Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 101
  • 0

LW

  • Site Kurucusu
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1889
    • Profili Görüntüle

Resident Evil Showcase sunumu sonrasında elimizde neler var?

Öncelikle Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Eğer PlayStation 4 veya Xbox One için satın alırsanız, daha sonradan satın aldığınız zaman platform tercihinize göre PlayStation 5 veya Xbox Series versiyonuna ücretsiz yükseltme yapabileceksiniz.

Eğer PlayStation 5 sahibiyseniz, şu anda sizi PlayStation mağazasında bekleyen Maiden isimli bir oynanabilir demo mevcut. Bu demo şimdilik Sony konsoluna özel olsa da, ilerleyen zamanda oyunun çıkacağı bütün platformlar için ayrı ve yeni bir demo daha yayınlanacak.

Oyun ön-siparişe açılmış durumda. Resident Evil Village, standart sürümünün yanı sıra, Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle, Digital Deluxe Edition ve Collector's Edition sürümü de satışa sunulacak. Dijital Deluxe içeriğinde Samurai Edge ve Mr. Everywhere aksesuarı içeren Trauma Pack, Found Footage RE7 ekran filtresi, özel güvenli oda fon müziği, kayıt noktası kasetçaları ve en üst seviye zorluğa ilk günden erişim hakkı sunacak. Collector's Edition ise Deluxe Edition içeriğine ek olarak oyunun metal kutulu sürümünü, Chris Redfield aksiyon figürünü (heykelini) ve sanat kitabını beraberinde getirecek.

Eğer sürüm fark etmeksizin ön-siparişte bulunursanız, Mr. Raccoon silah anahtarlığı, tabanca ve av tüfeği mühimmatı, ilk yardım tedavi paketi ve maymuncuk içeren Survival Resources Pack içeriği hediyeniz olacak.
 
Resident Evil Village ile ilgili olarak gösterilen oynanış videosunda da, bizleri genel olarak nasıl bir oyunun beklediğini görebiliyoruz. Ziyaret edeceğimiz mekanların bir kısmından düşmanlara, envanter sisteminden bir tüccara kadar çoğu şeyi görebiliyoruz. Hazır tüccar demişken, The Duke olacağı söylenen bu tüccara gidip silah ve daha başka şeyler için alım-satım yapabilecek olmaya ilaveten, silahlarımızı geliştirebileceğiz de. İşin ilginç yanı şu ki, kendisiyle bazı karşılaşmalarımızda farklı hallerde olacak ve bunu videoda net bir şekilde görebiliyoruz.

Sunumda gerçekleştirilen enteresan duyuru ise Resident Evil Re:Verse oldu. Şimdilik çok fazla bir detay verilmemiş olsa da, çizgi-film görselliği ile serinin simgesel mekanlarında simgesel karakterleri birbirlerine karşı savaştıracak olan altı kişilik bir oyun olacak. Her bir karakterin kendisine özgü yeteneklerinin olacağı bu oyun, PC (Steam), PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında Resident Evil Village satın alanlara ücretsiz olarak sunulacak. Geriye uyumluluk ile PlayStation 5 ve Xbox Series üzerinde de oynanabilecek.

Son olarak, Tom Clancy's The Division 2 sahipleri için 2-15 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bir Resident Evil etkinliği planlanıyor. Bu tarihler arasında oyuna giriş yaptığınız anda Leon Scott Kennedy'nin giydiği R.P.D. kostümü, hediyeniz olacak. Etkinlik süresinde de çeşitli daha başka kıyafetler, silah görünümleri ve daha pek çok şey açabileceksiniz. Canlı yayın sırasında yapılan duyuruda gösterilen fragmana bakacak olursak, Jill Valentine'ın ilk oyunda giydiği S.T.A.R.S. kıyafeti ve aynı ekipteki diğer karakterlerin giydikleri kıyafetleri açabileceğiz. Bunların yanı sıra Hunk kostümü de listede yer alıyor.
 
Sunum sırasında gösterilen her şeyi aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun üçüncü fragmanının Türkçe altyazılı versiyonu ise bugün gün içinde Youtube kanalımızda yayınlanacaktır.

Resident Evil Showcase Sunumu


« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 18:16:11 Gönderen: DWG22 »