Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 926
  • 0

LW

  • Site Kurucusu
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 561
    • Profili Görüntüle
Resident Evil: Infinite Darkness
« : 27 Eylül 2020, 18:51:15 »


Yapım Yılı: 2021
Türü: Gerilim, Korku
Yönetmeni: Eiichirou Hasumi
Yazarı: Eiichirou Hasumi, Shougo Mutou
Yapımcısı: Hiroyuki Kobayashi
Bestecisi: James Murray
Dağıtıcısı: Netflix
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 4

İlk Resident Evil animasyon dizisi olan Infinite Darkness'taki olaylar, Claire Redfield ile Leon Scott Kennedy ikilisinin etrafında dönecek. Dizi; TMS Entertainment ve daha önceden Resident Evil: Vendetta üzerinde çalışmış olan 3B animasyon stüdyosu Quebico ortaklığında altında hazırlanacak ve projenin başında da Hiroyuki Kobayashi bulunacak. Infinite Darkness, 2006 yılında geçmekte olup Resident Evil 4 ve Resident Evil: Degeneration'dan sonrasını konu almaktadır.

Ekim 2000'de ABD, kurgusal bir şehir olan Penamstan'daki iç savaşa müdahale etmiştir. O sırada Amerikan üssüne dönmekte olan içi asker dolu bir grup ordu helikopterinden birisi düşer. Beklemede kalmaları söylenmesine rağmen başka bir ordu helikopteri rotadan çıkarak yardıma gider; ancak düşen helikopterdeki askerler katledilmek üzere çoktan kaçırılmıştır. Milisler, öldürdükleri askerleri sergiledikleri insanlık dışı bir kutlama yaparkense ölenler geri hayata döner. 

Altı yıl sonra, TerraSave aktivisti Claire Redfield, Penamstan'da yardım işleri yaparken bir çocuğun yaptığı çizim dikkatini çeker. Çizimde; zombileşmiş insanların saldırısı resmedilmiştir. Bu arada Beyaz Saray'a bir zombi saldırısı gerçekleşir ve Amerika Birleşik Devletleri Stratejik Komutanlığı ajanı Leon'un da yardımıyla durum kontrol altına alınır. Akabinde Claire, önceden belirlenmiş bir görüşme için Beyaz Saray'a geldiğinde Leon'la karşılaşır ve çizimden bahseder. Ancak çok fazla konuşmaya vakit bulamadan Leon acilen çağrılır. Beyaz Saray saldırısını Çin'le ilişkilendiren bazı sözde deliller ortaya çıkmıştır. Leon ve Claire, her ikisi de kendi yollarından 2000 yılındaki olaylarla bağlantılı gerçekleri keşfetmeye başyacaklardır.