logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil 3 (2020)'ün Xbox One Boyutu Belli Oldu  (Okunma Sayısı 375 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 966
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 02, 2020, 18:50:24 »

Resident Evil 3 (2020) ile buluşacağımız güne yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz senenin son State of Play yayınında duyurulmuş olan oyun, PlayStation 4, PC ve Xbox One için 3 Nisan 2020 tarihinde satışa sunulacak. Önümüzde hemen hemen üç aylık bir süreç kalmışken Xbox One boyutu da belli oldu.

Microsoft Store sayfasına yansıyan detaya göre, Resident Evil 3 (2020) 43.01 GB civarı boş bir alana ihtiyaç duyacak. Ancak bu boyut sizi yanıltmasın; çünkü, içeriğine çok oyunculu mod Resident Evil: Resistance da dahil ama her ikisini de indirmek zorunda değilsiniz. Yani ana oyun ile çok oyunculu modu ayrı ayrı indirebilmek mümkün olacak. Yani "Eksik olsun Resident Evil: Resistance!" diyorsanız, Resident Evil 3 (2020) tek başına 21.93 GB civarı bir alana ihtiyaç duyacak. Bu durumda çok oyunculu mod için de 20.47 GB gerekecek.

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Resident Evil 2 (2019) oyununun Xbox One boyutu ilk duyurulduğunda 21.07 GB idi. Yani arada sadece 860 MB civarı bir fark söz konusu. Buradan yola çıkarak Resident Evil 3 (2020)'ün bir önceki oyun kadar uzun süreceği tahmininde bulunabiliriz ama ne kadar gerçekçi bir tahmin olacağını da yayınlanacağı güne az bir zaman kala göreceğiz. Malumunuz yayıncılar resmi tarihinden daha önce erişim sağlayabildikleri için, merak edilen daha başka detaylar da bu sayede ortaya çıkıyor.

Öte yandan, şu an için PC ve PlayStation 4 için gerekli olacak alan açıklanmış değil ama muhtemelen eş değer bir boyut söz konusu olacaktır.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2420
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2020, 19:59:09 »

Eline sağlık Orçun abi. Forever

Orijinal Resident Evil 3: Nemesis de Resident Evil 2'ye kıyasla biraz daha kısa bir oyundu. RE3 sadece tek senaryo içerirken, RE2'nin Leon A ve Claire B gibi senaryoları oyun süresinin uzamasına sebep oluyordu. Gördüğüm kadarıyla Capcom, iki oyun arasındaki süre farkını iyice azaltmak için Resident Evil 3 (2020)'nin hikayesine daha fazla değişim/ekleme yaptı.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2020, 21:29:29 »

Umarım birkaç saatte bitmez koca oyun Sırıtma Düşünsene, o kadar zaman bekle ve karşına çok kısa bir oyun gelsin. Resmen küfür eder gibi Sırıtma Sırıtma
Yalnız benim esas merak ettiğim, Raccoon Şehri'nin yıkılışını görebilecek miyiz? Malum Resident Evil 2 (2019)'de helikopterin R.P.D. binasına çarpma sahnesi emrivaki olmuştu. Bu oyunda da benzer bir emrivaki durum olur mu diye korkmuyor değilim. Şahsen RE Engine ile şehrin yıkımını görmek isterim.
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1337
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2020, 01:20:20 »

Oyunun boyutu gayet normal geldi bana, diğer konsollarda da bu boyut değişmeyecektir diye düşünüyorum, değişse bile belki 1 GB'lık bir değişim olur. Oyunun süresi içinse orijinaline yakındır diye düşünüyorum, Resident Evil 3'ü eğer ezbere biliyorsan çok kısa zamanda bitirebiliyordun. Zamanında yaptığım speedrun'ları hatırlıyorum, yanlış kalmadıysa aklımda 1 saat 15 dakikada falan bitirmiştim en hızlısı. Birkaç yenilik elbet ekleyeceklerdir oyuna, tıpkı Resident Evil 2'de olduğu gibi, ama umarım sallama yapmazlar. Şu helikopterin kaza kısmının sallama oluşu sinirimi çok bozmuştu.
Emeğine sağlık bebişkolatam. Forever
leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2020, 14:26:52 »

Umarım birkaç saatte bitmez koca oyun Sırıtma Düşünsene, o kadar zaman bekle ve karşına çok kısa bir oyun gelsin. Resmen küfür eder gibi Sırıtma Sırıtma
Yalnız benim esas merak ettiğim, Raccoon Şehri'nin yıkılışını görebilecek miyiz? Malum Resident Evil 2 (2019)'de helikopterin R.P.D. binasına çarpma sahnesi emrivaki olmuştu. Bu oyunda da benzer bir emrivaki durum olur mu diye korkmuyor değilim. Şahsen RE Engine ile şehrin yıkımını görmek isterim.
Böyle ikonik bir sahneyi koymazlarda ayıp yani Sırıtma Ayrıca saat kulesindeki helikopterin düşüş sahnesini de umarım güzel yansıtabilirler. Bazı karakterlerin rolü değişecek, kapsamlı görevleri olacak şeklinde açıklamalar yapıldı. Bunu tamam kabul edebiliriz, oyun birebir aynı şekilde devam etmeyebilir hem bizim gibi tecrübeli insanlar da oynarken "acaba?" demiş oluruz (demeyiz ama olsun Sırıtma ). Yani demek istediğim "canlılık" oluşturmak için olabilir. Ama kalkıp trende mikhail'in ölümü, helikopterin parçalandıktan sonra virüse maruz kalan Jill, tabii şehrin yıkımı ve şahsen oyunun başında Jill'in oyunun zorluk seçiminin seçiminden oynanışta kontrolü ilk ele aldığımız saniyeye kadar olan konuşması,altyazılı sahneleri (ki muhtemelen bunlar olmayacak) yapılmış güzel soundtracklerle oyunun temelini oluşturan, üzerinde durulması gereken noktalardır.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2020, 15:34:54 »

Vallahi hocam aynı şeyleri ben de diliyorum ama senin saydığın görmeyi istediğimiz birçok sahne kırpılacakmış gibi geliyor bana. Yani mesela Raccoon şehrinin haritadan silindiğini falan telsiz konuşmalarından duyarak öğrenebiliriz Sırıtma Umarım olmaz böyle bir şey tabii ki... Oyun dünyasının en simgesel sahnelerinden bir tanesidir o ama Capcom illaki emrivaki yapacaktır. Resident Evil 2 (2019)'deki helikopterin RPD'ye düşme sahnesini bile rezil eden bir şirketten her şeyi beklemek gerek.
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.112 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi