Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 102
  • 0

LW

  • Site Kurucusu
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1889
    • Profili Görüntüle
Büyük Resident Evil Village Sızıntısı
« : 17 Aralık 2020, 19:17:55 »

Geçtiğimiz günlerde Capcom sunucularına sızmış olan Ragnar Lockar isimli bilgisayar korsanı grubu, Resident Evil Village ile ilgili önemli hikaye detaylarını sızdırdı. Capcom, sunucularının durumdan etkilenmediğini söyleyip herhangi bir bilgi çalınmadığını dair açıklamada bulunsa da, işin aslı öyle değil gibi görünüyor.

Detayların iki farklı tarafı bulunuyor: İlki Resident Evil Village'ın teknik ve genel bilgileriyle ilgili; ikincisiyle oyunun senaryosuyla ilgili. Arada Resident Evil serisine dair bilgiler de mevcut. Village'in senaryosuyla ilgili detayları haberimizin en altında paylaşacağız. Ancak oyunun finali de dahil oldukça kritik bilgiler yer almakta. Bu bilgiler her ne kadar Capcom tarafından teyit edilmemiş olsa da, her şeyi oyunda görmek istiyorsanız, en alttaki "SENARYOSAL BİLGİLER"i okumadan geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

-İlk olarak, yaşanan sızıntıya göre yeni nesil platformlar için Ocak ayında ön-siparişe açılacak olan Resident Evil Village, 21 Nisan 2021 tarihinde de satışa sunulacak. PlayStation 4 versiyonu ise Tokyo Game Show 2021 fuarında duyurulacak.

-Capcom Resident Evil Village için standart sürümün yanı sıra Dijital Deluxe ve Collector's Edition olmak üzere iki farklı sürüm düşünüyor. Dijital Deluxe sürümü, ana oyuna ilaveten içerisinde Albert-01 Chris Custom silahı, Found Footage ekran filtresi, Resident Evil 7 Kayıt Noktaları ile Fon Müziği (Go Tell Aunt Rhody), Mr. Everywhere silah aksesuarı ve Very Hard zorluk derecesi bulunacak olan Eathan's Trauma Pack ile gelecek. Collector's Edition ise Chris Redfield heykeli dahil farklı ürünler ve hepsinin bir araya getirileceği özel bir kutu ile satışa sunulacak.

-Oyunu dijital veya kutulu fark etmeksizin ön-sipariş ile satın almanız durumunda, tüfekler için Mr. Raccoon adında bir silah aksesuarı, Survival Resource Pack içeriği ve PlayStation mağazası üzerinden ön-sipariş ile satın alanlara ise ekstradan Village mini müzik albümü ve PS4 teması hediye edilecek. Steam ön-sipariş hediyesi ise duvar kağıdı olacak.
Capcom Resident Evil Village için bir çevrimiçi deneyim de sunmayı planlıyor. Ne var ki şimdilik herhangi bir detay bulunmuyor ama bu versiyon da 21 Nisan 2021 tarihinde yayınlanacak.

-2024 finansal yılının sonuna kadar çıkması beklenen 4 adet Resident Evil oyunu bulunuyor: Resident Evil Outbreak, Resident Evil 4 Remake, Biohazard Apocalypse ve Resident Evil Hunk. Resident Evil Outbreak konusunda, daha önce Resident Evil Village konusunda isabetli tahminlerde bulunmuş olan Aesthetic Gamer'a Twitter üzerinden ne düşündüğü sorulduğunda, bu oyunun muhtemelen Revelations 3 olduğunu söyledi. Ayrıca Resident Evil 4 oyununun Oculus cihazları için olan bir versiyonu üzerinde de çalışılıyor.
SENARYOSAL BİLGİLER

-Serinin hayranlarının çok yakından tanıdığı Chris, yaratılan izlenimin aksine kötü karakter rolünde olmayacak. Kendisi BSAA örgütünü terk etmiş ve başıboş dolaşır hale gelmiş. Hedefi ise üç yıldır peşinde olduğu Resident Evil Village oyunun baş kötü karakteriymiş. Ne var ki ortadan kaldırmak için planladığı yöntemler BSAA tarafından onaylanmamış. Muhtemel ayrılma nedeni de bu olmalı. Bununla birlikte, oyunun başında vurduğu kişi ise Mia değil de, bu baş karaktermiş.   

-Ethan'ın eşi Mia'nın kaderi ise, bir seçime bağlı olduğunu öne süren çelişkili bilgiler dolayısıyla belirsiz. Oyunun başlangıcından önce Miranda tarafından kaçırılmış. Her ne kadar Chris ve Mia'nın helikopter ile kaçtığına yönelik bir ara sahne olduğu söylense de, oyunun finalinde yokmuş. Miranda ise oyundaki baş düşmanımız olacak. Kendisinin Resident Evil 7: Biohazard oyunundan tanıdığımız Eveline ile bağlantılı olduğu söyleniyor. Görünümünü değiştirebildiği söyleniyor, en nihayetinde de ejderha benzeri bir canavara dönüşebiliyormuş.

-Ortaya dökülen detaylarda, Ethan ve Mia ikilisinin kızı Rose'a da değinilmiş. Rose'un Eveline'in ruh göçümü olduğu söyleniyor. İlginç olanı ise Miranda, Mia olarak görünüm değiştirip onu çalmaya çalışırken Chris tarafından vuruluyormuş ve daha sonradan da bu amacına ulaşıyormuş. Köy halkı ise Rose'a tanrıça gibi davranıyormuş.

-Son olarak Resident Evil Village finalinde Chris, Rose'u büyütebilmek için emekliye ayrılıyormuş. Bu noktadan sonra 2030 yılına geçiş yapılıyormuş. Rose'un babası Ethan'ın mezarını ziyaret ettiği sırada, yanına bir ajan geliyor ve Eveline diye hitap ederek kendisi için bir iş ayarladıklarını söylüyormuş. Buna sinirlenen Rose ise ajana karşı Wesker tarzı güç kullanıyormuş. Ne var ki bundan Chris'in hiçbir şekilde haberi yokmuş.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 18:16:56 Gönderen: DWG22 »