logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil 3 (2020) Duyuruldu  (Okunma Sayısı 682 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2416
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 10, 2019, 21:42:29 »

Günlerdir beklediğimiz Resident Evil 3 (2020) duyurusu bugün Sony'nin State of Play etkinliğinde gerçekleşti. Resident Evil 3 (2020) duyurusu ile aldığımız bir diğer haber: Bir süredir geliştirilmekte olan ve serinin birçok hayranı tarafından eleştirilere maruz kalan Resident Evil: Resistance, Resident Evil 3 (2020)'nin içerisinde bulunan bir online mod olarak sunulacak.

Geçtiğimiz Ocak ayında çıkan Resident Evil 2 (2019) ile aynı oyun motoru kullanılarak geliştirilen Resident Evil 3 (2020)'nin hikayesi, Resident Evil 2'nin ana karakterleri olan Leon ile Claire'in Raccoon Şehri'ne varışından yaklaşık 24 saat öncesinde geçiyor. Raccoon Şehri polisinin "S.T.A.R.S." adlı özel birliğinin üyesi olan Jill Valentine'ı yönettiğimiz oyunda; bir ilaç firması olan Umbrella şirketinin, gizli laboratuvarında ürettiği virüsün şehre yayılması sonucu zombiler ile dolan Raccoon Şehri'nden canlı çıkmak için mücadele edeceğiz.

Resident Evil 3 (2020), 3 Nisan 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) üzerinden satışa çıkacak. Ayrıca oyunu ön sipariş ile alan oyuncular, 1999 yılında PlayStation 1 için çıkmış olan Resident Evil 3 kostümlerine de sahip olacaklar.

Son olarak, duyuru ile birlikte yayınlanan fragmanı Türkçe altyazılı olarak aşağıdan izleyebilir ve görselleri inceleyebilirsiniz.

Görselleri büyültmek için üzerlerine tıklayın.

DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1704
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 11, 2019, 10:55:33 »

Hocam, ellerine sağlık. Güzel bir iş bölümü yaptık. Bundan iyisi can sağlığı Forever Şimdi fragmana geçeyim Kendini Beğenmiş

Fragmanı işteyken sessiz izlemiştim. O sıradaki izlenimim hayatımda gördüğüm en kalitesiz duyuru fragmanı şeklindeydi. Sesli olarak izlemem biraz geç oldu; ancak o zaman da fikrim değişmedi. Alelacele, acemice, zorlama hazırlanmış bir fragmandı. Hele şekil yaptıklarını sanarak RE 2 (2019) çıkış fragmanını geriye sarmaları... Aman Ya Rabbi... Bundan daha amatörce bir hareket olamazdı. Evet, tebrikler! İnanılmaz bir giriş atmosferi yaptınız, herkesi titrettiniz.

Gösterdikleri kadarıyla çevre tasarımları epey güzeldi, aslına uygundu. Şu anlık RE 2 (2019)'da yaptıkları gibi zamandan ve tasarımdan kazanmak için ortamı küçültme yoluna giderek mekândan kısmalarına denk gelmedim. Nikolay, Mikhail ve Karlos karakterlerini hem görünüş hem de ses olarak beğendim. Başarılı olmuşlar, iyi yansıtılmışlar. Eski Karlos'un modernize edilişi çok ekstrem yapılmış; ama yerinde olmuş. Eski Karlos, karakteristik bir tipe sahip değildi, çok genel geçerdi. Jil'in sesini çok beğendim; güçlü ve etkili, Jil'e yakışan bir ses. Ancak yüz modeli ve giysi tasarımı olmamış. Giysi tasarımı aslında iyi gidiyormuş, tasarımcılar doğru yoldaymış; ancak sonra "Amaaan inceldiği yerden kopsun," denmiş gibi salıverilmiş, yarım kalmış. Giysi tasarımı eksik, tamamlanmamış yani. Yüz modeli olaraksa Jil karakteri, Julya Vot ile özdeşleşmiş, bütünleşmiş. Böyle bir şey oyun dünyasında o kadar zor, o kadar ender bir durum ki, Capcom bunu kendi yararına kullanacağına elinin tersiyle itiyor, saçma... Julya Vot'u kullanmamalarının sebebi; ego kaynaklı bir mevzu sanırım. Her oyunda karakterlerin tasarımlarını değiştirmeleri, şüphesiz ki çok başlılığın esası. Her oyunu farklı insanlar yapıyor, her biri de karakterlere kendi imzalarını yansıtıyor. Resident Evil 4 boyunca Resident Evilların başarılı olmasının bir nedeni vardı. İşin başında herkesi toparlayabilen bir adam vardı. Yönetmenlik böyle bir şey işte ve Capcom'da bu pozisyon konusunda açık olduğu besbelli. Uncharted, The Evil Within, The Last of Us. Bu oyunlara bir bakın ve karakter gelişimleri esnasında nasıl orijinal tiplere sadık kaldıklarına dikkat edin.
Riddick
Yeni Üye
*

Toplam Puan : 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2019, 12:44:34 »

RE2'de Remake olayını gayet güzel yaptılar bence bu oyunda da aynı şekilde 3'e aktaracaklar. Fragmanı izleyince FPS mi olacak acaba dedim ama kısa bir oynanış videosunda TPS gösterildi. Bence güzel iş çıkarıyorlar sadece %100'ü yakalamaya çalışmıyorlar o da masraf artmasın diye herhalde Tebessüm Belki ön sipariş uygun olur da alırız.
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 11, 2019, 12:48:02 »

Ahh ahh, RE5 Lost in Nightmares da ki Jill içimde ukde kaldı.Hep öyle bir Jill beklemişimdir.Burdaki Jill'i beğenmeyişimin sebebi de belkide bundandır.Onun dışında yüzü sanki yarım kalmış gibi,tam yapamamışlar gibi.Sims de karakter yapsam bundan daha anlı canlı durur sanki.Nemesisi nerdeyse hiç göstermemişler,belkide gelecek eleştirilerden çekindiler veya daha üstünde çalışıyorlar.

Duyuruyu duyunca heyecanlandım ama izleyince heyecanlanmadım.Dedidiğiniz gibi alel acele bir fragman yapılmış. 4 saniyelik Nemesis gösterimi olsa bile daha heyecanlı olabilirdi ,tabi onun da nasıl yapıldığına bağlı.

Birde bu masa başında oluşturdukları kişi Nemesis herhalde.Bana biraz filmdeki tanıtım gibi geldi.Sanki bu Remakeler biraz da filmler de yeniden çıkacak dedirtiyor.

Son olarak ellerinize sağlık.
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2019, 13:51:12 »

RE2'de Remake olayını gayet güzel yaptılar bence bu oyunda da aynı şekilde 3'e aktaracaklar. Fragmanı izleyince FPS mi olacak acaba dedim ama kısa bir oynanış videosunda TPS gösterildi. Bence güzel iş çıkarıyorlar sadece %100'ü yakalamaya çalışmıyorlar o da masraf artmasın diye herhalde Tebessüm Belki ön sipariş uygun olur da alırız.

Birinci şahısla gösterilen kısım, muhtemelen fragmana has bir şeydi. O ara sahne, belki de oyunun tam sürümünde bile bulunmayacak olabilir Forever

Yasin, açıkçası karakterlerin tümü her yeni oyunda değişiyor. O yüzden fazla takmamaya çalış. Bir ara bu onun klonu, şu onun klonu diye epeyce dalgaya vurduğumu bile hatırlarım Sırıtma
leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 11, 2019, 20:45:15 »

"23 yaşında genç toy hali neticede, modern düşünmek lazım" diyerek yeni modellemeyi kendime yediriyorum. Başka bir yorumum yok iyi akşamlar Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 11, 2019, 22:11:22 »

State of Play etkinliğinden o kadar beklentisizdim ki, telefondan bir yandan yayını açıp bir yandan da Metal Gear Solid V oynuyordum. Oyunlar geçtikçe "Bunlar içerisinden Resident Evil gelmez." derken tam FOB Mission'ın en can alan kısmında Resident Evil 3'ü gösterdiler. Sırıtma Bir yandan fragmanı izleyip bir yandan da milletin Mother Base'inden asker kaçırıyordum. Sonra fragmanı dikkatimi vererek izlediğimde oldukça keyif aldım ve heyecanlandım. Çoğunlukla Resident Evil 2 (2019) gibi görünüyordu - ki bu da normal, sonuçta mekanikler, grafik motoru, her şey aynı - farklı karakterlerin olduğu bir Resident Evil 2 (2019) gibiydi. Duyuru fragmanı olarak güzel, heyecan verici, ama Nemesis gibi önemli bir düşmanın duyuru fragmanında doğru düzgün gözükmemesi bana çok battı. Devil May Cry 5'in duyuru fragmanında da Dante'ye aynı şey yapılmıştı, heyecan yükselsin diye yapıyorlar da, insan "Nasıl yani?! Niçin " diye kalıyor. Ayrıca Jill ve Carlos'un orijinal kıyafetlerini değiştirmeden eklediklerine çok şaşırdım. Claire'e yaptıklarını gördükten sonra kesinlikle değiştirirler diyordum. Farklı ekip geliştirdiğinden herhalde. Sırıtma

Fragmanda güzel bir iş çıkardık, emeğimize sağlık. Forever Haber yazısı da çok iyi olmuş Berkay, emeğine sağlık. Utanma
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 12, 2019, 10:51:56 »

Yasin, açıkçası karakterlerin tümü her yeni oyunda değişiyor. O yüzden fazla takmamaya çalış. Bir ara bu onun klonu, şu onun klonu diye epeyce dalgaya vurduğumu bile hatırlarım Sırıtma

Yani üstad öyle de insan bekliyor yani.Hiç ısınamadım Jill'e hiç.FPS ye çevirsinler oyunu hemen  Tebessüm  RE5 genel olarak tüm karakterler çok güzeldi sanki.Rebecca bile şahaneydi.Neyse artık ilerleyen oyunlara bakacağız.
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2019, 12:25:36 »

"23 yaşında genç toy hali neticede, modern düşünmek lazım" diyerek yeni modellemeyi kendime yediriyorum. Başka bir yorumum yok iyi akşamlar Sırıtma

Hacı, senin bu konudaki düşüncelerini uzunca grupta almak istiyorum. Birazdan oradan da yazacağım. Bu konudaki düşüncelerin, benim için bilirkişi raporu konumunda olacak Ciddi Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 953
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2019, 23:43:05 »

Her ne kadar sil baştan olacağı ve çoğu şeyin değişeceğini biliyor olsam da, beni seriyle tanıştıran bu oyunun her halinin gönlümdeki yeri ayrı olacak Tebessüm Sadece kapağına bakıp da Jill'in hoşuma gitmesiyle aldığım bir oyun... Hey gidi hey... Yirmi yıl sonra yenilenmiş halini oynayacağım. Hoş bir duygu be!

Emeğine sağlık hocam! Forever
LW
Site Kurucusu
*

Toplam Puan : 1432
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 14, 2019, 19:30:46 »

Fragman etkilemedi beni çok fazla, genel yorumlara katılıyorum. Serinin çoğu kesime göre en can alıcı oyunu sayılır, nemesis adının hakkını verememiş fragman. Modernleşme çabası güzel, ama Bilal sana kesinlikle katılıyorum. Jill'in artık Julia Voth ile özdeşleşen yüzünü insan arıyor, bu Jill bizim özümsediğimiz Jill değil. Yani o heyecanı vermedii sanki başka bir karakter oyuna dahil olmuş gibi. Bilemedim yani.
leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 15, 2019, 00:02:50 »

Bir de Jill, yeni RE3'te "Umbrella tarafından izne çıkarılmış ve uzaktan izleniyor" olarak güncellenmiş. Kısaca 1. oyundan sonra Umbrella'yı araştıran ana karakterimizi RPD Şefi Irons tarafından (ki kendisi Umbrella tarafından yönetilmekte) uzaklaştırılıyor ve Umbrella Jill'i yakından gözetlemeye çalışıyor. Şehir her geçen gün daha kötü bir hal almaya başladıkça artık Umbrella gücünü kaybetmeye başlayınca Jill serbestçe dolaşabilecek hale geliyor şeklinde kurgulanmış.
DWG22
Site Denetmeni
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 15, 2019, 00:44:58 »

Fragman etkilemedi beni çok fazla, genel yorumlara katılıyorum. Serinin çoğu kesime göre en can alıcı oyunu sayılır, nemesis adının hakkını verememiş fragman. Modernleşme çabası güzel, ama Bilal sana kesinlikle katılıyorum. Jill'in artık Julia Voth ile özdeşleşen yüzünü insan arıyor, bu Jill bizim özümsediğimiz Jill değil. Yani o heyecanı vermedii sanki başka bir karakter oyuna dahil olmuş gibi. Bilemedim yani.

Hiçbirimiz emin olamıyoruz, hiçbirimiz bilemiyoruz Levent Abi, yalnız değilsin. Yeni Jil'i her şeyiyle kabullenmiş biri bile, aslında içten içe bilemediği bir emânetlik hissiyle cebelleşiyor Sırıtma Her şey çok güzelmiş gibi davranıyor; ama bir yandan da "Geçekten her şey çok mu iyi?" diye içi içini yiyor. Bu Resident Evil 3, bizim "son çelişkimiz" olacak gibi Sırıtma

Bir de Jill, yeni RE3'te "Umbrella tarafından izne çıkarılmış ve uzaktan izleniyor" olarak güncellenmiş. Kısaca 1. oyundan sonra Umbrella'yı araştıran ana karakterimizi RPD Şefi Irons tarafından (ki kendisi Umbrella tarafından yönetilmekte) uzaklaştırılıyor ve Umbrella Jill'i yakından gözetlemeye çalışıyor. Şehir her geçen gün daha kötü bir hal almaya başladıkça artık Umbrella gücünü kaybetmeye başlayınca Jill serbestçe dolaşabilecek hale geliyor şeklinde kurgulanmış.

Hımmm... Mantıklı. O kısımda hoş bir iyileştirme yapmışlar, çok da önemli değil ama, mantığını beğendim Forever
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.138 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi