Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
 • 74
 • 0

Resevilhillcry

 • Baş Tacı Üye
 • *
 • Çevrimdışı
 • Default Avatar
 • İleti: 381
  • Profili Görüntüle
  • https://resevilhillcry.tumblr.com/
Resident Evil 5 Ön İnceleme
« : 02 Ocak 2008, 09:37:47 »
Resident Evil 5 ön inceleme

(Bu yazı Levent Abi(YÖNETİCİ) tarafından www.playstationturk.com için yazılmıştır... Kendisine bu güzel yazı için teşekkür ediyoruz.)Capcom'un 1996 senesinden bu yana devam eden  başarılı oyun serisi Resident Evil   yeni çıkacak Resident Evil 5 ile 2004 yılında çıkan Resident Evil 4 oyunundan sonra serinin 5 .  oyunu olacak. Resident Evil 5 ile buluşmamıza az bir süre kaldı.

Capcom tarafından yapılan açıklamada  oyunun sadece yeni nesil konsollardan olan x box 360 ve Sony nin yeni  gözağrısı playstation 3 için çıkacağı söylendi.Ama Capcom daha öncede Resident Evil 4 ün sadece gamecube için çıkacağını söylemiş  fakat daha sonra  playstation 2 ve pc içinde çıkartmışlardı ve wii içinde oyunun bir kaç ay içinde raflarda olacağı söyleniyor.

Neyse geçelim asıl konumuz olan Resident Evil 5 e.Açıkçasını söylemek gerekirse oyun hakkında şu ana kadar açıklanan bilgiler pek de tatmin edici değil ama biz bildiklerimizi anlatalım.

Resident Evil fanlarını ve aksiyon severleri yine sevindirecek bir oyun olacak Resident Evil 5.
Öyle görünüyorki bir önceki oyun resident evil 4 den daha hızlı ,daha gerçekçi ve daha aksiyon dolu bir oyun olacak.

Oyunumuzun baskarakterinin kim olduğu konusunda henüz kesin bir acıklama yapılmadı ama  bazı güvenilir kaynaklar karakterin daha onceki serilerderdende tanıdığımız resident evil code veronica nın baş karakteri Claire Riedfield in abisi Chris Reidfeld olduğunu söylüyor. .Ama bakalım  bunu sonra görucez.Zamanı geldimi öğrenicez.

Oyunda bir çok yenilik bizi bekliyor.Daha önceki oyunlarda olmayan hava şartlarıda bu oyunda  karakterimizin gücünü etkileyecek.Mesela karakterimiz güneşin altında çok kalınca   zarar görücek.Düsmanlarımızda bu kez daha akıllılar.Yani anlıyacagınız yine çok zor bir oyun bizi bekliyor.

Oyunda kullanılacak tekniklerle çevredeki hemen hersey zarar görebilecek.Buda oyunun zevki açısından çok büyük bir olay.. Kullanılan fizik motoru sayesinde çevre ile daha çok etkileşim içine girebilecek karakterimiz.

Oyunun grafik kalitesini ise anlatmaya gerek yok.1 dakikalık demo  dan ve  resimlerdende görüldüğü gibi karakterimizi gerçekten ayırt etmek çok zor.sanki elimizi uzatsak saçına dokunacak gibiyiz.Anlaşılan Capcom  yeni nesil konsolların sağladığı bu gerçekçiliği çok iyi bir sekilde kullanmış.Bakarsınız bir gün karakterimiz ekrandan çıkmıs mutfakta bizle çay içiyor.işin şakası bir tarafa Capcom u  bu  konuda tebrik etmek lazım.Çünkü grafikler üzerinde oldukça fazla ugraşmış ve de başarılıda olmuş.Hatta oyunun çıkmasına  daha belli bir süre daha var  olduğunu düşünürsek dahada uğraşacaktır.

Birden fazla oyuncu hakkında bir açıklama yok ama ben yine tek kişilik olacağını düşünüyorum.
Oyunun hikayesi ise normal resident evil oyunlarından ayrılmayacak efsanenin özü korunucak.
Oyunun ne zaman çıkacağı ise meçhul..

Bende bir Resident Evil fanı olarak bu oyunu sabırsızlıkla bekliyorum ve bir an önce çıkmasını istiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2008, 09:39:17 Gönderen: selin »