Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 29
  • 0

LW

  • Site Kurucusu
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1889
    • Profili Görüntüle

Bu hafta enteresan bir gelişme yaşandı. Silent Hill, Siren ve Gravity Rush serilerinin yaratıcısı olan Keiichiro Toyama, SIE Japan Studio ile yollarını ayırarak 13 Ağustos 2020 tarihinde kurduğu Bokeh Game Studio'yu duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere bu yılın başlarından beri sil baştan yapım Silent Hill oyunu hakkında sayısız iddia duymuştuk. Pek çok oyun hakkında tutan iddialerda bulunan Aesthetic Gamer tarafından ortaya atılan iddialara göre bahsi geçen Silent Hill oyununun geliştirilmesine 2019 yılının ilk aylarında başlanmıştı. SIE Japan Studio bünyesinde geliştirildiği söylenen oyunun kadrosunda da Keiichiro Toyama'ya ek olarak Akira Yamaoka ve Masahiro Ito gibi önemli isimlerin de yer aldığını duymuştuk.

Toyama, yeni stüdyo Bokeh Game Studio'da İdari Yönetim Amiri olacakken, Siren serisi, Puppeteer ve The Last Guardian oyunlarından tanıdığımız Kazunobu Sato; Operasyonlar Üst Yöneticisi, son olarak da Siren ile Gravity Rush serilerinden tanıdığımız Junya Okura ise; Baş Teknoloji Yöneticisi olarak yeni stüdyoya katılımda bulundular.

Bokeh Game Studio bağımsız olarak Gravity Rush, Siren veya Silent Hill oyunu geliştirme yetkisine sahip değil ama SIE ile olan ilişkilerin olumlu olarak devam etmesi durumunda, gelecekte bu serilere bir geri dönüşün yapılabileceği söyleniyor. Görünüşe göre geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeniden yapım Silent Hill oyunu rafa kaldırılabilir veya belki de Keiichiro Toyama'nın yerine başka bir deneyimli isim de getirilmiş olabilir. Gelişmeleri takipte olacağız.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 18:17:18 Gönderen: DWG22 »