğine ve her birinin BSAA ve FBC'yi kullanmak adına planlanmış manevralar olduğuna inanılıyor. Chris Redfield ile ortaklık yaptı ve BSAA tarafından güvenilir olduğu düşünülen bir organizasyon tarafından sızdırılan bir bilgi kırıntısına dayalı olarak Finlandiya'daki bir dağ alanını araştırmak için gönderildi: herhangi bir günde faaliyete geçirilecek olan ve Veltro'nun üstlendiğinden yeteri kadar şüphelenilen bir terör planı ile alakalı güvenilir bilgi. Görevden önce, Excella Gionne ile röportaj yaptı ve sonradan raporlarını karşıya yükledi.

İkili bir uçak kazasına tanık oldular ve sıcağı sıcağına bir araştırma için gittilerinde, uçağın iniş yapmakta olduğunu öğrendiler. Araştırma sırasında, Redfield'ı Jill Valentine ile ilişkisi konusunda durmadan sorguladı. Havalimanına ulaşmalarından sonra, ikili Veltro arması keşfettiler ve kendilerini Valentine ve Luciani'nin Akdeniz'in herhangi bir yerindeki Queen Zenobia isimli bir yolcu gemisinde kaybolduklarıyla ilgili olarak bilgilendiren O'Brian'a rapor ettiler. Redfield ve Sherawat denizin üzerinde uçarak onlar için acil bir arama başlattılar. Gemi için tahmini koordinatları aldıktan sonra bulmak derhal yola çıktılar. Ulaştıklarında, aslında Queen Semiramis'te, yanlış gemide olduklarını keşfettiler.

Lansdale tarafından Lansdale ve t-Abyss ile alakalı bütün kanıtların ortadan kaldırılması için Sherawat'a Queen Semiramis ve Queen Zenobia'yı yok etme talimatı verildi. Nihayetinde, Redfield ile Queen Zenobia'ya vardı ve Valentine ve Luciani ile buluşma ayarladı. Veltro üyesi olduğu iddia edilip, esasında Raymond Vester olduğu ortaya çıkan maskeli bir adamı vurdu. Bunun açığa çıkması üzerine, Sherawat bir kez daha Luciani ile ortaklık yaptı ve geminin batmasını geciktirmek için geminin kaptan köşküne gittiler. İkiye ayrılmayı önerdi, böylece "bir şeyi kontrol edebilecekti." Kaptan köşküne geri döndü ve kendi kendini imha sistemini harekete geçirmek için hazırlık yaptı. Düğmeye basmadan hemen önce, Luciani ona nişan aldı ve Vester'ın onun (Jessica) gerçekte Lansdale'ın köstebeği olduğunu söylediğini ortaya koydu. Vester halen canlı olarak ortaya çıktı ve Sherawat'ı boyunduruk altına almak için hazırlandı ama Luciani tarafından paylandı. Silahına uzandı (Jessica) ve Vester'a ateş etti, ama kendisini Vester'ın önüne atması sebebiyle Luciani'yi vurdu. Bu olayların kendisinin ve Vester'ın güvenliğini devam ettirmek için mizansen olarak yapıldığına inanılıyor.

Sherawat Queen Zenobia'dan başarı ile kaçtı ve sonradan Vester ile bir kafede buluştu ve ondan "t-Abyss" örneğini aldı. Daha sonra da onu TRICELL hadisesi hakkındaki raporu dosyalamı için görevlendirdi. Şimdilik, onunla alakalı daha fazla bilgi yok.


2. BÖLÜM

Jessica'nın Raporu

Jessica'nın Raporu, Japonya'ya özel olan BIOHAZARD REVELATIONS'ın alt yapı hikayesini araştıran, Jessica Sherawat tarafından anlatılmış olan "REVELATIONS REPORT" DVD'sinin bir parçası olan bir rapordur. Excella Gionne tarafından Jessica Sherawat ile yapılmış olan bir röportaj ve t-Abyss virüsünü takiben bir raporu içermektedir. Röportaj ve rapor oyunun olaylardan bir gün önce gerçekleşmektedir.

Terragrigia Vak'ası

Akdeniz kıyısı üzerinde yüzen devasa şehir Terragrigia'da, 2004'te meydana geldi. t-Abyss virüsünün şehrin üzerindeki insansız hava taşıtından yağmur gibi salınması ile teröristler denizi yeryüzündeki cehennem haline getirdiler. Saldırıyı üstlenen grup kendilerini İtalyanca'da Dante'nin "İlahi Komedya"sından ulu "Tazı" anlamına gelen Veltro olarak tanımladılar. Bu uluslararası kimliği belirsiz grubun biyo-silahlara nasıl sahip olduğu... şu anda bile bilinmiyor. O zamanlarda, Veltro hakkında bilinen tek şey radikalleşmiş gerilla kuvvetine dönüşmüş öğrenci bir gruptan başka bir şey olmadığıydı.

Açıklamalarına göre, kalkınma karşıtı terörist bir girişimdi, ama gerçek olan bu muydu? Artık bunu söylemek imkansız. Bu görülmemiş biyoterörist saldırı dünyanın düşüncesini değiştirdi ve medya topluluğu tarafından Terragrigia Paniği olarak rapor edildi. "Terragrigia" ismi sonsuza kadar üzüntü ile eş anlamlı olarak hatırlanacaktı.

O günün üzerinden bir yıl geçti. BSAA tarafından güvenilir olduğu düşünülen bir organizasyon tarafından, herhangi bir günde faaliyete geçirilecek olan ve Veltro'nun üstlendiğinden yeteri kadar şüphelenilen bir terör komplosu ile alakalı bir bilgi sızdırıldı. İnanılmaz bir şekilde, resmi raporlara göre, FBC'nin gizlenme yerlerine düzenlediği bir temizlik operasyonunda Veltro'nun tüm kilit üyelerinin öldürüldükleri onaylandı. Ama aslında, bir istisna vardı. Bilfiil liderleri, Jack Norman. Cesedinin resmiyet kazanmadığı ile alakalı bir söylenti vardı. Bu bilgi halka açıklanmadı.

Salt karizması ile Jack Norman'ın Veltro'nun liderliğini aldığına inanılıyordu... Yayınladığı mesuliyeti üstlenme videosu belli bir müfrit tarafından şehit olmaya alışkın olarak yetiştirildiğiydi ve bugün bile video paylaşım sitelerinde mevcuttur. Vak'a ne olursa olsun, derhal harekete geçmeliyiz. Bu bilginin gerçek veya yalan olduğunu saptamak bizim elimizde. Bu trajedinin tekrarlanmasına izin veremeyiz.

Excella Gionne: Ajan röportajı. Röportaj yapılan kimse: Jessica Sherawat. Federation of Pharmaceutical Companies (Tıbbi Şirketler Federasyonu) müfettişi tarafından kayıt altına alındı. Lütfen bu göreve katılımda bulunan ajanlardan bahsedin.

Jessica Sherawat: Hayali konuşmamın bir mahsuru var mı?

Excella: Aklından geçeni çekinmeden söyleyebilirsin.

Jessica: Chris Redfield... BSAA kurulduğunda, asli onbir üyesinden biriydi. Olağanüstü kapasitesi ve yakın muharebe yetenekleri var. Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri'nin üyesiydi ve uçak da uçurabilir.

Excella: Onunla hiç takım oldun mu?

Jessica: Hayır. Bu göreve kadar olmadım. Ama bunun benim için mükemmel bir rol olduğunu düşünmüyor musun? Ben onun arkasını koruyacağım ve o da benim arkamı koruyacak. "Jessica, iyi misin?" "Evet, Chris. iyiyim." Bir Hollywood filmindeki bir sahne gibi.

Excella: Sıradaki soruya geçelim, bana onun geçmişinden bahsedebilir misin?

Jessica: Pekâlâ. Chris'in biyolojik silahlar ile ilgili savaşı 1998'de, genel olarak "Konak Hadisesi" diye bilinen Umbrella Arklay Laboratuvarı'ndaki t-Virüs'ü sızıntısı ile başladı.

Excella: Anlıyorum, Raccoon Şehri Polisi'nin S.T.A.R.S.'ının zamanı sırasındaydı. Bu bizi ilgilendiren tecrübelerinden bir tanesi.

Jessica: O maskesi veya pelerini olmayan... bir modern zaman kahramanı. En sert savaşlarda bile üstün gelir. Mücadele yeteneklerini geliştirdi ve nihayetinde Umbrella'ı yere serdi. Hatta şöhreti BSAA'in en üst noktasında.

Excella: Tıbbi Şirketler Federasyonu'nun bir üyesi olarak ona bir teşekkür borçluyum. Eğer Umbrella'nın peşini bırakmasaydı durum daha da kötü olacaktı.

Jessica: Tıbbi Şirketler Federasyonu özellikle de bu sebeple BSAA'yı oluşturdu ve üyesi olması için Chris'i davet etti.

Excella: Evet, biyo-terörizme karşı savaşmak için sorumluluk sahibi bir üyeye olduğu kadar... yeterliliği olan bir örgüte de ihtiyacımız var.

Jessica: Jill Valentine... Asli Onbir'den biriydi ve, Chris gibi, o da S.T.A.R.S.'tan geldi. Ağır silahlar konusunda yetenekli, savaşta iyi ve basit kilitleri bile açabiliyor. Ah evet, bomba imha konusunda da uzman olduğunu duymuştum. Dürüst olmak gerekise, Jill'in "Yapmacık İyi" itibarının büyük bir hayranı değilim. Ama becerilerinin saygıyı hak ettiğini düşünüyorum. Sadece bir iş, yani herhangi bir sorun yok, değil mi?

Excella: Kesinlikle. Sonuçlar teslim edildiyse sorun yok. Jill Valentine "Raccoon Şehri Yıkım Hadisesi"nin az sayıdaki kazazedelerinden birisiydi, doğru mu?

Jessica: Evet. Konak Hadisesi'nden sonra, Raccoon Şehri'nde kaldı ve araştırmasına tek başına devam etti. Tüm şehrin biyolojik tehlikeye dönüşmesinden iki ay sonraydı. Umumi raporlara bakılırsa, "t-Virüs"ü tamamıyla yok edilmişti...

Excella: Ama Biyo Organik Silahlar'ın varlığı o zamanlarda ortaya dökülseydi, kimse için kullanışlı olmayacaktı.

Jessica: "Kimse için"... bu hükümet için de uygun. Hükümetin bir füze fırlatışı ve "sterilize etme" diye adlandırarak şehri yok edişi, onun (Jill) Raccoon Şehri'nden kaçışından hemen sonra gerçekleşmişti. Eminim ki o görüntüyü asla unutmayacak.

Excella: Aynı şeyi senin de tecrübe ettiğinden dolayı mı?

Jessica: Evet. Ama o zamanlar hissettiğim tek şey zayıflıktı.

Jessica: Parker Luciani. FBC tarafından eğitilmiş bir ajan.

Excella: Senden hoşlandı, değil mi?

Jessica: FBC'den meslektaşımdı, bu yüzden de onu iyi kötü tanıyorum. Dik başlı ve mantığa kulak vermez... İfade tarzımı mazur gör... ama o beceriksizin tekidir.

Excella: Anlıyorum... Peki neden BSAA'ya katıldı?

Jessica: Parker BSAA'e bir yıl önce katıldı. Sebebini bildiğini sanıyorum... Terragrigia Paniği. Yadsınamaz gerçek, orada verilen karar FBC'nin onurunu korumak içindi... bu onun için bir merak konusu olarak kaldı. O zamanlarda problemlerini alkol ile çözmeye çalıştı... Neticede, daha fazla insanı kurtarabilmek için savaşmak adına BSAA'ya transfer olmaya karar verdi.

Excella: Evet, kesinlikle beceriksizin teki.

Jessica: Bir hayli sevecen, ama hala... Keith Lumley ve Quint Cetcham. Bu iki insanı bir arada tanımlamak daha kolay.

Excella: Eğer onlardan bir arada bahsetmek istersen sorun olmaz.

Jessica: Dış mekana karşı iç mekan . İş yapan kimseye karşı düşünen kimse. Düşüncesize karşı ihtiyatlı... Onları anlamak için, aklınıza gelebilecek her zıt anlamlıyı bir araya getirin. Quint, bilgi analizinde uzmanlaşmış olan ve makinelerle arası iyi ve Keith, Özel Kuvvetler operasyonlarında uzmanlaşmış ve muharebe konusunda deneyimli... Her daim fikir ayrılıkları oluyor ve takışıyormuş gibi görünüyorlar, ama yeteneklerinden en iyi şekilde bir takım gibi bir arada çalıştıkları zaman istifade ediliyor.

Excella: Birbirlerinin eksiklerini tamamlayan... ne harika bir takım.

Jessica: BSAA yöneticisi, Clive O'Brian... Bu operasyon için doğrudan kontrolü eline aldı. Bu yüzden de herkes gerçekten gergin.

Excella: Olağandışı. Liderliği şu ana kadar güç bela aldı.

Jessica: Perde arkasında kalmayı tercih eder. Her daim, "birbirinizden haberiniz olmasın." der.

Excella: İncil'den "Matta 6:3". Şöhretin peşinden koşma sebebi kendi içinde iffetsizdir.

Jessica: Dahası var. "Tecrübe sessizliği deler." Eskiden hep neşeli ve güçlü dolaşır ve niyetini açıklamazdı. Kıyafetleri her daim pürüzlü ve dağınık, ama gerçekte oldukça kurnazdır.

Excella: Eğer olmasaydı BSAA'e lider olmayacaktı. Terragrigia Paniği sırasında doğrudan sevk edilen tek BSAA üyesi değildi? Çözüme bağlı olarak FBC ile epey düşmanlığı olduğunu duymuştum.

Jessica: Hmm. FBC sahada kontrolü eline almış olmalı. O'Brian'ın düşünceleri bir  gözlemci olarak görmezden gelinmiş olmamalıydı.

Excella: FBC hakkında da bir şeyler söyleyebilir misin?

Jessica: Birleşik Devletler biyoterörizm karşıtı birimi, Federal Biyoterörizm Komisyonu (FBC) yöneticisi. Morgan Lansdale. FBC'nin ilk ve bu zamana kadar ki tek müdürüydü. Diğer bir deyişle, FBC'deki gücü sınırsız.

Excella: Diktatör olarak da nitelendirebilirsin. Ne kadar küçük olursa olsun, FBC içindeki hiçbir şey, onun onayı olmadan gerçekleşmiyor. Muhtemelen sadece onun bildiği bir sürü bilgi mevcut.

Jessica: Ama neticede, FBC dünyanın en geniş biyoterörizm karşısı örgütü. Biyoterörizmin yeni tehditlerini öğrenip, halk için çalışarak, örgütün büyük bir yükselişi için kongre onayını kazandı. Bu bile sadece Morgan Lansdale'ın güçlü vasiyeti ile mümkün olabilirdi diyebilirsin.

Jessica: FBC ajanı, Raymond Vester. Ben ve Parker FBC'deyken, gözü parlak bir acemiydi. Onun hakkında halen bazı hikayeler mevcut.

Excella: Onun hakkında pek iyi şeyler duymadım. Özel ve yerel kanun hükmü ile kooperatif olmayan zorlu araştırmalar. BSAA'in operasyonlarına da birkaç kez müdahalede bulunduğunu duymuştum.

Jessica: Öyle görünüyor. Buraya geldiğinden beri onunla irtibat kurmamıştım. Yani söylediğimden fazlasını bilmiyorum.

Excella: Teşekkür ederim. Yorumların fazlası ile ilgi çekici. Seni en iyi şekilde anlamaya başlamak da dahil olmak üzere, büyük bir yardımı olacaktır.

Jessica: Rica ederim. Peki ya benim ödülüm...? Ah evet. Geçenlerde yolladığım ayrılma isteğini onaylayabilir misin?

Excella: .... Pekala. Ama ev ödevini teslim ettiğin takdirde.

