Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 796
  • 12

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle

Son dönemlerde Resident Evil oynayan oynamayan, bilen bilmeyen herkesin konuştuğu ortak bir konu var. O da Alcina Dimitrescu, yani herkesin deyimiyle "Tall Woman". Yayınlanan Resident Evil Village fragmanları ile birçok kez karşımıza çıkan ve lakabı "uzun boylu vampir hanım" olan Dimitrescu'ya olan hayranlık, gitgide büyümekte.

Lady Dimitrescu öyle çok ilgi çekti ki medyada, özellikle de insanlar "Bu kadının boyu ne kadar acaba?" diye sorup duruyordu. Resident Evil Village'ın sanat yönetmeni Tomonori Takano, bu konuyla alakalı bir açıklamada bulundu.
Yaptığı açıklamada insanlar tarafından bu denli ilgi gösterilmesinden çok memnun kaldıklarını dile getiren oyunun sanat yönetmeni Tomonori Takano, Lady Dimitrescu'nun boyunun eğer topuklu ayakkabısı ve şapkasını da sayarsak 2.9m olduğunu dile getirdi. Böylelikle herkesin aklındaki soru yanıt bulmuş oldu.

Bunlara ek olarak yakın bir zaman önce IGN de, bahsi geçen karakterin tasarımı ve ekip olarak oyuncular tarafından karşılanışı hakkında yine Tomonori Takano ile bu karaktere  dair bir röportaj gerçekleştirmiş. 

Söylenene göre vampirler en başından oyunun merkezinde olması planlanmış ve Dimitrescu, Takano tarafından bir araya getirilen Japon efsanelerinden Morticia Addams'a (Addams Ailesi filmindeki karakterlerden bir tanesi) kadar uzanan kişilerin öznelikleri ve fikirleri ile "büyüleyici vampir" fikri olarak ortaya çıkmış. Takano'nun ilk hazırladığı konsept sanat çalışması ise fragmanda gördüğümüz, Lady Dimitrescu'nun kapı aralığından geçebilmesi için eğildiği sahneymiş.

Röportajın devamında ilgi çeken kısımlardan birisiyse Resident Evil Village oyununda, Resident Evil 7: Biohazard oyunundakine benzer şeytan konseptlerinin kullanılmasıymış. Yani düşmanlarımız ne tam olarak insan ne de tam olarak zombi olacak. Zaten bunu paylaşılan detaylar ve yayınlanan fragmanlardan da gayet net bir şekilde görmüştük. Takano da bunun korkuyu yaratmanın en iyi yöntem olduğunu düşünüyormuş.

Bir noktadan sonra konu yine Lady Dimitrescu'ya gelerek röportaj sonlandırılmış. Söylenene göre, ekipten kimsenin uzun boylu vampir hanımın bu denli ilgi göreceğini beklememiş. Takano ise kişisel olarak "Onun tarafından kovalanmak istiyorum," tarzı hayran yorumları görünce dumura uğradığını dile getirmiş.

Alcina Dimitrescu'nun Sanatsal Tasarımı
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 18:07:53 Gönderen: DWG22 »

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Vay arkadaş, bu hâtun neymiş böyle yahu... Yani ben RE 8'le ilgili pek bir görsele ya da videoya bakamadım şu sıralar; ama RE 8 logosu ararken sık sık Dimitresku'ya denk geldim. Oyunun logosundan çok kadın ön plana çıkmış, düşünün :D Bana çok orijinal bir kötü karakter fikri gibi gelmedi. Yine de hakkını yememek lazım, oyun çıkınca kadının aslını göreceğiz.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım Wesker'dan sonra bu kadar popüler olan başka bir Resident Evil kötü karakteri yok. Bu kadar popüler olmasının nedenini hiçbir şekilde anlayabilmiş olmadığım gibi "Onun tarafından kovalanmak istiyorum." ve türevi yorumlara da hiçbir anlam veremedim :D Sosyal medya her geçen zaman daha da ilginçleşmeye başlıyor.

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu vampir-kurt adam olayı nasıl girdi seriye ben hala ordayım. Virüstü falandı filandır derken zombiyi mutosyonu uruboros yılan falan geçti gitti de o olayı tam çözemedim ben.RE7'de tam ilgilenemedim zaten de şimdi Van Helsing falan konu nereye gitti kafam dağıldı

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Sanırım Wesker'dan sonra bu kadar popüler olan başka bir Resident Evil kötü karakteri yok. Bu kadar popüler olmasının nedenini hiçbir şekilde anlayabilmiş olmadığım gibi "Onun tarafından kovalanmak istiyorum." ve türevi yorumlara da hiçbir anlam veremedim :D Sosyal medya her geçen zaman daha da ilginçleşmeye başlıyor.

