Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
 • 210
 • 1

Orcuncharted

 • Forever Emektarı
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1842
  • Profili Görüntüle

Geçmişte yeni Silent Hill oyununun / oyunlarının geliştirildiği ile ilgili birçok söylenti duymuştuk. Son olarak, Al Hub Youtube kanalından BoJrayed tarafından serinin müziklerini besteleyen Akira Yamaoka ile bir röportaj gerçekleştirilmişti. Bu röportaj daha sonradan kaldırılmış olsa da, duymayı umut ettiğimiz türden bir şeyin bu Yaz mevsiminde duyurulacağını artık biliyoruz. Her ne kadar ne olacağı söylenmemişse de.

Görünen o ki beklenen zaman gelene kadar Silent Hill serisi ile ilgili yeni söylentiler duymaya devam edeceğiz. Aynı bu haberimizde de sizlerle paylaşacağımız gibi. Eğer ipuçları doğru çıkarsa, bizleri bekleyen iki yeni Silent Hill olabilir.

İlk olarak The Medium geliştiricisinden geliyor. Yakın bir zaman önce GamesIndustry tarafından Bloober Team Üst Yöneticisi Piotr Babieno ile bir
röportaj gerçekleştirildi. Röportajın bir noktasında, Babieno bir yılı aşkın bir süre zarfında bir başka korku oyunu projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Her ne kadar detaylardan hiçbir şekilde bahsedilmemiş olsa da, çok ünlü bir yayıncı ile çalıştıklarını ve ne olduğu öğrenildiğinde büyük heyecan yaratacağını söylüyor.

Bu söylemin altını dolduracak olan önemli detaylar, doğrudan Akira Yamaoka ile bağlantılı diyebiliriz. Öyle ki, yukarıda da bahsettiğimiz üzere Yamaoka ile yapılan röportaj bu Yaz yapılacak olan bir duyuruya işaret etmişti. Kendisi aynı zamanda Bloober Team tarafından geliştirilmekte olan ikinci bir proje üzerinde de çalıştığını dile getirmişti. Eğer burada bahsi geçen 'çok ünlü yayıncı' Konami ise, o zaman Bloober Team stüdyosunun üzerinde çalıştığı oyun Silent Hill olabilir. Kaldı ki korku oyunu olup da büyük olay yaratacak serilerin sayısı fazla değil. 

İkinci olarak ise Video Games Chronicle sitesine anonim kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Konami, önde gelen bir Japon stüdyo ile yeni bir Silent Hill konusunda anlaşmaya varılmış. Dahası ise bu yeni oyunun, serinin önceki oyunlarından farklı yapıda olacağı söyleniyor. 

Japon yayıncının planları hakkında bilgiye sahip olan iki kişinin de söylediğine bakılırsa, ilk olarak Until Dawn ile büyük çıkış yakalayan Supermassive Games ile görüşülmüş. Ancak netice olarak herhangi bir anlaşmaya varılamamış. Daha doğrusu Konami anlaşmadan vazgeçmiş. Neden vazgeçtiğine dair herhangi bir detay verilmiyor ne yazık ki.

Netice olarak, bir tanesi kuvvetle muhtemel olmak üzere karşımızda iki yeni Silent Hill oyunu var. İkisinin de bizleri heyecanlandırdığı oyunlar, bu yıl içerisinde duyurulacakmış gibi görünüyor. En azından Akira Yamaoka tarafından söylendiği üzere bu Yaz mevsimini iple çekmek için oldukça geçerli bir nedenimiz var. Gelişmeler ne yönde olacak bakalım?


ilsirya

 • Forever Emektarı
 • *
 • Çevrimdışı
 • İleti: 1284
  • Profili Görüntüle
  • Oyun Kanalım
Ynt: Bloober Team Silent Hill Üzerinde Çalışıyor Olabilir
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2021, 00:14:51 »
Şahsen Bloober Team bir Silent Hill oyunu yapsın çok isterim. Şu zamanda devam etmediğine üzüldüğüm iki seri var. Bunlardan birisi Silent Hill, diğeri de Metal Gear. Çok üzüyor beni devam etmemeleri. :'(
Haber için teşekkür ederim bebişkolatam, emeğine sağlık. :W