Jessica: Vay be, burasının bir yüksek okul olduğunu bilmiyordum. Anlaşıldı. Harika bir raporu heyecanla bekliyor olacağım.


t-Abyss Raporu

Tamam, hadi başlayalım. Kimi kez, bu dünyada önemsiz olaylar devasa olaylara dönüşebiliyor. İnsanlığın gerçek doğası belki de sıradanlık... Bu devasa oylardan birisi de virüs kaynaklı bir silahtır.
İnsanların pek çoğu "t-Virus." adını muhtemelen duymuştur. Virüs kaynaklı bu silah, endüstride ünlü olmuş olan eski tıbbi ürünler devi Umbrella şirketi tarafından geliştirildi... t-Virus'ın bulaştığı yaratığın DNA'sını yeniden yazdığı özel bir karakteristiği var. Bu konudaki en göze çarpan örnek, genel olarak "Yaşayan Ölüler" olarak bahsedilen enfeksiyonlu insanlardır. Bu şeytani virüsün geliştirilmesinin altına yatan gerçek amaç, t-Virus'ın kullanılmasıyla silah endüstrisinin ele geçirilmesinden sonra DNA'yı yeniden düzenleyerek "B.O.W. (Bio Organic Weapon / Biyo Organik Silah)'lar" üretmek... Hunter. Nemesis. Tyrant. Şimdiye dek, muazzam sayılarda B.O.W.'lar geliştirildi.

Araştırmacılar için, bundan sonraki istekleri - bunların kullanılabilecek en uygun sözcükler olmasını bir yana bırakacak olursak - sınır tanımaz. Umbrella'nın çöküşünden sonra, bugün bile...  bir yerlerde virüs kaynaklı bu silah üzerine araştırma ve geliştirme kesin olarak devam ediyor. Daha sonra, t-Virus'ın geliştirilmiş versiyonu olarak isimlendirilmeye değer bir virüs kaynaklı silah ortaya çıktı. t-Abyss, Terragrigia Paniği'nde kullanıldı. t-Abyss, açık deniz araştırması sırasında keşfedilmiş olan "The Abyss" adlı yeni bir virüsten geliştirilen ve yeniden düzenlenmiş t-Virus'ten meydana gelmiş bir silahtır. Günümüzde, t-Abyss halen gizem ile çevrili bir virüstür. Enfeksiyonun bazı durumları ile ilgili bazı verileri alma fırsatı bulabilecek kadar şanslıydım.


Ooze (Türkçe meali "Sızıntı" ve/veya "Balçık"tır). t-Abyss ile enfekte olan insanlara bu adı veriyoruz. Damlama ile aynı anlama gelmektedir. Bu ismi veren araştırmacılara katılıyorum. Kabarık cesetlere benziyorlar. Ooze beklenmedik yerlerde çıkma konusunda oldukça beceriklidir. Çeşitli aralıklar ve boşluklar boyunca vücudunun esnekliğini kullanarak ilerler ve avını takip eder. Hareket şekilleri önceden tahmin edilemez. Hareket tarzları içgüdüsel isteklerinden kaynaklandığına, sıvı maddenin çekilmesine dayandığına inanılıyor. Bu t-Abyss'in vücudun her bir tarafına yayılışı sırasında vücudun olağandışı sıvı tüketimi sebebi olarak da düşünülebilir. Vücut sıvılarını tazelemek için, et yemek yerine kurbanlarının kanını içerler. t-Abyss enfeksiyonlu insanlar ile yaşayan ölüler, bu noktada farklılık gösterir. Ağızlarının içindeki bu asalak benzeri organ kan emmek için gelişmiş bir dildir. Kurbanlarını yakaladıktan sonra, Ooze bu dil ile kurbanlarının ısırırlar ve vücut sıvılarını emerler. Dilin sonunda bireysel olarak hareket etme yeteneğine sahip yüzlerce küçük diş bulunmaktadır. Kurbanlarının kanını içmek ve bedensel sıvılarını içmek için ciltlerini bu dişler ile yırtarlar.


Bu, enfeksiyonlu kurbanın değişik bir mutasyonu olan Scagdead'dir. Kurbanın virüse alışılagelmişten daha güçlü bir mukavemeti olduğu durumlarda meydana gelir. Virüsün yayılmasının normalinden daha uzun sürdüğü için böyle bir mutasyonun gerçekleştiğine inanılmaktadır. Rastlantı oranı binde birdir. Sınırlı bir şansa sahiptir... Maalesef, veya belki de Allah'a şükür, bilinçsizler. Kabloları ters bağlanmış mekanik bir bebek gibi sadece anlamsız sözcükleri defalarca tekrarlıyorlar. Şişman ve kabarık dış görünüşü, önemli vücut organları için hasara karşı üstün koruma sağlar.


