Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 308
  • 3

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle

Geçtiğimiz haftadan bu yana beklediğimiz yeni Resident Evil sunumu en nihayetinde gerçekleştirildi. İlkinden kısa süren yeni sunumun ağırlığı Resident Evil Village üzerindeydi, ama arta kalan zamanda Resident Evil: Infinite Darkness için yeni bir tanıtım fragmanı, Resident Evil 4 VR ve Resident Evil ile Dead by Daylight işbirlikleri de duyuruldu. Gelin isterseniz hepsine genel olarak bir göz atalım.

Capcom sunumun açılışını yeni Resident Evil Village fragmanı ve yeni oynanabilir demo detayları ile yaptı. Hikayeye dair yeni parçalar ve yeni mekanları gördüğümüz dördüncü fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oynanabilir demo konusuna gelirsek, karşımıza birazcık karmaşık gibi görünen bir durum söz konusu ama sizler için mümkün olabildiğince anlaşılır hale getirmeye çalışacağız. Yapılan açıklama göre, silahlı çatışma mekaniğini de göreceğimiz zaman sınırlı üç demo yayınlanacak. Köy bölümünü göreceğimiz ilk demo 18 Nisan 2021 TSİ 20:00 - 19 Nisan 2021 TSİ 04:00 arasında, kale bölümünü göreceğimiz ikinci demo 25 Nisan 2021 TSİ 20:00 - 26 Nisan 2021 TSİ 04:00 arasında ve hem kale hem de köy bölümünü göreceğimiz üçüncü demo da 2 Mayıs 2021 TSİ 03:00 – 3 Mayıs 2021 TSİ 03:00 arasında aktif olacak.   

Ön-yüklemenin bugün gün içerisinde gerçekleştirilebileceği ilk iki demo yarımşar saat uzunluğunda olacak ve sadece PlayStation kullanıcılarına sunulacak. Bütün platformların kapsanacağı üçüncü demonun oynanış süresi bir saat ile sınırlı tutulacak. Ne var ki hiçbir kısıtlama olmayacağı için, bu süreleri nasıl geçireceğiniz ise tamamı ile size bırakılacak.

Resident Evil Village kısmında, sevilen The Mercenaries modunun da geri dönüş yapacağını öğrenmiş olduk. Ancak farklı bir varyasyon ile. Birinci kişi açısından oynanacak ve Ethan Winters karakterini yöneteceğimiz yeni The Mercenaries'te, üzerimize dalga dalga akan düşmanlara karşı stratejik blok yapma ve silahlı çatışma kombinasyonunu kullanarak ayakta kalmaya ve bölümleri en kısa sürede tamamlamaya çalışacağız. Bir diğer yenilik ise, bölümler arasında tüccara uğrayıp bir halini hatırını sormak olacak. Bu esnada geliştirme yapabileceğimiz gibi, topladığımız puanlar ile karakterimizin yeni özelliklerini açabilmemiz de mümkün olacak. 

Bugün sizlerle paylaştığımız geliştirme sistemine de yer verilen dördüncü fragmanı ve The Mercenaries fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Resident Evil Village dışında bir diğer heyecan verici gelişme ise Resident Evil: Infinite Darkness tarafında yaşandı. Her ne kadar Netflix üzerinden yayınlanacak olan animasyon dizisine çok fazla yer verilmemiş olsa da, hem ilk bölümün Temmuz ayında yayınlanacağını öğrendik hem de ikinci bir tanıtım fragmanı da izledik.

Resident Evil 4 oyununun iki yıl sonrasında geçecek olan Resident Evil: Infinite Darkness, Claire Redfield ve Leon Scott Kennedy karakterlerinin yollarını bir daha kesiştirecek. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan hikayenin detaylarını bir kez daha hatırlayalım:

"Kimliği belirsiz bir bilgisayar korsanı, Beyaz Saray içindeki sisteme sızar. Araştırma için toplanan Leon S. Kennedy ve beraberindekiler, beklenmedik bir elektrik kesintisi sonrasında yine kimliği belirsiz zombiler ile karşılaşırlar ve SWAT ekibi destekli olarak yoğun bir mücadele başlar.

Başrolde olacak diğer ana karakter olan Claire Redfield ise ziyaret ettiği bir ülkedeki mültecilere yardım eden ve afazisi (başkalarıyla iletişim kurmada zorluk yaşama) olan bir çocuk tarafından çizilen tuhaf bir tablo ile karşılaşır ve esrarını araştırmaya başlar. 

Sosyal yardım tesisi kurma talebinde bulunmak isteyen Claire, Beyaz Saray'a geliyor ve burada Leon ile yeniden karşılaşır. Çocuğun çiziminden bahsedilmesi üzerine Leon, yaşanan zombi hadisesi ile tuhaf tablo arasında bir bağlantının olduğunu fark eder ama Claire ile bir alakası olmadığını söyler. Uzak mesafede yaşanan iki zombi salgını ise en nihayetinde ciddi boyutlara ulaşmıştır."

Bugün yayınlanan ve Resident Evil 4 oyununda kızı Ashley Graham'ı kurtardığımız Amerikan başkanını da gördüğümüz yeni tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son olarak, bir süre önce Capcom firmasının sunucularına sızılması ile haberdar olduğumuz Resident Evil 4 VR ve Resident Evil ile Dead by Daylight işbirliği de Resident Evil sunumu sırasında duyuruldu. Ne var ki her ikisi için de pek fazla bir bilgi verilmedi. Öyle ki Resident Evil 4 VR için merak edilen bütün detaylar 21 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Oculus Gaming Showcase sırasında, Resident Evil ile Dead by Daylight işbirliği detaylarını da 25 Mayıs 2021 tarihindeki beşinci Dead by Daylight yıldönümü canlı yayınında öğrenebileceğiz. İlk etapta söylenenler ise Resident Evil evreninden simgesel bir katilin ve kurban karakterlerin ve çeşitli eşyaların ekleneceği.

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2021, 17:10:24 Gönderen: Orcuncharted »

ilizyon

• Gelişen Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugünün Resident Evil Sunumunda Neler Gösterildi?
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2021, 00:41:22 »
Heyecan verici!

Yıllar sonra bir gireyim dedim...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2021, 00:45:31 Gönderen: ilizyon »

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2021, 12:45:48 »
Heyecan verici!

Yıllar sonra bir gireyim dedim...

Aramıza tekrardan hoş geldin hocam :W

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2021, 14:52:37 »
Bu animasyon DİZİ mi olacakmış abooo.Bi şeyler yerken izleyecek dizi çıktı desenize siz :D
Öte yandan hikaye RE4ile RE6 arasında mı geçiyor şimdi.Acaba RE6 yı destekler bir şekilde dizi mi izleyeceğiz
Yıl oldu 2021 hala RE5 The Mercenaries'i oynuyorum. Melee ile +5 saniye alma olayına da bayılıyorum.Bakalım bu Mercenaries nasıl olacak.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2021, 14:54:33 Gönderen: YasinG »