Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 325
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1985
    • Profili Görüntüle
Konami, Silent Hill Duyurusuna Hazırlık Yapıyor
« : 20 Haziran 2021, 15:44:53 »

Hiç şüphesiz ki büyük bir çoğunluğumuz yeni Silent Hill oyununun duyurulacağı günü büyük bir özlemle bekliyor. 2012 yılındna bu yana sessiz olan serinin geri dönme vakti geldi de geçiyor bile. Henüz net bir açıklamanın yapılmamış olması da kafaları karıştırıyordu. Ancak beklenen gün artık epey yakınmış gibi görünüyor. 

Uzun bir zaman önce Aesthetic Gamer ve Rely on Horror sitesi tarafından ortaya atılan iddialar ve söylemler ışığında, Konami ve Sony arasında bir işbirliğinin olduğuna işaret edilmişti. Ne var ki serinin yayın haklarını elinde bulunduran Japonya menşeli yayıncı her defasında yalanlarken, oyun sektörünün içinden sızdırdıkları bilgiler ile itibar kazanmış olan isimler ise tam aksini iddia etmişlerdi.   

Son olarak ise Twitter üzerinden yapılan Abandoned paylaşımında, PlayStation 5 için geliştirmekte olan oyunun ilk harfinin S ve son harfinin de L olduğunun söylenmesi de büyük bir heyecanın yaşanmasına yol açmıştı. Ancak sonradan yapılan açıklama ile bu oyunun Silent Hill olmadığı ortaya çıkmıştı, ama kullanıcılar henüz ikna olamadıkları için çeşitli teoriler üretmeye devam ediyorlar. Bu arada, Abandoned oyununun 22 Haziran 2021 tarihinde gösterileceğini hatırlatmadan geçmeyelim.

Peki ilerleyen süreçte yeni bir Silent Hill oyunu görebilecek miyiz? Görünüşe göre büyük gün yaklaşıyor ve Konami de yaptığı paylaşım ile heyecanı en üst seviyeye taşıdı.

Yakın bir zaman önce Japonya menşeli yayıncı, ticari Silent Hill ürünlerinin satışıyla ilgili olarak OfficialKonamiShop Instagram ve Twitter hesaplarını açtı ve sonrasında da Türkçe meali ile "Büyük bir şey geliyor..." yorumlu bir paylaşımda bulundu. Bahsi geçen paylaşımdaki görselde, ön planda Silent Hill: Homecoming oyununda gördüğümüz Boogeyman, geri planda ise Halo of the Sun görülebiliyor. Dahası ise, görselin üst kısmında satışa sunulan ilk dört oyunun logolarının birbirine geçmesi ile oluşturulmuş Silent Hill logosu yer alıyor.
 


Buraya kadar her şey normal, değil mi? Evet. Ancak durum yorumlar kısmında garipleşiyor. Çünkü, Türkçe meali ile "Abandoned Silent Hill'dir" şeklindeki yorum ilk etapta sabitlenmiş ama diğer kullanıcıların reaksiyonu nedeniyle daha sonradan sabit olması halinden vazgeçilmiş. 


Ancak bütün olay burada bitmiyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından kullanıcılar, Twitter üzerinden bahsi geçen hesaba özel mesajlar göndermeye başlamışlar. Bu mesajların sonucunda da ortaya enteresan sonuçlar çıkmış. Hemen aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere, bir kullanıcı tarafından Türkçe meali ile "Eğer Silent Hill sil baştan alınıyorsa, ‘Beklemede kalın' cevabı yazın." şeklinde bir mesaj gönderilmiş ve OfficialKonamiShop tarafından yapılan geri dönüşte ise gerçekten de "Beklemede kalın" denmiş.


Bundan sonrasında ise yorumu size bırakıyoruz, sevgili takipçiler. Yakın bir zamanda Silent Hill ile ilgili büyük bir bomba patlayacak. Peki ne zaman patlayacak ve nasıl patlayacak? Gelişmeleri merakla takip edeceğiz.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2021, 01:10:30 Gönderen: DWG22 »