logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Barrows Ailesi  (Okunma Sayısı 378 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1562


Üyelik Bilgileri
« : Ocak 06, 2019, 19:34:01 »


Logged
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1562


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2019, 19:42:20 »

THEODORE BARROWS

Barrows klanı, 1300’lü yıllarda İngilitere ve İskoçya sınırını yöneten ve koruyan derebeyliklerden biriydi. Klanın ilk lordu olan Theodore Barrows, Yüzyıl Savaşlarında mücadele etmiş ve savaş bittikten sonra, 15. Yüzyılın ortalarında İngiltere’de Barrows kalesini inşat etmiştir.

Yüzyıl Savaşlarına gönüllü olarak katılmasına rağmen, savaşta yaşadığı travma sonrası ölümden korkmaya başlayan Theodore Barrows, “Great Father” olarak adlandırılan şeytani bir dine inanmaya başlar. İnandığı bu dine göre eğer Theodere, ölümsüz ruha kavuşmak istiyorsa Great Father’a genç kurban sunmalıydı ve o da aynen bunu yaparak İngiltere’nin kırsal halkının çocuklarını bu inanç uğruna öldürdü.

Theodore’un nasıl öldüğü tam olarak bilinmemektedir. Kimileri Theodore yüzlerce çocuğu katlettikten sonra kendisini Great Father’a kurban ettiğini, kimileri ise İngiltere’nin diğer lordları Theodore’nin yaptıklarından haberdar olduklarını ve onu zehirlediklerini söyler.

Thedore’un ölümü, bu sapkın inanışın ilerlemesini durdursa da Great Father laneti, Barrows ailesini sarmıştı.
Logged
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1562


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2019, 19:44:11 »

QUINTIN BARROWS

Theodore’den sonra ailenin başına gelen Quintin Barrows, Great Father inancına bağlı bir adam değildi ancak oğlu John Barrows, Barrows ailesinin ilk lanetli çocuğuydu ve aynı zamanda ilk “Scissorman” olarak bilinir. John’un İngiltere’deki çocukları katletmeye başlaması üzerine Quintin, bu duruma sessiz kalamayarak kendi oğlun John’u özel bir büyü ile öldürdü.

John’un ölümü Barrows klanının Great Father’a inanan bireyleri tarafından iyi karşılanmadı. Çok geçmeden de Quintin, kendi ailesi tarafından “hain” ilan edilerek Great Father’a kurban edildi.

Quintin Barrows’un ölümünden sonra Great Father’a inanan ve inanmayan Barrows klanı üyeleri arasında bir güç savaşı ortaya çıktı. 20. Yüzyılda meydana gelen köylü ayaklanmasının da bu zaman denk gelmesi ile Barrows klanı, evlerinden atıldılar ve canlarını kurtarmak için İngiltere’den Norveç’e kaçtılar.
Logged
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1562


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2019, 19:48:13 »

SIMON VE MARY BARROWS

Norveç’te huzurlu geçen yıllardan sonra Great Father laneti, kendisini Simon ve Mary Barrows çiftinin çocuklarında gösterdi. Simon Barrows, yanında çalıştırdığı uşakların anlatıma göre nazik bir kişiliğe sahipti. Çiftin lanetli ikizleri olan Bobby ve Dan'ın doğduğu gün Simon bu lanete karşı savaşmaya hazırdı ve yaptığı ilk iş, malikanesinde çalıştırdığı herkesi işten çıkartarak onların güvenliğini sağlamak oldu. Simon, bu lanetten kurtulmak için çalışsa da eşi Mary kara büyüye meraklı birisiydi ve çocuklarından vazgeçmeye niyetli değildi. Mary’e göre Bobby ve Dan, Great Father’ın armağanıydı.

Eşini durdurmakta başarılı olamayan Simon, Mary tarafından malikanenin kulübesine hapsedildi. Tabi ki Mary, Simon’u en sonunda öldürecekti ancak öncesinde Simon’un biraz daha acı çekmesi için bekledi.

En sonunda Eylül 1995'te Mary, Simon ve Bobby Barrows kendi evleri olan Barrows malikanesinde ölü olarak bulundular. Çiftin diğer lanetli çocuğu olan Dan Barrows ise kayıplara karıştı.
Logged
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1562


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2019, 20:28:10 »

DAN BARROWS

Eylül 1995'te yaşanan "Barrows malikanesi" olaylarından sonra malikaneyi araştıran polisler, malikanenin alt kısımlarında yaşayan başka bir çocuk daha bulurlar. Kim olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan çocuk önce yetkililer tarafından Garanit Yetimhanesine gönderilir ve kendisini geçici bir isim olarak "Edward" adı verilir. Ardından malikane olaylarının aydınlatılması için Edward, yetimhane öğretmenlerinden biri olan Kay Satterwhite'ın sorumluluğunda Oslo'da terapiye gönderilir.

Oslo'daki terapileri sırasında Edward gerçek kimliğini ve ailesine neler olduğunu hatırlar. Edward, aslında Dan Barrows'tur ve ailesi, Jennifer Simpson'un malikaneden kaçmaya çalışması sırasında ölmüştür. Geçmişinin hatırlayan Dan'in artık tek isteği vardır o da Jennifer'dan annesi ve kardeşinin intikamını almaktır.

Hafızasının yerine geldiğini kimseye belli etmeyen Dan, Scissorman kılığına girerek Oslo'da Jennifer'ı takip etmeye ve zaman zaman onu öldürmeye çalışır. En sonunda Scissorman efsanesini bitirmek isteyen araştırma ekibi (bu ekibe Jennifer'da dahildir) İngiltere'deki Barrows kalesine giderler ve Dan de bu ekibe katılır.

Barrows kalesinde bütün sırrı ortaya çıkan Dan, atalarından Quintin Barrows'un oğlu John'u öldürmek için kullandığı büyü ile öldürülür ve böylece Barrows ailesinin bilinen son bireyi de ortadan kaldırılmış olur.
Logged
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.074 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi