logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Heavy Rain Bilgisayar Platformuna Geldi  (Okunma Sayısı 365 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« : Haziran 26, 2019, 21:37:34 »

Quantic Dream'in efsâneleşen yapımlarından biri olan Heavy Rain, söz verildiği gibi Epic Game Store aracılığıyla bilgisayar platformuna sessiz sedâsız bir şekilde çıkışını yaptı. O denli umursamaz bir çıkıştı ki bu; Quantic Dream çıkış fragmanı olarak, ufak bir farkla, 1 ay önce gösterdiği fragmanın aynısını yayınladı. Bu ufak farksa; bahsi geçen fragmanın İngilizce dışında Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Lehçe seslendirmeli olarak ayrıca gösterime sokulmuş olmasıdır.

Hiçbir şekilde Türkçe desteklemeyen oyunun 70₺'ye satın alınabileceği Epic Games Mağazası sayfasına buradan ulaşabilir, yayınlanan çıkış fragmanınıysa YouTube'un altyazı özelliğini açıp Türkçe altyazılı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Heavy Rain - Türkçe Altyazılı PC Çıkış Fragmanı

Tüm bunlara ilâveten, eğer oyun dışında izleyebileceğiniz tamamı Türkçe altyazılı bir senaryo sunumu arıyorsanız aşağıdaki oynatma listesine göz atmanızı tavsiye ederiz:

Türkçe Altyazılı Heavy Rain Senaryosu
LeonidaS
BSAA Harekatçısı
*

Toplam Puan : 1005
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2019, 22:08:28 »

Ellerine sağlık Bilal.Öyle bir hikaye öyle bir oyundu ki oynayamamıştım zamanında youtubeden full walkthrough şeklinde izleye izleye bitirmiştim  Sırıtma Öyle bile çok keyif almıştım.Pc ye gelmesi sevindirdi değişik son'lar ile bir daha oynanır.
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2019, 00:46:25 »

Sağ olasın Özkan Forever  Yaklaşık 10 yıl sonra oyunun multiplatformlaşması güzel oldu gerçekten. Ama o ilk zamanki eski tadı vermez, bir de dijital çıktı tabii Sırıtma Ben hala özel sürüm paketini saklarım mesela. Ara ara çıkartıp koklarım filan Sırıtma Sırıtma Sırıtma Dijitalde bunlar yapılamıyor Haa
LeonidaS
BSAA Harekatçısı
*

Toplam Puan : 1005
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2019, 20:50:43 »

Sağ olasın Özkan Forever  Yaklaşık 10 yıl sonra oyunun multiplatformlaşması güzel oldu gerçekten. Ama o ilk zamanki eski tadı vermez, bir de dijital çıktı tabii Sırıtma Ben hala özel sürüm paketini saklarım mesela. Ara ara çıkartıp koklarım filan Sırıtma Sırıtma Sırıtma Dijitalde bunlar yapılamıyor Haa
Uzak gelecekteki oyunları çok merak ediyorum.50 100 sene sonrası falan.Kutulu oyunlar müzelerde falan sergilenirmi acaba Sırıtma
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2230
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 04, 2019, 21:12:03 »

Uzak gelecekteki oyunları çok merak ediyorum.50 100 sene sonrası falan.Kutulu oyunlar müzelerde falan sergilenirmi acaba Sırıtma

Eğer Cloud Gaming (Bulut Oyunculuk) gelişmeye devam ederse, dijital olarak alınıp indirilen oyunlar da aynı müzede kutulu oyunların yanında yer alabilir. Sırıtma
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Temmuz 04, 2019, 21:31:56 »

Açıkçası benim gibi kutulu oyunlar dışında oyun almayı reddeden biri bile epey bir dijital oyun almaya başladı. Bu bir tercih değil; kaçınılmaz bir süreç! Belki de makinelerin işgâlinin ilk adımı Ne Şok
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 922
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2019, 01:09:34 »

Açıkçası benim gibi kutulu oyunlar dışında oyun almayı reddeden biri bile epey bir dijital oyun almaya başladı. Bu bir tercih değil; kaçınılmaz bir süreç! Belki de makinelerin işgâlinin ilk adımı Ne Şok

Bu konuda yalnız değilsin Sırıtma Geçtiğimiz nesilde dijital oyunlara epey karşıydım, Biraru-san, belki bahsetmişimdir ama şu zamanda fiyatlar o kadar felaket seviyede ki artık dükkanlara girip oyun fiyatları bile soramıyorum Sırıtma Sırıtma Bundan sonra da herhalde almam ya...

O değil de, şu oyuna bir Türkçe altyazı desteği sunsalar iyi olacak Sırıtma Beyond ve Detroit'in Türkçe dil desteği varken bu arada sırıtıyor... Mesela Uncharted serisi PS4'e gelirken ilk iki oyun da Türkçe dublaj ve dil desteğiyle gelmişti. İlginç...

Bu arada, ellerine sağlık Biraru-san Forever Forever
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2019, 18:16:33 »

Bildiğim kadarıyla bu oyunu, PS 4 zamanında PlayStation Türkiye, Türkçe olarak getirmeyi çok istemiş; ancak Sony, "Giderleri siz karşılaşayacaksınız yapın. Zaten çıkmış olan böyle devasa bir oyunun şu anki satışları, Doğu Avrupa piyasası için yapılacak yerelleştirme harcamasını karşılamaz," diye kestirip atmış. Ki iktisatî açıdan bakıldığından adamlara hak veriyorum.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 922
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2019, 18:06:18 »

Hmmm... Ama Türkçe olduğu için alacak kişi sayısı artacağı için karşılanabilirdi diye düşünüyorum Üzgün Malum sırf Türkçe oyunlar gelmeye devam etsin diye sevmediği türe ait oyunu alanlar var.
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Temmuz 10, 2019, 02:09:49 »

Valla Usta, şu Knack vakasından sonra silsile hâlindeki yerelleştirilen oyunların az satışından sonra Sony Worlwide, PS Türkiye'yi veto etmişti. "Artık sadece ülkende satma ihtimali olan oyunlarla ilgileneceksin" demişti. İlk hayal kırıklığı Knack ile yaşandığından "Knack Vakası" diye anılır oldu bu olay da Sırıtma Hatta Knack 2'nin Türkçe gelmesine izin vermedi. Ki Horizon Zero Dawn'ın da Türkçe gelmemesinde de, bunun temeli vardır. Hani açık evren oyunu, yerelleştirelecek çok fazla şey var filan diye yerelleştirilmediğine inanmıyorum ben Sırıtma Millet gidip spotçudan alıyor bir de, Türkiye için bir yararı olmuyor.

Açıkçası ben Death Stranding'in Türkçe gelecek olmasına da biraz şaşırdım. Çünkü Sony, Detroit'in yerelleştirilmesini hiç beğenmemiş. Bence çok güzeldi de, bazı yerlerde amatör hatalar ve eksik çevirmeler vardı. Hâliyle koskoca Sony de, gayri resmi Türkçe yapan oluşumlar gibi böyle hatalar yapılmasını hoş karşılamamış. "Sizin testerlarını ne işe yarıyor. Oyun çıktıktan sonra inceleyemediniz mi?!" diye azarı basmış Sırıtma Bu nedenden ötürü Sony, yeni çeviriler hariç, hiçbir Türkçe düzeltmeyi oyuna güncelleme olarak eklememiş. Yani bir-iki aklımda olanı söyleyeyim:

Mesela Kara ile aykırı olduktan sonra, silahı alıp Alis'in odasına Tod'dan sonra girdiğimizde Kara "Yeter dedim!" diyor. iyi de bu senin ilk diyaloğun Sırıtma Orada "That's enough!" diyor, çeviri yanlış değil; ama oraya uymuyor işte Sırıtma Ya da başka bir efsane ise şöyle: Kara ile Alis, Tod'un evinden kaçtıktan sonra sığınacak bir yer ararken marketteyken Kara, silahıyla kasiyeri tehdit ederse o esnada bir müşteri geliyor. Kara kasiyeri çaktırmaması için uyardıktan sonra müşteri "Hanımefendinin işi bitti mi diyor," Kara da tebessüm ederek "Devam et Tebessüm" diyor Sırıtma Yine çeviri yanlış değil, ama orada "Buyurun" demek uygun olur. Bu tür hataların nedeni; şüphesiz ki çevirmenlerin, excel belgesi üzerinden oyundaki o sahneleri bilmeden Allah'a emanet çeviri yapıyor olması. Çevirmenlerde bu konuda suç yok. Sony de zaten o yüzden kızmıyor. Neden oyun çıktıktan sonra düzeltilmiyor diye kızıyor. O yüzden Epik'le PC'ye çıkacak olan Detroit sürümünü çok merak ediyorum. Acaba bu tür hatalar düzeltilmiş olacak mı? Yoksa Sony'nin kızgınlığı devam ediyor mu? Sırıtma
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.14 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi