logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resident Evil 3 (2020) İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı  (Okunma Sayısı 332 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 945
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 26, 2020, 00:49:10 »

Orijinal Resident Evil 3'ün sil baştan yapımı için geri sayım devam ediyor. 3 Nisan 2020 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulacak ve bir sene sonra Raccoon Şehri sokaklarına geri dönüş yapacağız. Bunun öncesinde, Capcom oyun dünyasının ünlü mecralarının katılımda bulunduğu bir ilk bakış seansı gerçekleştirdi. Dün ambargonun kalkışı sonrasında seans sırasında kaydedilen oynanış görüntüleri yayınlandı.

Elbette bu yeni görüntüleri merak ediyorsunuz ama öncesinde Resident Evil 3 (2020) ile ilgili yeni detayların ortaya çıktığını söyleyeyim. US PlayStation Blog sitesi üzerinden paylaşılan yeni detaylara göre, Resident Evil 3 (2020) Raccoon City'yi önemli ölçüde değişmiş olarak karşımıza getirecek. Ancak bu değişim şehir planlamasından ziyade genişleme anlamında gerçekleşiyor. Öyle ki, yeniden hayal edilmiş sahnelerin yanı sıra yeni dükkanlar ve yeni mekanlar, daha geniş bir metro istasyonu, yeni bir labirent biçimli kanalizasyon kısmı ve düşmanlardan kaçabilmek için daha geniş koridorlar olacak.

Hazır düşmanlardan kaçmaktan bahsetmişken Resident Evil 2 (2020) oyunun aksine Resident Evil 3 (2020) size düşmanların saldırılarından kaçma imkanı sunacak ki bunu daha önceden görmüştük. Oyunu PlayStation 4'te oynayacaksınız R1 ile sol analog çubuğu kullanmanız gerekiyor.

Eğer bir zombiye yakalanırsanız da tam zamanında X tuşuna basarsanız Perfect Dodge hareketi yapabileceksiniz. Bu hareket size aynı zamanda karşı saldırı imkanı da sunacak.

Jill hanım kızımızın bıçağı bir önceki oyundaki bıçaklar gibi zamanla körelmiyor iken cephane üretimi yine büyük önem arz edecek. Bunun yanı sıra tabancanızı genişletilmiş şarjör, lazer görüşü ve susturucu gibi eklentiler ile modifiye edebileceksiniz.

Oyunda mermi tasarrufu yapmak isterseniz, grup halindeki düşmanları kırmızı varilleri ve elektrik kutularını kullanarak grup indirimi ile tahtalı köye geziye gönderebiliriz. Gönderirken de "Memnuniyetinizi bize, şikayetinizi de müdüriyetimize iletmeyi unutmayın!" demeyi unutmayın Tebessüm Aynı taktiği Nemesis üzerinde de uygulayabilirsiniz ama tahmin edebileceğiniz üzere bu onu tamamıyla bertaraf etmeyecek. Kendisini geçici olarak bertaraf ettiğiniz bazı zamanlarda işinize yarayabilecek kaynaklar düşürebilecek. Bu sayede daha güçlü cephane ve etkili silah geliştirmeleri elde edebileceksiniz.

Jill Valentine kilit açma ustası ve bu yeteneğini şehir genelindeki sarı asma kilitler üzerinde kullanabilir ve daha fazla kaynağı envanterinize ekleyebilirsiniz. Eğer envanterinizde yer kalmamış olursa, Fanny Pack'ler ile genişletebileceksiniz.

Şimdi gelelim oyunumuz assolistine: Nemesis. Nemesis bu oyunda daha büyük, daha güçlü ve daha inatçı olacak. Gerçi böyle bir şeyin olacağını Mr. X efsanesinden sonra bekliyorduk, değil mi? Capcom sağ olsun(!) isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü kara dercesine yeni model bir Nemesis ile karşımıza çıkmış. Düşmanımız artık güçlü yumruklar atabiliyor, Jill hanım kızımızı dokunaçları ile yakalayabiliyor ve kaçış yollarını kapatabiliyor.

Eğer isterseniz alev tabancasını havalandırma deliklerine ve tankına isabetli atışlar yaparak düşürebilirsiniz ama bu onu durdurmaya yeterli olmayacak. Aksine daha çok kızdırmanıza neden olacak. Kızmış olan bir Nemesis'in neler yapabileceğini de serinin önceki oyunlarından biliyoruz Sırıtma

Resident Evil 3 (2020) ve ayrıca Resident Evil: Resistance için yayınlanan yeni oynanış videolarına, aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler![/b]

Game Informer

GameSpot

IGN

PlayStation Access

vg247

IGN (Resident Evil: Resistance)

PlayStation Access (Resident Evil: Resistance)

Son olarak, Resident Evil 3 (2020) için de bir oynanabilir demo yayınlanacak. Şimdilik tarih ve içerik detayı verilmiş değil ama yakın bir zamanda merak edilen detayların paylaşılacağı söyleniyor.
leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2020, 18:52:46 »

Hocam haber için ellerine, emeğine, yüreğine sağlık Sırıtma Valla bence çok güzel bir oyun olacak kanaatindeyim. Nemesis'in önümüze zıplaması çok hoşuma giden (,aynı zamanda biz bu oyunu nasıl bitircez diye düşündürten) bir mekanik oldu. Yani bize gösterilen kısa bir oynanışı "fotografik taramalı bir takip sistemi" olan tüm oyuna koyarsak. Birazcıkta bizim şanssızlığımızı düşünürsek, Nemesis bizden hiç ayrılmayacakmış gibime geliyor Sırıtma Ama yayınlanan oynanış videosunda 2 şey dikkatimi çekti 1.si elemanın aşırı kötü oynayışı Sırıtma 2.si ise muhtemelen oyuncular birçok şey görsün diye oyunda olmayan "ultra easy" modu... Çünkü o kadar dayak yiyipte ayakta kalabilecek insan tanımıyorum Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2020, 02:58:40 »

Hocam vallahi Mr. X'i mumla arayacakmışız gibi geliyor bana da Sırıtma Mr. X yine yürüyordu... Tabana kuvvet koşup, uygun bir yere saklanırsan paçayı kurtarıyordun ama bu oyundaki hayvanın oğlu at gibi koşuyor resmen Sırıtma Cephane falan yokken ayıkla pirincin taşını Sırıtma Sırıtma

Ama yayınlanan oynanış videosunda 2 şey dikkatimi çekti 1.si elemanın aşırı kötü oynayışı Sırıtma

Bu genel bir sıkıntı ya... Mecra içinde en yeteneksiz oyuncuyu özenle seçtiklerini düşünüyorum. Araba yarışlarında da böyleler Sırıtma Adamlar düz yolda gidemiyorlar bazen yahu... Düz yolda arabaya takla attırmayı nasıl başarıyorlar halen çözebilmiş değilim Sırıtma Sırıtma O yüzden bu oynanış videolarındaki kabiliye düşmanlığı artık normal geliyor Sırıtma

2.si ise muhtemelen oyuncular birçok şey görsün diye oyunda olmayan "ultra easy" modu... Çünkü o kadar dayak yiyipte ayakta kalabilecek insan tanımıyorum Sırıtma

Muhtemelen Assist Mode etkisi olsa gerek  Acaba Düşmanları epey zayıf hale getiriyor. Ha daha aşağısı varsa bilmiyorum. En azından paylaşılan bilgilerde yoktu Sırıtma

Sağ olasın hocam bu arada Forever Forever
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2020, 16:56:56 »

Emeğine sağlık bebişkolatam, çok detaylı ve güzel bir anlatım olmuş. Nemesis bize epey zorluklar çıkaracak belli, ben bundan aşağısını beklemiyordum. Tam da beklediğim gibi oldu, ayrıca son savaş nasıl olacak onun için acayip meraklıyım. O "You want S.T.A.R.S.? I will give you S.T.A.R.S." sahnesi olacak mı, olacaksa nasıl olacak, cidden acayip merak ediyorum. Orijinali kadar asla güzel olamaz ama bizi idare edecek bir yapım olacağını düşünüyorum. Oyuncuları epey zorlayacak ve oyunu oynarken iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır. Ayrıca şunu da söylemeden geçmeyeceğim, Jill'in bıçağı RE5 ve REV1'deki gibi kullanması acayip hoşuma gitti, çok güzel düşünmüşler. Forever
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2020, 00:12:07 »

ayrıca son savaş nasıl olacak onun için acayip meraklıyım. O "You want S.T.A.R.S.? I will give you S.T.A.R.S." sahnesi olacak mı, olacaksa nasıl olacak, cidden acayip merak ediyorum.

Nemesis'i kafasına roket gömüp veya tek bir mermi ile sıkıp öldürmeyelim de... Gerçi Capcom bu, yapabilir Sırıtma

Ayrıca şunu da söylemeden geçmeyeceğim, Jill'in bıçağı RE5 ve REV1'deki gibi kullanması acayip hoşuma gitti, çok güzel düşünmüşler. Forever

Tam Bucalı gibi ha Sırıtma
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2020, 01:29:26 »

Nemesis'i biz öldürmüyormuşuz, ayağı kayıp düşüp kafasını çarpıyormuş ve öyle ölüyormuş. Samimi

Evet, ama müthiş etkili o bıçaklama şekli. RE5 Versus'ta Shotgun kullanan düşmanı bıçaklayarak öldürüyordum ben. Karşımdaki de deliriyordu. Sırıtma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 17, 2020, 19:21:53 »

Nemesis'i biz öldürmüyormuşuz, ayağı kayıp düşüp kafasını çarpıyormuş ve öyle ölüyormuş. Samimi

Sırıtma Sırıtma Sırıtma

Evet, ama müthiş etkili o bıçaklama şekli. RE5 Versus'ta Shotgun kullanan düşmanı bıçaklayarak öldürüyordum ben. Karşımdaki de deliriyordu. Sırıtma

Küfür eder gibi ya Sırıtma
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.091 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi