Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 402
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1985
    • Profili Görüntüle


Bu gece TSİ 01:00 sıralarında yeni bir Resident Evil sunumu gerçekleştirilecek. Resident Evil Village ile ilgili yeni detayların gün yüzüne çıkacağı bir oynanış gösteriminin yapılmasının beklendiği sunum öncesinde, Game Informer tarafından yayınlanan yeni videoyla, geliştirme sistemi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Resident Evil 4 sonrasında Resident Evil Village oyununda da tüccarımız olacak. Bu tüccardan hem karakter hem de silah geliştirmesi yapmanın yanı sıra, çeşitli eşya satın alımı da yapabileceğiz. Geliştirme sistemi ise iki farklı şekilde yapılabilecek. Bir tanesi, Lei isimli para birimi olacak. Gerek öldürdüğümüz düşmanlardan düşecek olan Lei, yine düşmanların üzerinden düşen değerli eşyaların satılması ve bulacağımız gizli hazinelerin takas edilmesi ile elde edilebiliyor. Bunları Duke'e götürüp, geliştirmeler yapabiliyor veya işe yarar eşyalar satın alabiliyoruz.

Lei dışında, çoğu açık dünya oyununda olduğu gibi avcılık da bir diğer alternatif olarak karşımıza çıkacak. Resident Evil Village oyununda hem kolay hem de zor avlanabilen balık, domuz, keçi ve tavuk dahil birçok hayvan türü olacak. Bu hayvanları avladıktan sonra, elde edeceğiniz et ve benzeri şeyleri yine tombik tüccarımıza götürerek geliştirmelerimizi yapabileceğiz. Mesela keçi ve belirli miktarda tavuk vererek düşmanlarınıza vereceğiniz hasarı arttırabiliyorsunuz. Silahlar için yapılacak olan geliştirmeler, mermi kapasitesi, şarjör dolum hızı ve vuruş gücü olmak üzere birçok farklı seçeneği kapsayacak.PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde satışa sunulacak. Resident Evil 7: Biohazard'ın birkaç yıl sonrasında geçecek olan oyunda, yine Ethan Winters olarak bu defa kurt adamlar dahil farklı türdeki ürkütücü yaratıkların cirit attığı bir köye gideceğiz. Eşimiz Mia ile nihayet huzurlu bir hayat sürmeye başladığımız sırada geri dönen Chris Redfield ile kendimizi yine bir kabusun içinde bulduktan hemen sonra, çocuğumuzun kaçırılması ile önce karlarla kaplı bir köye ve sonrasında da devasa bir kaleye doğru yola çıkacağız.