logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1] 2 |Sonraki»   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Orcuncharted - Forever Emektarı  (Okunma Sayısı 1191 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 934
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 03, 2018, 14:19:50 »

Evet, herkese merhabalar, ben Orçun Çavuşoğlu Sırıtma Kısmen Youtube kanalındaki videoların girişlerinde yaptığıma yakın bir giriş oldu Sırıtma Sırıtma 1982 yılının Ekim ayının on birinci gününde, Çeşme (İzmir) ilçesinde doğdum. İzmir Ekonomi Üniversitesi Grafik bölümü mezunuyum. Benim Resident Evil ile tanışmam biraz enteresan oldu diyebilirim. Daha önceden bir arkadaşım, biraz kaliteli bir oyun göreyim diye bana Resident Evil 2 oyununu göndermişti. Hem de çift diskli olan versiyonunu, ama ben "Bir ara oynarım..." diyerek bir köşeye atmıştım; çünkü, o ara gözüm Lara Croft ve Tomb Raider serisinden başka bir şey görmüyordu. Haliyle de Resident Evil 2'yi oynamadan bir başka arkadaşıma vermiştim. Gel zaman git zaman, sene oldu 2000. Karambole bir oyun alayım diye girdiğim ilk bilgisayarcı dükkanında, Resident Evil 3: Nemesis oyununu görmüştüm. Kapağında da Jill şu pozuyla yer alıyordu;

İçimden "Aaaa ne güzel bir kızmış yahu bu..." deyip, oyunu almıştım. Benim Resident Evil serisi ile tanışmam esasında böyle oldu. Evet, enteresan bir tanışma oldu, ama sanırım tam da oyunu ile tanışmışım Sırıtma Sırıtma

Gelelim Resident Evil Türk ekibi ile nasıl tanıştığıma... Bu tanışıklık, aslında müzik listelerine zirveden giriş yapmak gibi bir şekilde oldu. Öyle ki, askere gitmeden önce, Merlin'in Kazanı sitesi sayesinde tanıdığım en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi olan Engin SARIKAYA ile bir akşam MSN üzerinden sohbet ederken, beni Levent'in de olduğu bir pencereye almıştı. Levent'in dışında, yanlış hatırlamıyorsam bir veya birkaç kişi daha vardı, ama ben nedense o pencereye hiç bakmamıştım. Yani bir nevi grubu sallamamıştım Dil Çıkarma Artık askere gitme öncesinde yaşadığım gerilimden dolayı mıydı bilmiyorum, pek bir şeye odaklanamıyordum. Tam olarak hatırlayamıyorum. Tam da o sıralarda, yani 2006 yılında, Levent residenevilfan.tr.cx sayfasını açmıştı. Ben de kayıt olmuştum, ama o aralar askere gitme arifesi olduğu için herhangi bir şekilde ilgilenmemiştim. Tabi ki bu arada da, Resident Evil Türk sayfası açılmıştı. Ben de o arada askerden döndükten sonra, haliyle Merlin'in Kazanı sitesine de geri dönmüştüm. Açıkçası nasıl olduğunu tam olarak hatırlayamıyorum, malum on bir yıl kadar önceydi, ama geri döndükten sonra, hem MSN vak'asını telafi etmiş, hem de Levent ile artık düzgün bir iletişim kurmaya ve gerek MSN üzerinden, gerekse de site üzerinden sohbetler etmeye başlamıştık. Hatta öyle ki, Levent bana sürekli Resident Evil Türk sitesine kayıt olmamı söylüyordu. Ben de salak gibi sürekli erteleyip duruyordum, ama en sonunda dayanamayıp, 2008 yılında üye olmuştum. Ne var ki, çok fazla aktif değildim. Sadece şöyle bir bakıp çıkıyordum. Gel zaman git zaman, artık Resident Evil serisine fazlaca ilgi duymaya başladıktan sonra, Resident Evil Türk sitesine tam bir giriş yapayım dedim, ama gelin görün ki kullanıcı adımı unutmuştum. Haliyle de 2010 yılının Eylül ayında hem yeni bir kullanıcı hesabı açtım, hem de aktif olarak kullanmaya başladım.

Ekipte en fazla tanıdığım kişi Alper Yeşilsu. Alper ile Levent ile tanışmamdan bile önce tanışmıştım. Bilenler bilir, çok eskiden Antik Oyun diye bir site vardı. Ben o siteye 2004 yılında kayıt olmuştum. Alper ise benden sonra kayıt olmuştu. Sitede dönen Resident Evil vs. Silent Hill muhabbetleri ise benim Alper ile tanışmama vesile olmuştu Sırıtma Hey gidi günler, hey!

Selin ile de kardeşim gibi sevdiğim Aykut sayesinde, Merlin'in Kazanı sitesinde tanışmıştım. Aykut o aralarda forum bölümünde Resident Evil üzerinde bir hikaye denemesi yazıyordu ve hikayedeki karakterlerden bir tanesi de Selin idi. Hikaye epey ilgimi çektiği için her yeni bölüm yayınlandığında okumuş ve yorumlamıştım. Yorumlama yaparken de, bir yandan da konu başlığında Selin ile ara ara sohbet etmişliğimiz olmuştu. Bu sohbetin devamında, Selin'i MSN'den eklemiştim. Devamı da bu noktalara kadar geldi Sırıtma

Son olarak ise DWG22 ile nasıl tanıştığıma geleyim Sırıtma DWG22, nam-ı diğer Bilâl KARAKUŞ da aynı benim gibi Merlin'in Kazanı sitesine üyeydi, ama daha çok Resident Evil odasında takılıyordu. Eh, o aralar artık Resident Evil serisi ile epey bir içli dışlı olmaya başladığım ve çıkması beklenen Resident Evil 5 oyununun haberlerini takip ettiğim için, ister istemez Bilâl ile de zaman zaman sohbet etme fırsatım olmuştu. Hatta o kadar ki, beni Resident Evil Türk sayfasına doğru da çekenlerin arasında o da vardı Sırıtma Sırıtma Meğer o zamanlar, şu andaki Forever Forever Ekibi'ne gidecek olan yolun başına yaklaşıyormuşuz da haberimiz yokmuş Tebessüm

Bilâl ile iletişimimiz o kadar sıkılaşmıştı ki, forum sayfasına eklenen makalelerin çevirisinde, zaman zaman içinden çıkamadığı bir durum olduğu zaman MSN üzerinden gelip de bana danışırdı ve her çözüme ulaştırdığımız cümle çevirisi sonrasında Forever işareti yapardık. Bunun adı 'Forever' idi. Gerçi bu sözcüğün anlamı farklı, ama kendi aramızda parola gibi bir şey olarak kullanırdık. MSN üzerinde sohbet ettiğim bir arkadaşımdan araklamış olduğum bu işareti o kadar sık kullanırdık ki, Bilâl sonunda bu emojiyi Resident Evil Türk emoji setine ekleme kararı aldı. Klavyeden : + W yaptığınız zaman çıkan bu emojinin kod adı da Forever idi Sırıtma Sanırım Forever Forever Ekibi adının nereden geldiğini artık öğrenmişsinizdir Sırıtma Sırıtma
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2018, 16:46:10 »

Aboooooooooov! Usta, o Jill pozlu RE 3 kapağı da remsen "Gel al beni Göz Kırpma" diyormuş Sırıtma Benim aldığım RE 3 kapağında Nemesis vardı ve "BENİ ALMAAAAA!" diye bağrıyordu Sırıtma

Açıkçası usta, bu yazında, hiç bilmediğim bir tarihi öğrenmiş oldum. Bunca zamandır nasıl sakladın hakkındakileri usta Sırıtma 4-5 oyun boyunca kendini gösteren, ama olaya direkt müdahil olmayan nihai seri Boss'u gibisin vesselam Ciddi

Şu Forever kısmında da ruhum, bir damla göz yaşı döktü Üzgün Heyhat, nerelerden nereye yahu Forever
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2018, 16:34:13 »

Hiç sorma, Biraru-san Sırıtma Tereddüt bile etmedim ha elimi uzatırken Sırıtma Sırıtma Normalinde bir oyun alırken, zaman zaman "Acaba almasam mı? Onun yerine başka bir oyuna mı baksam..." diye düşünürdüm Sırıtma Bir saniye bile düşünmedim Resident Evil 3: Nemesis'i görünce. Capcom işi biliyormuş  Havalı
Yalnız seninki de çok talihsizmiş ya :/ Bu kadar şanssız olunur...

Sır konusunda elime su dökülemediğini söylemiş miydim?  Havalı Gerçi başka bir şey olsa halen saklamaya devam ederdim de, bu farklı bir durum  Havalı Havalı

Forever ise apayrı bir konu... Geçmişi yad etmek insanın içini her daim acıtmıştır. Mesajı yazarken 2013 yılına döndüm... Değişik şeyler hissettirdi. Şu andaki geldiğimiz noktaya bakınca da, "Neler yapmışız biz yahu!" demeden de edemedim  Forever Forever Türkiye
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2270
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2018, 17:44:56 »

Orçun abi, yazın bende nostaljik flashbackler yarattı, gerçi bu siteye her girdiğimde o flashbackleri yaşıyorum ama senin yazın beni daha da geriye ".tr.cx" zamanlarına götürdü. Çok güzel yazmışsın.  Forever

Ayrıca bu yazıda Jill'i görüp, Resident Evil 3'ü alan tek kişi olmadığımı da öğrendim. Beni bu yalnız olma düşüncesinde de kurtardın, sağ ol. Sırıtma

DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2018, 20:58:59 »

Hocam, sen neler diyorsun Allah aşkına?!?! Sen de mi? Sırıtma Benim gibi Nemesis'li olanını alan yok mu hiç?!?!?! Ciddi
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2018, 22:47:58 »

Orçun abi, yazın bende nostaljik flashbackler yarattı, gerçi bu siteye her girdiğimde o flashbackleri yaşıyorum ama senin yazın beni daha da geriye ".tr.cx" zamanlarına götürdü. Çok güzel yazmışsın.  Forever

Sen bir de bana sor, Berkay'ım... Yazarken epey duygulandım Üzgün Sitenin geçmişi çok eskilere uzandığı için, haliyle canlanan anı da çok oluyor. Beğendiğine sevindim Tebessüm Tebessüm

Ayrıca bu yazıda Jill'i görüp, Resident Evil 3'ü alan tek kişi olmadığımı da öğrendim. Beni bu yalnız olma düşüncesinde de kurtardın, sağ ol. Sırıtma

OBAAA Forever Forever İşte bu süper oldu Sırıtma Şahsen ben de Resident Evil 3'ü bu şekilde alan benden başkası yoktur diye düşünüyordum, ama sen de öyle almışsın. Şimdilik iki kişiyiz, bakalım sayı artacak mı? Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 14, 2018, 22:48:19 »

Hocam, sen neler diyorsun Allah aşkına?!?! Sen de mi? Sırıtma Benim gibi Nemesis'li olanını alan yok mu hiç?!?!?! Ciddi

Sen tam bahtsız bedevisin ha Sırıtma
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2018, 18:40:47 »

Sen de tam bir çapkınsın usta Utanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2018, 03:01:29 »

Sen de tam bir çapkınsın usta Utanma

İşte tam da beklediğim türden bir cevap geldi Sırıtma
LW
Site Kurucusu
*

Toplam Puan : 1432
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 21, 2018, 01:51:07 »

Merhaba Orçun bey, cvnizi beğendim, yarın gelip başlayın lütfen. (Arkasına bakmadan kaçar.)
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 21, 2018, 03:07:30 »

Merhaba Orçun bey, cvnizi beğendim, yarın gelip başlayın lütfen. (Arkasına bakmadan kaçar.)

*Levo köşeyi dönmeden arkasından cam şişeyi fırlatır, ama yanlışlıkla Bilâl'i vurur*

Bilâl, kusura bakma ya Ağlama
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Aralık 21, 2018, 03:08:37 »

??? Şok Ağlama Kaza kurşununa gittim resmen Kopma Bu da devrilme anım Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2018, 03:10:01 »

??? Şok Ağlama Kaza kurşununa gittim resmen Kopma Bu da devrilme anım Sırıtma

Bunu yavaş çekimle görmeyi isterdim Sırıtma Tam böyle final savaşın, düşmanımız böyle yavaş çekimle yere düşer ya, aynı onun gibi Sırıtma Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1307
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2018, 02:08:43 »

Kendini yalnız hissetme Bilâl Baker. Bendeki Resident Evil 3'ün kapağında da Nemesis vardı. Hatta oyun hala evin bir yerlerinde duruyordur, ama nerededir hiçbir fikrim yok. Zamanında Resident Evil 2'yi bile aramış ama bulamamıştım. O bulamama hissi de beni derinden etkilemişti.  Üzgün
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Ocak 05, 2019, 03:04:54 »

Usta, yanlış anlama, yalnızca ard arda RE 7 ve RE 2'ye yardırmandan dolayı, sana tekrar ne kadar çapkın biri olduğunu hatırlatmak istedim Utanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 05, 2019, 03:12:45 »

Usta, yanlış anlama, yalnızca ard arda RE 7 ve RE 2'ye yardırmandan dolayı, sana tekrar ne kadar çapkın biri olduğunu hatırlatmak istedim Utanma

Sırıtma Sırıtma Sırıtma Alemsin yahu Bekar Bilâl Sırıtma

Yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki, Resident Evil Türk'ü Nekro Kelebek adı altında yeniden ayağa kaldırmaya karar verişimizden, açılış zamanına kadar harcadığın zaman ve sarf ettiğin çabadan dolayı esasen Master Chupkeen rütbesine layık olduğunu düşünüyorum Utanma
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Ocak 05, 2019, 04:12:24 »

O rütbeyle hep birlikte layığız usta, iyi iş çıkardık şaka maka. Değişim sürecini çok başarılı bir şekilde işledik. Hakkını verdik yani, tek başına yapabileceğim bir şey değildi ama. İşin içinde bir foreverlanma olması gerekiyordu Forever
hacı mehmet
Umbrella Personeli
*

Toplam Puan : 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2019, 12:57:42 »

Aboooov sohbet koyu hacılar naptınız siz yav Sırıtma . nemesisli versiyonu bi arkadaşa ( gıcık olduğum bi arkadaşa teşekkür için almış nemesise bakarak dışı bukadar kötüyse içi nasıldır demiştim) hediye diye almıştım akşam oynayınca vermeme kararı aldım eğer jill olan versiyonu görsem tereddüt etmezdim ( çok mu şekilciyim ne)
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Ocak 05, 2019, 13:14:19 »

Mehmet Abi, sen de mi?!?!?!?!?!?! Şok Neymiş yahu be Nemesis'li kapağın çektiği Sırıtma Aşağılana aşağılana yerin dibine geçti iyice Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 05, 2019, 15:05:54 »

O rütbeyle hep birlikte layığız usta, iyi iş çıkardık şaka maka. Değişim sürecini çok başarılı bir şekilde işledik. Hakkını verdik yani, tek başına yapabileceğim bir şey değildi ama. İşin içinde bir foreverlanma olması gerekiyordu Forever

Ama sen olmasan, site hayatta geri dönemezdi. Bunu da unutma Göz Kırpma

Aboooov sohbet koyu hacılar naptınız siz yav Sırıtma . nemesisli versiyonu bi arkadaşa ( gıcık olduğum bi arkadaşa teşekkür için almış nemesise bakarak dışı bukadar kötüyse içi nasıldır demiştim) hediye diye almıştım akşam oynayınca vermeme kararı aldım eğer jill olan versiyonu görsem tereddüt etmezdim ( çok mu şekilciyim ne)

Görünen o ki Berkay hocamla ben epey şanslıyız Sırıtma Sırıtma Gerçi kapağın seni yanıltmış olmasına sevindim... Ne de olsa kötü görünen şeyin arkasından illaki bir iyi şey geliyor Forever Forever
Sayfa: [1] 2 |Sonraki»   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.19 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi