logo
Ana Sayfa   Forum   Ara Mobİl TAKVİM Üyeler GİRİŞ YAP Kayıt
*

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Sayfa: [1]   
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lütfen Biraz Objektif olun - Kendi Eleştirim -  (Okunma Sayısı 517 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
resh_aykut
Umbrella Personeli
*

Toplam Puan : 177
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« : Şubat 19, 2011, 01:41:45 »

Eleştiri bölümü olmadığı için bu hem sizin için bir eleştiri hem de öneri mesajı olacaktır umarım değerlendirirsiniz.. Hem de forumdan neden ayrılma kararı aldığımın bir açıklaması olabilir..

*Öncelikle son zamanlarda forumda bir subjektiflik söz konusu herkes kafasına göre kurallar koyuyor kafasına göre takılıyor falan sizlerin işine karışamam ama burda üye olarak insanların da hakkı olmalı diye düşünüyorum..

*Siteye saçma sapan kısıtlamalar getirildi hiç mi fark etmediniz ? Oyunlar konusunda bile yeni konu açamıyor insanlar. Üyeler Sadece Resident evil adına toplanmadı tabi herkesin kendine göre ilgilendiği alanlar var ama siz sanki tarikat üyeleriymiş gibi onları kısıtlıyorsunuz ne var kardeşim açsın yeni konu çok gereksizse silersiniz..Zaten böyle bir konu açmak isteyen kişi oyunlarla ilgili yeni haberler paylaşmak için açacaktır ya da gözden kaybolmasın diye böyle bir şey yapmak istemiştir...
Şahsen ben böyle bir site yapmış olsaydım daha önce bu tür ortamda çalıştım . Sitemi sadece RESİDENT EVİL üzerine değil biraz daha yelpazeyi uzatarak insanların her konuda aktif olmasını sağlardım ki yüksek kitlelere ulaşmak için hedefiniz bu olmalıdır.. Yoksa insanlar bir süre sonra benim gibi sıkılıp birer birer forumdan ayrılma kararı alacaktır...

*En basit örneklerinden birini vermek istiyorum bardağı son damlasında taşıran ...
Resident evil outbreak file 3 adlı konunun kilitlenmesi..  Bir yönetici arkadaşımız dedi ki : Daha haberi bile çıkmayan oyunun üzerinde neden bu kadar fazla konu tartışılmış - 5 sayfalık bir konuydu ki üyeler çıksın çıkmasın diye özgür kanaatlerini dile getiriyordu o da kısıtlandı gerçi - yurdum insanı işte pehh demişti ve onun ardından sadece ana oyundaki karakterlerin bu oyunda olsaydı acaba insanları nasıl değiştirebileceği hakkında yorum yapmıştım..  

Ben çok merak ediyorum acaba bu konu ya Resident evil 6 olsaydı ? O zaman da seve seve sonsuza kadar tartışırdınız değil mi ? Eminim öyle olurdu...

* Son olarak bu kadar kısıtlamanın olduğu bir sitede benim içim bayıldı boğuldum .. Gerçekten boğuldum artık eminim vardır benim gibi düşünen insanlar da.. O yüzden de ayrılma kararı aldım...

İnsanların bu konu hakkında yorumlarını paylaşsın isterim eğer bu konu da kısıtlanır mı artık bilemeyeceğim çünkü BENİMSENMİŞLİK ve Kendini En üstün ilan etmişlik sezmeye başladım artık...

Ayrıca bu konuyu LEVENT abi nin de görmesini istiyorum kendisi beni çok iyi tanır hani silersiniz filan belki nitekim bu bir ELEŞTİRİ mesajıdır umarım en yakın zamanda değerlendirilir .. Son sözüm de budur hepinize bol özgürlüklü eğlenceler diliyorum !
bkcm81
Cost The Back Üye
*

Toplam Puan : 463
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2011, 01:58:32 »

Sonuna kadar katılıyorum ve arkandayım hocam. Kesinlikle doğru söylemişsin Tebessüm
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2011, 02:04:35 »

O kişiler belli bölümlerden sorumlu olan özel üyelerdir, yani biz, yöneticilerden daha değerli kişilerdir. Neyse ilk öncelikle tüm bu kararların, Levent abi'nin gözetiminde alındığını bildirmek isterim. Ayrıca üye istemediğimizi çok kez söyledik zaten. Sırf bu amaç uğruna bir üyelik sistemi geliştirdik ki, sadece her şeyi göze almış kişiler üye olabilsin diye. Bu anlamda üye olmak isteyen kişiye e-posta olarak 10 tane soru gönderdik. 7'si Re, 3'ü sitenin işleyişi ile ilgili. Biz zaten üyelere, üye olmaktan vazgeçmeleri için çok şans veriyoruz. Onlara, "bak bu site zorludur, kuralcıdır, diktatörlük hat safhadadır" mesajını vermeye çalışıyoruz. Geniş kitlelere elbette ulaşmak istiyoruz; ancak geniş kitlelelere üye sayısı ile değil yaptığımız işlerle ulaşmak istiyoruz. Bu amaçla çalışıyoruz ve bu amaç uğruna çalışanları destekliyoruz. Biri makale yazdığı zaman, onu olabildiğince üstün durumda tutmaya çalışıyoruz ve sayfanın tamamını HTML olarak kodlamayı göze alarak, anasayfada yayınlıyorum. Açıkçası bu şekilde geniş kitlelere ulaşmak, daha cazip gibi.

