Gönderen Konu: RETürk'ten Resident Evil: Revelations 1 İncelemesi  (Okunma sayısı 82 defa)

ejazz

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Ynt: RETürk'ten Resident Evil: Revelations 1 İncelemesi
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2013, 13:29:10 »
yazi guzel olmus fakat resident evil eskisi gibi korkutamiyor cunku eski kamera acilari yok veya eskiyi andiricak seyler yok birde yaratiklar cok kotu oyun boyunca ayni tiplerle kapisiyosun ben acik konusayim cok zor dayandim oyunun sonuna bitsin artik diye ortalama oyun olmus hala beklentilerin altinda

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2013, 14:33:49 »
Doğrudur düşman modelleri çok kısıtlı ve bazı görevler kendisini tekrar ettiğinden özellikle suyun altı diyeyim sıkıyor bazen. Ama yıllar sonra gerilim ve yer yer korku yaşatan ilk RE oyunu olduğundan ve eskiye nazaran karanlık ve dar mekanları eklediğimizde bir şeyler bulabiliyoruz.

lagunaloire

• Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2013, 14:53:12 »
Code Veronica X'ten beri ilk defa bir RE oyununu oynarken ürktüm tekrardan. Rachel aynı Nemesis hissi uyandırdı bende, kovalamacalar falan. Atmosferin ne kadar etkili olduğunu hatırlattı Capcom bu oyunla. Bir sisli, burnunun dibini göremeden etrafta koşturduğun atmosfer Silent Hill için neyse, karanlık, kanlı bir mekan da Resident Evil için odur. Bi' yerlerden ne zaman bir şeyler fırlayacak acaba diye düşündürür, korkutur insanı. Su altı bölümleri sıkıcıydı cidden ama ben Revelations'ı beğendim güzel oyundu bence.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 15:13:07 Gönderen: TheBoss »

Chris Redfield

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Kasım 2013, 13:27:09 »
Revelations biraz atmosferiyle korku öğelerini hissettiyor, ama karakterlerin ara videolarda verdikleri tepkiler özellikle Jill ve Chris çok yapay kalmış. Yanımızda ortağımız olmasa daha iyidiydi. Biz müdahale etmesek ortağımız bütün cephanesini boşaltıp bir yaratığı öldüremiyor. Bana pek RE tadı veren bir oyun değildi. Yinede 5 kadar kötü olmadığı da bir gerçek :)

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Kasım 2013, 14:27:59 »
Evet yardımcı karakter olmasa da olur, hatta olmasa daha iyi olurmuş. Ben 3-5 yaratıkla cebelleşirken o kapının önünde öylece duruyordu bazen, ve ateş etse de hiçbir etkisi olmuyor ne yazık ki.

Chris Redfield

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Aralık 2013, 13:29:49 »
Gerçekten sinir bozucu bir durum. Madem yanımda ortağım geliyor, bir yaratık beni yakaladığında yada ölmek üzereyken neden müdahale edemiyor. Madem öyle yanımda ip gibi dikilmesinin yerine benimle gelmemesini yeğlerdim.

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Aralık 2013, 15:11:56 »
Aynen, bütün karakterlerin partnerinde aynı olay, sadece birinde olsa anlardım. Özellikle deniz altında yüzerken iyice delirmiştim, ben de zaten kapalı alan ve çok fazla su altı fobisi var. Oyunu oynarken suyun altında sanki kendim varmış gibi sıkılıyordum, fobi çünkü. Orada düşmanlar saldırıyor zaten nefes barı doluyor biraz zaman kaybedince karışık yollar, bizim eleman mal gibi bakıyor. Onu öldürmek istiyordum.:D

Chris Redfield

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Aralık 2013, 15:24:26 »
RE 5'te Chris'in Jill'i kurtarmaya çalışırken nasıl çırpındığını gördük. Revelations'ta Chris'in bu tutumu, bizi bazı yerlere kendi değilde Jill'in önden gitmesine izin vermesi sanki bu durumla biraz çelişiyor.

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Aralık 2013, 15:43:22 »
Chris ile Jill arasındaki bağı zayıflamış gibi gösterileri başka bir Capcom saçmalığı, ya da seriye 5. oyunda geçen Kawata ayıbı. Neden dersen, zaten 5. oyunda Chris Jill'e kavuşana dek hırslı ve her an anılar aklında canlanıyor. Ona ulaşabilmek için kendini yırtıyor. Ama ne zaman birbirlerine ulaşıyorlar o zamandan sonra yapımcı aralarına bariz bir soğukluk koyuyor. Hele Wesker'a son roketi neden Jill varken 1 serilik karakter Sheva atıyor onu hiç anlamadım ve en sinir olduğum andı. Revelations'da da devam ediyor dediğin gibi. Jessica'nın Jill'in yanında ona sarılması falan oyuncular için de mesaj içeriyor. Bu seride beraber olmalarını istediğim en baştaki ikili, akıl mantık her şey buna hükmediyor zaten.

Chris Redfield

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Aralık 2013, 16:06:15 »
Oyunda en hoşuma giden sahne Jessica'nın Chris'e sarılma anıydı diyebilirim. Yapma Jill insan biraz kıskanır. :) Oyunda Jessica bile Chris'e karşı bir şeyler hissediyor gibiydi.

Jill'in yanında Sheva fare gibi kalır. Chris'in kadar Jill'de Wesker'dan intikam almak hakkıydı. Gerçi bunu konuşmak yerine Wesker nasıl bu duruma düşer ve ölür anlamak mümkün değil. Ölümünü hatırlarken bile sinir oluyorum. Code Veronica'daki karizmasından sonra.

En büyük isteğim iki çift arasındaki duygusal bağın artık yeni oyunda yer alması ve tabiki bir anlaşmazlıktan dolayı Jill ve Ada arasında bir mücadele de yeni oyunda görmek.

LW

• Site Kurucusu
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Aralık 2013, 17:15:30 »
Evet tepkisizdi resmen. Jessica cazibesini kullanan bir karakter ama Chris'den etkilenmişti çok açık. İlerideki serilerde görmek istediğim bir karakter kesinlikle. Wesker'ın ölümü bana göre de erken ki bunu zaten zamanında çokça konuştuk. Sonrasında gelen düşmanların hiçbiri onun ağırlığına ve karizmasına ulaşamaz. Jill ve Chris beraber artık daha çok görünmeli o kesin ama en az onlar kadar Leon ile Ada'nın buluşmasını da isterim.:D

hacı mehmet

• Umbrella Personeli
  • Yardıran Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Aralık 2013, 22:53:01 »
jessica cazibelide olsa chris oyunun başından sonuna kadar güvenmedi chrise göre fazla laçka bi karakterdi