logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sil Baştan Yapım Resident Evil 4, Geliştirilme Aşamasında Olabilir  (Okunma Sayısı 461 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 953
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 12, 2020, 21:21:38 »

Resident Evil 3 (2020), Capcom tarafından beğenimize sunulacak son sil baştan Resident Evil olmayacakmış gibi görünüyor. Serinin büyük başarı elde eden dördüncü ana oyunu da yenilenmiş olan karşımıza çıkabilir.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftalarda M-Two stüdyosunun Capcom için daha büyük bir sil baştan yapım projesi üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Konuyu yakından takip eden Aesthetic Gamer, bu projenin ne Dino Crisis ne de Resident Evil CODE: Veronica X olacağını söylemişti. Bu durumda da akla ilk olarak gelen, Resident Evil 4 olmuştu. Çünkü, çok iyi bildiğiniz gibi bu oyunun çok farklı bölgelerde geçen bir hayli uzun bir senaryosu var ve 'büyük bir sil baştan yapım projesi' tanımına da gayet iyi uyuyor.

Yakın bir zaman önce yaşanan yeni bir gelişme ile birden fazla kaynak, Video Games Chronicle sitesine sil baştan yapım Resident Evil 4 oyununun tam olarak geliştirilme aşamasına geçildiğini aktarmış. Dahası ise, eski PlatinumGames başkanı Tatsuya Minami tarafından kurulmuş olan M-Two stüdyosunun 2018 yılından bu yana proje için hazırlık yapıyormuş. Capcom'un sil baştan yapım projesine hem kendi bünyesindeki hem de dışarıdaki stüdyolarıyla destek olacağı ve bir aksiliğin yaşanmaması durumunda da 2022 yılı içerisinde satışa sunulacağı söylenenler arasında.

Her ne kadar Resident Evil 4 oyununu geliştiren esas ekibin büyük bir bölümü halen Capcom çatısı altında olsa da, sil baştan yapım projesine edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte, orijinal oyunun yönetmeni bildiğiniz gibi Shinji Mikami idi ama kendisi hem Capcom ile yollarını ayırmış hem de Tatsuya Minami tarafından yapılan teklifi geri çevirerek Tango Gameworks stüdyosunda kalmaya devam etmişti. Geliştirilme aşaması hakkında bilgisi olan bir kişi, Video Games Chronicle sitesine sil baştan yapım Resident Evil 4 oyununun ekibe katılan yeni birisi tarafından yönetileceği söylemiş.

Japon oyun devi şu an için bu söylentilere herhangi bir yanıt vermiş değil. Eğer daha önceden Aesthetic Gamer tarafından söylendiği üzere yakın bir zamanda bir duyuru ile karşılaşacaksak, Capcom söylentilere bu duyuru ile yanıt verecektir diye düşünüyorum. Bekleyelim ve görelim.
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2020, 21:38:19 »

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.RE4 ün sil baştan yapılmasına gerek yok bence.Hala oynandığında ayrı bi zevk veriyor.O pompalıyla vuruş hissi falan hiç etmesinler.Bal mumundan zombiler öldürmek istemiyorum artık.Gerçi ganadoları nasıl yapacaklar bilemem.
DisasteR
S.T.A.R.S. Memuru
*

Toplam Puan : 243
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2020, 21:53:52 »

Ben güveniyorum ya yapsınlar görelim <3
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2020, 13:21:07 »

Merchanta nolacak? Silah geliştirme mekanikleri,nişan alınca hareket edememek?The Mercenaries?Wesker?
leon scott kenedy
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 1927
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2020, 23:49:06 »

Resident Evil 4 serinin ve oyun dünyasının "en yenilikçi ve akıcı" (tabii ki de zamana göre konuşuyorum) oyunu olabilir. Ki yanlış hatırlamıyorsam "gelmiş geçmiş en iyi oyun" gibisinden bir unvana sahip. Ayrıca bir oyun olarak ana senaryo oldukça güzel bir uzunluğa sahip hatta buna ek olarak 3 adet çok güzel extraya sahip oyundur. Şahsen gençlik dönemimde "100 kere bitirdim"  lafını abartmadan kullandığım tek oyundur Sırıtma Buna kalkıp RE3 gibi bir kısa fiyaskoya çevirirlerse kimse kusura bakmasın küfür dolu bir mektup atarım Sırıtma Yani yükü ağır bir oyun olacaktır ve kapasiteleri umarım yeter böyle birşeye kalkışacaklarsa. Şahsi fikrim pekte remake yapımına ihtiyacı olmayan bir oyundu. Onun yerine Code Veronica X yapmak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır ama yaşayıp göreceğiz artık Tebessüm
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2020, 02:24:29 »

Bunlar tahminimce 2 ve 3 teki gibi.Aynı malzemeyle hikayeyi torpülemeye çalışıyolar.
Hikayeye odaklanıp kese kese, çıkaracakları yeni oyuna odaklanıyolar.Tahminimce RE5 inde Remake'ini yaparlar. 6 nında .5 de tricelli falan yoksayarlar. 6 da tüm senaryoyu çöp ederler.

Ama benim RE4 ten temennim.Envantere ve Merchanta dokunmasınlar.Zaten oynanışı çok seviyodum oyunun ara ara girip The Mercenaries'ta Weskerle sniper show yapmak eğlenceli oluyordu.Bu gidişle tüfeğide kaldırırlar
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 28, 2020, 14:46:04 »

Senaryo anlamında büyük kesintilere hazır olmakta fayda var. Malumunuz üçüncü oyunun senaryosunu yolunmuş tavuğa çevirmişlerdi. Dördüncü oyunda bunu daha fazla hissedeceğimizi düşünüyorum Tebessüm Umarım yanılırım ama hiç sanmıyorum.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 28, 2020, 14:50:11 »

Buna kalkıp RE3 gibi bir kısa fiyaskoya çevirirlerse kimse kusura bakmasın küfür dolu bir mektup atarım Sırıtma Yani yükü ağır bir oyun olacaktır ve kapasiteleri umarım yeter böyle birşeye kalkışacaklarsa.

Bence sen şimdiden yazmaya başla, hocam Sırıtma Hatta birlikte yazalım olmadı Sırıtma Sırıtma Bir elin nesi var, iki elin sesi var diye boşuna dememişler. M-Two ekibinin pek altından kalkabileceğini sanmıyorum. Yani nereden baksan on beş saatlik bir oyun ve içinde çok fazla detay var. Nasıl olacak merak ediyorum Acaba
ilsirya
Forever Emektarı
*

Toplam Puan : 1327
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2020, 02:06:57 »

Açıkçası RE4 Remake fikri bana çok uzak geliyor, çünkü Capcom oyunu sırf Remastered yaparak bile çeşitli çeşitli platformlara çıkardılar, hala da çıkarıyorlar ve devam da edeceklerdir. Bir nesil resmen RE4 ile bitti, oyun oynayıp RE4 oynamamış insan yok. Oyunu bir tek bizim evdeki televizyon kumandasına çıkarmadılar, onu nasıl es geçtiler hayret ediyorum. Sırıtma Ben bu RE4 Remake konusunun bir nabız ölçme olduğunu düşünüyorum, yani ortaya attılar fikri, bakıyorlar tuttu mu, eğer tutarsa yapıverecekler. Ki bana kalırsa yeterince ilgi çekti, gelen tepkilere bakarsak RE4 Remake projesi önceden yoksa bile artık var. Sırıtma Onun dışında, şimdi birçoğumuz RE3 (2020) oynadık, durumunu gördük, RE3 gibi kısa bir oyunda böyle bir performans gösteren bir stüdyodan RE4 Remake'i hayal bile edemiyorum. Herhalde Ashley'i kurtarırız, Ashley hiç tekrar kaçırılmadan adadan kaçarız. Sırıtma M-Two'nun yaptığı işi küçümsemek istemiyorum, RE3 (2020)'yi keyif alarak oynadım ama çok fazla kesilmenin olduğu ve orijinaldeki hazzı alamamanın olduğunu hepimiz biliyoruz. Ondan böyle bir şey olacaksa bile ümitli olmamakta yarar var. Bekleyip görelim ama, eğer yapacaklarsa gerçekten, Wesker'ı RE Engine ile göreceğim diye sevinirim. Utanma

