Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 445
  • 7

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle

Yaklaşık dört buçuk yıllık bir aranın ardından yeni ana Resident Evil oyunu, Resident Evil Village, bu ay itibarıyla satışa sunuldu. Yoğun bir reklam kampanyası yapılmamış olsa da, gösterilen fragmanlar ve oynanabilir demolar ile bir hayli ilgi çekmeyi başarmıştı Capcom. Bunun meyvelerini de yavaş yavaş topluyor diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi oyun, çıkışından sonraki dört gün içerisinde üç milyon adet satış barajını aşmıştı. Resident Evil 7: Biohazard'ın aynı süreçte iki buçuk milyon satış adedine ulaşmış olduğunu hesaba katacak olursak, bir hayli başarılı bir açılış yaptığını söyleyebiliriz. Peki bu zamana kadar genel performans ne seviyede?

Capcom tarafından açıklanan güncel rakamlara göre, dünya genelinde, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series genelinde hem dijital hem de kutulu olarak gerçekleştirilen Resident Evil Village adedi dört milyonu aşmış durumda. Yani on dokuz günlük süreçte bu rakama ulaşılmış oldu. Bir önceki oyun olan Resident Evil 7: Biohazard, dünya genelinde dokuz milyon adet satmış durumdayken, ilk on ayda 4.1 milyon adet satmıştı. Bu açıdan bakacak olursak, son oyunun bir hayli başarılı bir performans çizdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki siz Resident Evil Village hakkında ne düşünüyorsunuz? Beğendiniz mi, yoksa sizin için hayal kırıklığı mı oldu? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resident Evil Village Güncel Satış Rakamı Açıklandı
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2021, 17:53:47 »
Valla iyi reklam yaptılar. Adamlar Dimitrescuyu bi gösterdi patladı gitti.

ilizyon

• Gelişen Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2021, 21:05:53 »
Yıllar önce foruma üye olduğumda sistem iyi değildi, dil yoktu bir türlü oynayamazdım oyunları.
Şimdi sistem var, dili öğrendim zaman bulamıyorum oynamaya...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2021, 01:30:29 »
Oyun bir Resident Evil olarak anılmayı hak etmiyor, fakat satış cidden gayet iyi daha ilk ayda. Ki bence daha da satacaktır.

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2021, 17:56:02 »
Oyun bir Resident Evil olarak anılmayı hak etmiyor, fakat satış cidden gayet iyi daha ilk ayda. Ki bence daha da satacaktır.
Chris ile sonlarda bağladığı Spencer olayı olmasa zaten RE ile alakası yok. RE7 de aynı şekilde. RE9 da Rose ye falan atlarlarsa zaten hiçbir bağı kalmayacak.RE9 u eski RE lerden devam ettirseler iyi olur

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2021, 16:09:22 »
Valla iyi reklam yaptılar. Adamlar Dimitrescuyu bi gösterdi patladı gitti.

O kadını da niye bu kadar abarttılar anlayamadım. Özel kılan hiçbir şey yoktu. Enteresan...

Yıllar önce foruma üye olduğumda sistem iyi değildi, dil yoktu bir türlü oynayamazdım oyunları.
Şimdi sistem var, dili öğrendim zaman bulamıyorum oynamaya...

Klasik sorunsal :/ Keşke her şey eskisi gibi kalsa, ama olmuyor...

Resident Evil 7: Biohazard'ın satışları ile karşılaştırılıyor da, oyunun ulaştığı rakamlara Resident Evil Village çok daha kısa bir sürede ulaştı. Muhtemelen Resident Evil 9 öncesi sağlam bir gelir elde edecekler.

YasinG

• S.T.A.R.S. Memuru
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2021, 23:11:22 »

O kadını da niye bu kadar abarttılar anlayamadım. Özel kılan hiçbir şey yoktu. Enteresan...

Aslında sadece Türkiye de patlasa anlamayacak bir şey yoktu da. Tüm dünya olunca işler biraz değişti. İnsanların kafası bozuk , çok enterasan hayal dünyaları var çünkü hocam

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2021, 15:52:12 »
Kesinlikle öyle hocam ya :) Kim bilir ne fanteziler uydurdular akıllarında... Gerçi birçoğunu modlar ile gördük :D