Gönderen Konu: Resident Evil: Vendetta  (Okunma sayısı 98 defa)

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Resident Evil: Vendetta
« : 25 Kasım 2013, 23:15:58 »

Yapım yılı: 2017
Türü: 3 Boyutlu Macera, Aksiyon,
Gerilim, Korku
Yönetmeni: Takanori Tsujimoto
Yazarı: Makoto Fukami
Yapımcısı: Hiroyuki Kobayashi,
Hiroyasu Shinohara, Takashi Shimizu
Bestecisi: Kenji Kawai
Dağıtıcısı: Kadokawa
Hasılatı: $1,200,000

Konu:

Karısı ve sevdikleri, düğün gününde Amerikan Hükümeti tarafından bombalı saldırıyla vurulduktan sonra intikam duygusuyla yanıp tutuşan Glenn Arias, bir silah tüccarı olmanın getirdiği ayrıcalıkları kullanarak karaborsadaki virüslere erişim sağlar ve bu yolla yeni bir biyo-organik silah geliştirir. Silahın faaliyete geçmesiyle ortaya çıkan bu yeni virüs, öncekilerden çok daha güçlüdür ve hedeflediği nokta da doğrudan, Büyük Elma adıyla anılan New York'un ta kendisidir.

Bu virüs, dünyanın en büyük metropollerinden biri sayılan New York'ta yayılmaya başlamadan önce geçmişinde biyolojik silahlarla savaşmanın getirdiği üne sahip olan Chris Redfield, mensubu olduğu BSAA'in de desteğini alarak Glenn Arias'ın peşine düşer ve yine kendisi gibi Raccoon City cehenneminden sağ çıkmayı başarmış olan Amerikan Hükümeti ajanı Leon S. Kennedy ve bir zamanlar meslektaşı, şimdiyse bir araştırmacı olan Rebecca Chambers'tan yardım ister. Tüm bu keşmekeş içinde Glenn Arias'la baş etmek için ortaklaşa bir şekilde çalışmaları gerekecektir.

Türkçe Altyazılı Fragmanlar:

Resident Evil: Vendetta - Hikaye Fragmanı
Resident Evil: Vendetta - Dünya Geneli Çıkış Tarihi Duyurusu
Resident Evil: Vendetta - Karakter Fragmanı
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2018, 17:17:33 Gönderen: ilsirya »

Netrat

• Yeni Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil: Vendetta
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2019, 03:36:33 »
Sevemedim ben bu animasyon filmini. Özellikle ikincisine göre çok yavan kalıyor :/

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2019, 02:13:21 »
Çok fazla süper kahramanımsı bir kulvarda çekilmişti gerçekten de. Resident Evil havasından olabildiğine uzaktı. Ki garip bir şekilde, filmin yapım ekibinde yer alan kişiler de çok sağlamdı. Halka'dan tut Psycho Pass yapımlarında çalışmış kişilere kadar zengin bir üretici zihniyetiyle yapılmıştı.O bakımdan, Vendetta bu kadar vasat kalması daha da şaşırtıcı.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2019, 16:16:43 »
İlk iki filmi izlemiş olan biri olarak bunu hiç izlemedim bile ya :D

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2019, 22:10:05 »
Usta, mümkünse izlemeni ve fikirlerini paylaşmanı istiyorum :U Biçici Dilay bile izlemiş, düşün :'(

ilsirya

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2019, 23:47:44 »
Evet, izledim, hatta Resident Evil animasyon filmleri arasında en beğendiğim ikinci film oldu. En başta Glenn Arias karakterinin Wesker çakması bir karakter olduğunu düşünmeme rağmen filmi izleyince hikayesinin farklı olduğunu öğrenince Glenn karakterini sevdim ve seriye ayrı bir hava kattığını düşündüm. Filmde başka hoşuma giden bir kısım da Leon'un duygu göstermesiydi. Seride daha önceden bu tarz duyguları pek göremezdik. Leon'un "Benim hayatım hep böyle mi olacak? Ben normal bir hayat süremeyecek miyim?" şeklinde kendini ifade etmesi gayet hoşuma gitti. Çünkü bu zamana kadar seride hep karakterler bu durumdan hoşnutmuş gibi hiç duygu gösterilmedi. Hani "Arkadaş bizim işimiz bu. Biz biyoterörizmle savaşacağız! Bizim olay bu." şeklinde bir ima vardı. O yüzden ben Vendetta filmini beğendim. Hatta bir ara tekrar izlemeyi düşünüyorum. Degeneration filmini bile pek beğenmememe rağmen kaç defa izledim aklımda değil, Vendetta'yı beğenmişken bir kere izleyip bırakmam ayıp olur. :D

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2019, 14:57:13 »
Usta, mümkünse izlemeni ve fikirlerini paylaşmanı istiyorum :U Biçici Dilay bile izlemiş, düşün :'(

İnşallah bir gün, Biraru-san :W

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2019, 00:12:17 »
Belki de bir ekip buluşmasında hep birlikte yorumlayarak izleriz usta :-J
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2019, 00:12:22 Gönderen: DWG22 »

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2019, 03:22:18 »
Ekip buluşması aslında çok iyi olur da, herkesin İzmir'e gelmesini nasıl sağlayacağız ki?

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2019, 13:06:49 »
Onlara hoşlarına gidecek teklifler yaparak tabii ki Usta :-J Mesela Resident Evil Vendetta'yı izleyip birlikte yorumlayacağımızı söylemek, bu tekliflerin başlangıcı olabilir :D

leon scott kenedy

• Site Yöneticisi
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2019, 20:55:29 »
Onlara hoşlarına gidecek teklifler yaparak tabii ki Usta :-J Mesela Resident Evil Vendetta'yı izleyip birlikte yorumlayacağımızı söylemek, bu tekliflerin başlangıcı olabilir :D
Elimizde büyüyen karakterlerin artık zombileri kalkan olarak kulanmasını hep beraber yorumlayacaksak, bize çok büyük bir salon kiralanmalı :D

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2019, 21:46:42 »
Hacı, o iş sende. Senin tanıdıkların çoktur. Şöyle bir sinema kapatalım derim ben :D

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • Ölümüne Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2019, 13:43:39 »

Ben başlangıcı yaparsam, 'Türk gibi başla, Alman gibi devam ettir ve İngiliz gibi bitir' deyiminin bir benzerini gerçekleştirecek miyiz? :-J

Elimizde büyüyen karakterlerin artık zombileri kalkan olarak kulanmasını hep beraber yorumlayacaksak, bize çok büyük bir salon kiralanmalı :D

Wembley Stadyumu bu iş için ideal :D :D

DWG22

• Site Denetmeni
  • Ölümüne Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2019, 01:25:12 »
Usta, gerçekleştirmeyen şerefsizdir, daha ne diyeyim :D