Haber için teşekkür ederim bebişkolatam, emeğine sağlık. Forever
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2020, 23:03:55 »

Herhalde Ashley'i kurtarırız, Ashley hiç tekrar kaçırılmadan adadan kaçarız. Sırıtma

Şahsen bence köy bölgesinin ötesini göremeyiz Sırıtma Baştaki iki polis memuru da ölmez. Kilisede Ashley'yi bulduktan sonra geri döner ve arabaya binip kaçarız diye düşünüyorum Sırıtma Sırıtma Yolda da Allah bilir Saddler'ı arabayla ezip öldürürüz ghdjghsl

Şaka bir yana, ortalama on beş saatlik oyunu kaç saate düşürecekler merak ediyorum Sırıtma Sırıtma Hikayeyi yeniden yazacakları için çok ciddi kesintiler bekliyorum... Bir klasiğin daha içine edeceklerdir.
YasinG
S.T.A.R.S. Memuru
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2020, 00:58:27 »

Eğer Re3 gibi olursa zaten.Yiyecekleri lafa baksınlar.Benim tahminimce tüfek olmaz.Ganadolar,zombiye dönüşür.Merchant olmaz.Bossların çoğu olmaz.Deli Muhtarı öldürür Ashleyi alıp gideriz.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2020, 01:37:19 »

Ha bak o detayı iyi dedin Sırıtma İkinci ve üçüncü oyunun yeniden yapımlarında zombiler ölmüyordu. İster misin bunda da Ganado'lar ölmesin? Sırıtma Sırıtma Gerçi böyle olunca da sıkıntı; çünkü, Dr. Salvador canımıza okur. Böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Yani inşallah yapmazlar. Çok merak ediyorum nasıl bir şey olacak? Yahu niye kendi bünyelerindeki ekibe yükleyip M-Two'yu yardımcı konumunda bulundurmuyorlar da bu stüdyo lider oluyor? Tamam eski Capcom ve PlatinumGames çalışanlarından oluşuyor olabilir de, doğru bir hamle değil. Gerçi ben niye bu kadar konuşuyorum ki? Jun Takeuchi gelip de "Tamamdır paşam, bir dediğini iki etmeyeceğiz." mi diyecek? Sırıtma
HammerHead
Site Yöneticisi
*

Toplam Puan : 2386
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 05, 2020, 21:30:53 »

Şu haber/söylenti RE2 (2019) zamanında veya RE3 (2020) henüz geliştirilme aşamasında iken ortaya çıksaydı, olaya kesinlikle daha olumlu bakardım. Ancak RE3 (2020) hüsranından sonra olası RE4 Remake'ten beklentilerim düştü. Hele bir de projenin başında, RE3 (2020)'den sorumlu olan M-Two'nun olması, hali hazırda düşük olan beklentilerimi mucizevi şekilde daha da düşürdü. Sırıtma

Emeğine sağlık abi. Bakalım yakın zamanda RE8/RE Village olarak beklediğimiz projenin altından RE4 Remake mi çıkacak.
Orcuncharted
Forever Emektarı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2020, 16:41:35 »

Bakalım yakın zamanda RE8/RE Village olarak beklediğimiz projenin altından RE4 Remake mi çıkacak.

Şahsen ben RE 8'in Capcom bünyesinde, RE 4 Remake'in de M-Two bünyesinde geliştirildiğini düşünüyorum. Yani ikisi de çıkacak ama ne zaman çıkacak? Sırıtma
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2020
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.169 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi