logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil Dizisinin Çekimleri Haziran'da Başlıyor  (Okunma Sayısı 281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« : Şubat 03, 2020, 21:01:34 »

Dizi - Film dünyasını ve oyun haberlerini takip edenlerin bildiği gibi şu günlerde çeşitli oyunların dizilerinin yapılmasıyla alakalı haberler çokça gündeme geliyor. Filmden ziyade oyunların dizilerinin yapılması insanlara daha çekici geliyor dersek eğer doğru bir söz söylemiş oluruz. Geçen yılın sonlarında Netflix tarafından yayınlanan The Witcher dizisinin oldukça ilgi görmesiyle bu düşünce daha da güçlendi diyebiliriz. Tabii Netflix dizisinin yapılması demek oyunun bazı özüne ait şeylerin değiştirilmesi ve Netflix'in kendi politikasına göre düzenlenmesi demek, fakat şimdilik bunları bir köşeye bırakalım.

Uzun zamandır Resident Evil'ın dizisi gelecek, dizisi geliyor, dizi posteri yayınlandı, dizisi onaylandı haberini görmekten hepimiz bıktık. Bunu kesinlikle söyleyebiliriz, fakat bu sefer, işler iyice ciddi gibi. Hatta kesin bile diyebiliriz diye düşünüyorum. Witcher Netflix dizisinin haber birimi Redanian Intelligence'ın verdiği rapora göre, Resident Evil'ın Netflix dizisinin çekimleri Haziran'da başlayacak. Radenian verdiği yapım listesinde Resident Evil'ın Netflix dizisinin çekimlerinin Güney Afrika'da Haziran'da başlayacağına ver vermiş. Bunun yanında liste çekimlerin Ekim ayında sona ereceğine de yer vermiş. Dizinin 8 bölümden oluşup her bölümün 1 saat süreceği de listede verilen bilgiler arasında.

Ve geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre de dizinin konusunun Wesker'ın kızlarıyla alakalı olacağı söyleniyordu. Fakat şu anlık ortada senaryoyla alakalı kesin söylenmiş bir şey olmadığından bunu ihtimal olarak köşede tutmakta yarar var. Burada kendi görüşüme yer vermem gerekirse; madem dizinin ana odağında Wesker olacak, o zaman Wesker'ın kızlarından ziyade olayları en başa alıp Umbrella'nın kuruluşu, Wesker projesinin yapımı konu olarak alınarak dizi başlarsa hem tıpkı The Witcher dizisindeki gibi oyunda görülmeyen yerler anlatılmış olur, hem de olayları daha öncesinden görerek seriyi ilk defa dizisiyle öğrenecek insanlar için güzel bir temel oluşturulmuş olur.

Şimdilik elde edilen bilgiler bu kadar, gelişmeleri takipte olacağız!
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2020, 22:28:49 »

Wesker'in kızları mı? Bunları duyunca ben sitedeki makaleleri baştan sona okusam mı napsam? Çoğu şeyi bilmiyorum galiba.Afrikayı duyunca da RE5 geldi aklıma belki ordan başlatırlar.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 940
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2020, 02:59:32 »

Paul W. S. Anderson'ı geçeceklermiş gibi görünüyor Sırıtma Sırıtma

Emeğine sağlık, meleğim Forever
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2020, 22:38:08 »

Wesker'in kızları mı? Bunları duyunca ben sitedeki makaleleri baştan sona okusam mı napsam? Çoğu şeyi bilmiyorum galiba.Afrikayı duyunca da RE5 geldi aklıma belki ordan başlatırlar.

Seride Wesker'ın kızlarıyla alakalı herhangi bir bilgi hiç verilmedi Yasin. Boşuna kendini yorma bulacağım diye. Sadece Jake'ten bahsedildi oyunlarda. Bu kızlar mevzusu Netflix dizisi ile ortaya çıktı.

The Witcher dizisi güzeldi aslında, oyunları henüz oynamadım ama seriyle alakalı bildiğim şeylere göre çoğunlukla sadıktı. Tek sorun Netflix'in şu saçma sapan politikaları. Mesela esmer karakteri sarışın yapmaları, ya da makyajsız güzel gözüken oyuncuları alıp "Kadınların güzel olmak için makyaj yapmasına gerek yok arkadaş!" demeleri gibi. The Witcher dizisinde Yennefer'i oynayan kadına bir far sürüp geçiştirmişler, oynayan oyuncu çok güzel ama oyundaki Yennefer'i gördükten sonra insan biraz daha şaşalı bir Yennefer bekliyor. Sırıtma

Teşekkür ederim bebişkolatam. Utanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2020, 15:13:25 »

The Witcher dizisi güzeldi aslında, oyunları henüz oynamadım ama seriyle alakalı bildiğim şeylere göre çoğunlukla sadıktı. Tek sorun Netflix'in şu saçma sapan politikaları. Mesela esmer karakteri sarışın yapmaları, ya da makyajsız güzel gözüken oyuncuları alıp "Kadınların güzel olmak için makyaj yapmasına gerek yok arkadaş!" demeleri gibi. The Witcher dizisinde Yennefer'i oynayan kadına bir far sürüp geçiştirmişler, oynayan oyuncu çok güzel ama oyundaki Yennefer'i gördükten sonra insan biraz daha şaşalı bir Yennefer bekliyor. Sırıtma

Dizideki en düzgün karakter Geralt sanırım Sırıtma Yani benim gördüğüm o... Netflix niye böyle yapıyor anlamıyorum yahu. Herhalde bir bildikleri vardır diye düşünüyorum Sırıtma Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2020, 23:58:58 »

Geralt da kas yığını. Adamda öyle bir kas var ki, üflese herkes uçacak sanki. O derece. Sırıtma
Neden öyle yaptıkları ise tamamen bu son yıllarda yapılan yapımlardaki ırkçılık olayıyla alakalı. Birçok yapımda fark etmişsinizdir, bir karakterin asıl rengini değiştiriyorlar, sonra da birisi çıkıp bunu neden böyle yaptınız deyince de sen ırkçısın diye üstüne üstüne saldırıyorlar. Karakterin makyaj olayı da kadınlar illa makyaj yapmak zorunda değil, kadınlar her türlü güzel diye mesaj vermeye çalışmaları. Adamlar gidip yüzünde lekeleri olan, sivilce sorunu yaşayan oyuncuyu almıyor. Pürüzsüz yüzlü bir oyuncuyu alıyor, sonra da bu mesajı veriyorlar. E madem öyle, o zaman cildinde sivilce sorunu yaşayan bir oyuncuyu al, onu oynat. Netflix'in cidden çok ilginç politikaları var, yapımları güzeldir ama bu tarz şeylerle insanı sinir ediyorlar uzun lafın kısası. Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2020, 04:08:12 »

Enteresan bir kafa yapıları var desene, meleğim Sırıtma Sırıtma Bir şey içiyorlar mı acaba? Acaba
Wesker86
BSAA Harekatçısı
*

Toplam Puan : 762
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 11, 2020, 21:01:53 »

valla konu garip ama bakalım izleyip görecez
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.098 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi