Gönderen Konu: Her Şey Sıradan Bir Gün Olarak Eylül Ayında Başladı  (Okunma sayısı 85 defa)

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube

Hepimizin ya da Resident Evil 3 oynamış gelenekçi tarafın, Resident Evil tarihinde benimsediği bazı günler vardır. Bu kişiler, o günlerde gerek duygulanır gerek hüzünlenir gerekse içlerindeki ateş alevlenir. O günlerden biri de, sanırım herkesin kabul edebileceği üzere alışıla gelmiş meşakketi ve acımasızlığıyla 28 Eylül'dür.

"Her şey sıradan bir gün olarak Eylül ayında başladı. Umbrella'nın kontrolündeki bir şehir olan Raccoon Şehri'ndeki sıradan bir günde. Hiçkimse onlara karşı çıkmaya cesaret edemedi ve bu eksikllik en sonunda yok olmalarına neden oldu. Sanırım bu insanlar, eylemlerinin sonuçlarına katlanmak zorundalar; ama bu şekilde de bağışlanmayacaklar. Keşke onların savaşmaya cesareti olsaydı. Adaletin tekerlekleri bir defa dönmeye başlayınca hiçbir şeyin onları durduramayacağı doğrudur. Hiçbir şeyin... Bu, Raccoon Şehri'nin son şansı ve benim son şansım... Benim son kaçışım..."

Re 3'ün başında durumu özetleyerek Jill'in yaptığı bu giriş, herkesi derinden etkileyebilmiş nitelikte olup, aslında üzerinde detaylıca düşünmeyi gerektiren sözcükler içermektedir. İlk olarak Jill'in burada sonunun geldiğine işaret ettiği kesim, Raccoon halkından başka kimse değildir ve buradan da anladığımız üzere bu sözcüklerin, aslen şehir kırıldıktan sonra söylendiğini varsayabiliriz. Genel olarak bir sitemin hakim olduğu bu konuşmada, neden böyle bir duygunun gizlendiğini merak edebilirsiniz; işte burada Resident Evil'daki belgelerin önemi daha iyi anlaşılıyor belki de.

Konak olayından sonra oradan sağ kurtulmayı başarmış kişiler, sürekli olarak Umbrella'nın gerçek yüzünü anlatmaya çalıştılar. Ne yazık ki Brian Irons'un bastırmaları nedeniyle, resmi olarak Umbrella'ya hiçbir şey yapılamadı. Her nedense Irons'un bu örtbası olmasa bile insanlar, sözde konakta yaşananlara inanmaya hiç niyetli değildi. Sonuçta ekmek veren el ısırılmazdı. Raccoon Şehri'ni kalkındırmış, onlara en iyi teknolojik hizmetleri vermiş ve nerdeyse şehrin geçimini sağlayan Umbrella Şirketi, kötü olmanın yakınında bile geçemezdi. Bunun en büyük ispatıysa Raccoon Şehri'nin girişindeki "Umbrella'nın şehrine hoşgeldiniz" tabelasından başka ne olabilir ki?

İşte Jill'in sitemi tam da bu yüzdendi. Özellikle değinmek istediğim, "adaletin tekerlekleri bir defa dönmeye başlayınca hiçbir şeyin onları durduramayacağı doğrudur" kısmıysa bir türlü yabancı geleneğe ait özlü bir söz ya da atasözü denilebilir. Jill'in burada demek istediği, "bu insanlar göz yummalarının bedelini, bu şekilde ilahi adeletle ödüyorlar"dır. Şüphesiz haklıydı da... Bir düşünün, ekip arkadaşlarınızın neredeyse tamamını Umbrella yüzünden kaybetmişsiniz; ama size kimse inanmıyor...

Resident Evil adına yapmış olduğum çalışmalardan mütevellit Raccoon Şehri'ndeki bu zaman diliminde yaşanan olaylara çok yakınımdır. Çünkü bu zaman diliminin içinde bulunduğu Resident Evil kronolojisi, çeviriler ve Türkçe altyazı çalışmaları yaptım. Bu da beni 28 Eylül için tamamen oyuna ait müziklerinin kullanıldığı fragman tadında bir video hazırlamaya itti. Bu konuda ne kadar başarı olduğum, tartışmaya tamamen açık; ancak gerçekten içimden gelerek yaptım. Raccoon Şehri en azından bunu hak etti...

The Beginning of Everything: September
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2013, 00:21:16 Gönderen: DWG22 »

leon scott kenedy

• Site Yöneticisi
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Her Şey Sıradan Bir Gün Olarak Eylül Ayında Başladı
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2011, 21:00:44 »
Ellerine sağlık Bilal çok güzel anlatmışsın video da süper :W

ManGa_Ka

• Mobius Mensubu
  • Yardıran Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Adresim
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2011, 21:35:35 »
Çok profesyonelce bir video olmuş :W
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2011, 21:35:52 Gönderen: ManGa_Ka »

doppelganger

• S.T.A.R.S. Memuru
  • Usta Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2011, 21:48:16 »
Ellerine sağlık Bilal,tüm çabalarının meyvesini en iyi şekilde almışsın. :)

Piskabak

• Mobius Mensubu
  • Usta Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2011, 22:06:09 »
İşte bu usta emeğine eline gönlüne sağlık :W Video da tam fragman niteliğinde değil tam bir fragman. :W 10 üzerinden 15 :H
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2011, 22:10:28 Gönderen: L£oN »

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2011, 22:56:59 »
Hepinize sonsuz teşekkürler arkadaşlar :) Ben de yapayım artık böyle bir şey dedim :D Ki bu video, iki yıl önceden beri aklımda; ama bir türlü cesaret edememiştim. Bereket versin ki iyi ki o zamanda yapmamışm. Çünkü o 2 yıl içinde daha iyi tecrübe kazandım. Son olarak ölümüne Allah :W

MoRGaNBLacK

• Umbrella Personeli
  • Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2011, 23:15:01 »
Çok güzel yapmışsın Bilal abi, ellerine sağlık :)

BySeLaMeT

• S.T.A.R.S. Memuru
  • Usta Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2011, 23:56:17 »
izlerken tekrar RE 3 oynama hevesim geldi yahu o jill'in söylediği lafları her defasında sıkılmadan söylerim oyun başlarken bitmek bilmez bir istekle hemde :D video profesyonelce hazırlanmış emeğine sağlık :D

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2011, 00:54:47 »
Çok iyi Bilal.

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2011, 01:10:33 »
Teşekkür ederim, sana özellikle teşekkür ederim Levent abi. Bu kadar az şeyle, böylesine yoğun bir yorum yapacağını hiç düşünmemiştim :D

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2011, 01:17:35 »
Ben farklı bir adamım, az sözle çok şey anlatırım bilirsin.:D

Sn_AqE

• Umbrella Personeli
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2011, 07:33:50 »
Vay be ellerine emeğine sağlık Bilal abi. Bu mükemmel anlatıma aynı mükemmeliyette bir video hazırlamışsın umarım diğer bölümlerde de videolarına devam edersin.

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #12 : 02 Ekim 2011, 13:23:43 »
Bilmem mi Levent abi :D 2 sayfa rapor yazarım, 2 cümleyle her şeyi açıklarsın :H

Teşekkür ederim Yavuz, sağolasın :) Bakalım kısmet...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Ekim 2011, 17:58:36 »
Çok güzel yapmışsın Bilâl abi ellerine sağlık.28 Eylül duygusunu gerçekten yansıtmış.Emeğine sağlık. :W :W :W

BRANDONROUTH

• Umbrella Personeli
  • Yardıran Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
    • Resident Evil-Milla Jovovich Facebook Fan
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2011, 00:52:15 »
Hocam çarpıcı bir kalemin ve harika bir anlatımın var yüreğine sağlık ;)