Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 57
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1930
    • Profili Görüntüle

Geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen E3 2021 fuarındaki Nintendo sunumunda Koei Tecmo tarafından yapılan sürpriz bir duyuru ile satışa sunulan son Fatal Frame oyununun PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için de uyarlanmakta olduğunu öğrenmiştik.

Serinin önceki oyunları dururken son oyunun uyarlanması kafalarda soru işaretleri oluştur olsa da, aslına bakarsanız henüz Fatal Frame: Maiden of Black Water oynamamış veya seri ile tanışma şerefine nail olamamış oyuncular için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo isimli karakterlerin başlarından geçenlerin anlatıldığı oyunun hikayesine göre ana karakterimiz Yuri, geçirdiği bir kazanın ardından insanların anılarını ve deneyimlerini ve ölen insanları görebilmek gibi bir yetenek kazanıyor. Karakterimiz bu yüzden yanlış anlaşıldığı için insanlar ile arasına mesafe koymuş olsa da, bu yönde gelen yardım taleplerini yine de geri çevirmiyor.

Serinin son oyunu, Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo karakterlerinin Hikami Dağı civarında daha önceden kaybolanları bulabilmek için verilen mücadeleyi anlatıyor. Senaryo boyunca dağın sularında bulunan tehlikeli ruhlar ile savaşabilmek için önceki oyunlarda olduğu gibi Camera Obscura en büyük yardımcımız olacak. 

Yakın bir zaman önce yeni bir duyuru daha yapan Koei Tecmo, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için Avrupa bölgesinde Project Zero: Maiden of Black Water adıyla çıkacak olan oyun için 28 Ekim 2021 tarihini verdi.

Geliştirilmiş versiyonda lens tipi, çerçeve ve odak gibi farklı yenilikler ile fotoğraf modunun yanı sıra, Yuri Kozukata, Miu Hinasaki ve Ren Hojo karakterleri için yeni kıyafetler de bulunacak. Oyunun ayrıca standart sürüme ek olarak Dijital Deluxe sürümü de duyuruldu. Bu sürümde, ekstradan dijital sanat kitabı ve serinin önceki oyunlarındaki karakterlerden esinlenilmiş altı kostüm daha bulunacak.

Eğer sürüm fark etmeksizin ön-sipariş verir veya çıkışınsan sonraki iki hafta içerisinde satın alırsanız, Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout oyunundan esinlenilen Ryza kostümü hediyeniz olacak


« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2021, 17:30:03 Gönderen: Orcuncharted »