logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil 3 (2020) Farklı Bitişler İçermeyecek  (Okunma Sayısı 514 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 957
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 10, 2020, 03:38:41 »

Resident Evil 3 (2020) için geri sayım devam ediyor. 3 Nisan 2020 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak olan oyun için önümüzde fazla bir zaman kalmadı. Heyecan giderek artarken, Famitsu ve OPM UK tarafından gerçekleştirilen röportajlar da merak ettiğimiz yeni detayları ortaya çıkarttı.

OPM UK (Official PlayStation Magazine UK) tarafından Üretici Peter Fabiano ile yeni bir röportaj gerçekleştirilmiş. Bu röportaj sırasında ortaya çıkan yeni Resident Evil 3 (2020) detaylarına göre, orijinal oyundaki seçimlere bu yeni versiyonda veda ediyoruz. Yani tek bir gidişat olacak ve haliyle de tek bir bitiş olacak. Bunun nedeninin tek bir akışa odaklanmaya karar verilmiş olmasıymış. Elbette bizler için can sıkıcı bir durum ama Resident Evil 2 (2019) oyunundaki değişikliklerden sonra çok da şaşırmamak lazım.

Alternatif bitişlerin olmamasının dışında, Nemesis davranış olarak Mr. X ile benzerlik gösterecek ama biraz daha akıllı olacakmış. Nemesis konusundaki bir diğer ilginç bir detay ise, fotogrametri ile taramak için gerçeğini yaratmışlar. Kimi kurban olarak seçtiler acaba? Sırıtma

Röportajın devamında mutasyona uğramış solucanların geri döneceği Mercenaries modunun olmayacağı, ki Resident Evil: Resistance sonrasında buna ihtimal veren pek olmamıştır diye düşünüyorum, Carlos Oliveira'nın oynanabilir olacağı da kesinleşti. Ayrıca ziyaret edeceğimiz mekanların arasında sokaklar, dükkanlar, STAGLA, Raccoon Press ofisleri ve Raccoon General Hospital da bulunacak.

Son olarak, geçtiğimiz günlerde Famitsu tarafından yapılan bir başka röportajda da oyunun % 90 oranında tamamlandığı da onaylandı. Yani çıkış tarihinde herhangi bir değişiklik olmayacak.
Cezalandırıcı
Usta Üye
*

Toplam Puan : 643
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2020, 08:57:55 »

Bu haber hiç hoşuma gitmedi. Nasıl olsa oyunu alacaklar diye her şeyden kısmaya başladılar. Sırf farklı sonlara sahip diye Re 1, Re 1 Remake ve Re 3 ü defalarca bitirmiş biriyim. Özellikle RE 3 de sadece oyunun sonunda değil oyun içinde de farklı hikayeler vardı. Mesela bir  bölümde Carlos takım arkadaşını vururken ve üzülüp ortamdan kaçarken başka bir oyun içi farklı hikayede Nikolay soğukkanlılıkla takım arkadaşını vurup işine devam ediyordu. Nemesisle ilgili de oyun için pek çok farklı hikaye vardı ve bunlar hep yaptığımız seçimlere göre değişirdi. Eskiden bu forumda da zaten çoğu kişi Re 3 Remake çıkarsa orjinal oyunla aynı olsun ve grafikler gelişmiş olsun yeterli diyordu. Çünkü Recilerin capcomdan çok büyük istekleri yoktu.

Olmadı Capcom. Paragözlüğünü ortaya çıkardın yine. Mercenaries modunun olmaması da ayrı bir rezillik.

Ayrıca Carlos niye tip olarak Raccoon City çöpçülerine benzemiş onu da hiç anlamadım.
LastEscape
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 450
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2020, 11:06:45 »

Öncelikle orçunum paylaştığın bilgiler için eline sağlık Forever görünen o ki bizi Orijinaline göre kırpılmış bir oyun bekliyor ki RE 2 2019 de az çok benzeri bir durumu yaşamıştık. Nemesis ile karşılaştığımızda bize sunulan seçimlerin olmaması bu konuyu daha öncede aklımdan geçirmiştim artık günümüzde olması da bana açıkcası mantıksız gelmişti bence kaldırmış olmaları yerinde bir seçim olmuş. Alternatif sonların olmaması da açıkcası beni pek şaşırtmadı RE 2 2019 da Leon yada Claire yi tek bir karakter olarak ele aldığımızda yine tek bir sonla senaryoyu bitiriyorduk RE 3 2020 içinde benzer yoldan devam ediyorlar. Şimdi asıl meseleye gelecek olursam resmen günlerdir Nemesis için bu durum fena halde kafama takılmış durumda biran önce Nemesis'i bir videoda şöyle gönül gözüyle bir görmek istiyorum ki içimdeki kuşkulardan kurtulayım. Eğer ki Nemesis konusunda Orijinal oyuna sadık kalınmazsa çok büyük bir fiyasko bizi bekliyor demektir yani Orijinal RE 3 sonrasında ki oyunlarda yer alan Nemesis lere benzerse yani Operation Raccoon City oyununda ki gibi eline bir Mini Gun verilir bizi her gördüğünde etrafı tarar veya Roketi çıkarır uzaktan bize yollar ve en önemlisi de burası sadece ve sadece yürüyüp kısaca MRX vari davranışlar sergilerse açık konuşayım öyle bir Nemesis den de kimsede bir şey beklemesin derim resmen bir hayal kırıklığı yaşatır benim için. Bende dahil bir çok kişi Nemesis in patır patır ayak sesleriyle arkadan koşturarak gelip boğazımıza sarılması yeri geldiğinde vurması bir odaya kaçsak hemen arkamızdan koşarak bizi takip etmesinden kısacası bizi sıkıştırıp rahat vermemesinden ürküp tırsıyorduk eyer ki MRX tarzı gelirse RE 3 2020 tarihi için çok büyük hataya imza atmış olurlar çünkü RE 3'ü RE 3 yapan şey aslen Nemesis'in ta kendisi zaten fazla söze gerek yok. Umalım ki kafamızda hayal ettiğimize yakın bir şekilde Nemesis karşımıza çıkar demekten başka çaremiz de kalmıyor maalesef. Diğer yandan Grave Digger (Dev Solucan) RE 3 2020 ile geri dönmesi beni sevindirdi olması da gerekiyordu zaten öte yandan Carlos'un oynanabilir karakter olması zaten aşikardı yine Raccoon şehrinin o zombi sesleri eşliğinde yankılanan sokakların da dolaşacak olmamız o boş harabe şehir hissini bize aktaracak olmaları dükkanlarını ofislerini gezecek olmamız STAGLA gaz istasyonunu Raccoon Hastanesini kısaca eski sevdiğimiz mekanları yeniden tekrar görecek olmamız güzel hisler uyandırıp anılarımızı tekrar canlandıracaktır. Son olarak The Mercenaries modunun olmaması yanlış bir karar olmuş yani sadece RE Resistance online moduna odaklanmış olmaları doğru bir karar değil çünkü Carlos Oliveira, Mikhail Victor ve Nicholai Ginovaef gibi oyunda karşılaştığımız yan karakterlerle bize oynama imkanı sunuluyordu zamana karşı yarıştığımız bir mücadele moduydu ana senaryodaki mekanların tekrar üzerinden geçiyorduk ve aynı zamanda ana oyunda işimizi kolaylaştıracak bir amaç için oynuyorduk bir albenisi vardı RE 3 2020 de olmayacak olması özellikle biz eski fanlar için gerçekten üzücü bir durum oldu diyebilirim çünkü RE Resistance nin tek kişilik offline modu olmadığını varsayarak sölüyorum her oyuncu online oynamaktan zevk almayabilir yeri gelir offline olarak kendi başına oynamak ister bundan dolayı eklenmeyecek olmasını ben şahsen yerinde bulmadım. Umarım kırpıp çıkardıkları şeyler kadarda yerine farklı şeyler ekleyip bizi tatmin edebilirler 3 aydan az bir zaman kaldı artık bekleyip görelim.
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2420
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2020, 21:30:13 »

Resident Evil 3: Nemesis'in birbirine çok benzeyen iki farklı sonundan sadece birinin yeniden yapımda olmasına "hadi neyse" derim de ana senaryo akışını değiştiren seçeneklerin oyunda yer verilmemesi gerçekten can sıkıcı bir durum. Sırf bu seçeneklerin oyunu nereye götüreceğini merak ettiğim için orijinal oyunu fazladan bitirmişliğim vardı.

Mercenaries modunun da oyunda yer almayacak olması canımı sıkan bir diğer mesele. Her ne kadar Resident Evil: Resistance tek kişilik bir mod bulundursa da RE2 (2019)'da Hunk ve Tofu modlarının bulunmasından dolayı, RE3 (2020)'de de Mercenaries modunun olacağını düşünüyordum. Tek kişilik modundan ziyade çok oyunculu moda odaklı olan Resident Evil: Resistance'ın çıkışından sonra bol miktarda mikro ödeme barındıracağını tahmin ediyorum. Umarım bu konuda yanılırım.

