Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 84
  • 9

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle

Hatırlayacağınız üzere, Ragnar Lockar isimli bilgisayar korsan grubu geçtiğimiz aylarda Capcom sunucularına sızmayı başarmış ve geliştirilme aşamasında olduğu iddia edilen birçok oyunun bulunduğu bir liste yayınlamıştı. Bu listede birden fazla Resident Evil oyununun yer aldığını görmüştük.  İçlerinden bir tanesi de Resident Evil Outrage idi. Yakın bir zaman önce Twitter hesabı üzerinden kendisine sorulan sorulara yanıt veren Aesthetic Games (ki kendisini Dusk Golem olarak da tanıyoruz), birtakım ilginç bilgiler verdi.

Bildiğiniz gibi son dönemdeki Resident Evil oyunları, resmi duyurularından önce her daim çeşitli iddialar ve söylentiler ile gündeme gelmişti. Bu iddialar ve söylentiler de ağırlıklı olarak Aesthetic Gamer tarafından yapılan Twitter paylaşımları ile ortaya çıkmıştı. Kendisi geçmişte Resident Evil 7: Biohazard – Not A Hero, Resident Evil 3 (2020) ve son olarak Resident Evil Village hakkındaki detayları son derece isabetli bir şekilde aktarmıştı. Haliyle ne kadar güvenilir olduğunu bir kez daha söylemeye gerek yok. Yakın bir zaman önce de Resident Evil Outrage hakkındaki ilk detayları ortaya döktü. 

Twitter üzerinden AnaxSethos ve mexitakitos isimli iki farklı kullanıcı tarafından birtakım sorular soruldu. Bu sorulara Aesthetic Gamer tarafından verilen cevaplara göre, Resident Evil Outrage RE Engine ile yaklaşık dört yıldır ve Resident Evil Village'inkine yakın bir bütçe ayrılarak geliştiriliyormuş. Switch için satışa sunulacak olan oyun ana seriye dahil olmayacak olsa da, en az Resident Evil CODE: Veronica X kadar büyük bir önem taşıyormuş. Ayrıca her ne kadar görsel açıdan en iyi Resident Evil oyunu olmayacaksa da, Nintendo konsolunda muazzam bir görselliğin sunulacağından bahsediliyor.

Yeni oyunun ana karakterleri hakkında da hem heyecan verici hem de fazlasıyla meraklandırıcı detaylar da aktarıldı. Söylenene göre, Rebecca Chambers karakterinin Resident Evil 0 sonrasında başrolde olacağı bir başka oyun olacak Resident Evil Outrage'de ikinci ve üçüncü bir ana karakter de görecekmişiz. Ne var ki serinin eski oyunlarında da gördüğümüz karakterlerin isimleri verilmiyor.
« Son Düzenleme: Bugün, 13:28:58 Gönderen: DWG22 »

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
Ynt: Ynt: Resident Evil Outrage Hakkında İlk Söylentiler
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2021, 00:26:17 »
Switch için özel oyun yapacakları fikri beni pek şaşırtmadı açıkçası. Beklediğim bir şeydi, ama eğer oyun gerçekten güzel olacaksa umarım diğer platformlara da gelir. Yoksa küçücük alete gelen oyunu oynayamıyorum diye üzülmek istemiyorum. :'(

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2021, 20:08:11 »
Switch için özel oyun yapacakları fikri beni pek şaşırtmadı açıkçası. Beklediğim bir şeydi, ama eğer oyun gerçekten güzel olacaksa umarım diğer platformlara da gelir. Yoksa küçücük alete gelen oyunu oynayamıyorum diye üzülmek istemiyorum. :'(

Oyun belirli bir süreliğine Switch'e özel çıktıktan sonra diğer platformlara da gelecekmiş. Yani öyle deniyor :D Bir de oyun temelde Resident Evil: Revelations 3 olacakmış. Hadi hayırlısı...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2021, 01:02:16 »
Diğer platformlara elbet gelecektir bence de. Sonuçta aynı şey Revelations 1'de de oldu. Mecbur çıkarmaları gerekiyor. Ama bakalım hikaye olarak, oynanış olarak bizleri mutlu edecek mi. Duyurusuna bakalım. :3

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2021, 12:12:36 »
Bir an oyunun isminden RE Outbreak'in Left 4 Dead tarzlısını mı yapacaklar dedim ama 4 yıldır gelişiyor ve ana oyun kadar emek verildiyse herhaşde öyle olmaz. Öte yandan Nintendo Switch olayına kıl oluyorum.Tablet gibi oyuna ne oyun yaptılar bee. Güzelde oyun yaptılar içim de gidiyo ama bir ps4 parası be.  Neyse RE serisi canlanıyo ,biraz da öz karakterler piyasaya çıkarsa gözümüz gönlümüz şenlenir gibi.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2021, 20:05:20 »
Revelations ayarında bir oyun olacağı anlaşıldı. Zâten Usta, uzun bir zaman önce Revelations 3 geliştiriliyor olabilir tarzında br haber yapmıştık. Demek ki doğruymuş :D Nintendo Switch cihazı hoşuma gidiyor açıkçası; fakat Berkay Hocam almama izin vermiyor, o açıdan ne yapsam bilemedim :'(

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2021, 14:28:33 »
Öte yandan Nintendo Switch olayına kıl oluyorum.Tablet gibi oyuna ne oyun yaptılar bee. Güzelde oyun yaptılar içim de gidiyo ama bir ps4 parası be. 

Yalan yok, benim de bir ara almak gibi bir fikrim vardı :D

Revelations ayarında bir oyun olacağı anlaşıldı. Zâten Usta, uzun bir zaman önce Revelations 3 geliştiriliyor olabilir tarzında br haber yapmıştık. Demek ki doğruymuş :D

Adamların zaten uzun zamandır Revelations 3 yapmak gibi bir isteği vardı. Hatta bunu 2016'da mı ne dile getirmişlerdi ilk... Bekledikleri fırsat sunulmuş ve bakalım ortaya ne çıkacak? :P

Nintendo Switch cihazı hoşuma gidiyor açıkçası; fakat Berkay Hocam almama izin vermiyor, o açıdan ne yapsam bilemedim :'(

Neden izin vermiyor yahu? :O
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970, 02:00:00 Gönderen: HammerHead »

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2021, 18:44:01 »
Valla Usta, Revelations oyunları da iyi oluyor ama, en azından bana öyle geldi. Revelations oyunlarının tek kusuru; numaralı oyunlardan çok kopuyorlar, kendi evrenlerini oluşturuyorlar :D

Nintendo Switch konusunda Berkay Hocam, "Alacaksan Switch Lite alabilirsin anca," diyor. Onu almaktansa ölürüm daha iyi Usta  :'(
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 19:00:48 Gönderen: DWG22 »

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2021, 02:42:33 »
Revelations oyunlarının tek kusuru; numaralı oyunlardan çok kopuyorlar, kendi evrenlerini oluşturuyorlar :D

Kopuk olması iyidir... Bırak bu alt seri kendi evrenini oluştursun, Biraru-san :W

Nintendo Switch konusunda Berkay Hocam, "Alacaksan Switch Lite alabilirsin anca," diyor. Onu almaktansa ölürüm daha iyi Usta  :'(

Al da, ondan sonra seninle Lite erkek dite dalga geçeyim ghfjsdkl

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Sen öyle diyorsan, üstüne daha laf söylemeye gerek yok demektir Usta :W

Al da, ondan sonra seninle Lite erkek dite dalga geçeyim ghfjsdkl

Puhahaha :D :D :D Usta, sen tam bir çapkınsın ya :3