Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
 • 1883
 • 35


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2012, 12:04:50 »
BIRKIN'IN GÜNLÜĞÜ

Daha önce pek çok kez bahsettiğim sırları çözmeye çok yakın olduğumu hissediyorum. Bu zor anahtar, G-Virüsü'nün sunması gereken her şeyi açacak. Bize gösterecek o kadar çok şeyi var ki, bundan eminim. Araştırmamda bana yardım etmesi için ona daha fazla denek temin etmem pekâlâ mümkün; bunca yılın emeği ve özverili araştırması böylesi olağanüstü bir kararı kaldırabilir.

G-Virüsü'nün büyüklüğünü kavramam işten bile değil. Onun ham gücünü. Onun yapısında bulunan daha yüksek seviyedeki bağlarını. O, hepimizin arzulaması gereken bir şey, muhasır bir seviyedeki varoluş. Ve bu, benim dünyaya yayacağım bir şey. Bir insan tarafından var edilmiş olan G-Virüsü'm, bir sonraki evrimsel adımdır. Şaheserimle birlikte insan, tanrının kendisini aşacak.

"Şaheserim". İlginç bir ifade tarzı. Umbralla, bunu kendi çalışması olarak görecektir, kendi başarıları olarak. Ancak bunun için onlar ne yaptılar ki? Donanım ve hammade sağladılar. Ama yolu ben gösterdim. O yolu ben temizledim. Ben. William Birkin. Ve şimdiyse muhtmelen ben kenara itilmişken ödülü onlar sahiplenecek.

Ya da daha kötüsü olacak. Bu olayı bir kez daha yaşamıştım. Marcus'u öldürme emrinde. Verilerini tamamen kendine mâl etmişti. Hayatının tamamı işiydi. Şimdi de Macus'un koltuğundaki ben miyim? Benim hayatımın çalışmasını çalmak için kime buyruk salınacak? Şahaserim ne zaman, Umbrella için benden, kendimden daha fazla değer kazanacak? Ve Annette ile Sherry'me ne olacak? Eğer Umbrella daha fazla bana ihtiyacı kalmadığını anlarsa, onların hâli ne olur?

Dikkatli davranmam gerek. Şahaserimi bitirmek zorundayım elbette; fakat belki de bilgileri daha sıkı saklamalıyım. İş arkadaşlarım çalışmamı tamamlamaya ne kadar yaklaştığımı bilemezler, onlara söylemediğim sürece o aptalların anlamaları mümkün bile değil! Onların saçma küçük projeleri, eğlence ve çocuk oyuncağından ibaret. Şaheserimin devam etmesi gerek.

Her şeyden önce bu geleceğin devam etmesi gerek... G-Virüsü'mün yeri belki de Umbrella'nın yanı değildir. Bunla ilgilenebilecek başka kuruluşlar neden olmasın? Bir ihtimal benim şaheserim, bu yerler için daha gerekli... daha konvensiyonel olabilir. Belki yönlendirilebilirler de. En azından G yaşayacak ve gelişecektir. Bir parça cesaretle, yeni bir dünya.

Temennim bu yönde.

ORC01BIR


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2012, 12:06:39 »
ANNETTE'TEN MEKTUP

******Temize Çeken             ******

Umbrella Dahili Postası: GİZLİ
Gönderen: Annette Birkin
Alıcı: William Birkin

Sevgilim William,

Sana mektup yazmak alışılmışın dışında; ama seni öylesine uzun zamandır görmüyormuş gibi hissediyorum ki. Eve geldiğinden bu yana 1 hafta geçti.

İşin tarafından nasıl tüketilmiş olabileceğini biliyorum ve Tanrı biliyor ya kimse anlamasa da bunu ben anlıyorum; ama Sherry seni özlüyor. Etrafta öyle veya böyle çok dolanmamalıyım farkındayım, fakat neyin önemli olduğunu düşünmemiz şart. Belki de Sherry'e karşı yeterince adil davranmıyoruz.

Geçen gün psikolojik değerlendirmem vardı; ancak çok garipti. Benden çok senle ilgileniyor gibi görünüyorlardı. Teorik olarak senin yaptığın şeylere nasıl tepkiler vereceğime dair sorular sordular. Önceki diğer değerlendirmelerimden tamamen farklıydı. Yine de ne yaptıklarını bildiklerini varsayıyorum.

