Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
 • 973
 • 8


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2020, 19:05:15 »
JENNIFER SIMPSON

Doğum Yılı: 1981

Oyundaki Yaşı: 15

Barrows malikanesindeki korkunç geceden sonra Jennifer, travmaya girmiş bir şekilde Granit Yetimhanesine geri gönderilir. Yaşadığı travmanın da etkisiyle Jennifer, her gece rüyasında Scissorman tarafından kovalandığını ve arkadaşlarının ölüm anlarını görmektedir. Bu duruma sessiz kalamayan yetkililer onu, Norveç'in başkenti olan Oslo'da bulunan Prof. Samuel Barton'a gönderir. Oslo'da geçireceği süre zarfında da Jennifer'ın sorumluluğu Prof. Barton'ın asistanı olan Helen Maxwell'a verilir.

Oslo'da geçirdiği süre zarfında psikolojik seanslara katılan Jennifer, Helen ile çok iyi anlaşmaktadır hatta aralarında bir tür "Abla-Kardeş" bağı oluşmuştur. Jennifer, Oslo'da hiçbir zaman yalnız olmamıştır. Granit Yetimhanesindeki eski öğretmenlerinden Kay Satterwhite ve onun koruması altında olan "Edward" adındaki bir çocuk ile zaman zaman görüşmektedir. Edward da aynı Jennifer gibi Barrows malikanesinden sağ kurtulmuş bir çocuk olmasına karşın, şaşırtıcı bir derecede Jennifer ile hiç karşılaşmamıştır ve malikanede neler olduğunu hatırlamamaktadır.

Hem malikanedeki travmalarından kurtulmak hem de olayları aydınlığa kavuşmak için gece seanslara katılmak üzere üniversiteye giden Jennifer, Scissorman'in saldırısına uğrar. Bir yıl önce Barrows malikanesinde kapana kısılan Jennifer bu sefer de üniversitenin araştırma binasında kapana kısılmıştır. Scissorman tarafından bir süre bina içinde kovalanan Jennifer, en sonunda binanın yangın merdivenin kullanarak kaçmayı başarmıştır.

Ertesi günlerde bu olayın derinine inmek ve "Scissorman" efsanesine bir son vermek isteyen araştırma ekibi, (Jennifer ve Helen da bu ekibin içindedir) Barrows klanın bilinen ilk evi olan, İngiltere'deki "Barrows Kalesi"ne gitmek üzere yola çıkarlar, ancak kaleye vermeden önce yapılan bir kamp sırasında Jennifer kaçırılarak gruptan önce Barrows kalesine götürülür.

Bu noktadan sonra Jennifer'ı bekleyen sonlar, oyunun senaryosuna göre değişim göstermektedir.

Jennifer Senaryosunda:

Kale içerisinde Scissorman'in tuzağından canlı olarak kurtulmaya başaran Jennifer, kale içerisinde araştırma grubunun diğer üyelerini ararken tesadüfen Barrows klanının eski üyelerinden olan Quintin Barrows'un kendi oğlu ve ilk Scissorman olan John Barrows'u yok etmek için kullandığı büyüyü barındıran parşömeni ele geçirir. Bu parşömende yazana göre; kalenin alt kısmındaki gizli tapınakta, büyülü bir kapı bulunmaktadır ve Quintin Barrows zamanında oğlunu bu büyülü kapının ardına hapis ederek çevredeki çocukların ölümlerini engellemeyi başarmıştır.

Aynı büyülü kapıyı kendi başındaki Scissorman'den kurtulmak için kullanmayı amaçlayan Jennifer, vakit kaybetmeden kalenin altında bulunan gizli tapınağa gider. Tapınağa vardığında eski öğretmeni Kay Satterwhite'ın cansız bedeni ve Scissorman ile karşılaşan Jennifer, çok geçmeden Edward'ın aslında bir yıl önce, Barrows malikanesinde karşılaştığı Dan Barrows olduğunu ve malikanede ölen annesi Mary Barrows ve ikiz kardeşi Bobby Barrows'ın intikamını almak için bütün bunları planladığını öğrenir. Gizli tapınakta son kez Scissorman ile karşı karşıya gelen Jennifer, büyülü kapıyı açmayı ve Dan'i bu kapıdan içeri atmayı başarır. Ancak bu hareketinin ardından kale yıkılır ve Jennifer da kale enkazının altında kalır. Saatler süren arama kurtarma çalışmalarından sonra Jennifer, Nolan Campbell ile birlikte sağ olarak kale enkazından çıkartılır. 

Helen Senaryosunda:

Helen, kalenin giriş katında bulunan tapınağa girdiğinde Jennifer'ı tapınağın ortasındaki haça bağlı bir şekilde bulur ve Scissorman de onu kurban etmek için yaklaşmaktadır. Eğer bu sahnede Helen'ın envanterinde silah yoksa veya silahını yeterince hızlı çekemezse Jennifer, Scissorman tarafından "Great Father"a kurban edilerek öldürülür. Eğer Helen, Scissorman'ı durdurmaya başarırsa oyun bittiğinde Jennifer, kale enkazının altından canlı olarak çıkarılır.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2020, 19:57:03 »
HELEN MAXWELL

Doğum Yılı: 1966

Oyundaki Yaşı: 30

Prof. Samuel Barton'ın asistanı ve Oslo'da olduğu zamanlarda Jennifer Simpson'dan sorumlu olan Helen Maxwell; kariyerinde özverili, titiz bir kişidir. 

Daha küçük bir kızken babası tarafından şiddete maruz kalan Helen, 7 yaşındayken kalp krizi geçiren babasına yardım etmek yerine onun ölümünü izlemiştir ve bu davranışı nedeniyle babasının ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Yaşadığı suçluluk hissinin de etkisiyle "kriminoloji" alanında eğitim alarak, 1988 yılında Prof. Barton'ın yanında Oslo Üniversitesi Araştırma Bölümünde suçluların psikolojik durumları üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Scissorman ile ilk kez araştırma binasında kaldığı gece karşılaşan Helen, aynı gece iki iş arkadaşı olan Danny ve Rose'un ölümlerine tanık olmuş ve canının zor kurtararak Polis karakoluna sığınmıştır.

Ertesi gün Oslo Şehir Kütüphanesinde "Barrows ailesi" hakkında daha fazla araştırma yapması gereken Helen, eski bir arkadaşı olan Detektif Stan Gotts'dan da araştırmalarına yardım etmesini ister. Bu istek üzerine Stan, Barrows ailesini eski uşaklarından olan Rick'i ziyarete gider. Kütüphanedeki araştırmalarını sonucu ve Stan'in soruşturmasının neticesinde artık Barrows ailesinin tarihi hakkında her şeyi bilen Helen, bir araştırma ekibi kurarak İngiltere'de bulunan Barrows Kalesine gider.

Oyunda Helen senaryosuna göre: Araştırma ekibi kaleye vardıktan kısa bir süre sonra dağılır. Bir yandan kalede hayatta kalmaya çalışan, diğer yandan da araştırma ekibinin kayıp olan diğer üyelerini arayan Helen; Barrows ailesinin eski üyelerinden Quintin Barrows'un zamanında, oğlu John Barrows'u öldürmek için kullandığı büyüyü bulur. Araştırma ekibinin kayıp üyelerini aradığı sırada ise  kalenin alt katındaki tapınakta Jennifer'ı bir haça bağlandığını gören Helen, Scissorman onu kurban etmek için yaklaştığını fark eder. Detektif Stan Gotts'tan aldığı silahı kullanan Helen, Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Samuel Barton'ı vurarak Jennifer'ı kurtarmayı başarır.

Prof. Barton'ın gerçek Scissorman olmadığını ve gerçek Scissorman'ı yok etmek için ne yapması gerektiğini bilen Helen, hiç vakit kaybetmeden kalenin altında bulunan gizli tapınağa gider ve orada Edward (Dan Barrows) ile karşılaşır. Kale içinde bulduğu büyünün yardımı ile Scissorman'ı etkisiz hale getirmeyi başaran Helen, araştırma ekibinin bazı üyeleri ile kaleden canlı olarak çıkmayı başarır.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2020, 20:07:07 »
SAMUEL BARTON

Doğum Yılı: 1944

Oyundaki Yaşı: 52

Amerika'da Stanford Üniversitesinde "hipnoterapi" eğitimi alan ve okuduğu bölümün en genç mezunu olan Prof. Samuel Barton, Oslo Üniversitesinde "kriminoloji" alanında çalışmalar yapan bir öğretim üyesidir. Suçlu psikolojisi üzerinde uzman olmasına karşın, aynı zamanda paranormal olayları aşırı derece ilginç bulan Prof. Barton, bu nedenle 14 Eylül 1995 tarihinde gerçekleşen "Saat Kulesi" (Barrows Malikanesi) olayları dosyasını gönüllü olarak almıştır. Yanında çalışan diğer eğitim görevlerinin anlatımına göre profesör; bu dosyaya o kadar takıntılıdır ki masasının üzerinde Scissorman'ın kurbanlarını öldürmek için kullandığı makasın bir örneği bulunmaktadır ve kendisi de bu makasla zaman geçirmektedir.

Samuel Baron; Üniversitedeki bölümünü en genç mezunu olmasından dolayı kendisinden dahi olarak bahsetmeyi sever ve insanların ona ne yapması gerektiğini söylemesinden hoşlanmaz. Kariyerinde hipnoterapi uyguladığı insanlar üzerinde zaman zaman çok ileri gittiği için eleştirilen Barton, kendisini terapiler sırasında durduran asistanlarından bazılarını da kovmuştur. Bu özelliklerinden dolayı, yakınları ondan kimi zaman bir "megaloman" olarak bahseder.

Hem Jennifer hem de Edward'a hipnoterapi uygulayan Prof. Barton, çok geçmeden Edward'ın aslında Dan Barrows olduğunu fark etmiştir, ancak paranormal olaylara olan merakı ve Edward'ın da psişik güçlerinin etkisiyle Edward'ın kontrolü altına girer.

Jennifer Senaryosunda:

Jennifer, Barrows kalesinde Scissorman'i yok etmek için gerekli olan büyüyü bulur ancak üzerinde yazılı olanlara okuyamaz. Eğer Jennifer, büyü parşömeni ile kalenin bahçesine giderse Prof. Barton'u yaralı olarak bulur ve Barton, parşömende yazanları Jeniffer'a çeviri.

Eğer Jennifer parşömeni Helen'ın çevirmesini isterse, Prof. Barton'un cesedini kalenin bahçesinde asılı olarak bulur.

Helen senaryosunda:

Prof. Barton, bizzat Scissorman ile birlikte çalışmaktadır, hatta zaman zaman onun kılığına girerek, araştırma ekibinin üyelerinin birkaçını öldürmüştür. Helen, kalenin giriş katında bulunan tapınağa girdiğinde Jennifer'ı tapınağın ortasındaki haça bağlı şekilde bulur ve Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Barton da onu kurban etmek için Jennifer'a yaklaşmaktadır. Eğer bu sahnede Helen'ın envanterinde silah yoksa veya silahını yeterince hızlı çekemezse Jennifer, Prof. Barton tarafından "Great Father"a kurban edilerek öldürülür. Eğer silahını zamanında çekip ateşlerse, Scissorman kılığına girmiş olan Prof. Barton'ın ölümüne sebep olur. 


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2020, 21:25:03 »
NOLAN CAMPBELL

Doğum Yılı: 1970

Oyundaki Yaşı: 26


Oslo'da bir gazeteci olan Nolan Campbell'in kız kardeşi Julia Campbell, çocukken ortadan kaybolur ve bir daha kendisinden haber alınamaz. Bu olaylardan yıllar sonra, Jennifer Simpson'un Barrows Malikanesinden canlı kurtulmasının ardında malikanede yapılan araştırmalarda, Julia'nın kalıntıları ortaya çıkar. Hem kardeşinin ölümünü aydınlatmayı hem de olayın arkasında olabilecek herkesi ortaya çıkarmayı amaçlayan Nolan, "Saat Kulesi" olayları ve Jennifer ile yakından ilgilenmektedir.

Araştırmalarına ilk olarak Oslo Üniversitesinde başlayan ve Prof. Samuel Barton'a sorular yönelten Nolan, istediği sonuca ulaşmayınca Jennifer ile iletişime geçmeyi başarır. Beraber çıktıkları bir akşam yemeğinde Jennifer, Nolan'a malikanede yaşadığı olayları anlatır. Akşam yemeği neticesinde Nolan, istediği bilgelere ulaşmasının dışında ayrıca Jennifer ile aralarında romantik bir ilişkinin ilk adımları da atılmıştır.

Jennifer senaryosuna göre: Jennifer'ın üniversitede Scissorman tarafından saldırıya uğramasından sonra da araştırmalarına devam eden Nolan, Barrows ailesinin eski hizmetlilerinden olan Rick'e ulaşır ve Jennifer ile Helen'ın isteği üzerine Rick ile görüşmeye gider. Bu görüşme sırasında Rick'in evinde Scissorman'in saldırısına uğramasına karşın, İngiltere'de bulunan Barrows Kalesinin varlığını ve konumu öğrenerek kaçmayı başaran Nolan, vakit kaybetmeden öğrendiklerini Jennifer ile Helen'a anlatır.

Helen tarafından kurulan ve İngiltere'deki Barrows Kalesine gidecek olan araştırma ekibe Nolan da katılmıştır. Kaleye varmadan önce yapılan kampta, Jennifer'ın ortadan kaybolduğunu fark eden ilk kişi Nolan olmuştur ve kaleye varmalarından kısa süre sonra da ekipten ayrılarak Jennifer'ı tek başına aramaya başlamıştır.

Jennifer kalenin altında bulunan gizli tapınakta Scissorman ile karşı karşıya geldiğinde Nolan, Scissorman'nin dikkatini dağıtarak Jennifer'ın büyüyü kullanması için zaman kazanmıştır. Scissorman'nin ortadan kalkmasından sonra kale yıkıldı ve Nolan ile Jennifer, enkazın altında canlı olarak çıkarıldılar.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2020, 22:06:48 »
STAN GOTTS

Doğum Yılı: 1954

Oyundaki Yaşı: 42

Oslo'da bir "müfettiş yardımcısı" ve Helen Maxwell'ın eski bir arkadaşı olan Stan Gotts birçok davada Helen ile birlikte çalışmıştır ve Helen'a "hocam" diye hitap etmektedir. Stan'nin müfettiş olan diğer ortağı, önceki davanın araştırması sırasında yaşanan bir olayda yaralanıp hastahaneye kaldırdığı için Stan, "Saat Kulesi" dosyasını tek başına yürütmek zorunda kalmıştır. Normalde "sıcak kanlı" biri olan Stan, rütbesi konusunda oldukça hassastır. Birçok kez kendisine "müfettiş" olarak hitap eden Jennifer'a rütbesinin "müfettiş yardımcısı" olduğunu söylemiştir.

Paranormal olaylara ve doğaüstü insanların varlığına inanmayan Stan, başlangıçta Scissorman'in varlığına da inanmamaktadır. Hatta Scissorman'nin saldırısına uğradığını söyleyen Helen'nın sözlerine bile inanmamıştır. Ancak Stan'nin bu görüşü; Helen'nın isteği üzerine gittiği Barrows ailesinin eski bir hizmetlisi olan Rick'in evinde Scissorman ile göz göze gelmesiyle değişir. İngiltere'de bulunan Barrows kalesi hakkında bilgi toplamayı başaran Stan, İngiltere'ye gidecek olan araştırma ekibine de katılmıştır.

Helen Senaryosunda: Helen; Scissorman'i ortadan kaldıracak büyülü kapıyı açtığında Scissorman, Helen'ı da kendisi ile birlikte içeri çekmektedir. Tam bu sırada Helen'a yardıma gelen Stan, Scissorman'ı vurarak Helen'ın kurtulmasını sağlamış ardından da kale yıkılmadan dışarı çıkmayı başarmıştır.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2020, 20:54:14 »
EDWARD (DAN BARROWS)

Doğum Yılı: 1986

Oyundaki Yaşı: 10

Barrows ailesinin lanetli ikizlerinden biri olan Dan, Barrows malikanesinde Jennifer'ın karşısına ilk olarak "larva" olarak da adlandırılan; mor ten rengi, kırmızı göz rengine ve devasa boyutta bir bebeği andıran fiziksel görünüşü ile çıktı. Malikanede yaşanan patlamanın sonrasında yanan "larva" bedeninin içinden çıkmayı başaran Dan, artık sıradan bir çocuk vücuduna sahiptir.

Jennifer'ın Granit yetimhanesine geri dönmesi ve Barrows malikanesinde neler olduğunu yetkilere anlatmasından sonra malikanede araştırma yapan polisler, Dan'i bulur ve onun sağ kurtulmayı başarmış sıradan bir çocuk olduğunu düşünerek yetimhaneye götürürler. Hiçbir yerde kaydı bulunmayan ve hafızasını kaybetmiş olan Dan, yetimhanedeki öğretmenlerden biri olan Kay Satterwhite'a emanet edilerek, Jennifer ile birlikte Oslo'ya terapiye gönderilir. Dan hafızasını kaybettiği hatta kendi adını bile hatırlayamadığı için Kay ona "Edward" adını verir.

Oslo'da belirli aralıklar ile Prof. Samuel Barton'un terapilerine katılan Dan, ne zaman olduğu tam olarak bilinmese de kim olduğunu ve malikanede neler yaşandığını hatırlamayı başarır. Ardından "larva" zamanından sahip olduğu telekinezi gücünün de yardımı ile Samuel Barton, Kay Satterwhite ve Oslo üniversitesinde "araştırma asistanı" olarak görev yapan Harris Chapman'ı telepatik olarak etkisi altına almayı başarır. Barrows klanının yeni Scissorman'i olan Dan'in aklında artık sadece annesi ve kardeşinin ölümünden sorumlu olan Jennifer'dan intikam almak vardır.

Etkisi altına aldığı kişilerin de yardımıyla "Edward" kimliğini hiç bozmadan İngiltere'ye Barrows kalesini araştırmaya gidecek olan gruba katılmaya başaran Dan burada; Jennifer'ın açtığı büyülü kapının ardına hapsedilir ve bir daha kendisinden haber alınamaz.

Dan Barrows'un ortadan kalkmasıyla; Barrows klanı ve "Scissorman" efsanesi sona erer.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2020, 21:01:20 »
KAY SATTERWHITE

Doğum Yılı: 1970

Oyundaki Yaşı: 26

Granit yetimhanesinde öğretmen olan Kay Satterwhite, sıcak kanlı ve çevresindekilere karşı oldukça nazik biri olarak bilinir. Barrows malikanesinde bulunan ve ardından yetimhaneye gönderilen, hafızasını kaybetmiş bir çocuk olan Dan Barrows ile yakından ilgilenen Kay, ona "Edward" adını vermiştir.

Malikanedeki araştırmalar bittikten sonra olayın detaylarını merak eden yetkililer, Jeniffer ile Dan'ı Oslo'ya terapi almaları için göndermeye karar verirler. Jeniffer'ın sorumluluğu o sırada Oslo'da bulunan Helen Maxwell'a verilirken, Dan'nin sorumluluğu ise onunla yakından ilgilendiği için Kay Satterwhite'a verilir. Oslo'da gördüğü terapi seansları sırasında kendi hafızasına kavuşan Dan, kısa sürede Kay'i telepatik olarak etkisi altına almayı başarır ve onu kendi emellerinde kullanmaya başlar.

Kay Satterwhite her ne kadar Scissorman olan Dan'e yardım etse de İngiltere'de bulunan Barrows kalesinden Dan tarafından öldürülür. Ancak Kay'ın kendi bilincine tekrar kavuştuğu için mi yoksa artık Dan'in işine yaramadığı için mi öldürüldüğü bilinmemektedir.


HammerHead

 • Site Yöneticisi
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 549
  • Profili Görüntüle
Ynt: Clock Tower (1996) Karakterleri
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2020, 20:42:08 »
RICK

Doğum Yılı: 1931

Oyundaki Yaşı: 65

Barrows ailesinin hizmetlilerinden biri olan Rick, gençlik yıllarında da İngiltere'de Barrows kalesinde aileye hizmet etmiş ve bu nedenle Barrows ailesinin karanlık geçmişini bilen ender kişilerdendir. Ailenin karanlık geçmişini bildiği hâlde sadakatinden dolayı kimseye hiçbir şey söylemeyen Rick, lanetli ikizler olarak bilinen Bobby Barrows ve Dan Barrows doğumuna kadar Norveç'te Simon Barrows ve Mary Barrows çiftine de hizmet etmeyi sürdürmüştür. İkizlerin doğumundan sonra malikanedeki hizmetlilerin güvenliğinden endişen eden Simon, Rick'te dahil olmak üzere bütün hizmetleri malikaneden kovmuştur. Rick bu olaylardan sonra emekliye ayrılmış ve Oslo'da ufak bir bahçeli evde yaşamını sürdürmeye devam etmiştir.

Jeniffer'ın Barrows malikanesinden dönmesi ve Barrows ailesinden geriye kimsenin kalmadığı açıklandıktan sonra, artık uzun yıllar boyunca hizmet ettiği ailenin sırlarını açıklamakta bir sıkıntı görmeyen Rick, bildiklerini gazeteci Nolan Campbell ve müfettiş Stan Gotts'a anlatır.

Jeniffer Senaryosunda:

Rick'in evine giden Nolan Campbell, Rick'e Barrows ailesinin geçmişi ve İngiltere'de bulunan Barrows Kalesi hakkında sorular sorar. İkili arasındaki sohbet sonrasında evden ayrılan Nolan'ı kapıya kadar yolcu etmek isteyen Rick'in kafasına, avize düşmesi sonucunda ölür. Bu avize tabii ki Scissorman tarafından düşürülmüştür.

Helen Senaryosunda:

Helen'ın isteği üzerine Rick'in evine giden Stan Gotts, Rick ile Barrows ailesi ve Scissorman'nin geçmişi hakkında konuşur. İkili arasındaki konuşma Rick'in köpeği Victor'un havlaması ile bölünür. Rick, Victor'un yanına gidip sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken Victor birden Rick'in üzerine atlar ve boğazının parçalayarak Rick'in ölmesine sebep olur. Victor'un bu davranışın nedeni: O sırada telepatik olarak Scissorman'in etkisi altında olmasıdır.