logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Days Gone'nun Syphon Filter Bağlantısı  (Okunma Sayısı 249 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2230
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 24, 2019, 20:01:54 »

Syphon Filter serisi zamanında "PlayStation" dendiğinde akla gelen ilk oyunlardan biriydi. Ancak bu ismin, günümüzde sadece serinin eski hayranlarına nostalji yaşatmaktan başka işe yaramadığı da acı bir gerçek. Uzun bir süredir Syphon Filter hakkında yeni bir haber ya da söylenti çıkmaması, artık oyuncularda "Sony bu seriyi unuttu herhalde" düşüncesi yaratmaya başlamıştı ki bu durum, Sony'e bünyesindeki Bend Studio tarafından geliştirilen ve 26 Nisan 2019 tarihinde PlayStation 4'e özel olarak çıkış yapan Days Gone ile değişti.

Bilmeyenler için Bend Studio'nun bazı önemli isimleri, 90'lı yıllarda "989 Studios" adındaki bir geliştirici ekipte çalışıyordu ve bu isimler, Syphon Filter serisini yaratmakla beraber ayrıca serinin çıkmış her oyununun yapımında da bulunmuşlardır. Syphon Filter serisinin konusu "Biyo-Terorizm" iken, Days Gone'nun konusu "Küresel salgın sonrası ortaya çıkan zombi istilası" olunca ve üstüne her iki oyunu geliştiren ekip de aynı isimler olunca, bu iki oyun arasında bir bağlantı olması pek şaşırılacak bir durum değil elbet. Peki ama iki oyun arasındaki bağlantı tam olarak ne? İşte bu sorunun cevabı aşağıdaki görselde:

(Görseli büyültmek için üzerine tıklayın)

Days Gone oyununun "Iron Butte" bölgesinde bulunan bu belgede "Syphon Filter" adının geçmesi ve o oyunda virüsü geliştiren kuruluş olan "PharCom"a yer verilmesinin dışında ayrıca sırasıyla Syphon Filter 1, Syphon Filter 2, Syphon Filter 3 ve Syphon Filter: The Omega Strain oyunlarının geçtiği bölümlerin adları da belgeye detay olarak eklenmiş. Belgenin en alt kısmındaki açıklamada şunlar yazmakta:

"Hey, bu bilgi bize IPCA'daki bağlantımız tarafından gönderildi. Bu konuyla ilgilenen başlıca ajanlar olan Logan, Xing ve Lipan'a ulaşmaya çalıştım ama dosyaları benim maaşımı aşacak şekilde sınıflandırılmış, bu sebepten dolayı yapamadım. Mujari adındaki laboratuvar teknisyenine ulaşmayı başardım; ancak o da konuşmuyor. Ayrıca Peru'nun Iquitos bölgesinde KemSynth Botanicals'a ait ilginç botanik örnekler bulduk. Onları göndermemi istersen haber ver. Marc."

Oyunda bulunan bu belge ile Syphon Filter ve Days Gone'nun aynı evrende geçtiklerini söylemek mümkün. Peki sizce Days Gone'daki salgının, Syphon Filter virüsü ile bir alakası var mı?
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2019, 19:24:17 »

Hocam, ellerine sağlık, özene bezene hazırlamışsın gerçekten metni. Haberi geçtim, makale bile olur bundan Sırıtma Virüs meselesi de kesinlikle birbirleriyle bağlantılı, en ufak bir şüphem bile yok. Adamlar, oluşturdukları evreni genişletmişler, helal olsun.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2230
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2019, 20:36:03 »

Hocam, ellerine sağlık, özene bezene hazırlamışsın gerçekten metni. Haberi geçtim, makale bile olur bundan Sırıtma Virüs meselesi de kesinlikle birbirleriyle bağlantılı, en ufak bir şüphem bile yok. Adamlar, oluşturdukları evreni genişletmişler, helal olsun.

Sağ olasın hocam. Sırıtma Yalnız bu haberi hazırlarken,içimden Syphon Filter serisinin bütün oyunlarını baştan sonra tekrar oynamak geçti.
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2019, 21:21:16 »

Hocam, bana uyar. Bence emülatörle oyna. Hatta ve hatta, kayda al ki kanala yükleyelim Sırıtma
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.155 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi