logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Shinji Mikami: "Oyuncuları Korkutmak Artık Çok Zor!"  (Okunma Sayısı 2013 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW
Site Kurucusu
*

Toplam Puan : 1432
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 05, 2013, 17:57:42 »

Resident Evil serisinin mucidi ve eski yapımcısı Shinji Mikami bir yandan yeni korku oyunu The Within Evil üzerinde çalışmaya devam ediyor diğer yandan oyuncuları korkutmanın yeni yollarını arıyor.

Mikami, oyuncuları korkutmak için artık çok daha yeni yollar düşünmeleri gerektiğini söyledi. Değişen ve gelişen zamana göndermede bulunarak artık oyuncuları korkutmanın çok zor hale geldiğini söyleyen Mikami; artık bilindik korku öğelerinin yetersiz kaldığını ve yapımcılar olarak yeni şeyler denemek, keşfetmeleri gerektiğini belirtiyor.

Anlaşılan RE serisinin mucidi de şu sıralar biraz çıkmazda ama onun gibi bir korku üstadının yeni keşiflerle bunların üstesinden geleceğini düşünüyorum. Resident Evil cephesine de bunun etki etmesini umarak.
lagunaloire
Usta Üye
*

Toplam Puan : 705
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 05, 2013, 20:32:05 »

Mikami-San elbette ki benden daha iyi bilir ama ben aynı fikirde değilim şahsen. Yada tabiri caizse "Old school" oyuncu olduğum için eski usul yöntemlerle korkabiliyorum. Kopma Camdan fırlayan zombi (yada oyundaki enemy her ne ise) , yolda giderken sessizliğin içinde aniden patlayan araba, varil bomba vs. Oyuncuyu gerim gerim gereceğim diyorsa Silent Hill 1 güzel kalıptır bence. Atmosfer olarak da yaratık olarak da. Korkmasanız bile gerer o sis bulutu sizi, yada feneriniz açıkken girdiğinizi bir odada feneri kapalı olarak bulmanız (o sırada gelen cızırtılı radyo sesi (hemşireler tabi ki, sahneyi hatırlayanlar olacaktır. Kopma ) merdivenlerden çıkarken aniden merdivenlerin yıkılması devrilmesi vesaire böyle şeyler türetilebilir.) Bana kalırsa yapımcıların farkında olmadığı şey bu. İlla yeniye ayak uydurmak zorunda hissediyorlar kendilerini. Uydurma abicim, sen yap bildiğin gibi ya. Hideo Kojima mesela. Metal Gear Solid'den itibaren Hideo Kojima imzası taşıyan BİR (rakamla 1) oyuna kötü diyeni Allah çarpar. Adam günümüz teknolojisini eski bildiklerine göre kullanıyor çünkü. MGS4'te Shadow Moses'a geri dönen bilir, Metal Gear Solid'i oynattı bana resmen yarım saat. 98-99 yılında oynadığım oyuna günümüz grafikleriyle geri dönünce gözlerim dolmuştu yemin ederim. Konami'nin Resident Evil'ı Capcom'dan' satın alıp Kojima'ya devretmesi lazım. Kopma Mikami gereksiz kaprislere girmeden (Nintendo konsoluna özel oyun çıkarmak gibi (!) ) yeni teknolojiyle eski usul çalışırsa korku konusunda kimse duramaz karşısında. Hideo Kojima neyse benim için Shinji Mikami'de odur, Yabancıların da dediği gibi "Good old fashioned way" her zaman iş yapar, işe yarar.
Çağatay
Yeni Üye
*

Toplam Puan : 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 05, 2013, 22:47:17 »

Ben hala korkuyorum... En son Outlast ile adrenalin bombası yaşadım Tebessüm
kaltunakar
Yeni Üye
*

Toplam Puan : 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 14, 2014, 00:31:13 »

son derece anlamsız bir şekilde konuşmuş..ben ve tanıdığım sayısız insan halen re remake 'i oynarken odanın kapısını kilitlemeyi ihmal etmezler...kendisinin yeni oyununu beğenmedim ama re 2 reborn'da yapacağım gibi capcomun inadına oyunu çıktığı ilk gün alacam...
Jin
Yeni Üye
*

Toplam Puan : 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2014, 11:18:15 »

Kesinlikle ben de Elde ettiği kazançların (Paraların) kimler sayesinde geldiğini onlara hatırlatalım.
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.09 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi