logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: The Last of Us Part II'nin Çıkış Tarihi Ertelendi  (Okunma Sayısı 214 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1307
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 26, 2019, 14:11:49 »

Hayranların uzun zamandır büyük heyecanla beklediği, hakkında bilgi edinmek için çıldırdığı The Last of Us Part II'nin geçtiğimiz zamanlarda çıkış tarihi verilmiş ve de fragmanı yayınlanmıştı. Fragman yayınlandıktan sonra daha da heyecanlanan hayranlar oyunun çıkış tarihinin verilmesiyle birlikte oyunun çıkışına gün saymaya başlamıştı. Fakat bu tarih ertelendi, hayranlar The Last of Us Part II için daha fazla beklemek zorunda kalacak.

Playstation'ın sitesinde Naughty Dog tarafından yayınlanan yazıda oyunun 29 Mayıs 2020'ye kadar yayınlanmayacağı duyuruldu. Bu tabii ki oyunu merakla bekleyen hayranlar için üzücü bir haber, fakat söz konusu ortaya kaliteli bir oyun çıkarmaksa, oyun belirli bir seviyeye gelmediğinde bu tarz ertelemeler kaçınılmaz oluyor. The Last of Us'ın direktörü Neil Druckmann yaptığı açıklamada "Biliyorum. Oyunla alakalı büyük heyecan patlamamızı yaşamanın, hikaye ve çıkış tarihinin gösterildiği fragmanı medyanın saatlerce izleyip üzerine konuşmasının üzerinden sadece bir ay geçti," diyerek sözlere şöyle devam etti:

"Geçen birkaç haftada, oyunla alakalı eksiklikleri tamamlarken, oyunu Naughty Dog kalitesi dediğimiz seviyeye getirecek yeterli zamanımız olmadığını fark ettik. Bu noktada iki seçenekle yüzleştik: oyunun bazı bölümlerinden ödün vermek veya daha fazla zaman kazanmak. Biz ikincisini seçtik, bu yeni çıkış tarihi ekibin stresini azaltarak oyun hakkındaki her şeyi isteğimize göre bitirmemize imkan tanıyor."

Orijinal fragmanda verilen eski tarih 21 Şubat 2020'ydi. Şimdi verilen tarih ile üç ay daha beklenmesi gerekecek.

Açıkçası bu kadar büyük bir merakla beklenen oyunun çıkış tarihinin ertelendiğini görmek üzücü. Özellikle de fragman yayınlandığı anda herkesin o çıkış tarihine odaklanıp heyecanının tavan yaptığını göz önünde bulundurursak. Fakat günümüze baktığımızda birçok oyunu oynarken hepimiz bitmeden yayınlandığını veya çıkış tarihi önceden verildi diye son birkaç ayda alelacele bir şeyler eklenerek veya yarım yamalak piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Veya daha kötüsü oyun çıktıktan sonra eksiklikleri tamamlamaya çalışıyorlar. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda yaptıkları iyi bir şey, fakat ertelendiğini öğrendiğimizdeki hayal kırıklığı da insanı hayıflatmıyor değil. Elden bir şey gelmez, yeni çıkış tarihini bekleyerek, oyunun da hayal kırıklığı yaşatmamasını ummalıyız.
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2019, 09:11:16 »

Ellerine sağlık Biçici. Bu haberi Usta vasıtasıyla eş zamanlı öğrendiğimiz o an, gerçekten yıkıcı olmuştu. Sözümün de arkasındayım: Sen aksini söylemedikçe oyunu almayacağım Ciddi Yani, oyunun tam bir şekilde ve "ilk gün güncellemesi" almadan çıkması, yıllardan sonra bir ilk olur zannımca; ancak yine de tam emin olamıyorum doğrusu.

TLOU 2, oyuncuların beklentilerini gitgide düşürmeye başladı. Bunu da senaryo anlamında yaptı. Herkes destansı bir senaryo beklerken, bunun alt tarafı hepi topu yarım saat göreceğimiz bir karakterin intikamı olduğu için anlaşıldı. Kesinlikle harika bir hikaye sunumu yapacaklardır, ondan şüphemiz yok. Ancak Jôl'un intikamını alacak olsak bu, oyunun senaryosunu bambaşka bir boyuta taşırdı.

Çıkış tarihiyle ilgili olarak da, yav bari 2 hafta daha erteleseydiniz de ilk oyunun çıkış tarihinin yıl dönümünde piyasaya sürseydiniz Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 934
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2019, 14:23:01 »

Sen aksini söylemedikçe oyunu almayacağım Ciddi

Sony ve Naughty Dog'u batıracaksın Biraru-san, etme eyleme Üzgün

Şaka bir yana, açıkçası benim de keyfimi kaçırdı bu erteleme haberi. Gerçi Naughty Dog stüdyosuna güvenim tam. Diğerleri gibi ertelenmesine rağmen berbat bir oyun çıkartmayacak adamlar ama işte Şubat çok yakından uzaması iyi olmadı.

Öte yandan, bakalım The Last of Us Part II nasıl bir etki yaratacak oyun dünyasında? Büyük bir merakla takip ediyorum Sırıtma Sırıtma İlk oyunun etkisini yaratması elbette zor ama diğer hayatta kalma-korku oyunları arasında güneş gibi parlayacaktır Forever

Ellerine sağlık, meleğim Forever Forever Döktürmüşsün yine Havalı
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2290
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2019, 14:58:03 »

Genelde bu tarz oyun ertelemeleri pek iyi değildir çünkü; gün geçtikçe oyuncuların beklentileri artıyor ve bu tür durumlarda çıkan oyunlar, bu beklentileri karşılayacak seviyede olmuyor. (ÖRN: Haze, Duke Nukem Forever, Diablo 3, Aliens: Colonial Marines, Watch Dogs, ve daha niceleri)

Ama burada konuştuğumuz firma: Naughty Dog. PlayStation 1 döneminden bu yana adamların "kötü" bir oyunu yok. Umarım bu durum, The Last of Us Part II ile bozulmaz.

Haber için teşekkürler Dilay. Forever
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ekim 30, 2019, 23:04:22 »

Ellerine sağlık Biçici. Bu haberi Usta vasıtasıyla eş zamanlı öğrendiğimiz o an, gerçekten yıkıcı olmuştu. Sözümün de arkasındayım: Sen aksini söylemedikçe oyunu almayacağım Ciddi Yani, oyunun tam bir şekilde ve "ilk gün güncellemesi" almadan çıkması, yıllardan sonra bir ilk olur zannımca; ancak yine de tam emin olamıyorum doğrusu.

TLOU 2, oyuncuların beklentilerini gitgide düşürmeye başladı. Bunu da senaryo anlamında yaptı. Herkes destansı bir senaryo beklerken, bunun alt tarafı hepi topu yarım saat göreceğimiz bir karakterin intikamı olduğu için anlaşıldı. Kesinlikle harika bir hikaye sunumu yapacaklardır, ondan şüphemiz yok. Ancak Jôl'un intikamını alacak olsak bu, oyunun senaryosunu bambaşka bir boyuta taşırdı.

Çıkış tarihiyle ilgili olarak da, yav bari 2 hafta daha erteleseydiniz de ilk oyunun çıkış tarihinin yıl dönümünde piyasaya sürseydiniz Sırıtma

Bu erteleme haberinden sonra güzel bir fragman ile gelip tekrar heyecanımı yükseltmeliler Bilâl Baker. Yoksa düşüncelerim olumlu hale gelmeyecek. Ciddi Her ne kadar oyun için yapmış olsalar da iyi olmadı erteleme, hazırlamıştık kendimizi yani. Ciddi

Teşekkür ederim Bilâl Baker. Forever

Sen aksini söylemedikçe oyunu almayacağım Ciddi

Sony ve Naughty Dog'u batıracaksın Biraru-san, etme eyleme Üzgün

Şaka bir yana, açıkçası benim de keyfimi kaçırdı bu erteleme haberi. Gerçi Naughty Dog stüdyosuna güvenim tam. Diğerleri gibi ertelenmesine rağmen berbat bir oyun çıkartmayacak adamlar ama işte Şubat çok yakından uzaması iyi olmadı.

Öte yandan, bakalım The Last of Us Part II nasıl bir etki yaratacak oyun dünyasında? Büyük bir merakla takip ediyorum Sırıtma Sırıtma İlk oyunun etkisini yaratması elbette zor ama diğer hayatta kalma-korku oyunları arasında güneş gibi parlayacaktır Forever

Ellerine sağlık, meleğim Forever Forever Döktürmüşsün yine Havalı

İkinci oyun uzun zamandır oyun dünyasında hissedilmeyen o heyecanı yaşatacaktır, o konuda eminim. Gerçekten çok iyi çalışıyorlar, duygular yine tavan yapacaktır. Ama keşke çıkış tarihini daha vermemiş olsalardı. Üzgün

Teşekkür ederim bebişkolatam. Forever

Genelde bu tarz oyun ertelemeleri pek iyi değildir çünkü; gün geçtikçe oyuncuların beklentileri artıyor ve bu tür durumlarda çıkan oyunlar, bu beklentileri karşılayacak seviyede olmuyor. (ÖRN: Haze, Duke Nukem Forever, Diablo 3, Aliens: Colonial Marines, Watch Dogs, ve daha niceleri)

Ama burada konuştuğumuz firma: Naughty Dog. PlayStation 1 döneminden bu yana adamların "kötü" bir oyunu yok. Umarım bu durum, The Last of Us Part II ile bozulmaz.

Haber için teşekkürler Dilay. Forever

Oyunun çıkış tarihini ileri attıklarına göre demek ki bunu göze aldılar. Yoksa bir şekilde yetiştirmeye çalışırlardı diye düşünüyorum, umarım ellerinde patlamaz. Eğer çıkışıyla birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşatırsa o kadar heyecan da boşa gidecek. Nasıl

Teşekkür ederim Berkay. Forever
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2019, 12:30:42 »

Ertelenmesine bi ben sevindim herhalde.Yaza kadar oynayamayacaktım,kahroluyordum.  Sırıtma
Şimdi ertelendi,tadı kaçmaz en azından.Ama bu yarım saat göreceğimiz karakterin intikamıysa oyunun hikayesi, bu beni mahveder.Yüzümüzü kara çıkarma Yaramaz Köpek
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2019, 22:58:16 »

Güzel bir oyun gelecek gibi hissediyorum ama bakalım, hayal kırıklığına uğramayız umarım. Ciddi
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2019, 01:29:54 »

Şahsen oyunun senelerce hatırlanacak bir oyun olacağından eminim. Şu zamana kadar gösterdikleri bile gümbür gümbür geldiklerinin kanıtı Havalı Yalnız çok sıkıntılı bir oyun bizleri bekliyor ha Sırıtma Sırıtma Kolay modda bile gerilimin üst seviyede olacağı söyleniyor, ki ben Afetzede zorluk derecesinde Dark Souls serisine kafa atmasından korkuyorum Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2019, 01:31:06 »

Güzel bir oyun gelecek gibi hissediyorum ama bakalım, hayal kırıklığına uğramayız umarım. Ciddi

Yaşamayız meleğim, merak etme Öpücük Neil Druckmann ile cepten haberleştim de, laf aramızda kalsın insanları tedirgin etmek için böyle yapıyorlarmış Sırıtma Sırıtma
hacı mehmet
Umbrella Personeli
*

Toplam Puan : 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2019, 21:29:08 »

Yaşamayız meleğim, merak etme Öpücük Neil Druckmann ile cepten haberleştim de, laf aramızda kalsın insanları tedirgin etmek için böyle yapıyorlarmış Sırıtma Sırıtma
umarım dediğin gibidir tüm umutlarımı bağladım açıkçası  Utanma (ticari flood yapma)( oh be sonunda ! hep bu şakayı yapmak istemişimdir Forever )
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2019, 21:27:43 »

Şahsen oyunun senelerce hatırlanacak bir oyun olacağından eminim. Şu zamana kadar gösterdikleri bile gümbür gümbür geldiklerinin kanıtı Havalı Yalnız çok sıkıntılı bir oyun bizleri bekliyor ha Sırıtma Sırıtma Kolay modda bile gerilimin üst seviyede olacağı söyleniyor, ki ben Afetzede zorluk derecesinde Dark Souls serisine kafa atmasından korkuyorum Sırıtma

Benim için hiç sıkıntı değil bebişkolatam, ben izleyeceğime ne de olsa. Oynayan düşünsün. Dil Çıkarma

Deme ya? Bak sen şuna, aramışken hazır keşke şu köpüş oyunda ne kadar görünecekmiş diye de sorsaydın bebişkolatam. O köpüşü çok merak ediyorum. Utanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 30, 2019, 04:20:57 »

umarım dediğin gibidir tüm umutlarımı bağladım açıkçası  Utanma (ticari flood yapma)( oh be sonunda ! hep bu şakayı yapmak istemişimdir Forever )

Al benden de o kadar Forever
İyi espiriymiş bu arada Sırıtma Sırıtma Ticariiiii kime diyoruz, alow!
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 30, 2019, 04:22:40 »

Benim için hiç sıkıntı değil bebişkolatam, ben izleyeceğime ne de olsa. Oynayan düşünsün. Dil Çıkarma

Yani ben Dil Çıkarma

Deme ya? Bak sen şuna, aramışken hazır keşke şu köpüş oyunda ne kadar görünecekmiş diye de sorsaydın bebişkolatam. O köpüşü çok merak ediyorum. Utanma

Dur hemen yazayım, meleğim Forever
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 02, 2019, 01:37:19 »

Evet sen. Utanma

Yanıtı bekliyorum bebişkolatam. Beni haberdar etmeyi unutma. Öpücük
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.186 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi