logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Resident Evil Oyununun Adı Resident Evil: Village Olabilir  (Okunma Sayısı 422 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 953
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 07, 2020, 15:13:26 »

Son dönemde Resident Evil serisiyle ilgili yeni haberler, yeni sızıntılar ve yeni söylentiler oyun dünyasının gündeminden düşmüyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde, Resident Evil 8 ile ilgili yeni söylentileri sizlerle paylaşmıştık. Bahsi geçen oyunla ilgili yeni söylenti detaylar gelmeye devam ediyor. Ancak bu defa Biohazard Cast üzerinden geliyor.

Site tarafından aktarılan yeni söylentilere bakacak olursak, bahsi geçen yeni oyunun adı Resident Evil: Village olacakmış. Daha önceden oyun için yaratıcı bir ismin düşünüldüğü söylenmişti. Haberin kapak görselinde de, Resident Evil 7: Biohazard'ın logosu üzerinde yapılan oynama ile yeni oyunun adının ortaya çıkışını görebiliyoruz.

Resident Evil 7: Biohazard için bir devam niteliği taşıyacak olan oyun, 2021 yılının İlkbahar mevsiminde hem mevcut nesil hem de yeni nesil için satışa sunulacakmış. Dahası ise hikayenin bizi Avrupa bölgesine götüreceği ve ana karakterin de yine Ethan Winters olacağı söylenmiş. Serinin emektarlarından olan Chris Redfield yeni oyun ile geri dönecek ve önemli bir yere sahip olacakmış. Ne var ki bu defa bir kahraman rolünde olmayacağı söyleniyor. Ethan ile Chris bir kez daha karşılaştığında, geri dönüş yaşanacakmış. Bu geri dönüşte Chris'in, Ethan, Mia ve bebeklerinden oluşan ailenin evine girdikten sonra içlerinden birini vurduğu görülecekmiş.

Resident Evil: Village oyununda ayrıca Witch isimli yeni bir düşmanımız da olacakmış. Yedinci oyundaki Marguerite karakteri ile benzerlik göstereceği söylenen bu yeni düşmanın kökeni bilinmiyor. Ancak ana karakterimizin peşinden ayrılmayacakmış.

Biohazard Cast tarafından aktarılan detayların devamında, Japon oyun devinin envanter yönetimi ile ilgili yeni şeylerin denediğine işaret ediliyor. Öyle ki Resident Evil 4 ve Resident Evil 7: Biohazard karışımı bir arayüz üzerinde çalışılıyormuş. Bir diğer enteresan bilgi ise yanılsamaların Resident Evil: Village oyununun elementleri arasında yer alacağının yinelenmiş olması. Hatırlayacağınız üzere bu detay, Aesthetic Gamer tarafından paylaşılanlarda da karşımıza çıkmıştı. Bu element sayesinde neyin hayali neyin gerçek olduğunu ayırt edemeyecekmişiz. Dahası ise kime güvenip kime güvenemeyeceğimizi bilemeyecekmişiz.

İnternet sitesi, paylaştığı bu detayların kaynağı olarak Capcom içinde yapılan testlerde görev alanları göstermiş. Ancak her şeye rağmen yine de söylenti olarak bir kenarda tutmakta yarar var. Çünkü henüz Japon oyun devi tarafından onaylanmış detaylar değiller ve sonradan değişiklik gösterebilir.

YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2020, 16:54:09 »

Chris bir kahraman olmayacak mı? Bakalım neler olacak.

leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2020, 14:52:14 »

Umarım taslak halindeki tüm hikaye değişir ki şahsen hiç beğenmedim. Daha açık konuşabileceğimi sanmıyorum. RE7 hakkındaki yorumum da oyun olarak çok güzel olduğu fakat bir RE oyunu olmadığıydı. Oyuna artık yavaştan yeni bir Wesker gibi uzun süreli düşman gerekiyor. Her oyun çıkıp "abi bir virüs var, bir tane de adam ne olduğunu anlamadan ortalıktaki şeyleri çözüp kaçmaya çalışıyor. Sonunda da ufak tefek şaşırtıcı twistler koyalım" şeklinde gitmesin artık. RE:Revelations'tan tutup, RE:Vendetta filmine kadar hep arka planda "kötü" taraftan birilerinin hayatta kaldığını gösteriyorlar. E bari onları dahil edin yapın doğru düzgün birşeyler. Chris'i kalkıp kötü karakter yapmazlar umarım (hiç sanmıyorum) ki Chris'i RE evreninde aşağı alabilcek kişi sayısı bence 2 kişidir Sırıtma Kalkıp Ethan gereksiz bir intikam peşinde koşmasın lütfen.
Ama toparlayacak olursak bence bu oyundaki birçok şeyin değişeceğini düşünmekteyim. Aynı RE: 3.5 gibi düşünün. Ya da Devil May Cry aslında bir RE hikayesi olacakken bağımsız bir oyun olması gibi Forever
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2020, 17:54:23 »

Ethanın halusinasyonlar falan göreciğini düşünürsük RE 3.5 gibi bir şey olacağını tahmin edebiliriz hocam.Ama RE 3.5 tan sonra 4 gibi bir efsane çıktı.Öyle bir şey çıksa tek bölümlük kötü karaktere bile razıyım.Ama onda bile Wesker arkadan arkadan gözüküyordu.
DisasteR
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 243
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2020, 15:48:29 »

Abi niye Ethan? Niye bi leon bi chris ,jill ana karakter olarak yeniden görmüyoruz. Allahın köylüsüdür Ethan silah tutmayı bilmiyor.Tamam 7. oyun fena değildi ama bu yoldan da gitme capcom.Koskoca weskerı 5. oyunda harcadılar...yanarım da ona yanarım..yap şöyle güzel bidevam oyunu koy leonu jilli oynayalım ya
Cezalandırıcı
Usta Üye
*

Toplam Puan : 643
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 11, 2020, 02:11:16 »

Oyunun adını görünce aklıma direkt Resident Evil 4'ün köy bölümü geldi. RE tarihindeki bana göre en önemli ve akılda kalıcı yerlerden biri. Eğer Chris kötü karakter olursa sanırım Wesker'in yerini alacak artık seride.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2020, 21:33:31 »

Oyuna artık yavaştan yeni bir Wesker gibi uzun süreli düşman gerekiyor. Her oyun çıkıp "abi bir virüs var, bir tane de adam ne olduğunu anlamadan ortalıktaki şeyleri çözüp kaçmaya çalışıyor. Sonunda da ufak tefek şaşırtıcı twistler koyalım" şeklinde gitmesin artık. RE:Revelations'tan tutup, RE:Vendetta filmine kadar hep arka planda "kötü" taraftan birilerinin hayatta kaldığını gösteriyorlar. E bari onları dahil edin yapın doğru düzgün birşeyler.

Hocam o kadar güzel yazmışsın ki altına imza atmalık. Attım da zaten Sırıtma

Abi niye Ethan? Niye bi leon bi chris ,jill ana karakter olarak yeniden görmüyoruz. Allahın köylüsüdür Ethan silah tutmayı bilmiyor.Tamam 7. oyun fena değildi ama bu yoldan da gitme capcom.Koskoca weskerı 5. oyunda harcadılar...yanarım da ona yanarım..yap şöyle güzel bidevam oyunu koy leonu jilli oynayalım ya

Resident Evil 7 ile Resident Evil 6'nın devamı getirilebilirdi. Konu olarak tam da bir geçiş yaşanıyordu Tebessüm
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 13, 2020, 00:43:35 »

Harbi bi 6 vardı arada kaldı gitti.Jake , Ada falan motor sahneleri vardı.Acaba oraları direk silecekler mi? Hazır 4 le ilgili yeniden yapım duyuruları var.Gerçi 4 te senaryoyu bozacak türden şeyler olmadı ama sanki 5 ve 6 yı da yeniden yaparlar mı? Bazı şeyleri silerler mi?
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2020, 01:54:22 »

Seride o kadar hikayesi devam ettirilecek, potansiyeli olan karakter varken neden yağlı elli Ethan üzerinde diretip duruyorlar anlamadım. Sırıtma Ayrıca bu sızdırılan bilgiler bende heyecan yaratmadı, RE7'de de aynısı olmuştu, eğer böyle bir oyun karşımıza çıkarsa yine RE7'de olduğu gibi bütün RE oyunlarının çoğunluğunu oynamamış, sırf öcülü böcülü şeyler var ve ilgi gördü diye alıp oynayanlar dışında hiçbir kitle tarafından ilgi görmez oyun. RE8 hadi diyelim böyle oldu, RE9'da da Ethan olursa cidden olay çıkarırım. Sırıtma

Haber için teşekkür ederim bebişkolatam, emeğine sağlık. Forever
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2020, 22:52:39 »

Harbi bi 6 vardı arada kaldı gitti.Jake , Ada falan motor sahneleri vardı.Acaba oraları direk silecekler mi? Hazır 4 le ilgili yeniden yapım duyuruları var.Gerçi 4 te senaryoyu bozacak türden şeyler olmadı ama sanki 5 ve 6 yı da yeniden yaparlar mı? Bazı şeyleri silerler mi?

Beşinci ve altıncı oyunu yeniden yapmalarını gerektirecek bir şey yok aslında ama Capcom bu tabii ki. Ne yapacağı belli olmaz Sırıtma

Seride o kadar hikayesi devam ettirilecek, potansiyeli olan karakter varken neden yağlı elli Ethan üzerinde diretip duruyorlar anlamadım. Sırıtma Ayrıca bu sızdırılan bilgiler bende heyecan yaratmadı, RE7'de de aynısı olmuştu, eğer böyle bir oyun karşımıza çıkarsa yine RE7'de olduğu gibi bütün RE oyunlarının çoğunluğunu oynamamış, sırf öcülü böcülü şeyler var ve ilgi gördü diye alıp oynayanlar dışında hiçbir kitle tarafından ilgi görmez oyun. RE8 hadi diyelim böyle oldu, RE9'da da Ethan olursa cidden olay çıkarırım. Sırıtma

Haber için teşekkür ederim bebişkolatam, emeğine sağlık. Forever

Şahsen benim duyurulduğunda heyecanlandığım son oyun Resident Evil: Revelations 2 olmuştu. Onda da ilk oyundan dolayı heyecanlanmıştım aslında. Ne yedinci oyun ne de ikinci ve üçüncü oyunların yeniden yapımları hiçbir etki yaratmamıştı Sırıtma Bakalım bir daha ne zaman heyecanlanacağım? Sırıtma Sırıtma

Öte yandan, muhtemelen Capcom emektar karakterleri artık emekliye ayırma kararı verdi. Yeniden yapımları saymazsak, Ada, Leon, Jill, Rebecca vs. ortalıkta yoklar. Nerede yahu bu karakterler? Tamam, arada yeni yüzler görmek iyi de, artık tamamıyla yeni yüzler görüyoruz. Chris yedinci oyunda çok geri plandaydı. Aslında yapılabilecek çok fazla şey var ama yapılmıyor Tebessüm
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2020, 02:05:09 »

Şimdi ben de düşündüm de, Revelations 2 beni de gerçekten heyecanlandırmıştı. Alex'i görmeyi çok uzun zamandır bekliyordum ve istediğim gerçekleşmişti ama sonrasında bölümler geldikçe hayallerim yıkılmıştı. Öte yandan RE2 (2019) ve RE3 (2020) de heyecan vericiydi ama sonrasındaki sonucu görmek insanın duyduğu heyecanı yerle bir ediyor açıkçası. Nasıl

Seriye yeni kan iyidir ama daha elde bu kadar konusu işlenecek karakter varken yapılmasını saçma buluyorum ben. Konu bitse, işlenecek karakter bitse tamam derim de, şu durumda yeni bir karakteri oyunun ana karakteri yapmak yerinde değil bana kalırsa. Ama tabii geliştiriciler yine önüne bakıyor bizim düşüncelerimizin aksine. Hayıflanma
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2020, 20:02:48 »

Şimdi ben de düşündüm de, Revelations 2 beni de gerçekten heyecanlandırmıştı. Alex'i görmeyi çok uzun zamandır bekliyordum ve istediğim gerçekleşmişti ama sonrasında bölümler geldikçe hayallerim yıkılmıştı. Öte yandan RE2 (2019) ve RE3 (2020) de heyecan vericiydi ama sonrasındaki sonucu görmek insanın duyduğu heyecanı yerle bir ediyor açıkçası. Nasıl

Yani işte bak hayal kırıklıkları yaşanınca yeniden heyecanlanmak için bir sebebin olmuyor Nasıl Mesela şu yeniden yapım Resident Evil 4 haberi bile heyecanlandırmadı. "Bakalım bu defa ne yapıp da bir klasiğin daha içine edecekler?" sorusu var kafamda Tebessüm

Konu bitse, işlenecek karakter bitse tamam derim de, şu durumda yeni bir karakteri oyunun ana karakteri yapmak yerinde değil bana kalırsa.

Kesinlikle katılıyorum Forever
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.184 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi