logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Remothered: Tormented Fathers Tarihi  (Okunma Sayısı 296 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2386
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1557


Üyelik Bilgileri
« : Ekim 31, 2019, 18:23:48 »


Büyük firma veya bağımsız geliştirici, başarılı ya da başarısız her oyunun kendisine ait yıllar süren bir "geliştirilme süreci" hikayesi vardır. Tabii ki Remothered: Tormented Fathers da bu konuya istisna değil. İlk olarak "Clock Tower: The First Fear"ın bir fan remake oyununa ait konsept tasarımlar ile ortaya çıkan Remothered, zaman içerisinde kendi kimliğine büründü ve tamamen orijinal bir oyun olmayı başardı. Bugünkü yazımızda: Remothered: Tormented Fathers'ın tarihine bakıyoruz.

"Remothered" adı ilk olarak Chris Darril tarafından 2007 yılında, Clock Tower 3'ten yaklaşık 5 yıl sonra ortaya çıktı. O zamanlarda; 1995 yılında çıkmış olan Clock Tower: The First Fear'a bir remake oyunu yaptığını belirten Chris Darril, kendi Facebook sayfasında Remothered'e ait olan birkaç konsept tasarımını ve oyundan çekilmiş bir ekran görüntüsü paylaştı.


Remothered 2007 Görseli

Yayınladığı görsellerden sonra Chris Darril, oyunun yapımı ile ilgili gelen soruları yanıtlasa da 2009 yılına kadar Remothered adına bir duyuru yapmadı ve hiçbir yeni bir görsel paylaşmadı. 2009 yılına geldiğimizde ise paylaşılan yeni görseller ve gelen bilgiler neticesinde Remothered, Clock Tower'dan yavaş yavaş kopmaya başladı. Remothered'in ana hikayesi aynı Clock Tower: The First Fear'da olduğu gibi; evlat edinilen kızların, malikanede yaşadıkları korkunç geceyi ele alsa da hikayenin derinlerine baktığımızda Remothered'in hikayesi, birçok yenilik barındırıyor. Bunlar:

Mevcut Karakterlerin Soyadları: Eğer Clock Tower: The First Fear'ı dikkatlice oynadıysanız, karakterlerin çoğunun bir soyadı olmadığını fark etmişsinizdir. Remothered, karakterlere sadece soyadı vermekle kalmadı, mevcut isimlerin bazılarını da değiştirdi. Her iki oyunda olan karakterlerin değişen isimlerine aşağıdan bakabilirsiniz.
Listede gördüğünüz "Mary "Rose" Reed" adı daha sonra "Rosemary Reed" olarak değiştirilerek, Remothered: Tormented Fathers'ın ana karakterine verildi.

Yeni Karakterler: Remeothered'te sadece mevcut karakterlerin isimleri değişmedi. Oyuna aynı zamanda birçok yan ve katil karakter eklendi. 2009 yılında Remothered'e eklenen yeni karakterlerin listesi şu şekilde:

Yan Karakterler:
- Steven Baroni
- Dakota Wrang

Katiller:
- Madame Svenska
- Richard Felton
- The Hungry Wolf
- The Drowned Bald Man
- The Ancestor
- Homunculus

Remothered'ın, Clock Tower: The First Fear'dan çok daha fazla karaktere sahip olduğu açıklanmış olsa da ne yazık ki; bu karakterlerin çoğuna ait bir görsel bulunmamaktadır. Ayrıca listede gördüğünüz "Richard Felton" ismi daha sonra Remothered: Tormented Fathers'ın katil karakterlerinden birine verildi.

Yeni Bölümler: Clock Tower: The First Fear sadece Barrows malikanesinde geçiyordu. Remothered'de ise malikanenin adı "Baroni malikanesi" olarak değiştirildi ve ayrıca açıklamalara göre oyunda; yetimhane, yer altı tünelleri ve orman bölümleri de yer alıyordu.


Remothered 2009 Görseli 1

Remothered 2009 Görseli 2

Remothered 2009 Fragmanı

Remothered 2009 Oyun İçi Video

2011 yılına geldiğimizde, Remothered'in baştan sona yenilendiği açıklandı. Yeni grafik motoruna geçen Remothered artık eski Resident Evil oyunlarından bildiğimiz "Pre-Rendered" yani; önceden hazırlanmış oyun için alanlar ve 2 boyutlu karakterler içeren bir yapım haline gelmişti. Remothered'in bu sürümü, öncelikle PC'ye daha sonra da 2012 yılında çıkış yapmaya hazırlanan Nintendo Wii U'ya gelecekti.

Karakterlere baktığımızda ise 2009 Remothered ile 2011 Remothered arasında fark olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle "Mary Rose Reed" karakterinin ismi; "Rosemary Reed" olarak değiştirilerek, evlat edinilen yeni kızlardan biri oldu. Bununla birlikte önceki sürümde de adı geçen "Baroni" ailesinin üyelerini sayısı da artırıldı. 2011 Remothered'in karakter listesine aşağıdan bakabilirsiniz.

Oynanabilir Karakterler:
- Jennifer Sutton
- Lindsay Silverhat
- Rosemary Reed

Yan Karakterler:
- Lauryn Louise (Evlat edinilen kızlardan biri)
- Anna Zerische/Elisa (Evlat edinilen kızlardan biri)
- Steven Baroni
- Mildred Baroni
- Vittoria Baroni
- Jebediah Baroni
- Shannen Baroni
- Dakota Wrang

Katiller:
- Robert Baroni
- The Red Nun (Kızıl Rahibe)

Listenin sonunda gördüğünüz "The Red Nun" daha sonra Remothered: Tormented Fathers'a eklendi.


Remothered 2011 Grafik Demo Videosu

Remothered'in geliştirilme süreci devam ettiği sıralarda Chris Darril, Facebook hesabından Remothered'in devam oyunu olacak olan "Remothered: Grave Torments"ı aynı ilk oyunda yaptığı gibi konsept tasarımlar paylaşarak duyurdu ancak, paylaşımlarını bir süre sonra sildi ve bu devam oyunu zamanla unutuldu.

Bütün bu aşamalardan sonra Remothered'in geliştirilme süreci birden durdu ve yaklaşık dört yıl boyunca Chris Darril'den bir açıklama gelmedi. 11 Şubat 2015 tarihinde Chris Darril, kendisini "Kickstarter" adlı geliştirilmekte olan projelerin, ihtiyaçları olan maddi desteği bağış ile toplayabildikleri sitede gösterdi. Ancak Chris Darril'in bulunduğu proje; Remothered değil, "Clock Tower'ın ruhani devam oyunu" olarak gösterilen ve projenin başında da Clock Tower: The First Fear ile Clock Tower 1'in yapımcısı olan Hifumi Kono'nun bulunduğu "NightCry" isimli bir oyundu.

Kickstarter'daki hedefine son birkaç günde ulaşmayı başaran NightCry, 29 Mart 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi ve hem inceleme notları hem de satış rakamları açısından başarılı olamadı. NightCry'ın başarısızlığı talihsiz bir durum olsa da Chris Darril, bu oyunun geliştirilmesinden sonra "Darril Arts" isimli tasarım ve animasyon şirketini kurdu ve bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosu olan "Stormind Games" ile birlikte tekrar Remothered üzerinde tekrardan çalışmalara başladı.

Bu aşamadan sonra Remothered'in geliştirilmesine sıfırdan başlayan yeni ekip; hikaye, oyun motoru ve oynanış dinamikleri üzerinde köklü değişimlere giderek, 30 Ocak 2018 tarihinde bugün "Remothered: Tormented Fathers" olarak bildiğimiz oyunu çıkardılar. Remothered: Tormented Fathers, adından sıkça söz ettiren bir oyun olamamasına karşın, sayılı ödüller alarak başarısını kanıtlamış bir yapım oldu ve devam oyunu olan "Remothered: Broken Porcelain"nin önümüzdeki yıl çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyor.
Logged
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1704
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3269


Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2019, 20:33:14 »

Hocam, ellerine sağlık. Yine efsâne bir işe imzâ atmışsın. Bildiğin gibi, ben projenin sonlarına kadar Remothered'ın, Clock Tower'ın ruhânî devamı olduğundan bihaberdim Sırıtma O yüzden ilk duyduğumda epey şaşırmıştım; ama bir yandan da parçalar yerine oturmuştu. İşkence Görmüş Babalar'ın bu denli uzun bir yapım sürecine dâhil olduğunu hayal edemezdim doğrusu. Tormented Fathers'taki evlat edilinen Jenifır'ın, Clock Tower'a yapılmış bir gönderme olup olmadığını merak etmiştim hep. O merakımı da gidermiş oldum Forever Foreverlanası bir çalışma Hocam Forever
Logged
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi