Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 935
  • 0

Albert Wesker

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 639
    • Profili Görüntüle

Resident Evil Code: Veronica X'te oyunu bitirdiğiniz zaman "Battle Game" adlı bir ekstra açılmaktadır. Bu ekstra; ilerleyen zamana karşı, en kısa sürede önünüze çıkan tüm yaratıkları öldürmenizle alakalı bir bölümdür. Lakin bu bölümü bundan daha eğlenceli yapan bir şey var: O da karakterlerin bazı yerlerde yaptıkları kendilerine has hareketleri...

Dilerseniz buradan tüm hareketlerin olduğu videoyu izleyebilir, dilersenizse aşağıda her karakter için zamanlanmış bağlantılara da tıklayarak mevcut hareketin yapıldığı ana ulaşabilirsiniz.

Claire ve Claire#2

Karakter seçim yerindeki ilk karakterimiz olan Claire'in bir de değişik kostümlü haliyle bu ekstrada oynayabilmemiz mümkündür; ancak Claire gerek normal kostümüyle olsun, gerek alternatif kostümüyle olsun üşüme hareketini yapmaktaıdr. Bunun için soğuk koridorda tüm zombileri öldürdükten sonra koridorun sonundan geriye doğru koşmadan, yürüyerek gelindiğinde bir süre sonra üşümeye başlamaktadır.

Claire'in Üşeme Hareketi / 0.04'üncü Saniye


Chris

Bu bölümün en güçlü silahlara sahip karakteri olduğu söylenebilir. Chris, oyunun iki farklı yerinde iki farklı hareketle karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki, aslan heykeline elini sıkıştırdığı hareketidir. Bunu yapabilmek için odadaki zombileri öldürmelisiniz.

Chris'in Elini Sıkıştırma Hareketi / 0.13'üncü Saniye

Chris'in ikinci hareketi ise lavoboda elini yüzünü yıkayıp saçlarını düzeltmesi şeklindedir. Bunu yapabilmek için odada bulunan Hunterları öldürmelisiniz.

Chris'in Kendine Çekidüzen Verme Hareketi / 0.25'inci Saniye


Steve

Steve'in en uçarı karakter olduğunu söylemek herhalde abartı olmaz. Onun hareketi ise içecek otomatını tekme atmak şeklindedir. Bu hareketi yapabilmek için orda bulunan zombileri öldürmek zorundasınız. Hareket aynen aşağıdaki gibidir.

Steve'in İçecek Otomatını Tekmeleme Hareketi / 0.39'uncu Saniye


Wesker

Oyunumuzun kötü adamı ve "Ağır Abi"sidir. Envanterinde silah olarak yalnızca bıçak taşımasından dolayı Wesker'la oynamak zor da olsa, yine de oynanmaya değerdir doğrusu! Wesker'ın hareketi; deli doktorun ofsindeki insan maketini derin bir dikkatle incelemesidir.

Wesker'ın İnsan Maketini İnceleme Hareketi / 0.46'ıncı Saniye*Bu hareketler ayrıca, oyunun yüksek çözünürlüklü uyarlaması "Resident Evil Code: Veronica X HD" çıktığında kupa/başarım olarak listelenmiştir.

Hareket Kupaları / Başarımları

Claire: Burası Soğuk mu Oldu? (Is It Cold In Here)

Chris: Kaplanın Gözü (Eye of the Tiger) ve Ayna Ayna (Mirror Mirror)

Steve: Ek Can Satmıyoruz (We Don't Sell 1-Ups)

Wesker: Gözetliyorum (I Spy)