Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 359
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1985
    • Profili Görüntüle


Capcom tarafından geliştirilmesine devam edilen Resident Evil Village için geri sayım devam ediyor. Haziran ayındaki PlayStation 5 sunumunda duyurulmuş olan oyun hakkındaki güncel detaylar, bu yılın başlarında gerçekleştirilen Resident Evil sunumunda verilmişti. Japon oyun devi tarafından yeni yapılan duyuru ile sıradaki sunum, 16 Nisan 2021 Cuma günü TSİ 01:00 sıralarında gerçekleştirecek ve Resident Evil Village ile ilgili yeni bir oynanış videosu daha göreceğiz. Büyük ihtimalle beklenen ikinci demo da o gün içerisinde yayınlanacak.

Yakın bir zaman önce ortaya çıkan yeni söylemler doğrultusunda, ilk başta kilitli olacak bir zorluk seviyesinin olacağına işaret edildi. Söylemlerin kaynağı ise Aesthetic Gamer oluyor. Bildiğiniz gibi kendisi daha önceden Resident Evil serisi ile ilgili birçok bilgi aktarımında bulunmuş ve büyük ölçüde haklı çıkmıştı.

Kullanıcının Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bilgilere bakacak olursak, bahsi geçen bu zorluk derecesi esasen Ethan Must Die tarzı bir mod olarak planlanmış ama sonradan kapsamlı bir zorluk modu haline dönüştürülmüş. Ne var ki Aesthetic Gamer detaylar ve nihai durum hakkında bir şeye söyleyemiyor, ama satışa sunulmasından önce Capcom tarafından bir açıklamanın yapılacağını belirtiyor. Dahası ise, bu zorluk seviyesi ile oyun daha açık dünya haline geliyor, düşmanlar ve eşyalar rastgele karşımıza çıkıyor ve son derece zorlaşıyormuş.

Eğer bir merminin dahi hesabını yaparak düşmanlar ile mücadeleye girmeyi seven bir oyuncuysanız, muhtemelen bu zorluk seviyesi sizi mest edecekmiş gibi görünüyor. Bunu tabii ki ilk detaylara dayanarak yapıyoruz. Bir ihtimal sıradaki Resident Evil sunumu sırasında bu mod hakkında Capcom tarafından bilgilendirme yapılabilir. Ancak 7 Mayıs 2021 tarihine kadar fazlaca zaman olacağı ve bu sürenin de boş geçilmesi istenmeyeceği için önümüzdeki haftalarda da gerekli bilgilendirme yapılabilir.

Son olarak Aesthetic Gamer, yaptığı bir diğer açıklama ile Resident Evil 9 oyununun Resident Evil 7: Biohazard ve Resident Evil Village ile bağlantılı olacağını ve yedinci oyun ile başlayan hikayeyi sonlandıracağını da söyledi. Dahası ise dokuzuncu oyunun numaralı oyunların sonuncusu olacakmış ve Capcom, tek oyun ile tamamlanacak olan hikayelere odaklanacakmış.