Kısacası yukarıda belirttiğin her şeyi yapıyoruz, evet; ama inandığımız şey uğruna yapıyoruz. Kalktığımız yere, yeniden düşmemek adına yapıyoruz. Hiçbir şekilde sonucu alınmasa bile, kendi içimizde sonucunu alıyoruz ve mutlu olabiliyoruz. O zaman siteye baktığımızda, "Evet gerçekten zor bir siteyiz; ama buraya alışabilen kişi, çok fazla değişir" diyebiliyoruz. Nitekim Selin, buna dayanamayarak gitti. Çünkü Selin, Türkçe karakter kullanma özürlüydü. Gitmeseydi, ben siteden atacaktım, o yüzden gitti. Ne yazık ki; gerçekler bunlar ve kesinlikle objektifim. Yönetim olarak acımasız ve kendimize belirlediğimiz yolun, aramızda istişare edilerek doğru olduğuna inanıyoruz Tebessüm Ki 1-2 kişi değil; sitedeki en demir baş adamlarla istişare ederek yapıyoruz. Olay bundan ibaret... Yinede başlığının kalmasını sağlayacağım ve Levent abi'ye görmesi için özel mesaj atacağım.
sezar
Baş Tacı Üye
*

Toplam Puan : 1970
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2011, 02:09:59 »

Siteyi ipsiz sapsız birçok insanla doldurup büyük kitle oluşturmak yerine; sitede kaliteli, az ve öz insanların olmasını tercih ederim. Burası RESİDENT EVİL formudur. Genel forumlar gibi her telden çalan forumlardan değil. Tabiki Re harci konularda kısıtlamalar olacaktır olmalıdır da. Ayrıca hayali olan bir konuyu uzatıp durmak saçmalıktan başka bişey değildir. Forumda kirlilik yaratmaktadır bunun gibi birçok konuda vardır. Bu konularda modlara bildirilir uygun görülürse silinir zaten.

Eleştiri yapmışsın ancak eleştiriden çok elinden şekeri alınmış çocuk gibi eleştiri yapmışsın. Çünkü konuda kayda değer birşey yok. Siteye katkı yapan hiçbirşeyi yok. Ama Başlık Re outbreak 3. Mizah eğlence bölümünde olsa neyse. Ana başlıklar altında duran bir konu.

Ayrıca Levent konuyu görsün istiyorsun. Tabiki mutlaka görecektir. Bu birazda benim bakan tanıdığım var havasında olmuş.  Sırıtma
Kurallar keyfi konulmadı. Birçok şeyden ders alınarak bu kurallar konulmuştur.
DWG22
Site Denetmeni
*

Toplam Puan : 1683
Çevrimiçi Çevrimiçi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2011, 02:28:10 »

Berkay Hocam zaten, konu ilk açıldığında durumu belirten bir mesaj atmış o başlığa...

çıkacağı yada çıkmayacağına dair kesin bir bilgi gelene kadar ben konuyu kilitlemeyecem (ama diğer mod arkadaşlar kitlerse onu bilemem)

Ki böyle bir konu açılması da mantıklı karşılanabilir; ama artık adamlar yapmayacaklarını açıkça belli ettikten sonra açık kalması olağan dışı oluyor. O zamanlar öyle bir söylenti olduğu için bu başlık açılmıştı ve o yüzden durmasına izin verdik. Açıkçası bizim unuttuğumuz bir şeyi Alper abi hatırlayarak yerine getirmiş ve haklıdır da. Çünkü o bölümden sorumlu özel üye Tebessüm
LW
Site Kurucusu
*

Toplam Puan : 1432
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2011, 17:59:11 »

Ben yönetici odasında söyleyeceğimi söyledim. Bilen de bilir beni her zaman demokratik ve haklının yanında olmaya çalışan adil bir düşünce şeklim vardır. Çok sıkma konusunda haklı olabilirsin ama kurallar da uyulması içindir. Bu konuda ben yönetici arkadaşlara da tavsiyelerimi ilettim ve sanılmasın ki eleştirileri görmüyor kimse. Ama eleştirinin adabı vardır, burada kimse tarikat değildir ya da onun bir üyesi. Her şey daha kaliteli bir RE mekanı içindi ve bazı ithamlar biraz ağır kaçmış, eleştiri yaparken adabı da iyi bilmek lazım. Ve benim diyeceğim bu konuda bu kadar, eleştirisi olan adabıyla eleştirebilir bizi, sonuçta gökten zembille inmedik, kusursuz değiliz yani, hatalarımız olabilir ve gördükçe düzelmeye çalışırız. Ama kurallar bizim için daha iyi bir mekan yaratılması için ve üyeler sitenin baştacıdır, ve tek yapmamız gereken kurallara uyup, mutlu şekilde mekanımızda eğlenmeye devam etmek. Eleştiri olacaksa da adabıyla yapmak...Anlatmak istediğim her kesime anlatabildim umarım, sözlerim bu kadar.

Daha iyi bir RETürk için bölünme değil bütünleşme istiyorum sizlerden, o kadar...Gerisi gelir, emin olun...Teşekkürler...
Sayfa: [1]   
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF | Nekro Kelebek Girişimi © 2006-2019
SimplePortal © | Daimi Site Kurucusu: Levent Arıkan
Tema Tasarımcısı: DWG22
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.125 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu
Site Yönetimi