Her neyse aşkım, ikimizin de Sherry hakkında daha fazla düşünmesi lazım ve onunla daha fazla zaman geçirmeye başlamalıyız. Her zaman olmak istediğimiz aile olalım.

Daima seni seven,
Annette


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2012, 12:07:53 »
BIRKIN'İN PSİKOLOJİK DEĞERLENDİRMESİ

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


Tarih:             
Konu: Birkin, William

Kapanış Yorumları

Birkin, aşırı çekingen ve değişik bir delilik karışımı sergilemeye devam ediyor. Çalışmaları konusunda onu izlemek; bütünüyle içinde gizli tutmak istediği şeylere rağmen başarı ve bilgiye dayalı göz kamaştırma isteğinin bir parçası olarak gerçekleşmekte olan bir iç savaşı izlemek gibi.

Onun "gelecek"le ilgili saplantı hâline gelmiş konuşmaları da endişe verici. Kendisinin oluşturacağına inandığı bu geleceğe dair hiçbir gerçek bilgiyi veya fikri paylaşmaya yanaşmıyor ve sonuç olarak... bu gelecek; kendisi ve ailesi için harika bir yermiş gibi görünmekte.

İnanılmaz derecede çalışmaktan yorulan biri. İş ahlakı övgüye değer, ama yaptığı hatalar karşısında bu yerde daha ne kadar çalışabilir belirsiz? Aslında geçmişteki bu yorgunluğun bir belirtisi sorulduğunda çok tedirgin oldu, özellikle yerel polis gücüyle ilgili konuşmalarında.

Psikolojik Değerlendime Birimi'nin görüşüne göre Umbrella, Dr William Birkin'i son derece yakın bir göz hapsinde tutmalı ve onu, çok daha düzenli aralıklarla gerçekleşecek psikolojik değerlendirmelerinden tâbi tutmalı. Bizim tavsiyemizse önümüzdeki ay yeni bir değerlendirme çizgelgesi yönündedir. Belki bunun ardından belirtiler biraz olsun durulmuş olur.

Umbrella Psikolojik Değerlendirme Birimi
Toplam 11 sayfa içerisinden 11. sayfa


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2012, 12:09:53 »
LUPO'NUN RUHSAR RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.1

Gerçek Adı: Karena LesProux
Yaşı: 38
Uyruğu: Fransız
Kan Türü: AB
Takımdaki Rolü: Akıncı

Geçmişi

"Hayallerindeki Adam"la aile kurmaya heves edindiği için askerliğini bırakan deneyimli bir Fransız Özel Harekat Kuvvetleri askeri. Buna rağmen işler pek yolunda gitmemiştir.

Kocası, ona karşı kötü davranan şiddet yanlısı biriydi. Eğitimi ve disiplini sayesinde çocukları uğruna bazı şeylere göz yumdu. İşlerin kızışıp da adamın, çocukları dövmeye başlaması Lupo'nun kırılma noktası oldu ve çıplak elleriyle kocasını öldürdü.

Lupo, halden anlayan bir hakim tarafından beraat ettirildi ve bekar bir anne olarak hayata atılmayı denedi; özetle bazı şeyleri tek başına yapamadı. Gerçek dünya, eğitimli bir katil için uygun değildi. Lupo'nun içgüdüleri çok güçlü olduğunu kanıtlamıştı, askerlik onun kanında vardı. Buna mütakiben en yüksek teklifi veren için öldüren, koruyan, denetleyen özel bir sözleşmeci (tetikçi) olarak işine geri döndü.

Yalnızca birakç "iş"ten sonra bizim ilgili alanımıza girdi ve hizmetlerini güvence altına almak için onu zayıf noktasından yakaladık. Lupo'nun bizimle yaptığı kârlı sözleşme; masasındaki yemeği, bir öksürüğün ilk belirtilerini atayabilen iyi doktorları ve çocukları için mükemmel okulları garanti ediyordu. O yaşadığı sürece tabii ki.

Lupo hâlen, daha çok "Kurt Sürüsü" diye bilinen Umbrella Güvenlik Servisi Delta Takımı'na, kendi istediği disiplinle liderlik ediyor ve çocuklarının kendisini beklediğini söyleyerek duruma boyun eğiyor. Bu yaklaşım, ona Anne Kurt lakabını kazandırdı.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-VÜCUT ZIRHI-
Lupo'nun Saldırı amaçlı vücut zırhı, mermilerden aldığı zararı azaltır.

-HIZLI DOLDURMA-
Eğitimi, daha hızlı bir silah doldurma süresi sağlar.

-ALEV MERMİLERİ-
Düşmanları alevler içinde bırakan mermiler.

-"YAKIP YIKAN" BİR SİLAH-
Lupo, görünürde ateş edebileceği sonsuz miktarda mermisi olmasına karşın, belirli bir zaman dilimi içerisinde önündeki her şeyi yok etme gibi esrarengiz bir yeteneğe sahip.

-SÜPER ASKER-
Lupo, gelişmiş atış isabeti ve darbe anında kendisini boşa çıkartmasıyla ön saflarda öncülük eder.

GRRORCIP


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2012, 12:10:29 »
BELTWAY'İN RUHSAL RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.2

Gerçek Adı: Hector Hivers
Yaşı: 29
Uyruğu: Porto Rikolu
Kan Türü: B-
Takımdaki Rolü: Tahripçi

Geçmişi

Aslen Porto Rikolu bir göçmen olan Beltway, genç yaşta insanları güldürmenin güven ve dostluk kazanmak için iyi bir yol olduğunu keşfetti. Zaman geçtikçe pratik şakaları, beden mizacıyla daha da gelişti. Ayrıca sık sık hedefini tam anlamıyla aşağılama da bu gelişmeye dahildi.

Paylatıcıları keşfettiği an da, onun eşsiz mizah duygusunda önemli bir rol oynamış olabilir. Gelecekte izleyeceği yol belliydi. Askerî sınıf patlayıcının karşı konulmaz cazibesini gördüğünde askere katıldı ve eğilimleri, onu kariyerinde hayli ileri götürdü. Ancak Beltway, hâlâ sınırları öğrenememişti. Sonuç olarak biz devreye girmemiş olsaydık, onur kırıcı bir terhisle askerî mahkemeden bir adım uzaktaydı.

Beltway, herhangi bir merhamet duygusundan yoksundu ve bu özel yeteneklerinin USS için mükemmel bir uyumda olduğunu fark ettik; onun tasmasını sıkabildiğimiz sürece.

Not: Beltway'in hareketleri, sahadayken her zaman bazı sorunlara neden olur, henüz ciddi bir şey yok; ama durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-PATLATMA USTASI-
Beltway'in deneyimi, çok hızlı bir şekilde patlayıcı yerleştirebilmek üzerinedir.

-PATLATMA ZIRHI-
Beltway, patlayıcılara ilgi duyduğundan dolayı aldığı zararın azaltılmasını sağlamak için bu yetkin zırhı kullanır ve patlamalar bile Beltway'i deviremez.

-PARÇA TESİRLİ MAYIN-
Bir Beltway favorisi; uzaktan kumanda aracılığıyla ayrı ayrı patlatılan ağır hasarlı patlayıcı mayın.

-YAPIŞKANLI SAATLİ PATLAYICI-
Atılan patlayıcı, herhangi bir yüzeye yapışır.

-LAZER İŞARETLİ MAYIN-
Lazeri tetikleyerek patlama alanına doğru yürüyen tedbirsiz düşman için kötü sürpriz.
1.0.2


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2012, 12:11:06 »
FOUR EYES'İN RUHSAL RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.3

Gerçek Adı: Christine Yamata
Yaşı: 28
Uyruğu: Yarı Japon Yarı Amerikalı
Kan Türü: A-
Takımdaki Rolü: Uzman Bilimci

Geçmişi

Four Eyes, çocukluğundan itibaren kendisini bilime adamış biriydi; sonuç olarak da gelecek hayatındaki çalışma başarısı için sosyal becerilerini geliştirmeye gerek duymadı. Normal insan duygularından uzaktı. İnsanları yalnızca tek aşkı olan virüs bilimi için üreme araçları olarak görüyordu.

Bilhassa bu bilim dalı, onun USS'in bir parçası olmasında önemli bir gerekçeydi. Onu güdüleyen şey; sadece dünyadaki ölümcül salgınlarda çalışmak için en uygun yerin USS olması değildi; aynı zamanda Umbrella'nın sahip olduğu en ileri viral atılımlarda deney yapmaktı.

Bir şeyler keşfetmek adına canlı insan denekler üzerinde ve pek çok görevde genellikle esir olan yaralılar üzerinde yaptığı deney ile topladığı verilerden hiç pişmanlık duymadı.

Zaman zaman devam eden bir görev için fazla zararlı olduğunu kanıtladı.

Ancak viroloji alanında kullandığı pratik zekası benzersizdir.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-BİYOMETRİK GÖRÜŞ-
Four Eyes, anında enfekte olmuş örneklerin yerini saptayabilir ve zayıf noktalarını belirleyebilir.

-ANTİVİRAL YETERLİLİK-
Yanında her zaman bir anti-viral sprey bulunur ve epeyce miktarda da taşıyabilir.

-UYARILMIŞ ENFEKSİYON-
Enfeksiyonlu askerler ya da crimson headlere dönüşen zombiler için bir şırınga silahı kullanabilir.

-FEROMON ÇEKİCİLİĞİ-
T-Virüs enfeksiyonlu düşmanları çekmek için gaz dolu şişeler kullanır.

-ENFEKTE PROGRAMI-
Eğer şırınga silahıyla, enfekte bir düşmana iğne yaparsa, onları kısa süreliğine kontrol altına alabilir.
1.0.3


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2012, 12:12:16 »
BERTHA'NIN RUHSAL RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.4

Gerçek Adı: Michaela Heinzwaffen
Yaşı: 34
Uyruğu: Alman
Kan Türü: B+
Takımdaki Rolü: Sıhhiyeci

Geçmişi

Bertha, insan vücüdunu azami potansiyelde çalıştırmaya ve tedavi etmeye kendisini adamış mükemmel bir tıpçıdır. Ancak hastaya karşı tutumu konusunda sergilediği aşırı eksiklik, onun bu alandaki yeteneğine gölge düşürmektedir. Tedavi edeceği kişilerin ne kadar acı duyabileceğini test etmek asıl amacıyken, sık sık onları korkuttuğu görülmekte. Özellikle Bertha'nın çok nadir anestezi kullanması da buna yol açan etkenlerin başında geliyor.

Sertliği ve duygusal yönden fazlasıyla kötü olan algısı yüzünden tam anlamıyla sivil alanda çalışmaya uygun olmasa da, onu Kurt Sürüsü'nün saha sıhhiyecisi olarak mükemmel bir seçim yapmakta.

İlaveten Bertha, profesyonel bir işkenceci olarak para ödemeyi göze alan herkesle iş yapar. İnsanlara etkili şekilde tedavi sunmada iyi olduğu kadar acı çektirmede de iyidir. İstediği bilgiyi alıncaya dek deneklerini ölümün eşiğine tekrar ve tekrar getirmek için insan vücüduna dair engin bilgisini kullanır. Aynı zamanda Bertha'nın herhangi bir karşılık beklemeden önemli ve gizli bilgileri ekstrem yollarla ele geçirmedeki kişisel çalışması bizim için önemli bir değerdir.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-SAHA SIHHİYECİSİ-
Yeteneği; çok büyük miktarlarda sağlık ve iyileştirme öğeleri tedarik etmesi üzerinedir.

-İLK YARDIM YETERLİLİĞİ-
Bertha'nın yanında en az bir tane ilk yardım spreyi bulundurduğu ve kolaylıkla daha fazlasını da diğer askerlere nazaran rahatlıkla taşıdığı görülür.

-ASKER DOPİNGİ-
Bertha, her hangi bir askerin isabet netliğini, hareketliliği ve silah doldurma hızını arttırabilir. Bunun yanı sıra şırınga silahını kullanarak silahın geri tepme oranını da azaltabilir.

-ENFEKSİYON ETKİSİZLEŞTİRME-
Bertha veya takım arkadaşlarına enfeksiyon tedavisi uygulayan bir şırınga silahı. Ayrıca enfekte olanlara zarar verdiği de bilinmektedir.

-AĞRI KESİCİ-
Kendi veya takım arkadaşının aldığı hasarın ölçüsünü azaltan bir şırınga silahı.
1.0.4


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2012, 12:12:39 »
VECTOR'IN RUHSAL RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.5

Gerçek Adı: Bilinmiyor
Yaşı: 30'lu Yaşların Başı
Uyruğu: Japon
Kan Türü: 0+
Takımdaki Rolü: Kaşifi

Geçmişi

Vector'ın geçmişi hakkında çok az şey bilinir, öte yandan etkileyici dövüş sanatı yeteneğine bakıldığında kesinlikle Japon üstatlar tarafından eğitildiği anlaşılmaktadır. Hareketleri yumuşak ve içgüdüseldir. Bu tarzı, bir heykel gibi hareketsiz durup beklemekle kıyaslamak tamamen yanlıştır.

Eğitim dönemini, kendi isteği doğrultusunda direkt olarak USS Alfa Ekibimizin lideri Hunk'ın altında geçirdi. Her ikisi, birbirlerinin yeteneklerine karşılıklı bir saygı içerisindeydi ve yine her ikisi, birbirlerine eşitlermiş gibi muamele ederlerdi.

Vector, Hunk'ın etkisinde kalarak USS Delta Takımına atanmıştı. Hunk'la birlikte çalışmaya devam etmeyi arzuladığını belirtmişti; fakat farklı takımlarda bulunmaları, şu anki organizasyonda daha iyi hizmet vermesini sağladı. Belki de bu durum, tekrardan birlikte çalışmalarını mümkün kılar.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-GİZLİ KOŞU-
Vector, savaş alanında eşsiz bir hız ve neredeyse sessiz ayak adımlarına sahiptir.

-KEŞFEDİLMEKTEN KAÇINMA-
Aynı bir hayalet gibi, düşmanlarının mini haritalarından keşfedilmekten kurtulur.

-HAREKET ALGILAYICI-
Cihaz; herhangi bir yüzeye yapışırak belirli bir alan içindeki bütün düşmanları ortaya çıkarır ve potansiyel olarak onları sersemletebilir.

-TAKLİT ETME-
Vector bu yeteneğini, fiziksel olarak kendini başka bir asker hâline dönüştürerek düşmanlarının kafasını karıştırmak için kullanır.

-AKTİF KAMUFLAJ-
Düşman saflarına sızarken kendini gizlemeye ve keşfedilmeden hedefleri ortadan kaldırmaya yarar.
1.0.5


DWG22

 • Site Denetmeni
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1164
  • Profili Görüntüle
  • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2012, 12:13:05 »
SPECTRE'IN RUHSAL RAPORU

*Gizli Tanıklık Geçmişi - Sadece Umbrella Personel Bölümü Kullanabilir*


1.0.6

Gerçek Adı: Vladimir Bodrofski
Yaşı: 34
Uyruğu: Rus
Kan Türü: AB-
Takımdaki Rolü: Gözetleyici

Geçmişi

Daha önce Sovyetler Birliği güvenlik hizmetlerinde bulunan Spectre, göze çarpmaktan yoksun fiziği veya sosyal karakteristiği sayesinde, herhangi bir durumda hemen hemen görünmez kalabilmiş iyi bir istihbarat teknisyeni olarak hizmet etmiştir.

Kısa zaman içinde işinin, dürüstlükten uzak ve hayatın çirkinllikleriyle iç içe olduğunu keşfederek bir aydınlaşma yaşadı. Kendi kazancı için yeraltı ağını şantaj yaparak istismar etmesi, onu yetkili makamlarla çatışmaya sürükledi. Sonuç olarak Spectre, gittiği her yerde dizinin dibinden ayrılmayan araştırmacılar ve yetkililerden dolayı Rusya'yı terk etmek zorunda kaldı.

Bizimle birlikte bir ev buldu ve şirketi iyi bilgilendirilmiş hâlde tutup, savaş durumlarında Kurt Sürüsü'nün üstünlük sağlaması için sahip olduğu gözetleme yetenekleriyle düzenli olarak elinden geleni yaptı.

Uzman Becerileri ve Donanımı:

-YAKINLIK ALGILAMA-
Spectre'ın mini haritası, başlığındaki göstergede daha büyük şekilde belirir ve otomatik olarak düşmanları ortaya çıkartır.

-ÖĞE ALGILAMA-
Spectre'ın eşsiz görüşü, bir anda etrafteki bütün öğeleri görüp mini haritasına aktarmasını sağlar.

-BİYO TERMAL GÖRÜŞ-
Spectre'ın, canlı hedeflerin sağlık seviyelerini saptayabilmesine olanak verir.

-TEHDİT TARAYICI-
Hedefleri saptamak için Spectre'ın etrafı taramasına imkân verir. Ardından sonuçları, doğrudan takım arkadaşlarına aktarır.

-SONAR GÖRÜŞ-
Spectre, duvarların ve diğer nesnelerin içinden düşman ile dostları görebilir.
1.0.6