Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 363
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1985
    • Profili Görüntüle
Resident Evil Re: Verse Yaz Mevsimine Kaldı
« : 27 Nisan 2021, 23:02:48 »

Bildiğiniz gibi bir önceki oyun Resident Evil 3 (2020) ile Capcom, çok oyunculu deneyim sunan oyunları ücretsiz olarak oyunculara sunmaya başlamıştı. Ocak ayında düzenlenen sunum sırasında da Resident Evil Re: Verse duyurusu ile karşılaşmıştık. Bu defa takım halinde değil de herkesin tek olduğu oyunun, Resident Evil Village ile ücretsiz olarak dağıtılacağı söylenmişti.

Altı kişiyle oynanan Resident Evil Re: Verse'te oyuncular, Jill, Chris, Leon, Ada, Claire ve Hunk gibi seri tarihine adını kazımış olan karakterlerden bir tanesini seçerek oyuna başlıyorlar. Bu karakterlerin her birinin kendisine özgü silahları ve yetenekleri var ve oyuncular bir yandan birbirlerini bertaraf etmek, bir yandan da seçilen haritaya göre yerleri değişen virüs örneklerini toplamak için uğraş veriyorlar.

Ölmeniz durumunda ise topladığınız örnek sayısı ve performansınıza göre yine seri genelinde yer edinmiş olan birbirinden farklı düşman karakterlere dönüşüyor ve rakip oyunculara bu şekilde, karakterinizin kendisine özgü yeteneğini ve silahını kullanarak kök söktürmeye devam edebiliyorsunuz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Resident Evil Re: Verse Resident Evil Village oyununun bir parçası olarak oyunculara sunulacak. Haliyle ikisinin de aynı gün satışa sunulacağı belirtilmişti. Ancak böyle bir durum artık söz konusu değil.

İlk olarak Twitter üzerinden paylaşım yapan hayran hesabı RE8countdown, Resident Evil Re: Verse'ün 2021 yılının Yaz mevsiminde yayınlanacağının belirtildiği bir e-posta bildirisi aldığının haberini vermişti. Bunun üzerinden çok geçmeden Capcom, yaptığı yeni açıklama ile daha önceden belirtildiğinin aksine, Resident Evil Re: Verse'ün 7 Mayıs 2021 tarihinde son ana oyun ile oyuncuların beğenisine sunulmayacağını onayladı.

Bu durum bir ihtimal erteleme değil de, sunum sırasındaki bilgi aktarımında bir yanlışlığın yapılmış olmasının sonucu gibi görünüyor. Tabii ki daha sonradan yapılacak olası açıklama ile daha iyi anlayabileceğimizden eminiz.