Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 92
  • 35

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
    • https://resevilhillcry.tumblr.com/
Ynt: Resident Evil: Revelations 1 Detaylar
« Yanıtla #30 : 04 Şubat 2014, 16:39:50 »
ilginç ilginç olan ne diyorsanız işte şu QUEN DİDOda ölü veltro ajanlarına denk geliyorsunuz inceledinizmi bilmem ama şu isimler dikkatimi çekti cafer tokuş ve ekrem ataizi daha öncede lost in nightmerste denk geldiğimiz kuranı kerim detayı sokak yazısı ve bu size rastlantı gibi geldi belki ama nedense şu söz aklıma geldi bir şey bi defa olursa rastlantıdır ikincisi ise kasti olarak yapılmıştır neden böyle birşey oldu diyorsanız gelecek  seferki oyunun türkiyede geçeceğine dair şüphelerim var yada italyada
Revelations oynamadım ama sayfaya bi arkadaş mesaj atmıştı, görüntüleri yakalayıp, işte bundan haberiniz var mıydı falan yazmış. Sonra bi araştırdım, benim sevgili milletim yok efendim türkleri kötü göstermişler, terörist olarak tanıtmışlar muhabbetine götürmüş işi. Öyle bi hale gelmişiz ki her şeyi üstümüze alınıyoruz. Ona bakarsan ne savaş oyunları var, Rusya ile savaşıyoruz direkt oyunda. O zaman Ruslar gitsin herkese düşman kesilsin. Bu tip şeylerde bi kasıt olduğunu düşünmüyorum. Oradaki isimlerin de çoğu öz türk isimleri değil, çoğu bize başka dillerden geçme. Hem öyle bile olsa kırk yılın başı bi oyunda Türk ismi geçmiş. Sevineceğimiz yerde... (Bu laflar sana değil abi onu belirteyim, lafı gelmişken söylüyorum)
Lost In Nighmare'deki Kuran olayına hiç girmeyeceğim. Şimdi diyeceğim çok şey var da, bazı arkadaşlar kırılır falan, hiç muhabbetini açmak istemiyorum. :)
Dere Sokak olayı biraz işin esprisi sonuçta oyun Afrikada geçiyordu. Bize yakın bir yer tuhaf karşılamamak lazım.
RE'nin senaryo olarak Türkiye'de geçmesini istemezdim, büyük risk olur. Biz de bu kafada bi millet varken... Kalsın. :) İtalyada, Almanyada falan geçsin...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 16:40:45 Gönderen: Resevilhillcry »

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Şubat 2014, 17:26:43 »
Revelations oynamadım ama sayfaya bi arkadaş mesaj atmıştı, görüntüleri yakalayıp, işte bundan haberiniz var mıydı falan yazmış. Sonra bi araştırdım, benim sevgili milletim yok efendim türkleri kötü göstermişler, terörist olarak tanıtmışlar muhabbetine götürmüş işi. Öyle bi hale gelmişiz ki her şeyi üstümüze alınıyoruz. Ona bakarsan ne savaş oyunları var, Rusya ile savaşıyoruz direkt oyunda. O zaman Ruslar gitsin herkese düşman kesilsin. Bu tip şeylerde bi kasıt olduğunu düşünmüyorum. Oradaki isimlerin de çoğu öz türk isimleri değil, çoğu bize başka dillerden geçme. Hem öyle bile olsa kırk yılın başı bi oyunda Türk ismi geçmiş. Sevineceğimiz yerde... (Bu laflar sana değil abi onu belirteyim, lafı gelmişken söylüyorum)
Lost In Nighmare'deki Kuran olayına hiç girmeyeceğim. Şimdi diyeceğim çok şey var da, bazı arkadaşlar kırılır falan, hiç muhabbetini açmak istemiyorum. :)
Dere Sokak olayı biraz işin esprisi sonuçta oyun Afrikada geçiyordu. Bize yakın bir yer tuhaf karşılamamak lazım.
RE'nin senaryo olarak Türkiye'de geçmesini istemezdim, büyük risk olur. Biz de bu kafada bi millet varken... Kalsın. :) İtalyada, Almanyada falan geçsin...

Aslında bu bizim "Bu oyun, Türkleri kötü gösteriyor" olayımız değil. Benzer durum, Assasin's Creed Revelations çıkacağı zamanında da olmuştu.

Bilmeyenler için anlatayım: Assasin's Creed Revelations hikaye olarak, I. Süleyman (Kanunî Sultan Süleyman) gençlik yıllarındaki Osmanlı da geçiyor.

Assasin's Creed Revelations ilk fragmanı yayınladığı günden beri bazı arkadaşlar "Bu oyun biz Türkler ile alay ediyor, bizi kötülüyor/kötüleyecek" demeye başladı. Gün geldi, oyun çıktı ve oyunda böyle bir şeyin olmadığı ortaya çıksa da hala bazı arkadaşlar bu görüşlerinden vaz geçmedi. (Ayrıca buna benzer bir diğer olay da Driv3r adlı oyunun çıkışına yakın zamanlarda da olmuştu)

Şimdi aynı şey RE Revelations'ta oldu. Akdeniz'in ortasında batmış olan geminin içinde, Türk isimlerinde teröristlerin olmasından dolayı oyun gene "Türkleri kötülüyorlar" şekilde yorumlar aldı. Bu tür yorumlar, her Türkiye'de geçecek olan oyunda olacak. Sitelerde göreceğiniz bu tür yorumlara, oyunu kendiniz oynamadan karar vermemek en iyisi.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 17:28:39 Gönderen: HammerHead »

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Şubat 2014, 17:51:36 »
Bu yoruma imza atıyorum. :) Bizim ülkemizde geçecek her oyunda aynı tepkiyi yiyecek bu oyunlar... AC olayını biliyorum, dediğin gibi...
Kendi yorumum; bi oyun iyiyse güzelse senaryosu sağlamsa oynanışı hoşsa sıkmıyorsa sarıyorsa, bana ne nerede geçtiğinden, sübliminal mesajından cartından curtundan, amudaki kalemden, yerdeki kitaptan... :) Takılmamak lazım böyle şeylere... :) 

hacı mehmet

• Umbrella Personeli
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Şubat 2014, 19:44:51 »
Bu yoruma imza atıyorum. :) Bizim ülkemizde geçecek her oyunda aynı tepkiyi yiyecek bu oyunlar... AC olayını biliyorum, dediğin gibi...
Kendi yorumum; bi oyun iyiyse güzelse senaryosu sağlamsa oynanışı hoşsa sıkmıyorsa sarıyorsa, bana ne nerede geçtiğinden, sübliminal mesajından cartından curtundan, amudaki kalemden, yerdeki kitaptan... :) Takılmamak lazım böyle şeylere... :) 
selin kimse sana amcalara kızılmaz demedimi  :D :D kız bak taş olursun taş!  :) şaka bi yana ben bunlardan yola çıkarak sadece gelecek oyun türkiyede geçebilir dedim 8) bizi aşağılıyorlar demedim (türkiyede geçsin isterdim hem laf aramızda bizim millettende iyi zombi olurdu haaa ceset şiş  :H :D adana kafatası dolma kokoreç  :H :D )

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Şubat 2014, 20:28:49 »
selin kimse sana amcalara kızılmaz demedimi  :D :D kız bak taş olursun taş!  :) şaka bi yana ben bunlardan yola çıkarak sadece gelecek oyun türkiyede geçebilir dedim 8) bizi aşağılıyorlar demedim (türkiyede geçsin isterdim hem laf aramızda bizim millettende iyi zombi olurdu haaa ceset şiş  :H :D adana kafatası dolma kokoreç  :H :D )
Yok Abi ben o yorumları okuduğumda çok dolduydum. :H Sen deyince aklıma geldi öyle ortaya patladım. ;D
Yüz yılın en komik korku oyunu olur. Gerçi muhabbet biraz makaraya gidiyor ama RE4'teki ispanyolların, türk olduğunu düşünüyorum da... Diyaloglar falan... :H

Metin494

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Mart 2014, 14:29:25 »
Sizinle bir detay paylaşmak istiyorum.İlk bölümde Chrisi kurtarmak için anahtar bulmak gerekdiyi bölüm var ya orada Rachaeli 2 Ooze öldürürdüyü odanya giriyoruz .Ooze üzerimize gelerken odadan çıkalım . Ooze arkamızca gelmeyecek.Az sonra yeniden odaya girerken Oozenin yeniden Rachaeli yediyini görüyoruz.PS3 te oynuyorum.Demo version süper :)