Enfeksiyonlu insanların değişik mutasyonlarının Veri No. 2'si. Sea Creeper (Türkçe Meali "Deniz Sürüngeni"dir). Adı üstünde, bir deniz yaratığı. Sudayken rakip tanımaz. Evet. Sea Creeper'ın mutasyon geçirmiş hali olan "Eve", sadece XX kromozomuna sahip dişilerin bazılarında ortaya çıkar. Sea Creeper kurbanlara suda sessizce sürünerek yaklaşır ve onları yakalamak için virüsün etkileriyle büyümüş olan altı kolunu kullanır ve kurbanlarını yemek için tüm vücudunu kullanır. Kolları bir defa yakaladığı zaman kaçmanın imkanı yoktur. Sea Creeper'ın suyun içinde saklanıp saklanmadığını saptamak zordur. Ama Bio-Scanner ile varlıklarını tespit etmek mümkün olabilir.

t-Abyss virüsü ile alakalı toplayabildiğim bütün verilerin hepsi bu kadar. Sadece enfeksiyon durumları ile alakalı verileri toplayabildim, herhangi bir silahlaştırılmış B.O.W.'ların varlığını da onaylayabilmiş değilim. Ama, geçmiş hikayeyi dikkate alırsam... Biyo Organik Silahların araştırma ve geliştirmelerinin yapım aşamasında olduğunu farz etmek zor değil. Deniz yaratıklarının genlerini kapsayan bir B.O.W. ile karşılaşmanın özlemini çekmeyeceğiz. Şu anda güncel t-Abyss savaş verisi  fiilen mevcut değil. Eğer sağlanırsa, araştırma kesinlikle hız kazanacaktır.

*telefon görüşmesi*

Jessica Sherawat. Bu iyi bir rapor mu emin değilim... Daha sonra göndereceğim... Üzgünüm, bir toplantımın neredeyse zamanı geldi. Kısa bir mola vermeme izin ver. Pekala, hoşça kal.
biyolojik silahlardan kazanç sağlamaya çalışan insanlar olduğu sürece, işimiz bitmeyecek. Bugünlük istirahatim bitti. Çözülmesi gereken başka bir sorunu bekliyorum... yarından daha yakın bir zamanda.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 19:17:20 Gönderen: Scream »

lagunaloire

 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1211
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #27 : 16 Aralık 2013, 19:06:38 »
İyi ki bana denk gelmemiş bu, kaytarmak için binbir türlü yol arardım yeminle. :H :H Ellerine sağlık abi, yer imlerine kaydettim ilk boş vaktimde okuyacağım. :W Seni foreverlıyorum :W :W

Orcuncharted

 • Forever Emektarı
 • Ölümüne Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 1815
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #28 : 16 Aralık 2013, 19:23:45 »
Zaten çeviri boyunca hem kızla ilgili bu bölümü hazırlayana, hem de bu kıza öyle bir sövdüm ki, hazırlayan duysa kafasına sıkar, kız da duysa ajanlığı bırakırdı :D :D

Ben de seni, beni foreverladığın için foreverlıyorum :W
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 19:24:28 Gönderen: Scream »

hacı mehmet

 • Umbrella Personeli
 • Yardıran Üye
 • *
 • Default Avatar
 • İleti: 324
  • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #29 : 04 Şubat 2014, 15:43:24 »
ilginç ilginç olan ne diyorsanız işte şu QUEN DİDOda ölü veltro ajanlarına denk geliyorsunuz inceledinizmi bilmem ama şu isimler dikkatimi çekti cafer tokuş ve ekrem ataizi daha öncede lost in nightmerste denk geldiğimiz kuranı kerim detayı sokak yazısı ve bu size rastlantı gibi geldi belki ama nedense şu söz aklıma geldi bir şey bi defa olursa rastlantıdır ikincisi ise kasti olarak yapılmıştır neden böyle birşey oldu diyorsanız gelecek  seferki oyunun türkiyede geçeceğine dair şüphelerim var yada italyada