Usta, mesela sanırım daha çok "fantezi"yle ilgili :D Şimdi burada saymamın hoş olmayacağı fetiş türleri var. Ve insanların çoğu da bunların müptelâsı... Sanırım ondan dolayı sonuç böyle oldu :D Eminim ki bu karakter erkek olsa, aynı etkiyi oluşturmazdı. Bakınız: Bitores Mendes :D

Bu vampir-kurt adam olayı nasıl girdi seriye ben hala ordayım. Virüstü falandı filandır derken zombiyi mutosyonu uruboros yılan falan geçti gitti de o olayı tam çözemedim ben.RE7'de tam ilgilenemedim zaten de şimdi Van Helsing falan konu nereye gitti kafam dağıldı

Hımmm... Uroboros hakkında bir şey söylemek güç Yasin. Çünkü T-Virüsü'nün gelişimi sülüklere dayanıyordu, biliyorsun. Belki yapımcılar ona gönderme yapacak bir yol izlemeye çalışmış olabilirler. Ama dediğim gibi RE 5 ve Uroboros'ta her şey bir anda oluştu, oyunun alt yapısı sağlam değildi. Neden değildi? Çünkü oyun çok fazla kez iptal edilip baştan yapıldı. Buna oyun dünyasında "Final Fantasy 15" sendromu deniyor. Bu tür oyunlar, altyapıyı hazır edemeden çıkış gerçekleştiriyorlar. Onun dışında RE 8 olayını ben de çözemedim... RE 7'nin mantığını beğenmiştim; fakat RE 8'de ne yapılmaya çalışıldığını bir türlü çözemedim...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım

Van Helsing konusuna bir şey diyemiyorum ama geçenlerde bir şey okumuştum ondan bahsedeyim. Birisi vampirlerin bilinen özelliklerinden bahsediyordu. İşte gölgeleri olmaz, gün ışığına çıkamazlar, aynada yansımaları olmaz vs. Tipik hepimizin bildiği, vampir dizi, film, oyunlarında olan bilgiler. Bunların birçoğunu Lady Dimitrescu'nun karşıladığını söylüyordu. Bu durumdan ötürü olayı virüs ile vampir olmuş olayına bağlayacaklarını düşünebiliriz. Kurt adam olayı konusunda emin değilim tabii.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Hımmm... Yani aslında vampir değil; yalnızca oyundaki insanlar tarafından vampir yakıştırması yapılacak. Evet, mantıksız değil aslında. Yani dışarıdan seni tanımayan biri mesela Biçici, senin bir gulyabani filan olduğunu düşünebilir ve etrafına da bu şekilde yanlış bilgi yayabilir; ancak seni yakından tanıyan biri gerçekte bir biçici olduğunu bilir. Benzer bir örnek Matrix filminde Kahin tarafından da alıntılanıyor:

"Matix'te hatalı kodların üstüne yazılan yeni kodlar, insanlar tarafından açıklanamayan bazı dengesizlikler oluşturdu. Bu da kurt adamlar, vampirler gibi şehir efsanelerini doğurdu." Bir yanlış anlaşılma, o kişi veya şeye galat-ı meşhurluk sağlayabiliyor. İşte insan olmanın özü!

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında mantıklı sanki bu,köy ağzı vampir de olabilir. Ama ortalıkta bi de Van Helsing dolanıyor. Chris'e Kurtadam diyen de var. Hatta ben bomba atıyım o Van Helsing kılıklı adam Leon   :D

Üstad matrix konusunu açtın hazır yenisi çıkarken bi daha baştan bitiriyim seriyi. Hazır böyle diyaloglu şeylere bayılırken tam zamanı . İnsanın 5 sene önceki aklıyla şimdi bir olmuyor  :)

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Bizim köyde nice kişileri yaban domuzu yapmışlıkları var, sırf yanlış gördüler diye :D Bir de köy ortamı şimdi... Köy ortamının psikolojisi farklıdır. Bir kertenkele, bir ejderha filan gibi gelebilir ya da bir tezek, mayın gibi de gelebilir. Bu mayın ve tezek olayını bizzat yaşadım bu arada. Anlatsam köy romanı çıkar :D

Bak geçen 3 hafta her pazar günüydü sanırım, Matrix serisi Kanal D'de yayınlandı. Ben o sıra hepsini ikişer kez bitirdim. Neden ikişer kez? Çünkü film bitince hemen ardından tekrar başlatıyorlardı :D Matrix acayip bir seriydi cidden. Bak bir kurt adamdan olayları nereye getirtti :D

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla bi gelsin de bakalım hocam şu Village'e . Bi köy atmosferi bir de kale atmosferi olacaktır. Atmosfer bana biraz Bloodborne'u andırdı ama bakalım