Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 5556
  • 22

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
    • https://resevilhillcry.tumblr.com/
Resident Evil Karakterlerinin Gerçek Yüz Modelleri
« : 03 Aralık 2013, 22:58:51 »
Levent Abi'nin açtığı "ruh ikizleri" topic'ine tepki olarak açılmıştır.  ;D ;D

Şaka bi yana. Bu yaz tatilinde RE ile ilgili en çok uğraştığım, araştığım şey karakterlerin yüz modelleriydi. Bulamadığım çok az karakter var sizinle, bulduklarımı paylaşayım ama ondan önce yüz modelleriyle ilgili şunu açıklamak istiyorum;

Yüz modeli demek o kişinin göz yapısı, kulak yapısı, yüz yapısı; atıyorum işte kulak kepçeliği, dudak dolgunluğu ve benzeri şeylerin alındığı gerçek şahsiyetlerdir.

Örneğin; Jill'in yüz modelinin göz rengi elâ ise biri çıkıp da; "ya arkadaş bu nasıl Jill'in yüz modeli? Jill mavi gözlü, ee ama bu elâ" deyip beni deli etmesin. ;D Ya da aynı şekilde, karakterlerin saçları/saç şekilleri yüz modelini bağlamaz. Leon'un saçı inek yalamış gibiyse yüz modelinin de öyle olması gerekmez. ;D

Bunun dışında yüz modelini "motion capture" olayıyla da karıştırmayın, o ayrı bir şey. Motion Capture ile yüz modeli farklı kişiler olabilir.

Bunun yanı sıra şunu da söyleyeyim, bu vatandaşlar bizim karakterlere benzemiyor. Bizim karakterler onlara benziyor. Çünkü bunlar, onların yüz modeli. Sonra kimse "anaa tıpa tıp aynısı nasıl da benziyor" demesin. Şimdi beni de Piers'in yüz modeli yapsalar, Piers de birebir bana benzer. Ve de lütfen, keşke filmlerde yüz modelleri oynasın muhabbeti dönmesin. Bunlar yüz modeli, hepsi oyuncu değil. Mesela Ada'nın yüz modeli, esasında manken.

Benim şahsi yorumum; illa filmdekilerin oyundakilere benzemesini istiyorsanız, madem öyle filmdeki oyuncularımız yüz modeli olsun. Daha mantıklı.

Hemen her oyunda yüz modelleri değişiyor ne yazık ki. Bunu da söyleyeyim...

Liv Tyler / Claire Redfield (CVX)

Neve Campbell / Claire Redfield (RE2)

Matt Mullins / Chris Redfield (RE5 falan... ;D)

Caroline Ribeiro / Ada Wong (RE4)

Ty Brenneman / Ada Wong (RE6)

Amra Silajdzic / Jill Valentine (REV-REORC)

Julia Voth / Jill Valentine (Remake, RE5, REUC falan...)

Bradley Dodds / Jake Muller (RE6)

Natasha Alam / Helena Harper (RE6)

Nina Fehren / Excella Gionne (RE5)

Ken Lally / Albert Wesker (RE5)

Adam Crosman / Piers Nivans (RE6)

Christian Duerre / Leon Kennedy (RE4)

Bart Voitila / Leon Kennedy (RE6-Damnation)

Arkadaşlar bu ara benim şu dershane işleri çok yoğun. Hemen hemen tüm karakterlerin yüz modellerini var bende, onları da bi ara atarım. Şimdilik bunları yapabildim. Resimleri ben birleştirdim, ama tumblr'daki nickname'im resevilhillcry olduğundan kenarda o yüzden imzam var. :) Reklam amaçlı bir şey değil yani.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 16:25:35 Gönderen: *EvilGirl* »

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil Karakterlerinin Gerçek Yüz Modelleri
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2013, 23:18:48 »
Çok güzel bir konu, özellikle Liv Tyler olayını bilmiyordum ben oha oldum. Capcom'u şu konuda tebrik etmek lazım, karakterlerin yüz modellerini gerçekten harika seçiyor, her karakteri bu yüzden çok karizma oluyor zaten. Favorim elbette Julia Voth, mükemmel bir yüz hattı var Liv Tyler ile beraber. Jessica'nın kim onu da çok merak ediyorum aslında.

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2013, 23:26:18 »
Çok güzel bir konu, özellikle Liv Tyler olayını bilmiyordum ben oha oldum. Capcom'u şu konuda tebrik etmek lazım, karakterlerin yüz modellerini gerçekten harika seçiyor, her karakteri bu yüzden çok karizma oluyor zaten. Favorim elbette Julia Voth, mükemmel bir yüz hattı var Liv Tyler ile beraber. Jessica'nın kim onu da çok merak ediyorum aslında.
Sağol Abi. Daha bombalar var ya. ;D Ben bu ara başka şehre taşındım biliyorsun, bide dersler falan yoğunum. ;D Devamını paylaşırım. Jessica'yı da araştırırım bi ara, şuanlık elimde onun yüz modeli yok. :)

Albert Wesker

• Forever Emektarı
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2013, 23:31:13 »
Helena ve Piers yüzleri çok etkileyici.

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2013, 23:40:36 »
Aynen Alper Abim, Piers dehşet. Bence karaktere en iyi yansıtabildikleri model; Piers ve Excella. Gerçi hepsi az buçuk andırıyor, benziyor da... Bu ikisini daha hoş ve daha "anaa oyunun içinden fırlamış gibi" tabiri ile buluyorum.

Yakışıklılık açısından, Leon'un RE4'teki ve Chris'in RE5'teki yüz modelleri bence çok... Ay bana bir şeyler oluyor. ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 23:41:19 Gönderen: *EvilGirl* »

Albert Wesker

• Forever Emektarı
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2013, 23:42:12 »
Aynen Alper Abim, Piers dehşet. Bence karaktere en iyi yansıtabildikleri model; Piers ve Excella. Gerçi hepsi az buçuk andırıyor, benziyor da... Bu ikisini daha hoş ve daha "anaa oyunun içinden fırlamış gibi" tabiri ile buluyorum.

Yakışıklılık açısından, Leon'un RE4'teki ve Chris'in RE5'teki yüz modelleri bence çok... Ay bana bir şeyler oluyor. ;D ;D ;D ;D
Ne zaman olmadı ki? :P

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2013, 23:49:53 »

Ne zaman olmadı ki? :P
Ben güzele güzel derim Abi, benim olmasına gerek yok. :D
Ama şimdi yalan yok taş gibiler. ;D
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 23:50:49 Gönderen: *EvilGirl* »

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2013, 23:51:39 »

Katılıyorum :W

Resevilhillcry

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2013, 23:55:34 »
Demek öyle sizinle Adam ile yani Piers ile ilgili başka bir resim paylaşayım.
Kendisi sıkı RE'ci.  :) Julia Voth gibi...

Daha yakından;

Bi karakterin yüz modelini de, aynı karakterin cosplay'i olarak görünce makara oluyor. ;D
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 23:56:43 Gönderen: *EvilGirl* »

doppelganger

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2013, 23:57:39 »
Oncelikle ellerina sagli, konuyu actigin icin de ayrica tesekkurler. Bi cok kisi bu yuz modeli konusunda gercekten bilgi sahibi degil ve bu baslikta cok yararli olmus. :W Bunun disinda Julia Voth zaten Jill ile beraber gonlumde taht kurmus durum da, fakat Helena nin yuz modeli cok cok mukemmel. :)