Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 320
  • 5

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
Resident Evil Village Dengeli Oynanış Sunacak
« : 05 Mayıs 2021, 14:53:41 »

Uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğimiz, gerek sızıntıları gerekse de düzenlenen Resident Evil sunumlarında paylaşılan detayları ile bizleri heyecanlandıran Resident Evil Village için önümüzde çok fazla bir zaman kalmadı. Her ne kadar 7 Mayıs 2021 tarihinde satışa sunulacağı söylenmiş olsa da, ön-sipariş ile satın alanlar için yarın itibarıyla oynanabilir olacak yeni oyun için saatleri sayıyoruz desek yalan olmaz.

Çıkışı ile kanalımızda Türkçe altyazılı senaryo çalışmasını sizlere sunacağımız Resident Evil Village için yakın bir zaman önce Capcom tarafından yeni ve enteresan sayılabilecek bir açıklama yapıldı.

Bildiğiniz gibi Resident Evil 4 ile kabuk değiştiren serinin aksiyon yönü daha ağır basmaya başlamıştı. Sonrasında çıkan Resident Evil 5 bunu bir adım daha öteye taşımış iken, Resident Evil 6 ise deyim yerindeyse ipin ucu kaçmıştı. Bu durum dolayısı ile eski hayranlar tarafından fazlaca eleştirilmeye başlanan Capcom, Resident Evil 7: Biohazard ile seriye bir kez daha kabuk değiştirmişti. Ne var ki bu beklenen yönde yapılmış ve uzun zamandır özlem duyulan korku hissiyatı, olması gerektiği gibi yeniden yaşatılmıştı.

Şimdi ise Resident Evil Village ile buluşmaya az kaldı ve söylenene göre serinin yeni oyunu, aksiyon ve korku anlamında dengeli bir oynanış sunacak. Yakın bir zaman önce Axios Gaming tarafından Resident Evil üreticisi Tsuyoshi Kanda ile bir röportaj gerçekleştirildi. Belirtilene göre Resident Evil Village, Resident Evil 7: Biohazard için yapılan geri dönüşler baz alınarak geliştirilmiş. Kanda, yeni bir Resident Evil oyunu geliştirirken hedeflerinin her daim bir öncekinden daha ürkütücü bir oyun ortaya koymak olmasa da, yine ürkütücü olduğu kadar eğlenceli bir deneyim sunmak olduğunu söylüyor.

Resident Evil 7: Biohazard için yapılan geri dönüşlerin bazılarında, oyunun oynanmayacak kadar ürkütücü olduğu söylenmiş. Bunun kendileri için bir nevi iltifat olduğunu dile getiren Tsuyoshi Kanda, yukarıda da bahsedildiği gibi herkesin oynayabileceği bir şeyi ortaya koymayı da istiyorlarmış. Bu nedenle de Resident Evil Village oyunundaki gerilim Resident Evil 7: Biohazard ile karşılaştırıldığında düşük olacakmış.

Ancak bu elbette sıradaki oyunun ürkütücü olmayacağı anlamına gelmiyor. Öyle ki köy bölümü oldukça geniş olacağı için, ağaçların ve yapıların arkasında nelerin dolaştığını anlayamayacakmışız ve bu da haliyle gerilimli bir atmosfer oluşturacakmış.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
Ynt: Resident Evil Village Dengeli Oynanış Sunacak
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2021, 01:15:30 »
Demoda dengeli bir oynanış gördüm. Sunduğu oynanış güzeldi ama benim FPS'lere bir türlü alışamamamdan mıdır nedir, bir şeyler havada kaldı gibi hissetttim. Oyundaki boss savaşları nasıl olacak merak ediyorum. Haber için teşekkür ederim bebişkolatam. :3

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2021, 12:56:03 »
Hem alışamamandandır, hem de arada birkaç oyun FPS olsa da RE serisinin TPS olması gerekir. Gerçi bu bir üçleme. Belki bittikten sonra tekrar TPS moduna dönerler, ama bu haliyle de epey tuttu oyun aksi gibi :D

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2021, 02:42:19 »
Hem alışamamandandır, hem de arada birkaç oyun FPS olsa da RE serisinin TPS olması gerekir. Gerçi bu bir üçleme. Belki bittikten sonra tekrar TPS moduna dönerler, ama bu haliyle de epey tuttu oyun aksi gibi :D

vallaha hocam hala garipsiyorum ben de bu fps olayını. bir de hala dönüp re4 re5 oynadığım için R2+KARE ile çok daha rahat oynayabiliyorum ama bu oyunda dağlara taşlara sıkıyom bi alışamadım

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2021, 14:12:34 »
vallaha hocam hala garipsiyorum ben de bu fps olayını. bir de hala dönüp re4 re5 oynadığım için R2+KARE ile çok daha rahat oynayabiliyorum ama bu oyunda dağlara taşlara sıkıyom bi alışamadım

Nişan alma sistemi biraz hantal gerçekten de... Yani hassasiyeti arttırmadan olmuyor :/ Bir de nişan alma asisti koymuşlar, ama ben pek bir yararını göremedim veya yanlış kullanıyor da olabilirim :D :D

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2021, 15:17:40 »
Harbiden hocam , o nişan alma yardımının faydasını ben de göremedim. Yarım saat hassasiyet ayarlarıyla oynadım zaten.Tam verim alamasamda biraz oturttum gibi.