Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 1056
  • 18

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle

Bu yıl vizyona girmesi beklenen yeni Resident Evil filminin tarihi güncellenerek planlanandan 6 gün önceye çekildi. Bildiğiniz gibi altı serilik Resident Evil sonrasında Constantin Film, sil baştan çekilecek yeni filmin duyurusunu yapmıştı. Bir süredir yeni bir gelişmenin yaşanmamış olduğu film, geçtiğimiz sene ile yeniden gündeme gelmişti. Hatta dünyayı kasıp kavuran COVID-19 salgınına rağmen, çekimlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilerek tamamlandığını öğrenmiştik. Ne var ki filmin halen bir isminin olmadığını hatırlatalım.

Yönetmen koltuğunda "Ziyaretçiler: Gece Avı" ve "47 Metre Derinde: Kafeste" ile tanıdığımız Johannes Roberts'ın oturduğu Resident Evil, bizi 1998 yılına geri götürecek. Gerilim ve korku ile yoğurulmuş olan bir atmosferde, Raccoon Şehri ve Spencer Konağı olayları yeniden anlatılarak her şeyin başlangıcına geri döneceğiz.

Filmin yapımcı kadrosunda Hartley Gorenstein, Tea Shop Productions Şirketi'nden James Harris ve Robert Kulzer gibi önemli isimler de bulunuyor iken başta Albert Wesker olmak üzere oyun serisinden Brian Irons, Chris ve Claire Redfield kardeşler, Jill Valentine, Leon Scott Kennedy ve William Birkin gibi önemli karakterler de karşımıza çıkacak.

Yapılan resmi açıklamaya göre, yeni Resident Evil filmi 3 Eylül 2021 tarihinde vizyona girecek. İlerleyen zaman zarfında, diğer bölgelerde yaşayan izleyiciler de merakla beklenen filmi izleme şansı yakalayacaklar.

Güncel kadro aşağıdaki gibidir:

Ada Wong - Lily Gao
Albert Wesker - Tom Hopper
Annette Birkin - Janet Porter
Ben Bertolucci - Josh Cruddas
Brad Vickers - Nathan Dales
Brian Irons - Donal Logue
Chris Redfield - Robbie Amell
Claire Redfield - Kaya Scodelario
Enrico Marini - Sammy Azero
Jill Valentine - Hannah John-Kamen
Leon Scott Kennedy - Avan Jogia
Richard Aiken - Chad Rook
Sherry Birkin - Holly de Barros
William Birkin - Neal McDonough
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 18:14:37 Gönderen: DWG22 »

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Ynt: Sil Baştan Çekilen Resident Evil Filminin Tarihi Güncellendi
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2021, 21:56:39 »
Vizyon târihiyle ilgili fikrimi daha önceki konuda zâten dile getirmiştim. O yüzde tekrar o mevzûlara girmeyeceğim... Kadrodaki bazı oyuncuları tanıyorum. Meselâ Kleyr'i canlandıracak oyuncuyu, Karayip Korsanları'ndan hatırlıyorum, başarılı bir performans sergilemişti ve iyi bir Kleyr olma potansiyeli var bence. Lili Gao'yu tanımam etmem; ama tip olarak çok zorlama bir Eyda olacak gibi. Veskır canlandıracak arkadaş bir sinema oyuncusu değil; dizi oyuncusu... Bu seçimin kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum. Veskır karakteri için ciddi bir yatırımı gözden çıkarmaları gerekirdi. Anet'i canlandıracak oyuncu, komik ama hep "anne" karakterleri canlandırmış :D Bir IMDB'ye girip bakın, göreceğiniz şey sürekli bir "Mom, mother" filan :D Danıl Lôg, Şef Irons'ı canlandırabilir. O adamı Gatım (Gotham) dizisinden hatırlıyorum, iyiydi. Kris'i oynayacak oyuncu iyi, cidden iyidir, hep tip olarak hem de oyunculuk olarak. Gideri var yani... Jiil ise... Jiil'e benziyor; ama Jiil değil, bir kere ten renkleri farklı :D Ama tipi filan benziyor. Ayrıca bir dizi oyuncusu, sinema oyuncusu değil. Birkaç dandik Mörvıl (Marvel) filminde oynamış. Vilyım Börkin... HADİ AMAAAAAAAAA, YAPMAYIN! :D Tamam, belki kadrodaki geçmişi en sağlam olan oyuncu; ancak o Vilyım değil yav :D

Yahu biz site yetkilileri neden bunların karşılaştırma resimlerini koymadık ki... BUNU BİLE YAPAMADIK MI USTA?!!?!? <:[ :'(

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2021, 22:10:47 »
Bu Ada Wong oyunda nereli ki ? Aslında onu oynayacak karakteri Koreden falan bulabilirlerdi orda illa ki çıkar onun gibi. Veya daha sert tipli isterlerse Japonyada olabilir.
Chris'e söz yok efsane
Claire oynayan karakteri şimdiye kadar sevemedim,başka bir karakter daha mı iyi olurdu ki
Jill'e bakarsak tamam oturuşu kalkışına tamam diyelim de. Rengi desem ırkçılık yapmış olmam değil mi?
Leon fiyasko.Gerçi belki boya badanayla Leon olur
Wesker'i oynayan karakteri ilk baş Chris'i oynayacak herhalde dedim ama bilemedim şimdi o karakterin hakkını verebilir mi?

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2021, 22:27:30 »
Eyda Vong konusunda net bir milliyet söz konusu değil Yasin, yalnızca asyalı olduğu geçiyor resmi oyun belgelerinde. Eyda için binlerce seçenek var aslında; ama genç bir oyuncu denemek istemişler. O konuda haklılar, bir şey diyemiyorum. Jiil konusunda, renge girersen ırkçılık yapmış olmazsın Yasin. Bence bu şekilde yapımlara zorlama olarak aslı beyaz olan karakterleri farklı renklere sokmaya çalışanlar ırkçı oluyor. Hani bu elemanlar şey demek istiyor: "Bakın, ben ırkçı değilim. Beyaz bir karakteri siyahî yaptım." Ya da daha fenâsı "O kadar ırkçı değilim ki, sarışın bir kadını, bir siyahîyle aynı yatağa soktum! Ben nasıl mükemMel bir insanım böyle be!!!" olaylarına giriyorlar. Bunlardan daha büyük ırkçı yok. Ve buradan ilân ediyorum: Yeni Resident Evil filmi, ırkçı bir filmdir! :D

Liyon'a ben hiç girmedim bile Yasin. Sen yine cesâret edip yazdın :D Ondan daha çok Karlos olurmuş sanki...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2021, 00:28:30 »
Albert için seçilen oyuncu bayağı kaslı maslı bir şey. Boy uzun falan uyuyor aslında, ben memnun kaldım fakat William için seçilen oyuncu fazla büyük kalmamış mı? Yani Albert ve William aşağı yukarı aynı yaştalar, Albert öyle taş dururken William'ın bu denli büyük durması sırıtmayacak mı? Kadroyu yapan arkadaşa sesleniyorum buradan. :D

Umarım film çıkana kadar şu virüs muhabbeti biter de gidip sinemada izleyebiliriz filmi. :W

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2021, 00:32:09 »
Valla hiç sorma üstad.O ırkçı meselelerine , başka falan filan meselelerine girersek ohoo neler neler sayarız.Netflix falan boy boy, oyunlarda bile görüyoruz. Yani şimdi bazı şeyler doğru tamam iyi güzel ama bunu gösterişe çalmak YETER artık dedirtiyo.

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2021, 03:29:19 »
Albert için seçilen oyuncu bayağı kaslı maslı bir şey. Boy uzun falan uyuyor aslında, ben memnun kaldım fakat William için seçilen oyuncu fazla büyük kalmamış mı? Yani Albert ve William aşağı yukarı aynı yaştalar, Albert öyle taş dururken William'ın bu denli büyük durması sırıtmayacak mı? Kadroyu yapan arkadaşa sesleniyorum buradan. :D

Umarım film çıkana kadar şu virüs muhabbeti biter de gidip sinemada izleyebiliriz filmi. :W

Sinema hayal gibi sanki. Öte yandan Wesker 183 mü 190 mı ? Bu bizim eleman az daha Dimitrescu olacakmış herhal  :)

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2021, 03:48:37 »
O eleman Merlin dizisinde de oynuyormuş yav. Oradaki yuvarlak masa şövalyelerindendi bu. Vay be nereden nereye :D Merlin gibi dizi de gelmedi bir daha... Yazıklar olsun!

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2021, 13:48:30 »
Valla hocam Merlin' izlediğim zamandan ötürü herhalde fazla ciddiye alamadım herhalde. Yemek yerken izlenecek dizi gibi geldi bana. Bi Six Flying Dragons izle de kendine gel sen :)

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2021, 13:56:33 »
Valla hocam Merlin' izlediğim zamandan ötürü herhalde fazla ciddiye alamadım herhalde. Yemek yerken izlenecek dizi gibi geldi bana. Bi Six Flying Dragons izle de kendine gel sen :)

Puhahaha :D :D :D :D Öyle deme Yasin, yemek yerken izlenecek yapımlar da lâzım :D

Şu oyuncu ve karakter karşılaşmasını da yapacağım gâliba ya. Aklıma girdi bir kere :U