Haber için teşekkürler abi. Forever
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1337
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2020, 02:08:21 »

Verilen bilgiler beni hiç şaşırtmadı açıkçası. Hepsini tahmin ediyordum, birebir çıktılar, ne güzel. Capcom'u ustalık derecesinde tanıdığımızdan artık. Sırıtma Şu Resistance'ı Resident Evil 3'ün parçası yaptıkları anda The Mercenaries'i o kıytırık sonradan oyunun içine dahil ettikleri sözde ekstra içerik için hiç edeceklerini tahmin etmiştim. Oyunculara "Bak sizin için yepyeni içerik getirdik, boş verin siz Resistance oynayın, ne yapacaksınız The Mercenaries?" diyeceklerini biliyordum. Birebir aynısı oldu, aynı şekilde seçimler de. Neden seçimleri kaldırıyorlar, çünkü oyuna ekstradan seçim için birkaç tane daha sinematik ekleyip ses kaydetmek zor geliyor. Her şey düz olsun istiyorlar, halbuki orijinalinde oyunu tekrar oynatan, "Dur bu sefer de bunu seçeyim." dedirten o seçeneklerdi. Umarım oynarken Resident Evil 2 (2019)'daki gibi eğleniriz, bari bunu yaparlar diye düşünüyorum. Ayrıca Nemesis beni epey korkutuyor, umarım save odasındaki sandığın içine saklanıp tam biz sandığı açtığımız anda içinden fırlayıp "Bana, ona küçük sürprizler yapın dediler." demez. Sırıtma
Emeğine sağlık bebişkolatam. Forever
skywalker06
Yeni Üye
*

Toplam Puan : 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2020, 15:32:26 »

Re 3 en çok bitirdiğim Resident Evil oyunudur. Kaldıki sırf meraktan kararları farklı vererek o zaman oyunun bütün sonlarını görmeye çalışmıştım. Kaldırmaları saçma olmuş,Re0 ve Re1 Remakeler ne güzel oyunun mekaniğini bozmadan gelmişti. Sonra Re2 ile beraber sil baştan yapılıp orjinal mekaniklerin çıkması kötü oluyor. Bir kere bitiriyorsun 2.kez bitirmeye yeltenmiyorsun bile sonuç bu oluyor.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2020, 15:35:46 »

Resident Evil 3: Nemesis'in birbirine çok benzeyen iki farklı sonundan sadece birinin yeniden yapımda olmasına "hadi neyse" derim de ana senaryo akışını değiştiren seçeneklerin oyunda yer verilmemesi gerçekten can sıkıcı bir durum. Sırf bu seçeneklerin oyunu nereye götüreceğini merak ettiğim için orijinal oyunu fazladan bitirmişliğim vardı.

Acaba M-Two stüdyosunun seçeneklerin altından kalkamayacağını mı düşündüler ki? Neticede bu oyun Capcom bünyesinde geliştirilmiyor. Aklıma gelmedi değil ama seçimler için Division 1 ekibindeki geliştiricileri yardımcı olmaları için M-Two stüdyosuna pek tabii ki gönderebilirlerdi Acaba

Tek kişilik modundan ziyade çok oyunculu moda odaklı olan Resident Evil: Resistance'ın çıkışından sonra bol miktarda mikro ödeme barındıracağını tahmin ediyorum.

Devil May Cry 5'teki gibi seçeneğe bağlı tutarlarsa sorun olmaz ama oynanışa etki eden şeyler sunulursa, o zaman ortalık biraz karışabilir Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2020, 15:46:47 »

Verilen bilgiler beni hiç şaşırtmadı açıkçası. Hepsini tahmin ediyordum, birebir çıktılar, ne güzel. Capcom'u ustalık derecesinde tanıdığımızdan artık. Sırıtma Şu Resistance'ı Resident Evil 3'ün parçası yaptıkları anda The Mercenaries'i o kıytırık sonradan oyunun içine dahil ettikleri sözde ekstra içerik için hiç edeceklerini tahmin etmiştim. Oyunculara "Bak sizin için yepyeni içerik getirdik, boş verin siz Resistance oynayın, ne yapacaksınız The Mercenaries?" diyeceklerini biliyordum. Birebir aynısı oldu, aynı şekilde seçimler de. Neden seçimleri kaldırıyorlar, çünkü oyuna ekstradan seçim için birkaç tane daha sinematik ekleyip ses kaydetmek zor geliyor. Her şey düz olsun istiyorlar, halbuki orijinalinde oyunu tekrar oynatan, "Dur bu sefer de bunu seçeyim." dedirten o seçeneklerdi. Umarım oynarken Resident Evil 2 (2019)'daki gibi eğleniriz, bari bunu yaparlar diye düşünüyorum.

Eh, 1996 yılından bu yana yaşananları göz önünde bulundurursak o kadar da olsun artık meleğim Sırıtma Avucunun içi gibi biliyorsun adamları ve müneccim olduğun bu şekilde de kesinlik kazanmış oldu Sırıtma Sırıtma Ama cidden kötü oldu ya... Birçok kez tekrarlamıştım ama yine söyleyeceğim. Bütün bunların Mikami'nin izinin silmeyi amaçladıkları için yaptıklarını düşünüyorum ama tabii ki bir yere kadar oluyor. Yani sıkar karakterlerin tamamını değiştirmek, Nemesis'i oyundan çıkartmak falan ama yine de kendilerine iş bellemişler, o belli. Şimdi bu gazla Resident Evil CODE: Veronica X ve Resident Evil 4'ü de yeniden yaparlar. Malum, onlar da Mikami eseri Tebessüm

Ayrıca Nemesis beni epey korkutuyor, umarım save odasındaki sandığın içine saklanıp tam biz sandığı açtığımız anda içinden fırlayıp "Bana, ona küçük sürprizler yapın dediler." demez. Sırıtma

Her şeye hazırlıklı olmak lazım, meleğim Sırıtma Sırıtma Hatta bizi kapıda bile karşılayabilir Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 14, 2020, 00:05:42 »

Açıkçası CVX'i Remake'lemelerine pek bir şey demem, çünkü onda Wesker var, Wesker'ı yeni grafiklerle görmeyi isterim. Ama adamı mülayim birisine çevirmezlerse. O kötü kahkahasının yerini eskisinin yanından bile geçemeyecek bir kahkaha alırsa o zaman işler değişir. Şirketi bile basarım o zaman. Sırıtma RE4'e hiç el sürmesinler bence, yoksa o el sürdükleri oyunu da bütün konsollara çıkarırlar. Yeni nesil bunu atlatamaz, yüreğine iner. Kopma

Kapıda elinde sağlıkla karşılayacaksa ben hayır demem. Utanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2020, 16:57:16 »

Açıkçası CVX'i Remake'lemelerine pek bir şey demem, çünkü onda Wesker var, Wesker'ı yeni grafiklerle görmeyi isterim. Ama adamı mülayim birisine çevirmezlerse. O kötü kahkahasının yerini eskisinin yanından bile geçemeyecek bir kahkaha alırsa o zaman işler değişir. Şirketi bile basarım o zaman. Sırıtma

Sen dedikten sonra cidden merak ettim yalnız ha... Claire'ı mangal yürekli, Leon'u da iyi aile çocuğu moduna sokan Capcom Wesker'a ne yapardı acaba? Kemeraltı işportacısı yapmazsa iyidir Sırıtma Sırıtma Sırıtma Eğer CVX de yeniden yapılırsa, görmüş oluruz Sırıtma

RE4'e hiç el sürmesinler bence, yoksa o el sürdükleri oyunu da bütün konsollara çıkarırlar. Yeni nesil bunu atlatamaz, yüreğine iner. Kopma

Sırıtma Sırıtma Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2020, 22:45:46 »

Esmer yapıyorlarmış, sakallı böyle, gözlük de takmıyor, kıyafeti de siyah yerine cıvıl cıvıl, bir sürü aksesuar takıyor, hikaye olarak da süper insan ama Chris'e düşman değil falan. Sonda birlikte kurtuluyorlar Chris, Claire, Wesker falan. Oyunun sonunda da Claire ve Chris Wesker'ı üçüncü kardeş olarak aralarına alıyormuş. Kabul kabul sonu abartı oldu. Eğer bu olursa Alexia da ortada kalır. Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 25, 2020, 02:56:31 »

Esmer yapıyorlarmış, sakallı böyle, gözlük de takmıyor, kıyafeti de siyah yerine cıvıl cıvıl, bir sürü aksesuar takıyor, hikaye olarak da süper insan ama Chris'e düşman değil falan. Sonda birlikte kurtuluyorlar Chris, Claire, Wesker falan. Oyunun sonunda da Claire ve Chris Wesker'ı üçüncü kardeş olarak aralarına alıyormuş. Kabul kabul sonu abartı oldu. Eğer bu olursa Alexia da ortada kalır. Sırıtma

Vallahi çok sağlam pembe dizi çıkar bundan... Hatta öyle bir anlattın ki, pembenin en açık tonu bile olabilir Sırıtma Sırıtma Sırıtma
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.134 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi